define
Warning: include_once(powerpress.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10

Warning: include_once(): Failed opening 'powerpress.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php81/root/usr/share/pear') in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10
بررسی و مقایسه بهترین سایت‌های ثبت آگهی استخدام و کاریابی آنلاین در ایران|شنبه مگ
محتوای برند انتخاب سردبیر

مقایسه بهترین وب سایت های استخدام ایران


Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

اینترنت و فضای مجازی به قدری گسترده شده است که اکثر خدمات به صورت آنلاین قابل دسترسی هستند و در بسیاری از مواقع فرآیند ارائه‌ی خدمات بسیار آسان‌تر از حالت سنتی آن‌هاست. استخدام و کاریابی نیز از جمله خدماتی به حساب می‌آید که دستخوش این تغییر و به روزرسانی قرار گرفته است. دیگر دوره‌ی انتشار آگهی در روزنامه‌ها به پایان رسیده، و وب سایت‌های کاریابی و استخدام به عنوان جایگزین آن‌ها در نظر گرفته می‌شوند.

هر کدام از این وب سایت های استخدام و کاریابی، مشخصات منحصر به فرد خود را دارند و در کنار ارائه‌ی خدمات مشابه، امکانات مخصوص به خود را نیز در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. در این مقاله قصد داریم تا با معرفی این وب سایت ها، مشخصات هر یک را مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین و معتبرترین وب سایت های استخدام و کاریابی در ایران کدامند؟

جابینجا

این وب سایت استخدام و به عنوان محبوب‌ترین و پر گردش‌ترین بستر کاریابی آنلاین در حال فعالیت است و هزاران شرکت در حدود ۱۵ هزار موقعیت شغلی را در جابینجا ثبت نموده‌اند. این شرکت در سال‌های متعددی برنده‌ی بهترین وب سایت در حوزه‌ی کاریابی کشور شده است. این وب سایت فرآیندهای ساده‌ای دارد و به راحتی می‌توان از خدمات آن بهره برد.

در جابینجا هویت کاربران و شرکت‌ها به طور مناسب احراز نمی‌شوند و امکان حضور و فعالیت کاربرها به صورت جعلی وجود دارد. همچنین اگر کاربری به عنوان کارفرما در این وب سایت ثبت نام کند، امکان فعالیت به عنوان کارجو را نخواهد داشت. برخی از فرآیندهای آن نیز در آغاز کار کمی دست و پا گیر بوده، و رزومه‌ساز آنلاین جابینجا هم از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و نمی‌توان با یک حساب کاربری به عنوان کارجو یا کارفرما فعالیت نمود.

متأسفانه مدت بسیاری از آخرین بروزرسانی عمده و افزوده شدن امکانات به جابینجا می‌گذرد و شبکه‌های اجتماعی و اطلاع رسانی‌های آن نیز دیگر فعالیت نمی‌کنند. مزایای این وب سایت استخدام به شرح زیر است.

مزایای وب سایت استخدام جابینجا

 • دسترسی افراد مختلف یک شرکت به پنل شرکتی در جابینجا
 • تنوع تخصصی و سطح ارشدیت کارجویان
 • پشتیبانی مناسب از کاربران
 • رایگان بودن تمام خدمات برای کارجویان
 • تنوع بالای فرصت‌های شغلی در بیشتر استان‌ها
 • ارائه‌ی آمار روزانه‌ی آگهی‌های استخدام
 • بانک رزومه

ایران استخدام

این وب سایت هم از گردش کارجو و کارفرمای بالایی برخوردار است و آگهی‌های استخدام فراوانی در آن وجود دارند. از اصلی‌ترین خدمات این وب سایت استخدام، می‌توان به آگهی‌های استخدام سراسری اشاره نمود. در این وب سایت با فرصت‌های شغلی و فراخوان‌های استخدام دولتی مانند بسیاری از سازمان‌ها و بانک‌ها اشاره نمود. همچنین، حوزه‌های آگهی‌های شغلی که در این وب سایت درج شده‌اند به طور کلی آزاد است و آگهی‌ها بدون هیچ محدودیت در موضوع آن‌ها، قابل ثبت هستند. همین موضوع باعث شده است که به دلیل گستردگی فرصت‌های شغلی، از عمق و تخصص آن‌ها کمی کاسته شود. مزایای وب سایت ایران استخدام به شرح زیر است.

مزایای وب سایت ایران استخدام

 • اپلیکیشن برای موبایل و کامپیوتر
 • رزومه ساز حرفه‌ای
 • آزمون‌های آزمایشی برای آمادگی در آزمون‌های استخدام بانک‌ها و دیگر ادارات دولتی
 • انتشار مطالب بروز و کاربردی
 • پیشنهادات مفید مانند جزوه، کتاب و …
 • گستردگی فرصت‌ها و آگهی‌های شغلی

ای استخدام

این بستر کاریابی و ایران استخدام، شباهت‌های بسیاری به یکدیگر دارند. ای استخدام، که یکی از قدیمی‌ترین بسترهای کاریابی آنلاین است، نیز به طور گسترده فراخوان‌های جذب نیروی ادارات و ارگان‌های دولتی و بانک‌ها را نیز به طور گسترده پوشش می‌دهد. ظاهر و فرآیندهای این وب سایت تشابه بسیاری به نیازمندی روزنامه‌ها داشته، و همین موضوع باعث شده است تا آگهی‌هایی که به صورت خصوصی در این وب سایت ثبت می‌شوند، از ظاهری آشنا برخوردارند و دسته بندی خاصی نداشته و فقط با یک تیتر و توضیحات به ثبت برسند. به همین جهت، آگهی‌های متعددی، در حوزه‌های مختلف در این وبسایت به نمایش در می‌آیند و حتی این امکان وجود دارد که نیازی به ارسال رزومه در وب سایت هم نباشد و بتوان به صورت مستقیم با آگهی دهنده در ارتباط بود.

البته که تمام این موضوعات باعث سادگی و روان بودن کار با این وب سایت می‌شود، اما در نتیجه‌ی آن، نظارت بر فرآیندها تا حد زیادی کاهش می‌یابد. از دیگر مزایای وب سایت ای استخدام موارد زیر قابل ذکر هستند.

مزایای وب سایت ای استخدام

 • انتشار اخبار و اطلاعیه‌های مهم استخدام‌های سراسری دولتی
 • سادگی فرآیندها و خدمات
 • گستردگی حوزه‌های آگهی‌های استخدام
 • اطلاع کامل و دقیق از جذب نیروی ارگان‌ها و ادارات دولتی

جاب ویژن

جاب ویژن از جمله وب سایت‌هایی است که به طور مستمر در حال بهبود و افزودن امکانات برای کاربران خود است. این بستر استخدام، علاوه بر اینکه به عنوان یکی از پر گردش‌ترین پلتفرم‌های آنلاین کاریابی شناخته می‌شود، امکانات فراوان و هوشمندی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.  به عنوان مثال، پس از شرکت کردن و مشخص شدن تست‌های شخصیتی موجود در جاب ویژن، از نتایج آن در پیشنهادات رزومه‌هایی که برای کارفرمایان ارسال می‌شود استفاده می‌گردد.

فرصت‌های شغلی در جاب ویژن از گستردگی بسیاری برخوردارند که طبیعتا از عمق آن‌ها کاسته می‌شود. امکانات این وب سایت به شرح زیر است:

مزایای وب سایت استخدام جاب ویژن

 • تست‌های شخصیتی
 • بانک رزومه
 • تنوع تخصص و سطح ارشدیت کارجویان
 • گستردگی فرصت‌های شغلی
 • رزومه ساز حرفه‌‌ای
 • دوره‌های آموزشی
 • امکان آشنایی با شرکت‌ها
 • اطلاع رسانی هوشمند

ایران تلنت

این وب سایت استخدام، از مسیر نسبتا متفاوت‌تری نسبت به دیگر بسترهای کاریابی برای فرآیند استخدام برخوردار است. این وب سایت برای ارائه‌ی خدمات به کارفرمایان فقط با شرکت‌ها همکاری می‌کند و پس از احراز شماره‌ی ثبت آن‌ها، اقدام به ساخت حساب کاربری برای آن‌ها می‌نماید. فرآیند درج آگهی در ایران تلنت نیز توسط کارشناسان آن و به صورت تلفنی انجام می‌پذیرد.

این بستر کاریابی تمرکز خود را بر تخصصی بودن هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی و بالا بودن سطح مهارتی آن‌ها متمرکز نموده است و به گسترده بودن موقعیت‌های کاری اهمیتی نمی‌دهد. از همین بابت است که این وب سایت به صورت پیشفرض به زبان انگلیسی نمایش داده می‌شود. همچنین رزومه‌ی شما را در قالب وب سایت خود به نمایش در می‌آورد که البته برای عموم قابل مشاهده نیست و شباهت بسیاری به پروفایل شبکه‌ی اجتماعی لینکدلین دارد. از دیگر مزایای ایران تلنت موارد زیر قابل اشاره هستند:

مزایای وب سایت استخدام ایران تلنت

 • بالا بودن سطح تخصصی موقعیت‌های شغلی
 • احراز شرکت‌های آگهی دهنده
 • تخمین حقوق
 • مشاوره و کوچینگ مسیر شغلی
 • امکان بررسی رزومه‌های موجود
 • گزارش‌های دوره‌ای
 • آزمون شخصیت شناسی

وب سایت استخدام وین ورک به عنوان یکی از پیشرو‌ترین بسترهای کاریابی در ایران است

وین ورک

این وب سایت استخدام به عنوان یکی از پیشرو‌ترین بسترهای کاریابی در این حوزه فعالیت می‌کند. وین ورک تلاش کرده است تا در عین سادگی، کاربران آن بتوانند با اطمینان هر چه بیشتر از خدمات و امکانات آن استفاده نمایند. به عنوان مثال فرآیند درج آگهی استخدام در وین ورک، با احتساب مشخص بودن توضیحات شغلی، به طور معمول تنها ۲ دقیقه زمان نیاز دارد. از دیگر نکات قابل اشاره در رابطه با وین ورک می‌توان به رزومه آنلاین با نام کاربری منحصر به فرد در قالب پروفایل وین ورک اشاره نمود. این رزومه‌ی آنلاین تمام اطلاعات مورد نیاز برای استخدام شدن را در خود جای داده است. همچنین این امکان وجود دارد تا کاربران، اعم از کارجو و کارفرما، بتوانند نمونه کارهایشان را با هر فرمتی در پروفایل خود قرار دهند و دسته بندی نمایند. علاوه بر این هر شخصی می‌تواند، بدون آنکه نیاز به ثبت‌نام داشته باشد، از پروفایل کاربران بازدید نماید و از هر پروفایلی به عنوان یک رزومه‌ی آنلاین در هر شرایطی استفاده نمود.

حوزه‌های کاری نیز در وب سایت وین ورک محدود بوده، و بر استخدام و کاریابی تخصص‌های دانش محور تمرکز دارد و به طور تخصصی در آن‌ها فعالیت می‌کند. به عنوان مثال، استخدام برنامه نویس وب و موبایل یا استخدام نویسنده محتوا و سئو، از جمله حوزه‌هایی است به صورت تخصصی در وین ورک به آن پرداخته می‌شود.

از دیگر مباحثی که وب سایت کاریابی وین ورک در آن پیشتاز است، امکان استخدام تمام وقت و پاره وقت در کنار انجام پروژه است. وین ورک تنها وب سایتی است که هم خدمات استخدام و هم انجام پروژه را در یک پروفایل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. کارفرمایان می‌توانند فعالیت‌های یکباره‌ی خود را در قالب آگهی پروژه در وین ورک درج کرده، و متخصصان را به صورت موقت استخدام نمایند و پروژه‌های خود را به صورت امن به انجام برسانند. لازم به ذکر است که پیشنهاد قیمت انجام پروژه‌ها به صورت کاملا رقابتی و از طرف کارجویان اعلام می‌شود و کاملا واقعی است. هر کاربر نیز می‌تواند با یک پروفایل شرکتی، چه به عنوان کارجو و چه کارفرما به فعالیت بپردازد و صاحب یک پروفایل شرکتی با نام کاربری منحصر به فرد شود. از دیگر مزایای وین ورک موارد زیر قابل ذکر هستند:

مزایای وب سایت استخدام وین ورک

 • فرآيندهای ساده در عین حال امن
 • رزومه آنلاین با نام کاربری منحصر به فرد
 • امکان کار به عنوان کارفرما و کارجو با یک حساب کاربری
 • پشتیبانی تمام وقت
 • مشاوره‌ی رایگان کارشناسان
 • وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی فعال

کلام آخر

تمام وب سایت‌های استخدام یک خدمت اصلی را به کاربران خود ارائه می‌دهند؛ یافتن بهترین کارجو برای مناسب‌ترین موقعیت شغلی. مواردی که این وب سایت‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کنند، خارج از این خدمت اصلی در نظر گرفته می‌شود و به هوشمندی و امکانات آن‌ها بستگی دارد. بنابراین هر بستری که امکانات و خدمات خود را به روز نگه دارد و در عین حال از پیچیدگی آن‌ها بکاهد، به عنوان بهترین بستر کاریابی در نظر گرفته می‌شود. متأسفانه بسیاری از این بسترها مدت زیادی است که هیچ بروزرسانی در فرآیندها و امکانات خود انجام نداده‌اند و به منوال سابق خود در حال فعالیت هستند. از همین جهت، وب سایت‌های استخدام و کاریابی که دائما در حال بهبود هستند و خلاقیت را محور اصلی فعالیت خود قرار می‌دهند، انتخاب مناسبتری به حساب می‌آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.