راهنمای انتخاب بهترین کمپرسور باد بی صدا

0

کمپرسور باد یا پمپ باد ابزاری است که در صنایعی مانند پتروشیمی، تعمیرگاه‌های خودرو، نقاشی ساختمان، نجاری، تولید لوازم خانگی و همچنین در حوزه‌ دندانپزشکی و پزشکی کاربرد زیادی دارد. در هنگام خرید این دستگاه باید به مدت زمان استفاده از آن در طول روز توجه کنید. با تعیین زمان کارکرد کمپرسور، دیگر نیازی به صرف هزینه‌های اضافی ندارید. اگر قصد جا به جایی دستگاه را دارید، به بزرگی و کوچکی آن نیز در زمان خرید توجه کنید. به طور کلی آشنایی دقیق و کامل با انواع و ویژگی‌های یک دستگاه به شما کمک خواهد کرد که یک انتخاب مقرون به صرفه و هوشمندانه داشته باشید. وقتی دانش و آگاهی شما از دستگاه‌های کمپرسور باد به حد کافی باشد، متناسب با نیاز خود بهترین انتخاب را خواهید داشت. اگر قصد خرید بهترین دستگاه کمپرسور هوا را دارید، این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

کمپرسور باد چیست؟

کمپرسور باد یا پمپ باد دستگاهی است که تأمین‌کننده هوای فشرده‌ در ابزار‌های بادی کوچک و بزرگ می‌باشد و انواع مختلفی دارد. با استفاده از این دستگاه می‌توان هوا را متراکم کرد.‌ پمپ هوا مثل یک جاروبرقی عمل می‌کند و با مکیدن هوا به درون خود، آن را متراکم کرده و با فشار بالایی به بیرون پرتاب می‌کند‌. پرتاب هوا با فشار و سرعت بالا انرژی جنبشی ایجاد می‌کند. در صنایع مختلف به این انرژی نیاز فراوانی دارند. با توجه به کاربرد گسترده این دستگاه در سال‌های اخیر، خرید و فروش آن نیز بسیار پررونق شده است. مدل‌های مختلف این دستگاه در رنگ‌آمیزی ماشین، کارگاه‌ها، تعمیرگاه‌ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کمپرسور باد چیست؟

بررسی انواع کمپرسور باد

انواع کمپرسور باد با در نظر گرفتن میزان مصرف و نیاز مشتری، حجم‌های متفاوتی دارند و حجم این دستگاه‌ها بین ۱۰ الی ۸۰ لیتر و ۱۰۰ الی ۱۲۰۰ لیتر متفاوت است. کاربرد زیاد این محصول باعث شده که مورد استقبال کارخانه‌ها و کارگاه‌های زیادی قرار بگیرد. به عنوان مثال پمپ بادهای ثابت، دارای اندازه‌های بزرگ‌تری هستند و استفاده از آن‌ها بیشتر در کارخانه‌های بزرگ کاربرد دارد. مدل‌های قابل حمل نیز به دلیل وزن سبک و قابلیت جا به جایی در محیط‌های کوچک استفاده می‌شوند. در ساخت تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی از کمپرسور باد بی‌صدا استفاده می‌کنند. پمپ باد خانگی انواع کوچکی از این دستگاه هستند که برای انجام کارهای بسیار ظریف مناسب هستند. نوع کوبله ای صدای زیادی دارد اما به دلیل کار کرد مداوم در کارگاه‌ها استفاده می‌شود. برای استفاده از منگنه‌ کوب ها و پیستوله ها از کمپرسورهای سیلندری استفاده می‌کنند. (پمپ باد های کوبله ای و تسمه ای دارای صدای زیادی هستند.)

  • کمپرسور باد پیستونی

این نوع پمپ باد یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های موجود در کارگاه‌هاست و دارای توان و ظرفیت مطلوبی می‌باشد و نیاز به تعویض روغن دارد. شرایط نگهداری از آن نیز بسیار راحت است. تنها عیب این دستگاه ایجاد سر و صدای بسیار زیاد هنگام کار کردن است.

  • کمپرسور باد یخچالی

این نوع کمپرسور باد دارای مخزن هایی از ۱۰ تا ۵۰۰ لیتر می‌باشد که مناسب برای کارهای خانگی و صنعتی می‌باشد. به دلیل بدون صدا بودن، بسیار پر طرفدار می‌باشد. نکته مهمی که در هنگام استفاده از این مدل باید مد نظر داشته باشید، روغن کمپرسور می‌باشد. هر ۶ ماه یکبار روغن این پمپ بادها باید تعویض بشود. بهترین نوع روغن برای این کمپرسور ها، روغن برودتی می‌باشد.

  • پمپ باد اویل فری(خشک)

این کمپرسور باد بدون صدا و بدون روغن می‌باشد. جدیدترین کمپرسور باد موجود در بازار است. حجم مخزن این کمپرسور باد از ۱۰ لیتری الی ۱۰۰۰ لیتر می‌باشد که با توجه به نیاز مصرف کنندگان تولید می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این محصول، بدون روغن کار کردن آن است، به همین دلیل شرایط نگهداری خاصی ندارد. اما از نظر قیمت از بقیه مدل ها قیمت بالاتری دارد.

  • کمپرسور هوا ثابت

اگر قصد شما از خرید کمپرسور استفاده از آن در کارخانه‌ها، تعمیرگاه‌ها و کارگاه‌ها است، بهتر است کمپرسور ثابت تهیه کنید. این دستگاه دارای وزن زیاد، اندازه بزرگ و موتور پرقدرتی است و بیشتر برای مکانهایی مناسب است که نیاز به جا به جایی آن نباشد.

بررسی انواع کمپرسور باد

  • کمپرسور هوا فندکی

این دستگاه در خودرو به کار می‌رود و قدرت مناسبی دارد. جنس بدنه کمپرسور فندکی از فلز ساخته می‌شود و از لحاظ وزن، اندازه و ولتاژ متنوع است. مدل های دوسیلندر بیشترین استفاده را دارند. از این کمپرسور ها برای باد کردن لاستی خودرو، موتور سیکلت، دوچرخه و…. استفاده می‌شود. این کمپرسور ها با توجه به مدل و برندی که دارند دارای چراغ قوه، درگاه usb، چندین مدل سوزن برای باد کردن وسایل مختلف، شلنگ فنری و… می‌باشند.

انتخاب بهترین کمپرسور باد از بین انواع روغنی و بدون روغن

روغنی بودن یا بدون روغن بودن کمپرسورهای باد ویژگی دیگری است که این دستگاه‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. کمپرسور های باد روغنی از مدل‌های بدون روغن سنگین‌تر هستند و صدای بیشتری تولید می‌کنند(البته به غیر از مدل های یخچالی که سایلنت هستند). طول عمر این دستگاه‌ها نسبت به انواع بدون روغن طولانی‌تر است. از کمپرسور های بدون روغن بیشتر در تجیزات پزشکی، کارخانه های بسته بندی مواد غذایی و اصنافی که به هوای تمیزتری نیاز دارند، استفاده می‌شود. اما از مدل های روغنی در تعمیر گاههای خودرو، کارگاههای نجاری و تولیدی مبلمان و….. استفاده می‌شود.

انتخاب بهترین کمپرسور باد از بین انواع روغنی و بدون روغن

تفاوت کمپرسور پیستونی با کمپرسور اسکرو

در یک تقسیم‌بندی دیگر دستگاه‌های کمپرسور باد به دو گروه پیستونی و اسکرو تقسیم می‌شوند. اجزای نوع پیستونی شامل میله اتصال، میل‌لنگ، پیستون، سیلندر و سرشیر می‌باشد. انرژی فشرده‌سازی هوا در این دستگاه با کمک موتورالکتریکی یا موتور گازی تأمین می‌شود‌. کمپرسورهای اسکرو دارای دو نوع روغنی و بدون روغن هستند و دارای صدا و لرزش هستند. طول عمر انواع اسکرو نیز از مدل‌های دیگر پمپ باد بیشتر است. مصرف پایین انرژی و بازدهی بالای این دستگاه آن را به بهترین گزینه برای استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه سازی تبدیل کرده است.

برای انتخاب بهترین کمپرسور باد باید به چه نکاتی توجه کرد؟

قبل از انتخاب دستگاه مد نظر خود ابتدا باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. توجه به میزان فشار هوای پمپ از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر کمپرسورهای صنعتی از نوع دو مرحله‌ای و کمپرسورهای غیر صنعتی تک مرحله‌ای می‌باشند. حجم هوا نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. مثلاً برای خرید دستگاه کمپرسور خانگی، فشار هوای مناسب ۷ بار می‌باشد. منبع تغذیه دستگاه مورد بعدی است که باید ورد توجه قرار دهید و ممکن است از طریق برق، گاز یا بنزین تأمین شود. اگر کمپرسور خانگی می‌خرید، انواع برقی مناسب‌تر هستند. قدرت و سرعت کمپرسور هم بستگی به نوع موتور آن دارد. موتورهای بنزینی و الکتریکی از لحاظ قدرت با هم فرق می‌کنند. از بین انواع مختلف ابتدا باید نیاز خود را در نظر بگیرید و نوعی را انتخاب کنید که بتواند برآورده کننده نیاز شما باشد. توجه به برند، حجم مخزن و قیمت نکات مهم دیگری هستند که حتماً باید در هنگام انتخاب بهترین کمپرسور باد به آن‌ها توجه کنید.

قیمت پمپ هوا یا کمپرسور باد به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی مانند فشار هوای پمپ، تک مرحله‌ای یا دومرحله‌ای بودن، روغنی یا بدون روغن بودن، نوع منبع تغذیه، قدرت موتور، سرعت و برند بر قیمت پمپ هوا تأثیرگذارند. امروزه برندهای مختلفی مشغول تولید پمپ باد هستند. اگر چرخی در بازار بزنید، برندهای مختلف ایرانی، ایتالیایی، چینی و غیره را مشاهده خواهید کرد. در سال‌های اخیر کشور ما ایران نیز از لحاظ تکنولوژی پیشرفت چشمگیری داشته است و در تولید کمپرسور هوا نیز به موفقیت دست یافته است. به طوری که تعداد زیادی از صنعتگران ایرانی با تأسیس کارخانه‌های مختلف در سراسر کشور، به تولید و فروش این دستگاه پرکاربرد مشغول هستند. یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در قیمت کمپرسور هوا نام برند و کشور تولید کننده آن است. این روزها با توجه به شیوع بیماری کرونا اکثر افراد تمایل دارند که برای انتخاب پمپ باد به یکی از فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنند.

برای اطلع از قیمت پمپ باد های مختلف می‌توانید به ادرس https://irancompressor.com مراجعه کنید و اقدام به خرید آنلاین محصولات نمایید.

تفاوت کمپرسور پیستونی با کمپرسور اسکرو چیست؟

 

خرید کمپرسور باد از گروه صنعتی ایران پمپ

 برای انتخاب پمپ باد یا کمپرسور هوای مناسب خود می‌توانید به یکی از معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده این محصول یعنی گروه صنعتی ایران پمپ با آدرس اینترنتی https://iranpump.com/ مراجعه کنید.‌ این شرکت محصولات خود را با یک سال گارانتی به فروش می‌رساند. گروه صنعتی ایران پمپ، اولین تولیدکننده کمپرسورهای بی‌صدا با قیمت بسیار مناسب در ایران است. این شرکت با کمک نیروهای مجرب و پرتلاش خود توانسته رضایت اکثر مشتریان خود را به دست آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و انواع مختلف کمپرسور باد می‌توانید از طریق بخش تماس با ما در سایت ایران پمپ با کارشناسان تماس برقرار کرده و قبل از انتخاب پمپ باد از مشاوره رایگان آن‌ها استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.