۹ مهارتی که به موفقیت فریلنسرها کمک می‌کند

چرا هر کسی توانایی نویسندگی فریلنسر را ندارد؟

0

اگر می‌خواهید تجارتی موفق در زمینه نویسندگی فریلنس داشته باشید، باید توانایی‌‌های خاصی را به دست آورید. یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم در این شغل، عادت به کار زیاد و تمرکز بر افزایش مهارت‌های ارتباطی است

لورا پنینگتون بریگز(Laura Pennington Briggs)، مدیر محتوا و نویسنده کتاب «‌کسب‌وکار نویسندگی آزاد خود را شروع کن (Start Your Own Freelance Writing Business)» از مهارت‌هایی می‌گوید که هر نویسنده آزاد یا به بیان ساده‌تر فریلنسر باید داشته باشد.

اگر می‌خواهید تجارتی موفق در زمینه نویسندگی فریلنس داشته باشید، باید توانایی‌‌های خاصی را به دست آورید. یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم در این شغل، عادت به کار زیاد و تمرکز بر افزایش مهارت‌های ارتباطی است.

پیش از آنکه اولین قدم را بردارید، بهتر است از چند مسئله مهم اطلاع داشته باشیم و مفاهیمی که ذکر می‌شود را دنبال کنیم.

مهارت‌های نوشتاری قوی

هرچند برای نویسنده آزاد بودن نباید در همه زمینه‌ها موفق و متخصص بود، با این حال، مهم‌ترین ابزاری که هر فریلنسری باید داشته باشد، توانایی عالی نوشتن است. شما می‌توانید مهارت‌های دیگر را بعد از موفقیت در کسب‌وکار یا فروش محتوایتان‌ یاد بگیرید، اما اگر طریقه درست‌نویسی را نیاموخته باشید، با دردسرهای زیادی مواجه خواهید شد.

قبل از اقدام برای کسب درآمد به عنوان فریلنسر در تمام جنبه‌های نوشتن همچون گرامر، علامت‌های ویرایشی، نقطه‌گذاری، لحن، سبک نوشتاری و هر چیز مرتبط با آن حرفه‌ای شوید.

متاسفانه، هر کسی توانایی نوشتن یا دانش دستور زبان را ندارد، اما به یاد داشته باشید که بسیاری از مشتریان شما افراد آگاهی هستند و اگر مجبور به صرف زمان زیادی برای ویرایش کار شما شوند، ناامید شده و ممکن است اخراجتان کنند.

توانایی روبه‌رو شدن با زمان‌بندی‌ها

زمانبندی

نویسندگان فریلنس همانند دیگر صاحبان مشاغل باید برنامه‌ریزی منظمی برای کارشان داشته باشند، با این وجود، برنامه‌ریزی و زمانبندی تحویل کار برای یک فریلنسر امری حیاتی است.

درصورتی‌که نتوانید در زمان‌های تعیین‌شده کار را به مشتری تحویل دهید یا با آنها قرار ملاقات بگذارید، اعتماد مشتریانتان را از دست خواهید داد و شغل‌تان دچار دگرگونی می‌شود. زمان‌بندی‌ها شما را کنترل می‌کنند.

به مشتریان‌تان دروغ نگویید و توانایی‌هایتان را بزرگنمایی نکنید. سعی نکنید مشتری تازه‌تان را با وعده تحویل هزار کلمه پست وبلاگ در یک روز تحت تاثیر قرار دهید.

در صورتی‌که با مشتری خود صادق باشید، اعتمادش را جلب کرده‌اید. در حالی‌که با بالا بردن انتظارات مشتری و تحویل دیرهنگام، مشتری‌هایتان را از دست می‌دهید. همچنین در فریلنسینگ نباید کیفیت را فدای کمیت کرد.

توانایی کار مستقل

کنترل احساسات برای بسیاری از مردم دشوار است. از طرفی اکثر مردم توانایی کار مستقل را ندارند و نمی‌توانند در شرایط بحرانی بر احساساتشان غلبه کنند.

اگر شما تمام روز در دفتری باشید و در آن با همکاران خود تعامل داشته باشید، نویسنده آزاد مناسبی نخواهید شد، زیرا تعامل انسانی با همکاران باعث می‌شود توانایی کار مستقل در شما پایین بیاید و در صورتی که به یک نویسنده آزاد تبدیل شوید، احساس تنهایی کنید.

کسانی‌که عادت به کار گروهی دارند، مواقع تنهایی کار کردن ممکن است خوابشان بگیرد یا در محیط ایزوله خودشان احساس خفگی کنند. اگر شما به خوبی‌ها و بدی‌های کار مستقل آگاه باشید، یک فریلنسر موفق خواهید شد.

انتقادات را بپذیرید

انتقادات

از انتقاد نهراسید. به عنوان یک نویسنده یاد بگیرید که انتقادات را بپذیرید. احتمالا نسبت به چیزی که تولید کرده‌اید یک حس غرور خلاقانه دارید. یکی از دلایل به وجود آمدن این غرور، حس خداگونگی است.

شما توانسته‌اید محتوایی را بنویسید که یک یا چند مشتری به آن نیازمند است. ممکن است حتی برخی از محتواهای تولیدی‌تان ترجمه ‌شود. ولی بهتر است آنقدر تند نروید و به بازخوردها توجه کنید.

خیال نکنید تمام کسانی که از شما انتقاد می‌کنند، دانش کافی ندارند. به سرگذشت نویسندگان و هنرمندانی فکر کنید که در تمام طول تاریخ به خاطر غرورشان شکست خوردند.

آرام باشید و در پاسخ به بازخوردها عجله نکنید. سعی کنید در صورتی‌که نظرات منصفانه است، بی‌طرف بمانید. باید برای ایجاد تغییرات آماده باشید، چون اغلب مشتریان نظرات خود را در کار شما وارد می‌کنند. پس اگر انتقادات را نپذیرید و تغییراتی را در کارتان ایجاد نکنید، خیلی زود از دور رقابت خارج خواهید شد.

اجتماعی باشید

اجتماعی باشید

بر‌خلاف نگاه عمومی نسبت به نویسنده‌ها، فریلنسرها افراد درونگرایی نیستند. این به معنای آن نیست که اگر درونگرا هستید، هرگز نمی‌توانید فریلنسر باشید. بلکه لازم است اجتماعی باشید یا لااقل اجتماعی بودن را تمرین کنید.

راحت باشید. اگر به طور طبیعی فرد اجتماعی نیستید، مهارت‌های لازم در برقراری ارتباط را بیاموزید. در تماس‌های تلفنی، دیدار با مشتریان یا حتی صحبت در شبکه‌های اجتماعی رفتار سردی نداشته باشید، زیرا این بخشی از فرایند بازاریابی است.

اگر فکر می‌کنید هنگام صحبت با غریبه‌ها نمی‌توانید بر اضطرابتان غلبه کنید، به دنبال کار دیگری باشید زیرا نویسندگی فریلنس مناسب شما نیست.

اگر اصرار دارید که حتما باید نویسنده آزاد باشید بعضی تمرین‌های بازاریابی به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید اما در نهایت این شما هستید که باید بر احساس اضطرابتان پیروز شوید و با دیگران ارتباط بگیرید. فریلنسرهای برجسته، از بازار و مشتریان نمی‌ترسند؛ آنها کسب‌وکار خود را پرورش می‌دهند.

مسئولیت‌پذیر باشید

مسئولیت‌پذیری تنها به زمان‌بندی بستگی ندارد. به عنوان یک نویسنده مستقل، شما ۱۰۰ درصد مسئول محتوای تولیدی‌تان هستید. اگر محتوای تولیدی شما به کسب‌وکار مشتری‌هایتان ضربه بزند باید مسئولیتش را برعهده بگیرید.

همچنین باید برنامه‌های کاری‌تان منظم باشد. اگر شما نتوانید در برابر خودتان پاسخگو باشید، به کسب‌وکار و درآمدتان ضربه بزرگی وارد خواهید کرد. اما اگر به خودتان اعتماد دارید و مسئولیت کارهایتان را به عهده می‌گیرید، برای انجام کار بازاریابی و جذب مشتری نیز موفق خواهید بود.

پیش‌قدم باشید

نویسندگان فریلنس باید در تولید محتوا پیش‌قدم باشند و مشتریان خود را از طریق صفحات مجازی و وبلاگ شخصی‌شان پیدا کنند. شروع‌کننده باشید و کار خود را به طور موثر انجام دهید.

از یادگیری چیزهای نو نترسید

روش‌های بازاریابی و کسب درآمد آنلاین همیشه در حال تغییر هستند. آیا شما عاشق یادگیری چیزهای جدید و به چالش کشیدن موضوعات مختلف هستید؟

به این فکر کنید که در سال‌های گذشته چقدر نویسندگی تغییر کرده و نویسندگان سنتی شکست خورده‌اند. اکنون دورانی است که روبات‌های جست‌وجوگر محتواهای شما را با دقت بررسی می‌کنند پس اگر بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را ندانید، یا اهل یادگیری چیزهای نو نباشید، سقوط شما حتمی است.

هر سال تعداد زیادی پلتفرم شبکه‌های اجتماعی ساخته می‌شود و پلتفرم‌های سابق نظیر فیس‌بوک و اینستاگرام توسعه پیدا می‌کنند. شما نویسنده آزاد و محتواساز دنیای آنلاین هستید، پس واجب‌ترین کار برای شما آموختن شیوه‌های کسب‌درآمد و مشتری‌یابی در پلتفرم‌های دیجیتال است.

اعتماد مشتریانتان را جلب کنید

اعتماد

بهترین شیوه اعتمادسازی در مشتریان دانش بازاریابی است. یک شعبده‌باز خوب می‌تواند برای مدتی تعداد زیادی توپ را در هوا نگه دارد. شما به عنوان یک نویسنده آزاد، حکم همان شعبده‌باز را دارید. نه تنها باید خلاق باشید، بلکه باید به نیاز بازار پاسخ دهید.

در ادامه بخوانید :

با دانستن مهارت‌های بازاریابی مشتریان زیادی را جذب می‌کنید. احتمال اینکه شما از کارهای بازاریابی خسته شوید و آن را بی‌فایده بدانید، همیشه وجود دارد.

شما مجبورید همواره با مشتریانتان در ارتباط باشید و برایشان صورتحساب ارسال کنید و بی‌وقفه پروژه‌های مختلفی را انجام دهید.

زمانی‌که شما به کار خود عشق بورزید، پروژه‌های بی پایان و تماس‌های مکرر با مشتریان برایتان لذت‌بخش خواهد بود. مطمئن باشید که اگر رشد کنید و اعتماد مشتریانتان را با صداقت و کار بدون نقص انجام دهید، همیشه در قلمرو ناشناخته باقی خواهید ماند .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.