پول خرج‌کردن برای صرفه‌جویی

به عنوان یک استارتاپ،این موارد را می‌توانید برون‌سپاری کنید

0

استارتاپ‌ها معمولا در ابتدای مسیر خود سعی می‌کنند کارهای خود را برون‌سپاری نکنند زیرا هزینه اضافی به حساب می‌آید. اما دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد برون‌سپاری در کسب و کار، تصمیم مفیدی است.

در حقیقت، کمک و تخصصی که از طریق برون‌سپاری در کسب و کار به تیم شما افزوده می‌شود، می‌تواند در طولانی‌مدت به صرفه‌جویی بیشتر مالی منتهی شود.

در ادامه به ۹ مورد اشاره خواهیم کرد که به عنوان یک استارتاپ، می‌توانید برون‌سپاری آن را مورد بررسی قرار بدهید.

۱) دفترداری و حقوق و دستمزد

دفترداری، حسابداری و حقوق و دستمزد، بدون‌شک یکی از وقت‌گیرترین قسمت‌های اداره یک کسب‌و‌کار هستند. برون‌سپاری این بخش با مزایای زیادی همراه است و این نکته‌ای است که همه باید آن را در نظر بگیرند.

با برون‌سپاری در کسب و کار در این بخش، نه‌تنها برای کارهای مهم دیگر وقت خواهید داشت، بلکه آخرین چیزی که می‌خواهید این است که با هر چیز مرتبط با پول سر و کله بزنید!

۲) بازاریابی

بازاریابی بخش بسیار مهمی در هر کسب‌و‌کاری است. درست است که برخی‌‌ کارهای بازاریابی را خودتان هم می‌توانید انجام بدهید، اما باز هم برون‌سپاری آن تصمیم مفیدی است. با این کار قادر خواهید بود محتوایی با‌کیفیت بالا تولید کنید که به طور صریح مخاطبان مناسب را هدف قرار می‌دهد. قبل از شروع، باید به یاد داشته باشید که چند سرویس مختلف برای انتخاب وجود دارد؛ از ادمین‌های شبکه‌های اجتماعی گرفته تا آژانس‌های ایجاد لینک و کمپین‌های پولی، باید درباره گزینه‌های خود خوب تحقیق کنید.

۳) پشتیبانی فناوری (IT)

این نکته را باید بپذیریم که فناوری، حوزه پیچیده‌ای است. حتی اگر بدانید چه می‌کنید، سیستم‌ها و نرم‌افزارها ممکن است به یک‌باره خراب شوند. داشتن پشتیبانی در فناوری اطلاعات باعث می‌شود که تجارت شما به طور مداوم روان انجام شود. این کار، هم بهره‌وری را بالا خواهد برد و هم اینکه نیازی نیست نگران از‌دست‌رفتن داده‌های گرانبهای خود باشید. حتی پشتیبانی از طریق تلفن نیز می‌تواند کمک بزرگی باشد.

۴) خدمات مشتری

هر کسب‌و‌کاری به خدمات عالی مشتری نیاز دارد و بیشتر این کارها توسط کارمندان شما ارائه می‌شود. با این حال، می‌توانید برون‌سپاری این خدمات را نیز برای بهبود هر چه بیشتر آن در نظر بگیرید. داشتن نیروهای متخصص برای پاسخگویی به ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی و گفت‌وگوی زنده، اعتبار شما را افزایش داده و نشان‌دهنده اطمینان شما‌ست. علاوه بر این، وقت شما را آزاد می‌کند که برای درخواست‌های جدی وقت بیشتری بگذارید.

۵) تمیز‌کردن

ظاهر کسب‌و‌کار شما سهم بزرگی در موفقیت آن دارد و هرچند خودتان هم می‌توانید این کار را انجام بدهید، اما بهتر است از یک شرکت بیرونی بخواهید تا این کار را برای شما انجام بدهد. آنها نه‌تنها این کارها را سریع انجام می‌دهند، بلکه در این کار بسیار دقیق‌تر نیز هستند. همه چیز بهداشتی، منظم و مرتب خواهد بود و می‌توانید روی موارد مهم تمرکز کنید. در پایان روز، پول اضافی که هزینه شده به شما این امکان را می‌دهد که کسب‌و‌کار خود را توسعه بدهید.

۶) طراحی وب‌سایت

وب‌سایت کسب‌و‌کارتان نقطه‌ای است که شما را به بسیاری از مشتریان بالقوه متصل می‌کند؛ بنابراین می‌خواهید مطمئن شوید که وب‌سایت به‌خوبی طراحی شده است. به جای اینکه خودتان این وظیفه را بر عهده بگیرید، یک شرکت حرفه‌ای در زمینه طراحی وب می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد تا یک سایت جذاب با کاربری آسان داشته باشید.

این گزینه به شما اطمینان می‌دهد که اطلاعات و داده‌هایتان به بهترین و معتبرترین شکل ممکن نمایش داده خواهند شد. اکثر این شرکت‌ها خدمات به‌روزرسانی را نیز برای شما انجام داده، اشکالات را برطرف کرده و اعمال تغییرات عمده را ممکن می‌سازند.

۷) محتوای بصری

کاملا این امکان وجود دارد که بتوانید محتوای بصری‌تان را خودتان تولید کنید؛ اما ممکن‌بودن، به این معنا نیست که حتما این کار را انجام بدهید. با استخدام عکاس و طراح گرافیک، این اطمینان حاصل می‌شود که همه چیز حرفه‌ای تولید شود. آنها همچنین به شما کمک می‌کنند که یک تم موضوعی را ایجاد کنید که در تمام کمپین‌هایتان می‌توانید از آن استفاده کنید. داشتن این ثبات و کیفیت چیزی است که باعث ایجاد اعتماد بین شما و مشتریان بالقوه‌تان خواهد شد.

۸) منابع انسانی

استخدام می‌تواند فرآیندی دلهره‌آور برای هر شرکتی باشد. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین کارمندان ممکن را بدون استرس و مصاحبه استخدام کنید، رفتن به سراغ یک آژانس استخدام نیرو، یک انتخاب عاقلانه است.

این آژانس‌ها به روند پردازش کمک کرده و حتی می‌توانند به مدیریت تیم شما برای بهبود فرهنگ محل کار کمک کنند.

۹) وظایف اداری

بعضی اوقات، این کارهای کوچک هستند که تمام وقت شما را می‌گیرند. این کارها مواردی مانند تماس تلفنی، رزرو پرواز/محل اقامت، برنامه‌ریزی، تنظیم قرار ملاقات و غیره را شامل می‌شوند. برخی افراد ترجیح می‌دهند یک کارمند برای این کارها استخدام کنند. اما استفاده از یک دستیار مجازی یا فریلنسر و برون‌سپاری این خرده‌کاری‌ها، گزینه در دسترس دیگری است. استفاده از گزینه دوم، در بسیاری از اوقات، مقرون‌به‌صرفه‌تر است زیرا این افراد از خانه خود کارها را انجام می‌دهند.

نتیجه گیری:

اینها مواردی بود که شما به عنوان مالک یک استارتاپ نوپا، می‌توانید روی برون‌سپاری آنها فکر کنید. البته که قرار نیست لزوما همه این موارد را برون‌سپاری کنید. بسته به کسب‌و‌‌کارتان، می‌توانید برخی از این موارد را مد نظر قرار بدهید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.