کارگروهی بهتر است یا کار فردی؟

در این سوال که بین کارگروهی یا فردی، کدام یک کارآمدتر است، Alari Aho موسس شرکت Toggl در مجله اینترنتی تیم ویک اینگونه پاسخ می‌دهد

0

مردم با توجه به شخصیت و مناسباتشان، شیوه ‌کاری‌شان را تنظیم می‌کنند. عده‌ای از گروهی کار‌کردن لذت می‌برند، در حالی که افرادی ترجیح می‌دهند به صورت انفرادی کار خود را انجام دهند. در هر کدام از این روش‌ها مزایایی وجود دارد که به نوع شغل بستگی دارد.

جفری استیبل در توضیح نظر خود درباره ‌کار انفرادی، می‌گوید: معمولا وقتی برنامه‌نویسان به‌تنهایی کد‌گذاری می‌کنند، سریع‌تر هستند. طراحان بهترین کار خود را زمانی که مستقل کار کنند، انجام می‌دهند. هنرمندان به‌ندرت با کسی همکاری می‌کنند و در صورتی که این اتفاق بیفتد، کم پیش می‌آید که کار خوبی ساخته شود.

این مسئله برای همه صدق نمی‌کند. مطمئن هستم که طراحان تاگل و تیم ویک عاشق مشارکت با همکارانشان هستند. اگرچه، بعضی مواقع‌، تنهایی کار‌کردن، چیزی نیست که شما خواسته باشید.

شاید شما فریلنس باشید، تنها بازاریاب بخش بازاریابی شرکتی که در آن کار می‌کنید یا شاید فروشنده هستید و نمی‌خواهید اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. بدون در نظر گرفتن تعاریف شغلی شما یا صنعتی که در آن کار می‌کنید‌، کار انفرادی مزایایی دارد.

کارگروهی چیست

بهترین راه یادگیری برای افراد تازه‌کار و کسانی که می‌خواهند در حرفه خود سریع‌تر پیشرفت کنند‌، کار تیمی است‌. کار گروهی پایه و اساس اکثر پروژه‌های بزرگ است. پروژه‌های بسیاری شروع شدند، اما تنها به دلیل نبود گروهی مناسب با افکار خلاقانه به سرانجام نرسیدند.

به طور مثال‌، ما در تاگل استارتاپ شبیه‌سازی را ساختیم و همه با طرح‌های مبتکرانه ‌خود که بعدتر به بازی اضافه شد، به گسترش آن کمک کردند. اگرچه کار انفرادی مزایای بسیاری دارد، به ما ثابت شده که کارگروهی تضمین موفقیت است. صحبت درباره ‌مشکلات کاری با همکاران می‌تواند شرایط را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: آیا والکس معتبر است؟

کار فردی چیست

زمانی که به‌تنهایی کاری را انجام می‌دهید، کاملا کارآمد هستید. زمانی که به صورت فردی کار می‌کنید‌، هیچ ایده‌ای بد نیست. احساس فوق‌العاده‌ای است که چیزی را خلق کنید یا هر کاری که خواسته قلبی‌تان است را انجام دهید.

تنها خودتان هستید و افکارتان‌، در نتیجه به تصمیماتی که می‌گیرید، اعتماد می‌کنید. وقتی تنها کار می‌کنید، کارها سریع انجام می‌شوند. کاملا واضح است که شما توانمند هستید، تنها کارمند سریعی که در گروه شما گام بر‌می‌دارد خودتان هستید.

مجبور نیستید که منتظر دیگران بمانید‌، شما کار خود را تمام کرده‌اید و پروژه کامل شده است. نیازی به نگرانی برای اگرها یا خشونت‌ها و اعمال همکارانتان ندارید. تقسیم پروژه‌ها به بخش‌های مختلف و جایگذاری متخصصی به عنوان مدیر پروژه در هر قسمت‌، معمولا به عنوان استراتژی استفاده می‌شود.

وقتی به‌تنهایی کار می‌کنید، هیچ درگیری یا کشمکشی ندارید. به‌تنهایی کار‌کردن برای کسی که از بحث و درگیری اجتناب می‌کند یا فردی که معتقد است، هیچ‌کس قادر به درک و اجرای نظراتش نیست، موقعیت ایده‌آلی است. همچنین زمانی که تنها فرد مسئول در پروژه‌ای هستید، تمام اعتبارات متعلق به شما‌ست.

چیزی که بیشتر مردم به دنبال آن هستند و به خاطرش کاری را انجام می‌دهند‌، تصدیق‌شدن است. وقتی شما به‌تنهایی کاری را انجام می‌دهید‌، به این معنی است که تمام تعریف و تمجید‌ها از محصولی که خلق کرده‌اید‌، فقط متعلق به شما‌ست.

یکی از واقعیت‌های شناخته‌شده این است که وقتی کارمندان از قدردانی زحماتشان آگاه شوند‌، رضایت کاری و اعتماد‌به‌نفسشان افزایش می‌یابد. در نتیجه‌، نگرش شغلی‌شان بهبود یافته و به افزایش خلاقیت و توانایی آنها کمک شده است.

تفاوت کار گروهی و فردی

کارگروهی سودمندی‌های فراوانی دارد که مطمئنم شما حداقل یک‌بار تجربه‌اش کرده‌اید. در کار گروهی ایده‌های خلاقانه جریان ثابتی دارند، ‌همانطور که پیش از این اشاره شد‌، زمانی که شما با کسی همکاری می‌کنید‌، ایده‌ها و نظرات به سرعت اجرایی می‌شوند. وقتی افکار ناب در کنار هم قرار می‌گیرند‌، ما تعدادی طرح خلاقانه و اصیل دریافت می‌کنیم.

هر شخصی از زوایای مختلفی به موضوعات می‌نگرد و همین زیباست. تقسیم فشار کاری آخرین نکته ‌خوبی است که در محیط کار به آن توجه می‌شود. هنگامی که موعد تحویل فرا می‌رسد‌، با کمک همکارتان پروژه را تمام می‌کنید. ممکن است افرادی که در اطراف شما هستند‌، تنها با حضور خود به شما انگیزه دهند.

ما همیشه در تلاشیم تا بهترین اجرا را داشته و در زمان تعیین‌شده‌، کار خود را تحویل دهیم. هر‌چند‌، درک همه و توقعاتشان بسیار سخت است‌، اما با همکاری و مشورت با همکاران می‌توان به فهم بهتری از انتظارات رسید.

در آخر‌، رها‌کردن گزینه ‌مناسبی است. گاهی وقت‌ها بهتر است به دیگران اجازه دهیم تا این چرخه را بچرخانند. پذیرفتن اشتباهات هوشمندانه‌ترین کاری است که می‌توانیم در زندگی‌مان انجام دهیم، زیرا همیشه توان رهبری یک تیم یا بهترین ایده‌ها را نداریم. با اشتباه ما دنیا به پایان نمی‌رسد، بلکه اشتباهات ما به دیگران این امکان و انگیزه را می‌دهد تا کمکمان کنند.

در نهایت اگر همه چیز خوب پیش برود، هیچ‌کس به یاد نخواهد آورد که چه زمانی و چرا اشتباه کرده‌ایم. با تمام این صحبت‌ها، نمی‌توان به طور واضح گفت که کار گروهی بهتر از کار انفرادی است. همه چیز به روحیه و افکار کارمندان بستگی دارد و اینکه چه نوع کاری برای آنها مناسب است‌. با این حال باید اعتراف کنم که کارگروهی را ترجیح می‌دهم.

نظر شما در این مورد چیست؟در پروژه ‌بعدی، می‌خواهید به‌تنهایی کار کنید یا روی کار گروهی حساب باز می‌کنید؟

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.