define فضاهای کار اشتراکی در ایران و همه چیز درباره آن‌ها|لیست و قیمت فضای کار مشترک|شنبه مگ
استارتاپ‌های ایرانی چگونه استارتاپ راه اندازی کنیم؟ خانه های خلاق رشد کسب‌وکار فضا های اشتراکی

فضاهای کار اشتراکی در ایران و همه چیز درباره آن‌ها

لیست فضاهای کار اشتراکی معروف در ایران

فضاهای کار اشتراکی در ایران و همه چیز درباره آن‌ها

در دوران حال حاضر، هزینه‌ها بسیار بالا رفته و برای اجرای ایده‌های خود به سرمایه فراوانی نیاز است. این ایده‌ها ممکن است به شما به طور شخصی و حرفه‌ای خود کار کردن را دوست داشته باشید تا از کار کردن برای دیگران خسته شوید.

اما ناامید نشوید! هنوز راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای اجرای آرزوها و اهدافتان استفاده کنید. فضاهای کار اشتراکی یکی از این راهکارها است. این فضاها به شما امکان می‌دهند تا بدون نگرانی از هزینه‌های بالا، ایده‌های خود را به عمل بیاورید و در یک محیط دوستانه و مشترک به برنامه‌ریزی کسب و کارتان بپردازید.

فضاهای کار اشتراکی به شما امکان می‌دهند که محیط کاری انعطاف‌پذیر و مشترکی داشته باشید، جایی که می‌توانید با دیگر کارآفرینان و فریلنسرها ارتباط برقرار کنید و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

از طرفی، این فضاها به شما امکان اجاره مکان‌های کاری با هزینه‌های پایین‌تر از یک دفتر اختصاصی می‌دهند و به شما امکان دسترسی به امکانات یک شرکت را می‌دهند.

در مجموع، فضاهای کار اشتراکی انتخاب مناسبی برای کارآفرینان و فریلنسرها هستند و می‌توانند به شما کمک کنند تا ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید.

فضای کار اشتراکی چیست؟

تصور کنید یک فضا کاری را دارید که دارای چندین میز، صندلی راحت و مبل ها در یک محیط صمیمی و دلپذیر است. هر فرد با سیستم شخصی خود پشت میزی نشسته و در حال کار کردن است. این فضا به عنوان محل کار برای افراد مختلف ارائه شده و همگی بدون نیاز به پرداخت پیش‌ازمیز یا اجاره پرداختی در کنار یکدیگر مشغول به کار هستند. این افراد در کنار هم کار می‌کنند، اما ممکن است مسیرهای شغلی مختلفی داشته باشند. یکی از آنها ممکن است فریلنسر باشد که از کار در خانه خسته شده و نیاز به یک محیط متمرکزتر دارد، و یا ممکن است یکی از اعضای یک استارتاپ تازه تاسیس باشد که با انگیزه برای تحقق اهداف خود تلاش می‌کند.

در واقع، فضاهای کار اشتراکی (co-working) مکان‌هایی هستند که افراد با تخصص‌ها و شغف‌های مختلف به اشتراک می‌گذارند و در یک محیط اجتماعی تعاملی کار می‌کنند، اما هر فرد به تنهایی کار خود را انجام می‌دهد. این مفهوم در سال‌های اخیر در ایران و سراسر دنیا به شدت گسترش یافته و فضاهای کاری متنوعی برای ارائه این خدمات شکل گرفته‌اند.

 معرفی فضاهای کار اشتراکی در ایران

فضای کار اشتراکی از کجا شروع شد؟

بین سال‌های 2006 تا 2015، فضاهای کاری اشتراکی با نام “کوورکینگ” یک دورهٔ رشد شگفت‌انگیزی را تجربه کردند. این مکان‌ها به تعداد زیادی افزایش یافته و به طور مداوم به تعداد آن‌ها افزوده شده است. ایدهٔ ایجاد این فضاها از ذهن براد نوبرگ خارج شد. وی در سال 2005 تصمیم گرفت که یک محیط کاری را طراحی کند که از یک ساختار رسمی‌تر برای کارکنان مستقل تشکیل شود. نوبرگ به اعتقاد داشت که دفتر کاری اداری و رسمی برخی مشکلات اجتماعی را به همراه دارند و تعاملات انسانی را کاهش می‌دهند. او تصمیم گرفت یک محیط کاری فراهم کند که به کارکنان امکان تعامل اجتماعی بیشتری را بدهد. در این فضاها، میز کاری، مکانی برای نهار خوری، امکانات مدیتیشن، ماساژ و دیگر خدمات مشابه وجود دارند.

مطلب پیشنهادی: ۴ استارتاپ موفق که از فضای کار اشتراکی شروع کردند

چرا مردم از فضاهای اشتراکی استفاده می کنند؟

بله، مطمئناً فضاهای کاری اشتراکی (Co-working) نه تنها برای استارتاپ‌ها و کارآفرینان مناسب هستند، بلکه برای گروه‌های متنوع و افراد با تمام انواع تخصص‌ها و نیازها قابل استفاده‌اند. این امکان را فراهم می‌کنند تا یک جامعه گسترده و متنوع از افراد با تجربه‌ها و تخصص‌های مختلف در یک مکان مشترک به اشتراک بگذارند و از تبادل ایده‌ها و تجربیات حاصل شده در این محیط بهره‌مند شوند.

یکی از مزایای بزرگ فضاهای کاری اشتراکی، هزینه‌های پایینی است که برای استفاده از این امکان ارائه می‌شود. افراد می‌توانند بر اساس نیاز خود از این فضاها استفاده کنند و در مقایسه با اجاره دفترهای تجاری سنتی، هزینه‌های بسیار کمتری داشته باشند. این امر به ویژه برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک با منابع محدود بسیار مهم است.

همچنین، فضاهای کاری اشتراکی محیطی مناسب برای تعامل و شبکه‌سازی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با افراد دیگر در این فضاها آشنا شوید، ایده‌ها و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و حتی شراکت‌های کسب و کاری جدید ایجاد کنید.

در نهایت، فضاهای کاری اشتراکی می‌توانند یک پلتفرم ایده‌آل برای عرضه محصولات جدید باشند. با داشتن دسترسی به اعضای این فضاها و تجربیات آن‌ها، می‌توانید بهترین راه‌ها را برای معرفی محصولات خود به بازار یاد بگیرید و بازخوردهای ارزشمندی دریافت کنید.

چه امکاناتی در اختیار شماست؟

فضای کار اشتراکی به شما امکان استفاده از میز و صندلی مشخص، اینترنت پر سرعت بی‌سیم و اترنت، لوازم اداری مانند پرینتر و کپی و اتاق های جلسه مهیا می‌کند اما در حال حاضر به خاطر رقابت بین آنها امکانات بیشتری مانند کافه برای استراحت، کتابخانه، اتاق بازی و فیلم، نیم چاشت های روزانه و بن های تخفیف غذایی، خطوط تلفن، امکانات مشاوره کسب و کار و سالن های همایش ارائه می دهند ضمنا این نکته هم به یاد داشته باشید که بهترین مزیت فضاهای کاری مشترک رفت و آمد افراد مشهور و حرفه ای به این فضاها هست که امکان شبکه سازی خوبی برای شما محیا می کند.

مزایا و معایب فضاهای کار اشتراکی

هر محیط کاری ویژگی‌های مثبت و منفی خود را دارد. افراد براساس روحیه و شرایط شغلی خود، می‌توانند انواع متفاوتی از آن‌ را تجربه کنند.

برای آشنایی با مزایا و معایب فضاهای کار اشتراکی به این نکات توجه کنید.

1)شبکه‌سازی

شما با قرار گرفتن در یک محیط جدید و آشنا شدن با کسانی که هرکدام مهارت و دانش مخصوص به خود را دارند، شبکه‌ ارتباطی گسترده‌ای پیدا می‌کنید که از طریق آن می‌توانید در مسیر اهداف فروش یا جذب نیرو یا تبادل ایده از آن‌ها استفاده کنید.

2) کاهش هزینه‌ها

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تیم‌های نوپا جذب چنین فضاهایی بشوند، کاهش و صرفه جویی در انواع هزینه‌هاست. از هزینه اجاره دفتر و مبلمان گرفته تا پول آب و برق و گاز و استهلاک تجهیزات. به همین علت گروه‌هایی که سرمایه زیادی برای شروع ندارند از فضاهای کار اشتراکی استفاده می‌کنند.

3) صرفه جویی در وقت

قرار گرفتن در چنین محیطی، علاوه بر صرفه جویی مالی، از نظر زمانی که از شما هم گرفته می‌شود، بسیار کمک کننده است و می‌توانید مدیریت بهتری برای کسب‌وکار خود داشته باشید.

4) امکانات بیشتر

شما دیگر نگران تامین وسایل داخلی شرکت خصوصی خودتان نیستید. در چنین محیط‌ کاری اشتراکی، میز، صندلی، اینترنت، پرینتر، اسکنر، نظافت و تعمیر و نگهداری فراهم است و دیگر دغدغه چنین موضوعاتی را ندارید.

5) دسترسی آسان

معمولا این فضاها در جایی قرار دارد که در مرکز شهر باشند و به راحتی به آنجا برسید. همچنین امکانات و دسترسی آسان‌تر به مراکز شهری به بهبود شرایط کاری شما کمک فراوانی می‌کند.

6) محیطی پویا و گرم

فکرش را بکنید پیش از این کارمند جایی بودید که قوانین و ساختاری سخت و خشکی داشت و تعامل مناسبی بین همکاران شکل نمی‌گرفت. قطعا اذیت کننده خواهد بود. اما برعکس این فضا محیطی پویا و گرم دارد که علاوه بر بالابردن شادابی روح و جسم و به دنبال آن بازدهی کار، انگیزه و اعتماد به نفس لازم را به شما منتقل می‌کند.

7) اطلاع از رویدادها

به دلیل آنکه همکاران شما در حوزه‌های متفاوت مشغول به کار هستند. از رویدادها و همایش‌هایی مطلع هستند که شما به هر دلیلی آشنایی با آن‌ها ندارید. از این طریق با فضاهای روبه‌رو می‌شوید که پیش از آن تجربه نکرده بودید.

8) ارتباطات برون سازمانی

شما در فضای کار اشتراکی علاوه بر ارتباطات درونی، می‌توانید بر روی شکل گیری ارتباطات برون سازمانی تمرکز کنید و از فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرید. برای مثال افرادی که با شما کار می‌کنند، ممکن است با برخی از سازمان دولتی و خصوصی و سایر کسب‌وکارها ارتباط داشته باشند.

9) تبادل تجربه

هم‌نشینی با آدم‌های مختلف با جهان بینی  و تخصص متفاوت باعث می‌شود چیزهایی را یاد بگیرید که ممکن بود برای رسیدن به آن‌ها وقت و پول بیشتری را صرف کنید. چون مسیری که طی شده، آزمون و خطاهای خود را پس داده و شما با استفاده از تبادل تجربیات، به پیشرفت خودتان کمک خواهید کرد.

10) مانعی برای گوشه نشینی

بسیاری از کسانی که در محیط‌های کار اشتراکی فعالیت می‌کنند، دورکار یا فریلنسر هستند و دیگر از خانه ماندن و کافه رفتن خسته شده‌اند. پس به دنبال مکانی آرام و در عین حال در تعامل با دیگران هستند. این فضا به گسترش دوستی‌ها و ارتباطات کاری و غیرکاری زیادی منجر خواهد شد.

11(انعطاف‌پذیری

بزرگ‌ترین مزیت فضای کاری اشتراکی انعطاف‌پذیری است. فرض کنید قرار است چند نفر به اعضای تیم‌تان اضافه شوند.

در چنین شرایطی به راحتی می‌توانید با کمک انواع پارتیشن اداری یک فضای جداگانه برای اعضای جدید ایجاد کنید. پارتیشن‌‌های اداری به راحتی نصب می‌شوند و قابلیت جابه‌جایی دارند.

12(افزایش بهره‌وری

وقتی در محیطی کار کنید که همه با انرژی و مشتاق باشند، شما هم انگیزه می‌گیرید و بیشتر تلاش می‌کنید. تحقیقات نشان داده افرادی که در فضاهای اشتراکی فعالیت می‌کنند در مقایسه با افرادی که در دفاتر سنتی فعالیت می‌کنند هدفمندتر هستند و اعتماد‌به‌نفس بیشتری دارند.

مزایا و معایب فضاهای کار اشتراکی

معایب و سختی‌های محیط‌های کار اشتراکی

به غیر از موارد مثبتی که گفته شد، ممکن است کسب‌و‌کارتان با آن درگیر شود و ترجیح بدهید در چنین فضاهایی کار نکنید.

-کار کردن چنین مکانی نیازمند این است که تمامی افرادی که آنجا هستند، درک درستی از محیط‌های کار اشتراکی داشته باشند و آنجا را قلمرو شخصی خود ندانسته و به تعامل مسالمت آمیز باور داشته باشد. اگر با کسانی همکار شوید که رفتار درستی در این باره نداشته باشند، به مرور زمان اذیت کننده خواهد شد.

– با وجود قوانینی که در آنجا وجود دارد، به هر حال هرکسی در حال تلفن زدن و رسیدگی به کارهایش است و اگر به سروصداهای پیرامونی بسیار حساس باشید و به راحتی تمرکزتان گرفته می‌شود، کار کمی برای شما سخت‌تر است.

– شما به هرحال در یک مکان اشتراکی در حال فعالیت هستید و آنچنان که باید حریم خصوصی رعایت نمی‌شود. درواقع برگزاری قرارهای کاری مهم و تماس‌های محرمانه با مشتری‌های حساس همگی در کنار دیگران صورت می‌گیرد.

– کار کردن در چنین محیطی محدودیت زمانی و ساعت ورود و خروجی دارد و برای کسانی که به محدودیت زمانی پایبند نیستند و مدت‌هاست به دلیل علاقه شخصی و نوع کارشان مجبور هستند مرز زیادی بین کار و زندگی‌شان نباشد، این فضا آن را محدود و چارچوب‌مندتر می‌کند.

یکی دیگر از معایب فضای کاری مشترک این است که ممکن است یک استارتاپ یا فریلنسر رقیب صحبت‌های محرمانه گروه شما را بشنود. با استفاده از این اطلاعات برای پیشی گرفتن از شما استفاده کند.

حفظ حریم خصوصی در این محیط‌ها کار راحتی نیست، هر شخص به راحتی می‌تواند از قرارهای کاری، تماس‌ها و شیوه کارتان باخبر شود.

چرا برخی از افراد از حضور در فضای کار اشتراکی اجتناب می‌کنند؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود بیشتر افراد از حضور در فضای کار اشتراکی پرهیز کنند نداشتن روحیه کار تیمی است. زیرا بیشتر افراد عادت کرده‌اند که بدون ارتباط با سایر افراد به کار روزمره خود ادامه دهند. اما حقیقت این است که کسب و کارهای امروزی نیاز به روحیه کار تیمی و خلاقیت بالایی دارند. این خلاقیت نیز در راستای ارتباط با سایر افراد و بودن در فضای اشتراکی به دست می‌آید. بنابراین امروزه دیگر افراد گوشه گیر و با روابط اجتماعی پایین نمی‌توانند در حوزه‌های کاری مختلف موفق شوند و کار کنند. بلکه ایجاد روابط سازنده و حفظ روابط یکی از برترین مهارت‌های مورد نیاز عصر کسب و کارهای مدرن است.

حتی اگر شما جزو افراد کم رو و با روابط اجتماعی پایین هستید. می‌توانید با حضور در فضای کار اشتراکی به تقویت روحیه‌ی اجتماعی خود پرداخته و مهارت‌های مورد نیاز برای برقراری یک ارتباط موثر را در ارتباط با سایر گروه‌ها و افراد حاضر در این فضا یاد بگیرید و آشنا بشوید.

نداشتن روحیه کار تیمی از مهمترین عوامل اجتناب افراد برای حضور در فضای کار اشتراکی است.

یکی دیگر از عواملی که باعث حضور کمرنگ افراد در فضای کار اشتراکی می‌شود تفکر کلیشه‌ای در مورد محیط کار است. بعضی از افراد تصور می‌کنند که محیط کاری باید دارای اتاق‌های مجزا و سلسله مراتب خاصی باشد. در واقع در فضای کار اشتراکی به همه افراد فضای یکسانی تعلق گرفته و تفاوتی که در این محیط وجود دارد، تفاوت بین محل استقرار تیم‌های کاری و افراد مستقل است. بنابراین از بین بردن تفکر کلیشه‌ای موجود و تطبیق با شرایط کاری مدرن از جمله مهمترین عواملی است که افراد باید در خود تقویت کنند.

فضای کار اشتراکی مناسب چه افرادی است؟

از فضای کار اشتراکی افراد و گروه های مختلفی می توانند استفاده کنند. در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده ایم .

فریلنسر‌ها

افرادی که به طور ازاد کار می کنند که از پس هزینه زیاد اجاره دفتر بر‌ نمی‌آیند یا آن را ضروری نمی‌دانند، از Coworking Space استفاده می‌کنند. فریلنسر‌هایی که از سر و صدای خانه، مزاحمت کودکان در گاراژ خانه، فضای نامناسب پارک و شلوغی کافه خسته شده‌اند می‌توانند از فضای کار اشتراکی استفاده کنند.

دورکار‌ها

افراد دور کار مشاغل دولتی یا شرکت‌ها می‌توانند با انرژی بدون ترس از انزوا در چنین فضا‌هایی فعالیت کنند. حتی فعالان بورس و ارز‌های دیجیتال می‌توانند با تمرکز بیشتر در فضای کار اشتراکی به معامله بپردازند.

استارتاپ‌ها

هزینه کم فضای کار اشتراکی، سهولت دسترسی به خدماتی چون پرینتر، وای‌فای و همچنین انعطاف بیشتر فضای کار اشتراکی نسبت به فضای کار در شرکت‌ها و دفاتر کمک زیادی به استارتاپ‌ها می‌کند. همچنین امکان همکاری با برخی افراد و شرکت‌ها در این فضا‌ها بسیار برای استارتاپ‌ها مفید وآموزنده است.

کسب و کار‌های کوچک و متوسط

این کسب و کار‌ها با اجاره کم هزینه فضا‌های کار اشتراکی در قبال هزینه‌های بی شمار اجاره مکان مناسب کار می‌توانند بودجه‌ خود را برای کار‌های مهم‌تری استفاده کنند. همچنین دسترسی راحت به خدمات مورد نیاز کسب و کار‌ها مانند حمل و نقل و فضای استراحت مناسب برای کارکنان، ارزش این فضا را برای این نوع کسب و کار‌ها زیاد می کند.

شرکت‌ها

پیوستن شرکت‌ها به فضای کار اشتراکی علاوه بر این که باعث کار تیمی و روحیه بهتر نیروی انسانی می‌شود و حتی فضایی مناسب جهت دورکاری کارکنان آن‌ها است. شرکت‌ها می‌توانند مشتری‌های بالقوه و کارکنان مناسب خود را در این فضا یافت کنند. همچنین شرکت‌هایی که هزینه کافی دارند می‌توانند چنین فضایی را به طور اختصاصی کارکنان خود ایجاد کنند.

همانطور که گفته‌ شد، فضای کار اشتراکی نزد افراد مختلف معنی های متفاوتی دارد بنابر‌این فضا‌های کار اشتراکی نیز متفاوت از یکدیگر‌ هستند و افراد و گروه‌ها می‌توانند برحسب نوع نیاز،فضای متفاوتی را انتخاب کنند و از آن برای پیشرفت کسب و کارشان استفاده کنند.

انواع فضای کار اشتراکی

انواع فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی در اصول کلی دارای ویژگی های یکسانی هستند اما در جزئیات و با توجه به اهداف تعریف شده برای آنها، تفاوت‌هایی نیز با یک‌دیگر دارند. 

این فضاها امکانات زیادی از میز کار داغ  (Hot desk)( منظور از میز کار داغ، میز کاری است که بر اساس زمان‌بندی و رزرو قبلی در اختیار افراد مختلف قرار می‌گیرد. بنابراین اعضای فضای کار اشتراکی ارائه‌دهنده میزکار داغ، ممکن است طی هر روز حضور در این فضا، پشت میز متفاوتی بنشینند.) تا میز کار اختصاصی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. از سویی برخی از آنها برای گروه‌های خاص با اهداف مشترک تنظیم شده است؛ و بعضی دیگر ویژگی‌های عمومی‌تری دارند. همچنین این مکان‌ها از نظر اندازه و امکانات ارائه شده متفاوت هستند.

بر اساس موضوع فعالیت، امکانات ویژه و هدف از راه‌اندازی، می‌توان برخی از انواع فضاهای کار اشتراکی را شامل موارد زیر است:

 • فضاهای چند منظوره با طرح‌های عضویت انعطاف‌پذیر
 • استودیوهای هنر تجسمی با فضای داخلی صنعتی
 • فضاهایی مجهز به مبلمان ارگونومیک (Ergonomic) برای کار و حتی زندگی، که نهایت راحتی را برای کاربران فراهم می‌کنند.
 • دفاتر خصوصی برای تیم‌هایی که نیاز به مجاورت فیزیکی همه اعضای خود دارند؛ اما هنوز هم می‌خواهند به یک اکوسیستم بزرگ‌تر متصل باشند.
 • فضاهای ساخت محصول (Makerspaces) برای افرادی که مشغول ساخت نمونه اولیه محصول خود هستند؛ و به ابزارهای گوناگونی برای این کار نیاز دارند.
 • استودیوهای اشتراکی عکاسان و سازندگان فیلم
 • فضاهای همکاری برای وکلا
 • بخش‌های اختصاصی داخل کافه‌ها و رستوران‌های پرطرفدار که مناسب برای انجام کار هستند.
 • فضاهای کار اشتراکی که اجازه آوردن کودکان را به کاربران والد می‌دهد.
 • فضاهای کار اشتراکی مخصوص زنان
 • فضاهای کار اشتراکی روستایی
 • فضای کار اشتراکی مجازی که تقریبا همه مزایای عضویت در فضاهای کار اشتراکی فیزیکی را دارد؛ اما نیازی به حضور فیزیکی اعضا نیست. در این فضاها اعضا پشت یک میز مشخص شده طبق نقشه مجازی نشسته و در طول زمان کار با سایر افراد در ارتباط بوده و حتی به فضاهای مجازی دیگر مانند اتاق تلفن، اتاق جلسات و می‌روند.

فضاهای کار اشتراکی در ایران

در ایران هم چندسالی است که فضای کار اشتراکی خود را در ادبیات کاری استارتاپ‌ها جا انداخته و درشهرهای مختلف کشور چنین مکان‌هایی وجود دارد.فرهاد سپید اولین فردی بود که فضای کار اشتراکی را در زنجان راه اندازی کرد که به نام ۴۰۴ فعالیت می‌کرد و حتی این فرد معادلی فارسی برای Coworking انتخاب کرد و آن را همکارستان نامید.  ایران نیز فضاهای کار اشتراکی بسیاری دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی و معرفی تعدادی از آن‌ها در تهران و دیگر شهرها می‌پردازیم.

فضای کار اشتراکی در تهران

پارادایس هابمرکز نوآوری پارادایس‌هاب به عنوان بزرگترین شرکت ارائه‌‌دهنده فضای کار اشتراکی در ایران با هدف فراهم‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز کارآفرینان ایجاد شده و هم‌اکنون با ۸ شعبه فعال در حال خدمت‌رسانی به بیش از ۵۰۰ فریلنسر و تیم استارتاپی می‌باشد:

تیوان

باشگاه کارآفرینی تیوان در زمستان سال  ۹۵ با هدف گسترش فرهنگ کارآفرینی تاسیس شد . همچنین تیوان فضای کار برای فریلنسرها و کارآفرینان را در اختیار آنها قرار می‌دهد و همچنین به برخی از فعالان در حوزه کسب و کار مشاوره می‌دهد.
امکانات: میزکار، اینترنت نامحدود، کمد اختصاصی، اتاق جلسات

آدرس : تهران، طرشت، ابتدای بلوار شهید تیموری، پژوهشکده انرژی دانشگاه شریف، پلاک ۱۸۰ طبقه اول
۰۲۱۶۶۰۸۵۱۷۸
۰۲۱۶۶۰۸۵۱۷۸

جامپا:

 این تیم نیز در زمینه فضاهای کار اشتراکی در ایران فعالیت می‌کند.و مکان مناسبی برای کار می باشد.
امکانات: اینترنت پرسرعت رایگان، اتاق جلسات، کتابخانه، سالن آمفی تئاتر، مسجد، آشپرخانه، فضای باز، کافی‌شاپ
آدرس: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، به سمت شرق، نبش خیابان نامجو، مجتمع فرهنگی امام رضا علیه السلام
۰۲۱۷۷۶۳۹۲۵۶

زاویه

زاویه یک فضای کاری اشتراکی در تهران برای کارآفرینان، فری لنسرها و افراد خلاق است همچنین فضای کلی آن 1000 متر است. فضای کار اشتراکی زاویه در کارخانه نوآوری قرار دارد.
امکانات: اتاق جلسات، اینترنت پر سرعت، پرینتر، پذیرش و تلفن، آشپزخانه باز، چای و قهوه

آدرس: میدان آزادی، ابتدای بزرگراه شهید لشکری، نبش بیمه ۳، پلاک ۳۱، کارخانه نوآوری

هفت و هشت

صندلی‌ها و میز‌های اشتراکی به عنوان فضاهایی مقرون به صرفه و مناسب برای افرادی مانند فریلنسرها، استارتاپ‌ها، دانشجویان و افرادی با نیاز به محیط کاری متنوع محسوب می‌شوند. در این مکان‌ها، افراد می‌توانند با هزینه کمتری به فضای کاری دسترسی پیدا کنند و از امکانات مشترک استفاده کنند. همچنین، فضاهای اشتراکی این امکان را فراهم می‌کنند که افراد با یکدیگر تعامل کرده و ارتباط برقرار کنند.

ادرس :تهران، میدان آزادی، اتوبان لشگری، بعد از ایستگاه مترو بیمه، پلاک ۱۳، کارخانه نوآوری آزادی، سوله هفت و هشت

هزینه استقرار : روزانه ۱۱۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۳:۰۰ باز است . 

+989357869987

 باغ بهشت (آجودانیه)

امکانات:دسترسی به حمل و نقل عمومی، صندلی اختصاصی، صندلی اشتراکی، آتریوم | سالن کنفرانس، لمکده، اتاق جلسه، اینترنت، کافی شاپ | آشپزخانه

 ادرس : بلوار ارتش، بعد از تقاطع صیاد شیرازی، کوچه ابوالفضل صمیع، باغ لارک، پارادایس هاب

شماره تماس :+982191092303

باغ‌ کتاب (ونک)

باغ کتاب، بزرگ‌ترین مجموعه کتاب و سرگرمی‌های علمی کشور است. این مکان در اراضی عباس‌آباد احداث شده و دارای دو طبقه است. مساحت کلی این مکان 65 هزار متر مربع بوده و زیربنای آن 110 هزار متر مربع است. بلوک D در طبقه اول این مجموعه فضایی به نام “میزهای پژوهش” یا “باشگاه همکارا” دارد. این فضا به افراد فرصت می‌دهد تا مطالعه، تحقیق و انجام پروژه‌ها و کارهای تیمی خود را انجام دهند. همچنین، شما می‌توانید در بخشی از این مکان که به عنوان “فضای کار اشتراکی” شناخته می‌شود، به تحقیقات و کارهای کسب و کاری خود بپردازید. این مکان تحت نظر شهرداری تهران ساخته شده و توسط شرکت توسعه فضاهای فرهنگی اجرا شده است.

 ادرس : میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تفاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران، طبقه اول

شماره تماس :+982191092303

فضای کار اشتراکی پارادایس هاب _ هفته نامه شنبه

باغ‌ دانش (چهارراه ولی عصر(عج)

امکانات:دسترسی به حمل و نقل عمومی، صندلی اختصاصی، صندلی اشتراکی، اتاق جلسه، اینترنت، کافی شاپ | آشپزخانه، لمکده 

 ادرس : استان تهران، تهران، انقلاب اسلامی، فلسطین، خواجه نصیر

شماره تماس :

02128426959

 دانشگاه علوم‌تحقیقات (پونک)

فضای کار اشتراکی دانشگاه علوم و تحقیقات، یکی از شعبه‌های شرکت پارادایس‌هاب، در شمال غرب تهران واقع شده است. این فضا در ساختمان کتابخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات واقع شده است. ویژگی‌های این مکان شامل فضای آرام، امکان پارکینگ و ساعات فعالیت گسترده از ساعت 8 صبح تا 10 شب است. از دیگر امکانات این فضای کار اشتراکی می‌توان به سالن کنفرانس، اتاق جلسه، مینی‌کافه، آشپزخانه، لمکده، پرینتر و کمدهای مخصوص اشیاء اشاره کرد..

ادرس :انتهای اتوبان ستاری شمال، میدان دانشگاه، روبروی بیمارستان فرهیختگان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، ساختمان کتابخانه و مرکز اسناد(دکتر حبیبی)، طبقه چهارم

تلفن :+982191092303

 کولینگو (سعادت آباد )

امکانات:صندلی اختصاصی، آتریوم | سالن کنفرانس، لمکده، اتاق جلسه، اینترنت، کافی شاپ | آشپزخانه

 ادرس :سعادت آباد، بلوار دادمان، رو به روی بیمارستان آتیه، نبش کوچه بوستان، پلاک ۳۳، طبقه سوم

تماس :09103854247

 مرکز نوآوری مانا (شعبه همکار):

امکانات:دسترسی به حمل و نقل عمومی، صندلی اختصاصی، صندلی اشتراکی، اتاق جلسه، اینترنت، کافی شاپ | آشپزخانه، اجاره میز و اتاق، آشپزخانه و نهار خوری، مهدکودک شادمانا ، مشاوره رایگان به افراد یا تیم‌ها در حوزه استارتاپ‌ها، پذیرایی روزانه رایگان، فضاهای استراحت، اتاق ورزش

 ادرس :رسالت، خیابان ملک لو، دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز نوآوری مانا

تماس :+989901133405

سبک زندگی (چهارراه ولی عصر (عج))

امکانات:دسترسی به حمل و نقل عمومی، صندلی اختصاصی، صندلی اشتراکی، آتریوم | سالن کنفرانس، لمکده، اتاق جلسه، اینترنت، کافی شاپ | آشپزخانه

ادرس :تهران،ولیعصر،خ طالقانی،خ برادران مظفر،خ بخشنده،پ ۵

برای دسترسی بیشتر به این مکان سایت paradisehub.ir را پیشنهاد می کنیم .

مرکز نوآوری پیشتازان آئین زندگی (شعبه همکار)

دفتر کارآفرینی مرکز آموزش عالی علمی-کاربردی پیشتازان آیین زندگی در سال ۱۳۹۶ به عنوان دفتر برتر کارآفرینی دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان تهران انتخاب شد.

و دارای استودیوی ضبط، کافه رویداد (ویدئو پروژکتور)، پذیرایی رایگان،صندلی اختصاصی، صندلی اشتراکی، اتاق جلسه، سالن غذاخوری، اینترنت است .

آدرس : تهران – فلکه دوم صادقیه – بلوار اشرفی اصفهانی – نرسیده به پل همت – خیابان قموشی(پارک) – شهرک همای جنوبی – 

ساختمان پیشتازان آئین زندگی – مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت تعاونی پیشتازان آئین زندگی

 تلفن : 44241331ـ44235121 -021

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

    فضای کار اشتراکی در دریاچه چیتگر

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با هدف جذب نیروی انسانی نخبه، شکل دهی به شرکت های دانش بنیان، نوپا و فناور و تقویت زیست بوم نوآوری، در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی هلدینگ رایزکو ایجاد و مسیر رشد و پویایی خود را در سال های گذشته طی کرده است.این مجموعه با حمایت از ایده های خلاق، نوآور و ایجاد فضایی مناسب برای پژوهش و تحقیق و نوآوری، نخبگان دانشگاهی و صاحبان ایده را در تجاری سازی فناوری ها و کنار زدن موانع پیش رو جهت نیل به اهدافشان یاری می دهد.

ادرس دقیق:کیلومتر 15 بزرگراه فتح (پل ایرانخودرو)، خیابان تولایی،نبش کوچه لاله،کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

هزینه استقرار :روزانه ۷۰ هزار تومان برای رزرو فضا روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۵ به شماره ۰۹۳۷۸۲۹۴۹۱۷ پیام دهید. حتما قبل از مراجعه جهت بازدید، هماهنگ فرمایید.

همه روز های هفته از ساعت 09:00 تا 21:00 باز است.

شماره تماس : 4917 829  0937

پالن

     فضای کار اشتراکی در میدان انقلاب

در پالن، ما یک مجموعه از زیرساخت‌های و شبکه‌های حرفه‌ای و قدرتمند برای حمایت از فرآیند ایجاد ایده تا تبدیل آن به محصول نوآورانه ایجاد کرده‌ایم. ما در عرصه‌های آموزش و مشاوره فعالیت می‌کنیم، زیرساخت‌های لازم را فراهم می‌کنیم، اما هدف اصلی ما فراتر از این است. هدف ما در واقع تسهیل فرآیند تبدیل ایده به محصول با تمرکز بر تأمین نیازهای بازار است. پالن با ارائه مجموعه‌ای از آموزش‌های کاربردی، مشاوره‌های هدفمند، زیرساخت‌های ضروری و تجربیات ارزشمند، شما را از مراحل ابتدایی فرآیند ایجاد ایده تا رسیدن به محصول نهایی همراهی و حمایت می‌کند. این اقدامات به‌منظور فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ورود به بازار کار و تسریع این فرآیند صورت می‌گیرد و به شما کمک می‌کند تا از ریسک‌های احتمالی جلوگیری کرده و به موفقیت دست یابید.”

ادرس :خيابان انقلاب، بين فلسطين و وصال، ضلع شمالی انقلاب، پلاک 955، مرکز نوآوری کندو و فضای کاراشتراکی پالن

هزینه استقرار : روزانه ۱۰۰ هزار تومان

همه روز های هفته از ساعت ۰۷:۳۰ – ۲۱:۰۰ باز است

شماره تماس : 4490 6640 21

 مرکز نوآوری انرژیک

باشگاهی برای پرورش نوآوری در صنعت انرژی

“انرژیک، یک مرکز نوآوری در حوزه نفت و انرژی است که توسط شرکت پیشگامان توسعه کارمایه آپادانا “آپادانا ونچرز” به همراه سرمایه‌گذاری از شرکت‌های برجسته از جمله گسترش انرژی پاسارگاد، انرژی دانا، و سرمایه‌گذاری صنعت نفت تأسیس شده است. این مرکز در دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر واقع شده و فضاهای آن به کارآفرینان، شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان، و نمایندگان شرکت‌های بزرگ در حوزه انرژی کشور اختصاص یافته است.”

ادرس :دانشگاه امیرکبیر، دانشکده نفت و انرژی

هزینه استقرار : ماهانه ۱.۵ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۳۰ – ۲۰:۰۰ باز است .

خانه خلاق هزاره

     فضای کار اشتراکی در ونک 

این شعبه در 2 طبقه و با ظرفیت 163 صندلی به ارائه سرویس فضای کار اشتراکی به کاربران می پردازد. این شعبه دارای اتاق های اختصاصی 1 تا 6 نفره، صندلی های اختصاصی و اشتراکی می باشد که به صورت روزانه یا ماهیانه قابل رزرو و استفاده می باشد.

ادرس :تهران، بوستان آب و آتش، خانه خلاق هزاره

هزینه استقرار : روزانه ۱۵۳ هزار تومان

همه روز های هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۱:۰۰ باز است.

شماره تماس : 2303 9109 21

فضای کار اشتراکی تیوان _ هفته نامه شنبه

مرکز نواوری الوند

      فضای کار اشتراکی در وزرا

فریلنسرها و تیم‌های استارتاپی برای رشد و توسعه فردی و تیمی در جهت تحقق اهداف و چشم‌انداز کسب و کار خود به منابع آموزشی و علمی با کیفیت نیاز دارند. آکادمی آموزشی الوند با هدف فراهم کردن بهترین دوره‌ها و رویدادهای آموزشی و علمی در مرکز خلاقیت و نوآوری الوند تأسیس شده است. این آکادمی از دانشجویان و متخصصان دانشگاهی و همچنین تجربیات صاحبان موفق کسب و کار استفاده می‌کند و فرصتی برای یادگیری مهارت‌های مورد نیاز علاقه‌مندان ایجاد می‌کند. این آکادمی در حوزه‌های مختلف فعالیت دارد، از جمله راه‌اندازی استارتاپ و کارآفرینی، مهارت‌های نرم و مدیریت کسب و کار، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، تکنولوژی‌های بازاریابی، برنامه‌نویسی، و راهبری سایت و … .”

ادرس:میدان آرژانتین، خیابان الوند، خیابان 35، خیابان سیاوش، کوچه گل پیچک

هزینه استقرار : روزانه ۱۰۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۰:۰۰ باز است

 مرکز نوآوری ایلسا

     فضای کار اشتراکی در چهار راه ولیعصر 

در حال حاضر، ایلسا در دو ساختمان واقع در منطقه مرکزی شهر خدمات خود را ارائه می‌دهد. یک فضای کار اشتراکی در میدان فلسطین وجود دارد که شامل چند دفتر اختصاصی و تقریباً ۷۰ میز کار اشتراکی است. این فضا از امکاناتی همچون اتاق جلسات و کافه نیز برخوردار است و به عنوان مکانی پرطرفدار برای شتابدهی کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، در ابتدای بلوار کشاورز، در طبقه هشتم یک برج بلند وجود دارد که به منظور تأمین فضای کاری برای شتابدهی کسب‌وکارها و فرآیندهای تجاری سازی مجموعه‌ها، تعدادی دفتر اختصاصی و یک فضای کار اشتراکی دیگر فراهم شده است.”

ادرس :میدان فلسطین خیابان برادران مظفر انتهای بن بست بخشنده پلاک 5

هزینه استقرار : روزانه ۱۰۰ هزار تومان

 هر روز هفته از ساعت ۰۸:۳۰ – ۲۱:۰۰ باز است .

شماره تماس :2098 344 0912

 صندلی روزانه فضای کار رایمون

   فضای کار اشتراکی در مطهری

شرکت رایمون مدیا بزرگ‌ترین مرکز یکپارچه ارائه دهنده خدمات و تولید انیمیشن، بازی و جلوه‌های ویژه دیجیتال در ایران است. این مرکز با داشتن یک فضای بزرگ به مساحت چهار هزار متر مربع در شرق تهران، توانایی جذب و خدمت‌دهی به بیش از 250 نفر از نیروهای فنی متخصص در زمینه انیمیشن و بازی را داراست. با تکیه بر تجربه‌ای ده‌ها ساله، این مرکز به عنوان مرجعی برای خلاقیت و فناوری‌های مدرن انیمیشن در منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود.

شروع حرفه‌ای فعالیت موسسان این مجموعه به سال 1377 برمی‌گردد، و تجربیات شرکت‌های مختلف در زمینه انیمیشن و بازی در این دوران، زمینه‌ساز تأسیس شرکت رایمون مدیا شد. این مجموعه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته، موقعیت مناسبی را برای ارائه خدمات در حوزه انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای و جلوه‌های ویژه دیجیتال داراست. تمام این عوامل به شرکت امکان تولید سریع و با کیفیت را می‌دهند.”

ادرس : تهران خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه هشتم پلاک هشت واحد سه

هزینه استقرار : روزانه ۹۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۱۹:۰۰ باز است.

شماره تلفن : 1029 8517 0993

 خانه خلاق ب

   فضای کار اشتراکی در توحید

خانه خلاق و نوآوری “ب”، یک شتابدهنده غیرمتمرکز در زمینه صنایع دستی با نشان تجاری “ب” است. این خانه فعالان صنایع دستی، نگارگری، و صنایع خلاق را به خود جذب می‌کند و به عنوان مرکزی فعال در این زمینه شناخته می‌شود.

خانه خلاق و نوآوری “ب” فعالیت‌های متنوعی را انجام می‌دهد، از جمله ایجاد خانه صادرات “ب”، خانه طراحی “ب”، خانه آموزش “ب”، برگزاری نمایشگاه‌های هنری و صنایع دستی، ارائه فضاهای کار اشتراکی، برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری، و ایجاد یک کتابخانه تخصصی در حوزه صنایع دستی. همه این اقدامات به منظور ایجاد یک مرکز فرهنگی برای افراد علاقه‌مند به توسعه کسب و کار، کارآفرینی، و ایجاد اشتغال پایدار در صنایع خلاق انجام می‌شود.”

ادرس :جمالزاده جنوبی، خیابان کلهر، نبش خیابان نوفلاح، خانه استاد حسین بهزاد

هر روز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ – ۱۸:۰۰ باز است . 

شماره تماس : 3676 405 0912

پارک فناوری فردا

در دنیای امروز، آگاهی و استفاده از تکنولوژی بسیار مهم است و توسعه در این حوزه باعث پیشرفت می‌شود. شرکت‌های فناوری وب از جمله اصلی‌ترین بازیگران در بخش خصوصی هستند و از زیرساخت‌های مهم برای ارتباطات در جامعه استفاده می‌کنند. این شرکت‌ها با تأسیس اولین پارک فناوری بخش خصوصی در ایران، در حال شکل‌دهی به آینده و توسعه کشور هستند.

این پارک فناوری با بهره‌گیری از جدیدترین تجهیزات و فناوری‌ها، تجهیزات پیشرفته و استانداردهای جهانی، تمام نیازهای مشتاقان این نوع خدمات را در داخل کشور پاسخ می‌دهد. این مرکز، با تکیه بر دو دهه تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مشتریان خود را از مزایای یک مرکز خدمات مدرن و استاندارد بهره‌مند می‌کند. این امکانات شامل کنترل و نظارت مستقیم بر خدمات، پشتیبانی بهتر، افزایش سرعت، افزایش امنیت و کاهش هزینه‌ها هستند.

ادرس :بلوار نیروی زمینی، مجتمع الما

هزینه استقرار : ماهانه ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۷:۰۰ – ۲۴:۰۰ باز است.

فضای کار شهرآرا

اگر می‌خواهید در یک فضای کار اشتراکی در منطقه فاطمی کار کنید، فضای کار اشتراکی شهرآرا می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. این مکان تا ساعت ۸ شب باز است و با دکوراسیون ساده و شیک خود مناسبی برای پذیرایی از افرادی که به صورت فریلنسر کار می‌کنند، می‌باشد. از آنجایی که هزینه‌ها نسبت به خدمات ارائه شده مناسب و کمتر است، کاربران به این مکان توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

آدرس فضای کار شهرآرا: خیابان شهرآرا، پایین‌تر از کوچه نوزدهم پلاک ۱۷۵، مرکز خرید برج شهرآرا، داخل پاساژ، طبقه اول، انتهای راهرو سمت چپ، آخرین مغازه.

هزینه استقرار : ماهانه ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۳۰ – ۲۰:۰۰ باز است .

+989031315613

 خانه نوآوری ستاپ

ستاپ‌ها مثل یک کاتالیزور عمل می‌کنند! این به این معناست که آنها فرآیند رشد و توسعه تیم‌ها و استاراپ‌ها را تسریع می‌دهند و از مشاوره تا جذب سرمایه‌گذاری، به تیم‌ها کمک می‌کنند. ستاپ‌ها همچنین فضاهای کار اشتراکی را ارائه می‌دهند که همراه با امکانات اضافی مانند اتاق جلسه و خدمات جانبی قابل استفاده هستند.

ستاپ یک نقطه تمرکز برای افراد مشتاق به یادگیری و توسعه است. آنها رویدادها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌کنند تا جامعه‌ی آموزش و تربیت را افزایش دهند و افراد را با هم متصل کنند.

کلاس درس برای بزرگترها! ستاپ تلاش می‌کند تا با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، سطح دانش و مهارت‌های افراد را افزایش دهد

ادرس :خیابان انقلاب شرق به غرب نرسیده به میدان فردوسی خیابان موسوی، انتهای بن بست نیکپور

هزینه استقرار : روزانه ۷۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۰:۳۰ باز است .

تلفن :+9821888284

فضای کار اشتراکی زاویه _ هفته نامه شنبه

فب فکتوری

فب‌فکتوری یا کارخانه طراحی و ساخت، یک مکان تعاملی برای توسعه کسب و کارهاست که به فرآیندهای طراحی و تولید مرتبط است. این فضا مناسب برای توسعه کسب و کارهایی است که بر پایه‌ی طراحی و تولید قرار دارند. همچنین، این مکان فرصتی عالی برای شکل‌گیری و رشد کسب و کارهای مرتبط با هنر و طراحی فراهم می‌کند. اگر به راه‌اندازی یک کسب و کار مرتبط با هنر و طراحی علاقه دارید یا می‌خواهید خلاقیت و توانایی‌های خود را ارتقا دهید، فب‌فکتوری ممکن است به عنوان یک مکان مورد نیاز برای شما باشد.

ادرس :خیابان آزادی، بلوار اکبری، خیابان قاسمی شرقی، پلاک ۷۹، کارخانه هنر طراحی و ساخت

هزینه استقرار : روزانه ۱۰۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۰:۰۰ باز است .

شماره تماس :+982140774767

 نکسترا (NEXTERA)

مرکز نوآوری نکسترا از سال ۱۳۹۸ فعالیت‌های مختلفی در زمینه استارتاپ‌ها و کارآفرینی را آغاز کرده است. این مرکز به سه بخش مهم تقسیم می‌شود: استارتاپ استودیو، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی.

نکسترا به عنوان یکی از ارکان مؤثر در اکوسیستم استارتاپی و کارآفرینی ایران به برگزاری رویدادهای متعددی از جمله سرمایه‌گذاری، پیش‌شتابدهی و شتابدهی مشغول بوده و تلاش دارد تا خدمات بهتری به کارآفرینان و استارتاپ‌ها ارائه دهد.

از آن زمان که مرکز نوآوری نکسترا تأسیس شد، بیش از چند صد استارتاپ مختلف را شناسایی کرده و برنامه‌های آموزشی و کارگاه‌های متعددی برای ارتقاء دانش و مهارت‌های آنها برگزار کرده است. علاوه بر این، این مرکز به تأمین سرمایه برای چندین تیم استارتاپ که در مسیر توسعه و رشد قرار دارند، مشغول است.

ادرس :تهران، خیابان کارگر شمالی، پردیس فنی دانشگاه تهران، دانشکده مکانیک قدیم، مرکز نوآری نکسترا

هزینه استقرار : روزانه ۱۰۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ – ۲۲:۰۰ باز است .

+982188358194

نیترو

باشگاه نوآوری نیترو یک مرکز است که به توسعه کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌ی فناوری کمک می‌کند. مأموریت اصلی این مرکز، شتاب‌دهی به ایده‌های نوآورانه و کمک به تبدیل آنها به کسب‌وکارهای موفق است. نیترو از طریق ارائه خدمات و توانمندسازی کارآفرینان جوان و خلاق در حوزه‌های دانش‌بنیانی و اقتصاد دیجیتال فعالیت می‌کند.

این مرکز با تمرکز بر شناسایی توانمندی‌ها، آموزش و شبکه‌سازی کارآفرینان جوان، تلاش می‌کند تا از آن‌ها مؤسسات مستقل و موفقی بسازد. ایجاد نیترو از تجربیات موجود در شرکت‌های دانش‌بنیان مشترک بهره‌گیری کرده و تلاش دارد تا ایده‌های خلاقانه را حمایت کرده و در مسیر توسعه و رشد کسب‌وکارهای مبتنی بر آن‌ها سرمایه‌گذاری نماید.

مرکز نوآوری نیترو از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را در سه حوزه استارتاپ استودیو، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی آغاز کرد و به توسعه کسب‌وکارهای نوپا در این زمینه‌ها ادامه می‌دهد. این مرکز با تمرکز بر توسعه کسب‌وکارهای مستقل و جوان، در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.

ادرس :نارمک، دانشگاه علم و صنعت

هزینه استقرار : ماهانه ۱.۵ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۷:۰۰ – ۲۲:۰۰ باز است .

+982173227890

 مرکز نوآوری اینومکث (INOMAX)

اینومکث” یک مجموعه فعال در حوزه پشتیبانی و توسعه استارتاپ‌هاست که از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده و به ترویج مفاهیم اکوسیستم نوآوری و راهکارهای موفقیت تیم‌های استارتاپی می‌پردازد. این مجموعه پس از برگزاری رویدادهای مختلف در سراسر کشور، در سال 1399 در دانشکده مکانیک دانشگاه تهران فضای کار اشتراکی و اختصاصی ایجاد کرده و خدماتی مانند منتورینگ و جذب سرمایه را به استارتاپ‌ها ارائه می‌دهد.

تیم‌های مستقر در این شتابدهنده در حوزه‌های مختلفی مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء (IoT)، سلامت و نانوپلیمر فعالیت می‌کنند. این مجموعه از منتورهای ماهر و مشاوران کسب و کار استفاده می‌کند تا تیم‌های استارتاپی را همراهی کند.

با بهره‌گیری از دانشگاه تهران و منابع دانشی آن، اینومکث توانسته است تیم‌های مستقر در آنجا را در جذب نیروهای متخصص و توسعه کسب و کار‌های خود یاری نماید.

ادرس :تهران، خیابان امیرآباد شمالی، پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، دانشکده جدید مکانیک، طبقه پنجم، واحد ۵۱۱

هزینه استقرار : روزانه ۲۰۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ – ۲۲:۰۰ باز است.

+982161115280

باکس (BOX)

با‭ ‬توجه‭ ‬به‭ ‬نوع‭ ‬فعالیت‭ ‬در‭ ‬باشگاه‭ ‬کسب‌وکار‭ ‬دانش‭ ‬بنیان،‭ ‬شرکت‌ها‭ ‬و‭ ‬سازمان‌های‭ ‬حامی‭ ‬فعالیت‌های‭ ‬فناورانه‭ ‬و‭ ‬نوآورانه،‭ ‬صندوق‌ها،‭ ‬شتابدهنده‌ها‭ ‬و… ‬در‭ ‬این‭ ‬مجموعه‭ ‬حضور‭ ‬خواهند‭ ‬داشت‭.‬ سازمان‌های‭ ‬علاقمند‭ ‬برای ‬حضور‭ ‬در‭ ‬این‭ ‬مجموعه‭ ‬می‌‬توانند‭ ‬نمایندگان،‭ ‬مدیران‭ ‬و‭ ‬کارشناسان‭ ‬مرتبط‭ ‬خود‭ ‬را‭ ‬در ‬BOX ‬مستقر کنند‬.

ادرس :تهـــران، خیـــابـــان آزادی، خیـــابـــان حبیب الله خیابان قاسمی،جنب جهاد دانشگاهی شریف

هزینه استقرار : روزانه ۱۵۰هزار تومان

هرروز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ – ۲۳:۰۰ باز است .

+982166055625

باشگاه همکارا

میزهای پژوهش یا باشگاه همکارا فضایی برای مطالعه و پژوهش‌های و اجرای کارها و پروژه های تیمی در محیطی مشترک در باغ کتاب است.انها اعتقاد دارند “کارآیی در همکاری است”.

ادرس :بزرگراه حقانی، باغ کتاب

هزینه استقرار :روزانه ۵۵ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ – ۲۱:۰۰ باز است. 

02196045701-02196045772

 فیشرآباد

هدف اصلی از ایجاد این فضای کار اشتراکی، کمک به پروژه‌هایی است که به تهران ارزش افزوده ایجاد می‌کنند و به بهبود کیفیت زندگی شهروندان اشتراک دارند. از این رو، پروژه‌هایی که تایید می‌شوند، می‌توانند با این پلتفرم همکاری کنند و از این فضای کار مشترک بهره‌برداری کنند.

 ادرس : خیابان قرنی ،نبش خسرو (دهقانی‌نیا)

هزینه استقرار : ساعتی ۳۰ هزار تومان

هر روز هفته  از ساعت ۰۷:۳۰ – ۲۲:۰۰ باز است.

+982141969969

 زامیدا 

زامیدا” یک مرکز نوآورانه است که برای افراد عضو، مکان‌های کاری اشتراکی و اختصاصی فراهم کرده است تا بتوانند فعالیت‌های مهنی، کاری و تحصیلی خود را در آنجا انجام دهند. افرادی که علاقه دارند در حوزه‌های مختلف نوآورانه مانند صنعتی، تجاری و هنری در زامیدا فعالیت کنند، می‌توانند مدارک خود را ارسال کرده و پس از تأیید توسط کارشناسان زامیدا، از خدمات ویژه آن استفاده کنند.

در حال حاضر، در زامیدا افراد و تیم‌ها در زمینه‌های مختلف مانند توسعه اپلیکیشن، فعالیت‌های مرتبط با بلاک‌چین، ساخت فیلم و داستان‌نویسی فعالیت می‌کنند.

تمام کاربران با عضویت در زامیدا متعهد می‌شوند که تمام قوانین و مقررات مربوطه را رعایت کرده و اخلاق حرفه‌ای و کاری را در هنگام استفاده از فضای کار اشتراکی زامیدا رعایت خواهند کرد.

ادرس :میدان انقلاب، خیابان کارگرشمالی، نبش کوچه برهانی، ساختمان 1126، طبقه دوم

هزینه استقرار : کد تخفیف aznozomida با احتساب تخفیف، صندلی های اداری روزانه ۷۰ هزار تومان و صندلی های چوبی روزانه ۴۰ هزار تومان هزینه دارند

هرروز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۲:۰۰ باز است . 

شماره تماس :989374385414

صندلی ماهانه در ازنو

ادرس :خیابان آزادی، روبروی خیابان دکتر قریب، سرای نوآوری دکتر قریب، طبقه 4، واحد 11

هزینه استقرار : ماهانه ۱.۱۵ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۷:۰۰ – ۲۲:۰۰ باز است . 

شماره تماس :+982166575669

فضای کار سروکورپ _ هفته نامه شنبه

دفتر کار در کارخانه نوآوری آمپر

این مرکز به عنوان یک کارخانه نوآوری، ایده‌های خلاقانه را حمایت کرده و فرصت‌هایی برای تحقیق و توسعه در اختیار صاحبان این ایده‌ها قرار می‌دهد. این مرکز با ایجاد محیطی مناسب برای کارهای پژوهشی و نوآوری، به افراد کمک می‌کند تا موانع و چالش‌هایی که در راه تحقق ایده‌هایشان وجود دارد را از بین ببرند.

یکی از اهداف اصلی این مرکز ایجاد هم‌افزایی بین صنعت و دانشگاه است و از طریق ارائه حمایت مالی، منتورینگ، اشتراک فضای کاری و امکانات مشابه، تسهیل دسترسی به بازار و شبکه فروش، تسهیل همکاری بین سازمان‌ها و استارتاپ‌ها را فراهم می‌کند. این مرکز به تیم‌های نوپا کمک می‌کند تا ایده‌هایشان را به فرصت‌های کسب و کار تبدیل کنند.

هدف نهایی این مرکز این است که با بهره‌گیری از ایده‌های ناب و نوآورانه، طرح‌های مفید و تجاری را ایجاد کند و این طرح‌ها را در سطح کشور، منطقه و حتی جهان معرفی کند. این اقدامات منجر به توسعه فناوری، کاهش وابستگی به واردات، توسعه صادرات و ایجاد اشتغال برای مردم کشور می‌شود.

ادرس :کیلومتر 15 بزرگراه فتح (پل ایرانخودرو)، خیابان تولایی،نبش کوچه لاله،کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر

هزینه استقرار : ماهانه ۲۲ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۱:۰۰ باز است . 

شماره تلفن : +989378294917

امیرشکلات باغ کتاب

اشخاصی که علاقه‌مند به کتاب‌خوانی و محیط‌های زیبا با چشم‌اندازهای متنوع هستند، به مجموعه تفریحی و فرهنگی “باغ کتاب تهران” علاقه‌مند هستند. این باغ زیبا و دل‌انگیز فضاهایی برای خواندن کتابها فراهم کرده و همچنین دارای سالن‌های سینمایی و دیگر امکانات تفریحی است. در این مکان سبز و خوشایند، شما می‌توانید تجربه آرامش و انرژی مثبتی داشته باشید. همه این ویژگی‌های مثبت در یک مکان ترکیب شده‌اند و تجربه دلچسبی را برای شما ایجاد می‌کنند.

ادرس :میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران، پشت بام

هزینه استقرار : ساعتی ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۳:۰۰ باز است . 

شماره تلفن :+989126953288

 خانه کارمان

کارمان یک باشگاه خصوصی و حرفه‌ای برای افرادی است که کارهای حرفه‌ای یا شخصی دارند. این باشگاه امکانات مختلفی را در اختیار اعضا، مشتریان و مخاطبانش قرار می‌دهد. کارمان خود را به عنوان مکانی برای انجام کارها و همکاری در یک محیط متفاوت توصیف می‌کند. این مکان فرصت‌هایی برای دیدارهای کاری و معاشرت فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد شبکه‌سازی کاری و اجتماعی خود را گسترش دهید. علاوه بر این، کارمان یک فضایی را برای تعامل با انواع فرهنگ‌ها، هنر و سبک‌های زندگی فراهم می‌کند. این مکان به شما فرصت می‌دهد تا اشکال مختلف زندگی و هنر را تجربه کنید و از آنها لذت ببرید.

ادرس :خیابان پاسداران، پایین‌تر از میدان نوبنیاد، خیابان کوهستان یکم، پلاک ۵

هزینه استقرار : روزانه ۴۵۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ – ۱۸:۰۰ باز است . 

شماره تماس :+982174539000

صندلی در پارادایس‌هاب (نوفل لوشاتو)

این شعبه در خیابان نوفل لوشاتو واقع شده است. یکی از مزایای این شعبه این است که به راحتی قابل دسترسی و در وسط شهر قرار دارد. این شعبه دارای امکاناتی مانند اتاق‌های کاری، اتاق جلسات، اتاق کنفرانس، فضای کار اشتراکی، ایستگاه‌های کاری، و خدمات پذیرایی روزانه می‌باشد.

ادرس :خیابان حافظ. خیابان نوفل لوشاتو. جنب کوچه یاسمن. پلاک ۷۲. مرکز نوآوری نوفل لوشاتو

هزینه استقرار : ماهانه از ۲ تا ۲.۶ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۲۱:۰۰ باز است . 

شماره تلفن :+982191092303

فضا های اشتراکی در ایران

کاربن ماهانه

 ادرس : کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه جمیله شیخی، پلاک 13

هزینه استقرار : ماهانه ۲.۵ میلیون تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۷:۰۰ – ۲۳:۰۰ باز است .

شماره تلفن : +982188823246

صندلی روزانه در کارخانه نوآوری دیهیم

در فضای کار روزانه اشتراکی، نیاز نیست که یک دفتر با هزینه‌های بالا رهن کنید و از خرید میز و صندلی به علاوه هزینه‌های آب، برق، اینترنت و سایر خدمات مشغول به فکر شوید. ما همه این امکانات را فراهم می‌کنیم و شما فقط هزینه اجاره یک صندلی را پرداخت می‌کنید. در تمامی شعبه‌ها، شما به صندلی و میز استاندارد، اینترنت، کافی‌شاپ کوچک (که چای و قهوه ارائه می‌دهد)، کمد اختصاصی برای نگهداری وسایل، پذیرایی رایگان، اتاق جلسه، سالن کنفرانس، فضای غذا خوری، و آشپزخانه با یخچال و مایکروویو و غیره دسترسی دارید. همچنین ما رویدادهایی برای افراد جهت شبکه‌سازی و برقراری ارتباط با دیگران برگزار می‌کنیم.

 ادرس :جاده خاوران، قیام‌دشت، جاده شهدای قیام‌دشت، روبروی شهرک انقلاب، انتهای خیابان پونل

هزینه استقرار :روزانه ۶۰ هزار تومان

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۰۰ – ۱۹:۰۰ باز است . 

شماره تلفن :+982136081889

خانه خلاق هومیانا

خانه خلاق و نوآوری هومیانا در زمینه رسانه‌های صوتی و تصویری و تولید محتوای خلاقانه فعالیت می‌کند. اصلی‌ترین هدف این خانه خلاقیت و ایده‌های خلاقانه را جذب و توسعه داده و مردم را برای ورود به عرصه رسانه توانمند کند.

این خانه دارای دو بخش خلاق است که شامل فضای اشتراکی، استودیو، کارگاه‌های توانمندسازی و مشاوران حوزه تجاری‌سازی برای کمک به توسعه شرکت‌های خلاق هستند. همچنین، از طریق مدرسه مهارتی، تولید هنری متعدد و تولید پادکست، مهارت‌آموزی و افزایش مهارت افراد در حوزه‌های مختلف را فراهم می‌کند.

خانه خلاق و نوآوری هومیانا به دنبال تحقق نوآوری در حوزه رسانه و تولید محتوای خلاق و متفاوت است. دفتر آن در تهران واقع شده و در خیابان حافظ، روبروی تالار بورس، ساختمان هومیانا قرار دارد.

ادرس :تهران، خیابان حافظ، روبروی تالار بورس، ساختمان هومیانا

هر روز هفته از ساعت ۰۷:۰۰ – ۲۲:۰۰ باز است . 

شماره تماس :+989190727939

های وی

اینجا کارخانه نوآوری های‌وی است، اما نه کارخانه‌ای که به طور معمول به ذهن می‌آید؛ اینجا یک مکان است که ابزارها و منابع متنوعی برای کارآفرینان فراهم می‌آورد. در این مکان، شما می‌توانید به زیرساخت‌های لازم برای کارآفرینی، مشاوران و مربیان متخصص، سرمایه‌گذاران آماده به ریسک، شتابدهنده‌ها، خدمات دهندگان به استارتاپ‌ها و کسب و کارها دسترسی داشته باشید. اینجا یک مکان است که افراد و شرکت‌های مختلفی که در عرصه کارآفرینی فعالیت می‌کنند، در یک فضا به اشتراک گذاری اند و تبادل تجاری و ایده‌آل‌ها را ترویج می‌دهند.

ادرس :اتوبان شهید صیاد شیرازی،خیابان شهید فخری‌زاده (صنایع) – خیابان گلزار جنوبی، خیابان لادن شرقی، خیابان 12 متری ولیعصر، انتهای بن بست قائم ، شماره 7

هر روز هفته از ساعت ۰۸:۳۰ – ۲۱:۰۰ باز است .

شماره تلفن :+982122968046

آراتل:

 این شرکت با هدف توسعه استارتاپ‌های موفق در نیمه دوم سال ۹۷ تاسیس شد.
امکانات: میز کار اختصاصی، آشپزخانه، اتاق بازی، اتاق جلسات، اینترنت پرسرعت، کافی شاپ، نمازخانه، فضای مخصوص سیگار، اتاق فکر، فضای تلفن، اتاق کنفرانس، بام سبز.
آدرس: شیان، خیابان شهید فرشادی، نبش کوچه خندان، پلاک ۵ فعالیت می‌کند.۷۲۲۰۸۴۱۶-۰۲۱

اوسپیس

اُسپِیس در کشورهای مختلفی نظیر، ایران، ترکیه، مجارستان، انگلستان، رومانی، عربستان و آمریکا سرویس دفتر کار اشتراکی ارائه می دهد.
امکانات: دفتر کار اشتراکی و اختصاصی واقع شده در فضایی مشترک، متراژ از ۶ متر مربع، دارای ظرفیت ۱ تا ۱۰۰ نفر، امکان اجاره به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه، دفاتر کار خانگی، قرارگیری در طبقات بالا (جزئی از فضای مشترک نیست)، فضایی ۷۰ تا ۱۲۰ متر مربعی، یک اتاق کار یا اتاق خواب، یک تا دو حمام، دفاتر کار مجازی، اتاق جلسات، اینترنت پرسرعت، اتاق کنفرانس، لاونج استراحت، فضای بیرون، کتابخانه، پشتیبانی ۲۴ ساعته، فضای خواب، خدمات حمل و نقل، فروشگاه
آدرس : تهران، خیابان فرشته (شهید فیاضی)، پلاک ۹
-تهران، اقدسیه خیابان موحد‌دانش نبش بوستان ساختمان پاویون طبقه ۳

باکس شریف

فضای اشتراکی باکس در نزدیکی دانشگاه صنعتی شریف به مساحت ۳۶۰۰ مترمربع تاسیس شده است که افراد فریلنسر و البته شرکت‌های بسیاری در آن وجود دارند.
امکانات:اتاق جلسات، برگزاری رویدادها، دفتر سرمایه گذاری، فضای استراحت و سرگرمی، کافی شاپ، سالن رویداد و کنفرانس، کلینیک تخصصی کسب و کار
آدرس: تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب اللهی، خیابان قاسمی، جنب دانشگاه شریف

تعرفه: هزینه هر صندلی ۶۰۰ هزار تومان می‌باشد.

فینووا

مرکز نوآوری فینووا یکی از مراکز فعال اکوسیستم کارآفرینی ایران است که فعالیت‌شان را  در سال ۱۳۹۴ با راه‌اندازی اولین فضای کار اشتراکی ایران آغاز کردند و در حال حاظر در سه شهر تهران، مشهد و سنندج  فعالیت می‌کنند.امکانات: خط تلفن و کد پستی اختصاصی، لاکر، میز و فضای کار اشتراکی، اتاق جلسات منعطف، چای و قهوه رایگان، اینترنت، اتاق استراحت، اتاق بازی و نهارخوری، شبکه و امکانات ارتباط فردا و فینوتک، سرویسهای ویژه همکاران استراتژیک، معرفی به شبکه سرمایه‌گذاران
آدرس: خیابان انقلاب، نرسیده به چهارراه ولیعصر، کوچه بالاور، پلاک ۷، برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طبقه دوم، فضای کار اشتراکی فینووا
۰۲۱-۴۲۷۱۹۰۰۲

سروکورپ:

 سروکورپ در کشورهای مختلفی مانند قطر، ترکیه، ژاپن، انگلستان و ایران فضاهای کار اشتراکی دارد.

این شرکت نیز در ایران و تهران شعبه خود را دارد و همچنین شرکت ها و افراد می توانند از ان برای کار استفاده کنند .امکانات: منشی مجازی، مسیریابی تماس، فکس آنلاین
این مجتمع از ۱۰ طبقه به همراه پارکینگ زیرزمینی تشکیل شده است. دفاتر سروکورپ که در آن‌ها خدمات اداری نیز ارائه می‌شود، در طبقات ۷، ۸ و ۹ قرار دارند.
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، خیابان کاج آبادی، پلاک ۱۱۴، ساختمان پارک طبقات ۷، ۸ و ۹
۹۸۲١۷۵۹۸١۷۷۷+
-خیابان ولیعصر، بالاتر از وحید دستگردی غربی، برج کیان، طبقه ۱۵
۹۸۲١۷۵۹۸۱۳۰۰+

تعرفه: میز کار اشتراکی ماهیانه ۲ میلیون تومان و میز اختصاصی ماهانه ۳ میلیون تومان

سریرلند

شرکت دانش‌بنیان سامانه‌های رهگیری یکپارچه راهبر سریر در سال ۹۲ تاسیس شد و در زمینه کسب‌وکارها خدمات ارائه می‌دهد.
امکانات: ظرفیت ۱۲۰ تک صندلی، سالن کنفرانس، اتاق های مختلف برای جلسات، اتاق نشیمن، ناهارخوری
آدرس:تهران، طرشت، خیابان شهید گلاب، بین جناح و چوب تراش، ضلع شمالی خیابان، پلاک۵۹ واحد۵۰۱
۹۸۲۱۴۴۲۰۴۰۳۰+

کارمانا:

 این شرکت با هدف تحقق اهداف کارآفرینی و رشد اکوسیستم استارتاپی کشور به فعالیت می‌پردازد.
این تیم امکانات خود را بر این اساس دسته بندی کرده و تعرفه‌ها نیز بر اساس این متغیرهاست: اشتراکی (ثابت)، اشتراکی (منعطف)، دفتر خصوصی.

شعبه مجتمع فناوری الزهرا

آدرس: تهران بلوار کشاورز نبش خیابان ١۶ آذر پلاک ٧٨ مجتمع فناوری الزهرا (س) طبقه ٩
شماره تماس: ۰۲۱-۴۰۸۸۳۴۳۹، ۰۹۱۹۸۴۰۵۲۱۶

شعبه دانشگاه امیرکبیر

آدرس: خیابان حافظ پایین تر از خیابان طالقانی کوچه رشت درب شمالی دانشگاه امیرکبیر
شماره تماس: ۴۰۸۸۳۴۳۹-۰۲۱، ۰۹۱۹۸۴۰۵۲۱۹

کارینیون:

 این شرکت با هدف کمک به رشد کارآفرینان، علاوه بر ایجاد فضاهای کار اشتراکی به مشاوره مدیریتی (منتورینگ کسب و کار ) نیز می‌پردازد. همچنین استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپای بسیاری نیز می‌توانند از امکانات کارینوین استفاده کنند.
امکانات: اینترنت پرسرعت، اتاق جلسه-سالن همایش (ظرفیت ۸۰ نفر)، کمد شخصی، امکان درخواست کارت روزانه
هزینه: ۳۰۰ هزار تومان به اعضای هر عضو تیم در ماه
آدرس: تهران،‌ میدان آرژانتین، خیابان الوند، پارک سیما
۹۸۲۱۸۸۶۵۱۴۲۰
۹۸۲۱۸۶۰۸۷۱۴۰

مرکز فناوری‌های هوشمند شهری:

این مرکز در سال ۸۲ تاسیس شد. این مرکز ضمن تامین دفتر کار برای شرکت‌های نوپا، با ارائه‌ی خدمات متنوع آموزشی، مشاوره‌ای و بازاریابی به شرکت‌های نوپا کمک می‌کند.
امکانات: اتاق کار اختصاصی، اتاق جلسه، میز کار، صندلی، اینترنت ماهانه، دوره‌های آموزشی
آدرس: تهران، میدان آزادی، بزرگراه آیت‌الله سعیدی، خیابان شهید دستغیب، کوچه شهید دوسنگانی، مرکز فناوری‌های هوشمند شهری
۶۶۰۶۷۲۳۰ – ۰۲۱
info@edgebusinessgroup.com

فضای کار اشتراکی در اصفهان

پویتک:

این شرکت یک شتاب‌دهنده و فضای کار اشتراکی است و در تلاش است تا به انواع نیاز استارتاپ‌ها پاسخ بدهد. آن‌ها متقاضیان را به صورت تیمی و تک نفری و ماهیانه ثبت نام می‌کنند و نرخ ماه اول با ماه‌های بعدی متفاوت است.
تعرفه: تعرفه فردی از 60 هزار تومان تا 800 هزار تومان و تعرفه تیمی از 150 هزار تومان تا 2 میلیون و 400 هزار تومان
آدرس: اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان ملاصدرا، کوچه 13، پلاک 52
031-950-242-32
0935-83-992-83
info@poytek.com

فضای کار پویتک _ هفته نامه شنبه

هاب اصفهان:

هاب اصفهان در پائیز 96 با مشارکت همراه اول، دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی تاسیس شد.
امکانات: اینترنت، غذاخوری مستقل، فضای استراحت، نوشیدنی گرم، تخفیف رویدادها، اتاق جلسات، پرینتر، لابی اداری، پارکینگ
این تیم بسته های مختلفی برای تعرفه‌های خود دارد که براساس زمان و امکانات متفاوت است.
آدرس: دروازه دولت، ارگ عظیم جهان نما، آسانسور شماره6، طبقه5
98-31-32121476-8+

فضای کار اشتراکی هاب اصفهان _ هفته نامه شنبه

آبی-سفید:

مکانی برای استارتاپ های اصفهانی است که یک فضای کار مدرن و پیشرفته با امکانات ویژه برای انتخاب به عنوان محل کار، جلسات و رویدادها را دارد.
امکانات: میز کار ثابت، دفتر کار اختصاصی، اتاق جلسه، اتاق فکر،  آشپزخانه، حیاط اتاق، بازی تلفن
آدرس: خیابان فردوسی، کوچه(شهید علیخانی/نسترن) شماره 4 ، پلاک 2

فضای کار اشتراکی در اضفهان ابی سفید _ هفته نامه شنبه

مکعب:

این شرکت بزرگترین فضای کار اشتراکی معماری در اصفهان است و در آنجا انواع کلاس‌ها و دورهمی‌ها برگزار می‌شود.
امکانات: میزکار، اینترنت پرسرعت، کمد اختصاصی، اتاق اختصاصی، کافه، اتاق جلسات، آشپزخانه، کلاس، کارگاه ساخت و تولید
تیم مکعب پذیرش تک نفره و تیمی دارد که هرکدام تعرفه‌های مختلفی دارند.
آدرس:اصفهان خیابان ارتش کوچه 28 پلاک 14
0313620055
09120646271

فضای کار اشتراکی مکعب در اصفهان _ هفته نامه شنبه

فضای کار اشتراکی در کرمان

تگ:

مرکز نوآوری و شتابدهی تگ باهدف ترویج فرهنگ نوآوری و توسعه ی زیست بوم کارآفرینی شکل گرفته است.
امکانات: امکان استفاده از محیط های ضد صدا برای مکالمات تلفنی (silent room)، اینترنت پرسرعت، میزکاری، کتابخانه، فناوری لازم برای کنفرانس ویدیویی و به اشتراک گذاری اطلاعات، دسترسی آسان به کافه فناوری، فضای استراحت، اتاق جلسات
آدرس: کرمان، خیابان شهید کامیاب، نبش کامیاب 8، مرکز نوآوری و شتابدهی تگ
taradodgostar.ir@gmail.com
4971 3222 34 (0) 98+

لندیما:

تیمی است که در تلاش است با ایجاد فضاهای جامعه‌ای از کارآفرینان و استارتاپی‌ها را در کنار همدیگر جمع کند.
امکانات: میز و صندلی، اتاق بازی، چای و قهوه، اینترنت پرسرعت
هزینه: پذیرش به صورت روزانه و هفتگی و ماهانه که از 38 تا 441 هزار تومان قیمت دارد.
آدرس: کرمان، خیابان شهید بهشتی، نبش کوچه شماره هشت، ساختمان اطلس ایرانیان، طبقه دو
03432263200

فضای کار اشتراکی لندیما _ هفته نامه شنبه

فضای کار اشتراکی در شیراز

کوآنتوم:

این تیم در زمینه مشاوره مدیریتی، خدمات کسب‌وکار، فضاهای کار اشتراکی و … فعالیت می‌کند.
امکانات: لابی، فضای آشپزخانه، اتاق جلسات و همچنین اینترنت به میزان مشخص
آدرس: شیراز – بلوار جمهوری اسلامی – جنب ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز – برج نوآوری طبقه نهم کد پستی : ۷۱۹۴۶۸۴۳۳۴
info@qstartups.co
۳۶۴۶۰۹۹۶ – ۰۷۱

فضای کار اشتراکی در قم

تاب دسک:

فضای کار اشتراکی تاب دسک با هدف آموزش و توسعه انواع شرکت‌های دانش بنیان و کسب‌وکارهای نوپا فعالیت می‌کند.
امکانات: اینترنت پرسرعت، تلفن، پرینتر، کمد اختصاصی، چای و قهوه، اتاق جلسات، فضای پذیرایی و استراحت، دوره‌های آموزشی، کامپیوتر رومیزی، رویدادهای تخصصی
هزینه: از تیم‌های دو تا شش نفره پذیرش می‌کند که از 3200000 هزار تومان تا 7500000 هزارتومان ماهانه می‌باشد و فریلنسرها هم ماهانه 1800000 باید پرداخت کنند.
آدرس: قم، خیابان انقلاب، کوچه 41، پلاک 15

فضای کار اشتراکی در کرج

خانه استارتاپ:

خانه استارتاپ فضای کار مشترکی برای استارتاپ‌های نوپا، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و اکوسیستم کسب‌وکار است.
آدرس: کرج، جهانشهر، بلوار ماهان، روبروی استانداری، مجتمع میلاد، خانه استارت‌آپ
info@khanestartup.ir
09012686924

امکانات: قهوه و چای، اینترنت پر سرعت، کمد اختصاصی، اتاق جلسات، میز و صندلی، پرینتر، سالن همایش، برنامه های سرگرمی و..

فضای کار اشتراکی در رشت

ایستگاه نوآوری:

ایستگاه نوآوری نخستین مجموعه ارائه دهنده خدمات فضای کار اشتراکی در شهر رشت و استان گیلان است در سال 98 تاسیس شد.
امکانات: چای ارگانیک و قهوه، اتاق جلسات، چاپگر و نمابر، اینترنت پرسرعت
آدرس: گیلان، رشت، خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان حشمت، ساختمان پارک علم و فناوری گیلان، ایستگاه نوآوری
0936-976-9141
hi@innostation.ir

فضای کار ایستگاه نوآوری در رشت _ هفته نامه شنبه

فضای کار اشتراکی در مشهد

هاوش:

شتاب‌دهنده هاوش در فروردین سال 98 در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق در فاز یک خود شروع به کار کرده است
هزینه: این مجموعه طبقه همکف  و طبقه دوم خود را به فضای کار اشتراکی اختصاص داده‌است.
آدرس: مشهد، بلوار سجاد، سجاد ۲۱، نبش امین ۲، پلاک ۲۸، طبقه دوم
09158969699

شعبه ۱: فضای کار اشتراکی پارک علم و فناوری(بلوار سجاد)

آدرس شعبه۱ فضای کار اشتراکی: مشهد، بلوار سجاد، سجاد ۲۱، نبش امین۲، پلاک ۲۸ – پارک علم و فناوری (در دو طبقه)

ساعت کاری: ۸ صبح الی ۸ عصر

شعبه ۲: فضای کار اشتراکی مجموعه قلم (آخوند خراسانی)

آدرس شعبه۲ فضای کار اشتراکی: مشهد، آخوند خراسانی، نبش آخوند خراسانی ۲۴ – مجموعه قلم

ساعت کاری: از ۸ صبح تا ۸ شب

فضای کار اشتراکی در شهر مشهد هاوش _ هفته نامه شنبه

کلام آخر

فضاهای کار اشتراکی (coworking) برای افراد و تیم‌های مختلف کارکردهایی دارد که می‌تواند مهم‌ترین نکته آن را انگیزه گرفتن برای ادامه و ایده پردازی برای کسب‌و‌کارتان باشد. محیطی که همه افراد برای رسیدن به اهداف‌شان تلاش می‌کنند و می‌توانید با دنیاهای جدیدی آشنا بشوید. فضاهای کار اشتراکی در ایران نیز روز به روز درحال گسترش است و می‌تواند به استارتاپ‌ها کمک شایانی بکند.

ما با تعریف این مفهوم در رویکرد استارتاپی آشنا شدیم و حالا وقت آن است که شما از تجربیات و نظرات خود برای ما بنویسید.

4 دیدگاه ها

 • سیاوش عزیزی 24 آگوست 2020

  فضای کار اشتراکی در شهرستان ها رو هم معرفی کنید
  آذربایجان غربی شهر مهاباد
  فضای کار اشتراکی ماهتک زیر نظر شتابدهنده کسبوکار کارما

 • مهدی 31 آگوست 2021

  سلام ما قزوین هستیم و در شهر ما اکسل – پارادایس هاب و. اوزون هم هستن. البته اوزون هنوز زسمی افتتاح نشده

 • ثمین سالاری 17 دسامبر 2021

  سلام وقت بخیر
  فضای کار اشتراکی مترمربع در مشهد هم یکی از این فضاهای کاری جذابه، که بطور تخصصی در زمینه معماری و طراحی و هنر فعالیت میکنه.
  البته برای بقیه فریلنسرها هم فضا داره
  http://www.metremoraba.com
  اینستاگرام: metre_moraba

 • معصومه 5 مارس 2022

  منم یه فضای کار اشتراکی می‌شناسم تو تهران که به نظرم جاش تو لیستتون خالیه.
  کارخانه هنر و طراحی (فب‌فکتوری)
  جاش طرشته و چیزی که متمایزش می‌کنه از بقیه جاها و برای من خیلی مهم بود اینه که همه‌مون بچه‌های هنری‌ایم و تو حوزه دیزاین کار می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.