مدیریت تیم

کار گروهی بهتر است یا کار فردی؟

کار گروهی بهتر است یا کار فردی؟
مردم با توجه به شخصیت و مناسباتشان، شیوه ‌کاری‌شان را تنظیم می‌کنند. عده‌ای از گروهی کار‌کردن لذت می‌برند، در حالی که افرادی ترجیح می‌دهند به صورت انفرادی کار خود را انجام دهند. در هر کدام از این روش‌ها مزایایی وجود دارد که به نوع شغل بستگی دارد.

در این سوال که بین کار گروهی یا فردی، کدام یک کارآمدتر است، Alari Aho موسس شرکت Toggl در مجله اینترنتی تیم ویک اینگونه پاسخ می‌دهد

جفری استیبل در توضیح نظر خود درباره ‌کار انفرادی، می‌گوید: معمولا وقتی برنامه‌نویسان به‌تنهایی کد‌گذاری می‌کنند، سریع‌تر هستند. طراحان بهترین کار خود را زمانی که مستقل کار کنند، انجام می‌دهند. هنرمندان به‌ندرت با کسی همکاری می‌کنند و در صورتی که این اتفاق بیفتد، کم پیش می‌آید که کار خوبی ساخته شود.

این مسئله برای همه صدق نمی‌کند. مطمئن هستم که طراحان تاگل و تیم و یک عاشق مشارکت با همکارانشان هستند. اگرچه، بعضی مواقع‌، تنهایی کار‌کردن، چیزی نیست که شما خواسته باشید.

شاید شما فریلنس باشید، تنها بازاریاب بخش بازاریابی شرکتی که در آن کار می‌کنید یا شاید فروشنده هستید و نمی‌خواهید اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. بدون در نظر گرفتن تعاریف شغلی شما یا صنعتی که در آن کار می‌کنید‌، کار انفرادی مزایایی دارد.

کار گروهی (Teamwork) چیست؟

بهترین راه یادگیری برای افراد تازه‌کار و کسانی که می‌خواهند در حرفه خود سریع‌تر پیشرفت کنند‌، کار تیمی است‌. کار گروهی پایه و اساس اکثر پروژه‌های بزرگ است. پروژه‌های بسیاری شروع شدند، اما تنها به دلیل نبود گروهی مناسب با افکار خلاقانه به سرانجام نرسیدند.

به طور مثال‌، ما در تاگل استارتاپ شبیه‌سازی را ساختیم و همه با طرح‌های مبتکرانه ‌خود که بعدتر به بازی اضافه شد، به گسترش آن کمک کردند. اگرچه کار انفرادی مزایای بسیاری دارد، به ما ثابت شده که کار گروهی تضمین موفقیت است. صحبت درباره ‌مشکلات کاری با همکاران می‌تواند شرایط را تغییر دهد.

کار فردی چیست؟

زمانی که به‌تنهایی کاری را انجام می‌دهید، کاملا کارآمد هستید. زمانی که به صورت فردی کار می‌کنید‌، هیچ ایده‌ ای بد نیست. احساس فوق‌العاده‌ای است که چیزی را خلق کنید یا هر کاری که خواسته قلبی‌تان است را انجام دهید.

تنها خودتان هستید و افکارتان‌، در نتیجه به تصمیماتی که می‌گیرید، اعتماد می‌کنید. وقتی تنها کار می‌کنید، کارها سریع انجام می‌شوند. کاملا واضح است که شما توانمند هستید، تنها کارمند سریعی که در گروه شما گام بر‌می‌دارد خودتان هستید.

مجبور نیستید که منتظر دیگران بمانید‌، شما کار خود را تمام کرده‌اید و پروژه کامل شده است. نیازی به نگرانی برای اگرها یا خشونت‌ها و اعمال همکارانتان ندارید. تقسیم پروژه‌ها به بخش‌های مختلف و جایگذاری متخصصی به عنوان مدیر پروژه در هر قسمت‌، معمولا به عنوان استراتژی استفاده می‌شود.

وقتی به‌تنهایی کار می‌کنید، هیچ درگیری یا کشمکشی ندارید. به‌تنهایی کار‌کردن برای کسی که از بحث و درگیری اجتناب می‌کند یا فردی که معتقد است، هیچ‌کس قادر به درک و اجرای نظراتش نیست، موقعیت ایده‌آلی است. همچنین زمانی که تنها فرد مسئول در پروژه‌ای هستید، تمام اعتبارات متعلق به شما‌ست.

چیزی که بیشتر مردم به دنبال آن هستند و به خاطرش کاری را انجام می‌دهند‌، تصدیق‌شدن است. وقتی شما به‌تنهایی کاری را انجام می‌دهید‌، به این معنی است که تمام تعریف و تمجید‌ها از محصولی که خلق کرده‌اید‌، فقط متعلق به شما‌ست.

یکی از واقعیت‌های شناخته‌شده این است که وقتی کارمندان از قدردانی زحماتشان آگاه شوند‌، رضایت کاری و اعتماد‌به‌نفسشان افزایش می‌یابد. در نتیجه‌، نگرش شغلی‌شان بهبود یافته و به افزایش خلاقیت و توانایی آنها کمک شده است.

تفاوت کار گروهی و فردی

کار گروهی سودمندی‌های فراوانی دارد که مطمئنم شما حداقل یک‌بار تجربه‌اش کرده‌اید. در کار گروهی ایده‌های خلاقانه جریان ثابتی دارند، ‌همانطور که پیش از این اشاره شد‌، زمانی که شما با کسی همکاری می‌کنید‌، ایده‌ها و نظرات به سرعت اجرایی می‌شوند. وقتی افکار ناب در کنار هم قرار می‌گیرند‌، ما تعدادی طرح خلاقانه و اصیل دریافت می‌کنیم.

هر شخصی از زوایای مختلفی به موضوعات می‌نگرد و همین زیباست. تقسیم فشار کاری آخرین نکته ‌خوبی است که در محیط کار به آن توجه می‌شود. هنگامی که موعد تحویل فرا می‌رسد‌، با کمک همکارتان پروژه را تمام می‌کنید. ممکن است افرادی که در اطراف شما هستند‌، تنها با حضور خود به شما انگیزه دهند.

ما همیشه در تلاشیم تا بهترین اجرا را داشته و در زمان تعیین‌شده‌، کار خود را تحویل دهیم. هر‌چند‌، درک همه و توقعاتشان بسیار سخت است‌، اما با همکاری و مشورت با همکاران می‌توان به فهم بهتری از انتظارات رسید.

در آخر‌، رها‌کردن گزینه ‌مناسبی است. گاهی وقت‌ها بهتر است به دیگران اجازه دهیم تا این چرخه را بچرخانند. پذیرفتن اشتباهات هوشمندانه‌ترین کاری است که می‌توانیم در زندگی‌مان انجام دهیم، زیرا همیشه توان رهبری یک تیم یا بهترین ایده‌ها را نداریم. با اشتباه ما دنیا به پایان نمی‌رسد، بلکه اشتباهات ما به دیگران این امکان و انگیزه را می‌دهد تا کمکمان کنند.

در نهایت اگر همه چیز خوب پیش برود، هیچ‌کس به یاد نخواهد آورد که چه زمانی و چرا اشتباه کرده‌ایم. با تمام این صحبت‌ها، نمی‌توان به طور واضح گفت که کار گروهی بهتر از کار انفرادی است. همه چیز به روحیه و افکار کارمندان بستگی دارد و اینکه چه نوع کاری برای آنها مناسب است‌. با این حال باید اعتراف کنم که کار گروهی را ترجیح می‌دهم.

نظر شما در این مورد چیست؟در پروژه ‌بعدی، می‌خواهید به‌تنهایی کار کنید یا روی کار گروهی حساب باز می‌کنید؟

9 کتابی که باید در زمینه کار گروهی بخوانیم

همواره کار گروهی برای کارآفرینان و صاحبان شرکت‌ها مسئله مهمی بوده است. برخی کتاب‌ها در این زمینه می‌تواند دغدغه کارآفرینان را کمتر کند. با بررسی بهترین کتاب‌ها در حوزه چگونگی بودن در گروه و کار گروهی کردن، 9 کتابی که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد را انتخاب کردیم.

کار گروهی ایده‌آل‌: چگونگی تشخیص و ساخت سه خاصیت حیاتی

پاتریک لنسیونی، نویسنده آمریکایی در زمینه مدیریت کسب‌و‌کار است. او به طور تخصصی در حوزه کار گروهی فعالیت می‌کند. او را بیش از هر چیز با کتاب «پنج اختلال در تیم» می‌شناسند.

کتاب «کار گروهی ایده‌آل‌: چگونگی تشخیص و ساخت سه خاصیت حیاتی» آخرین کتاب لنسیونی است.

در این کتاب او داستان جف شانلی را روایت می‌کند. جف شانلی مدیری است که شرکت عمویش را با کمک کار گروهی و فرهنگ جمعی از ورشکستگی نجات داد. جف با ساخت یک گروه واقعی و تغییر در سیستم فرهنگی استخدام باعث پیشرفت شرکت شد. لنسیونی دراین کتاب ابزارهایی که به کار گروهی، استخدام و پیشرفت کاری کمک می‌کند را توضیح می‌دهد.

 

معرفی کتاب کارگروهی ایده‌آل‌: چگونگی تشخیص و ساخت سه خاصیت حیاتی

 

معرفی کتاب تغییر گروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف

تغییر گروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف

کتاب تغییرگروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف، حاصل تلاش یک گروه از نویسندگان است. این کتاب را جوی فرونتیرا، دنیل لیدل، جیمز ام کوزس و بری زد پوسنر نوشته‌اند. جوی فرونتیرا از مدیران شرکت مشاوره منو و دانش‌آموخته روانشناسی ورزش است.

او همچنین مربی تیم‌های حرفه‌ای ورزشی است. دنیل لیدل، دیگر نویسنده کتاب نیز از موسسان و مدیران شرکت مشاوره منو است. تخصص لیدل در کار گروهی فروشندگان است.

لیدل همانند فرونتیرا دکترای روانشناسی ورزش گرفته است. دیگر نویسندگان این کتاب جیمز ام کوزس و بری زد پوسنر در سال ۱۹۸۷ کتاب «چالش‌های رهبری» را منتشر کرده بودند.

 

این دو سال‌های زیادی با یکدیگر همکار هستند. در حال حاضر اکوسیستم اقتصادی نامطمئن است. به همین دلیل گروه‌ها شروع به کوچک‌شدن کرده‌اند. از طرفی کار گروهی بسیار سخت شده و مدیران باید ‌روی قدرت کار گروهی تمرکز کنند.

در کتاب «تغییر گروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف» نکات زیادی از مدل‌های کار گروهی توضیح داده می‌شود. مهم نیست چقدر موقعیت بد باشد و چه اندازه اشتراک‌گذاری اهداف سخت باشد. با راهکارهایی که در این کتاب آمده، می‌توانید دوباره به قله کوه بازگردید.

به همدستان خود کمک کنید

به همدستان خود کمک کنید، شعاری است که توسط بسیاری از مربیان افسانه‌ای بسکتبال چون دین اسمیت و فیل جکسون تکرار شده است. این کتاب توسط کوین پریتچارد و جان الیوت نوشته شده است. کتاب به همدستان خود کمک کنید،‌ روی این نکته تاکید می‌کند که تمام بازیکنان باید بدانند که ورزش کار گروهی است.

اما حقیقتی که باید ورزشکاران بدانند فراتر از این است. نقل‌قولی از لری برد، بازیکن اسبق تیم بسکتبال بوستون سلتیکس در مورد کتاب به همدستان خود کمک کنید، وجود دارد.

لری برد می‌گوید: «بهترین درس‌های کار گروهی در مقابل دوربین اتفاق نمی‌افتند. آنها پشت درهای بسته، اتاق‌های قفل‌شده و جلسات تیم و امکانات تمرین رخ می‌دهند.

 

 

معرفی کتاب به همدستان خود کمک کنید

کوین و جان درهای بسته را باز کرده‌اند و تمام کاری که شما باید انجام دهید، این است که کتاب را بخوانید.» کتاب به همدستان خود کمک کنید، داستان‌هایی واقعی و الهام‌بخش درزمینه کار گروهی تعریف می‌کند. این کتاب داستان‌هایی از ورزش، پزشکی و تجارت دارد.

تجارت هاروارد مروری بر ساخت گروهی بهتر

اگر شما به دنبال بهترین تمرین و ساخت گروه بهتر هستید، کتاب تجارت هاروارد مروری بر ساخت گروهی بهتر، بهترین گزینه برای شما‌ست. در این کتاب 9 داستان الهام‌بخش و مفید بیان می‌شود.

معرفی کتاب تجارت هاروارد مروری بر ساخت گروهی بهتر

معرفی کتاب قدرت ساخت گروه

قدرت ساخت گروه

چگونگی رهاسازی مشترک افراد باهوش در گروه برای افزایش محصولات

کتاب قدرت ساخت گروه توسط توماس ای‌کیسر نوشته شده است. ‌این کتاب توضیح می‌دهد که به دنبال تئوری‌های پیچیده فلسفی، روانشناسی یا گروه‌های آکادمیک نباشید. شما هرگز با تئوری‌های پیچیده نمی‌توانید گروهی قدرتمند بسازید.

کار گروهی و بازی گروهی

کتاب کار گروهی و بازی گروهی، نوشته جیمزکین و بری جولیف است. این کتاب مناسب کسانی است که به دنبال ماجرایی تجربی هستند. در کتاب کار گروهی و بازی گروهی، نویسندگان ‌روی فعالیت گروهی و ابزارهای اضطراری تمرکز می‌کنند. این کتاب محدود به کار گروهی و ساخت فعالیت‌های تیمی است.

معرفی کتاب کارگروهی و بازی گروهی

معرفی کتاب ساخت گروه:استراتژی‌های ثابت‌شده برای پیشرفت گروه

ساخت گروه:استراتژی‌های ثابت‌شده برای پیشرفت گروه

کتاب ساخت گروه‌: استراتژی‌های ثابت‌شده برای پیشرفت گروه توسط ویلیام جی دریر، دبلیو گیب دریر، جفری اچ دریر و ادگار اچ شن نوشته شده است. این کتاب غنی از مفهوم، طرح‌ها و پیشنهادهای تمرینی است.

 

 

کارگروهی ۱۰۱: چیزی که همه رهبران نیاز دارند

کتاب کارگروهی ۱۰۱ را جان سی‌مکسول نوشته است. افراد باهوش بازی‌ها را می‌برند ولی کارگروهی رقابت‌ها را می‌برند. این مسئله در ورزش، فرهنگ پاپ و هرصنعت دیگری که شامل تجارت نیز می‌شود، صدق می‌کند.

کتاب کارگروهی راهنمایی است که توضیح می‌دهد چرا کارگروهی باعث برنده‌شدن در بازی‌ها می‌شود. در این کتاب شما یاد می‌گیرید که گروه خوب نتیجه کارمندان مستقل، رهبران و تمام شرکت است.
با یکدیگر کشیدن:۱۰ قانون برای کارگروهی بالا کتاب با یکدیگر کشیدن اثر جان جی مورفی است.

معرفی کتاب کارگروهی ۱۰۱: چیزی که همه رهبران نیاز دارند

این کتابی است که رهبر هر گروهی باید بخواند. چیزی که این کتاب را خاص می‌کند، مفهوم آن است. هر قانون این کتاب به سوالات مختلفی پاسخ می‌دهد؛ سوالاتی که تکمیل‌کننده عکس‌ها و نقل‌قول‌ها‌ست. این کتاب هدیه مناسبی برای مربی‌ها، ورزشکاران، رهبران کسب‌و‌کار و همکاران شما‌ست.

۱۷ قانون بی چون و چرا برای کارگروهی

کتاب ۱۷ قانون بی چون و چرا برای کارگروهی نیز توسط جان سی‌مکسول نوشته شده است. خوانندگان این کتاب متوجه می‌شوند که من وجود ندارد بلکه تنها گروه وجود دارد. جان سی‌مکسول یکی ازمتخصصان مجله اینک است.

معرفی کتاب ۱۷ قانون بی چون و چرا برای کارگروهی

معرفی اپلیکیشن آسانا (asana) جایی برای کار گروهی

بسیاری از کسب‌وکارها هنگام برنامه‌ریزی برای اجرای کارهای گروهی با چالش مواجه هستند. موضوعی که در این مواقع بیشترین اهمیت را دارد این است که تمامی اعضا بتوانند به شیوه‌ای موثر در رابطه با کارهای مرتبط اطلاعات دریافت کنند و هرکس به طور واضح بداند که کی و به چه صورت قرار است بخشی از کار را تحویل دهد. موضوع دیگر این است که هر فرد باید بتواند به این اطلاعات به صورت واضح دسترسی داشته باشد و اطلاعات دیگری را که برای او کارآمد نیست و وقت‌گیر است، در صورت عدم تمایل، دریافت نکند. در این هنگام اپلیکیشن‌هایی که برای کار گروهی طراحی شده‌اند، به کمک شما می‌آیند.

اپلیکیشن آسانا برنامه‌ای مناسب برای کار گروهی

به کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توانید به بهترین شکل ممکن کار گروهی خود را مدیریت کنید. آسانا یکی از این اپلیکیشن‌هاست که به صورت رایگان در دسترس افراد قرار دارد. مزیت اصلی آسانا این است که برای تلفن همراه طراحی شده و همیشه و همه‌جا در دسترس قرار دارد. علاوه بر این موضوع آسانا می‌تواند به‌خوبی روند رشد کار شما را به شما نمایش دهد تا برای فعالیت‌های بعدی خود برنامه‌ریزی کنید.

در صورتی که تمایل داشته باشید تا از ورژن دسکتاپ این اپلیکیشن استفاده کنید، می‌توانید به وب‌سایت آسانا مراجعه کنید. در این وب‌سایت نسخه پریمیوم و نسخه بیزینس وب‌سایت هم در دسترس کاربران قرار دارد که شامل پرداخت هزینه به صورت ماهانه می‌شوند؛ اما ویژگی‌های بیسیک این اپلیکیشن همچنان به صورت رایگان در دسترس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.