گفتگو انتخاب سردبیر

ابزاری برای تنظیم جلسات کاری با قابلیت پشتیبانی از تقویم شمسی و زبان فارسی

هم‌بنیانگذار نرم‌افزار مدیریت جلسات رایگان هماهنگ _ هفته نامه شنبه

چندوقت پیش دوستی با ناراحتی و کلافگی زیاد از مشکلش برای هماهنگ‌کردن جلسات حرف می‌زد. دستیار یک مدیرموفق در یک شرکت بزرگ است و می‌گفت برای تنطیم‌کردن هرقرار کاری حداقل 3 مکالمه تلفنی و بالاپایین کردن تاریخ و ساعت را باید انجام دهد. گفت با کمی جست‌و‌جو به اسم یک برنامه ایرانی رسیده و می‌خواست از نرم‌افزار مدیریت جلسات رایگان «هماهنگ» برای رفع این معضل کاری خودش استفاده کند.

متاسفانه همچنان به دلیل مشکلات پاندمی نتوانستیم با تیم این برنامه کاربردی صحبت کنیم ولی هادی فرنود، هم‌بنیانگذار برنامه هماهنگ به همه‌ سوالات ما پاسخ گفت و احتمالا شما هم بعد از خواندن این گفت‌و‌گو مثل ما سراغ امتحان‌کردن این برنامه خواهید رفت.ا‌

نرم‌افزار مدیریت جلسات رایگان هماهنگ دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

هماهنگ یک دستیار هوشمند است که به شما کمک می‌کند بدون بررسی تقویم برای روزهای خالی و زمان‌های قابل تنطیم و براساس مشخصاتی که برای هر رویداد تعریف می‌کنید، زمان‌های مناسب و خالی هرجلسه را بدانید. برای مثال، شما تعریف می‎کنید روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه ساعت 10 تا 12 برای جلسات خالی باشد. شخصی که شما می‌خواهید با او جلسه داشته باشید، روزها و ساعت‌های خالی شما را می‌بیند و جلسه را انتخاب می‌کند. در واقع نقش یک منشی را برای ست‌کردن جلسات شما ایفا می‌کند.

هماهنگ برای استفاده شخصی، یا سازمانی کاربردی شده است؟

هماهنگ برای استفاده شخصی ساخته شده است. نسخه سازمانی ما متفاوت از نسخه شخصی است و با نیازمندی‌های سازمان تطبیق داده می‌شود و با برند و لوگو و آدرس سازمان طراحی می‌شود.

چه نیازی برای ساخت برنامه تنظیم جلسات هماهنگ احساس کردید؟

هماهنگ یک نیازی بود که ما در سرویس ایمیل پاکت داشتیم. ما سرویس فانل فروش را با استفاده از پاکت اتومات کرده بودیم و ایمیل و اس‌ام‌اس هم از همین طریق انجام می‌شد. ولی در مرحله مشتری برای هماهنگی جلسات و انتخاب ساعت و روز با مشتری این کار باید دستی انجام می‌شد. اول بچه‌ها زمان‌های خالی را پیدا می‌کردند بعد اطلاع می‌دادند و بعد از یک  روند خیلی کند جلسه تنظیم می‌شد.

ما سعی کردیم از ابزارهای مشابه خارجی استفاده کنیم که متاسفانه با تقویم شمسی مطابقت نداشت و ناچار شدیم که این ابزار را برای خودمان تولید کنیم و 6 ماه بعد تصمیم گرفتیم این محصول را برای استفاده عموم قابل عرضه کنیم.

پنل کاربری نرم‌افزار زمانبندی جلسات کاری هماهنگ _ هفته نامه شنبه

تیم تشکیل‌دهنده استارتاپ هماهنگ چگونه شکل گرفت؟

تیم هماهنگ، تیم محصول کامواست. تیم فنی اجایل و قدرتمندی است که سال‌ها در ساخت کاموا مهارت کسب کردند. از لحاظ فنی ساخت این محصول برای ما ساده بود و تمرکز ما در هماهنگ روی یوایکس و یوای بود که ما بتوانیم بهبودش بدهیم و قابلیت‌های مناسبی به آن اضافه کنیم. برای این کار ما ده‌ها سرویس خارجی را بررسی کردیم و نقاط ضعف و مثبت هرکدام را تحلیل کردیم و می‌توان گفت هماهنگ عصاره‌ای از محصولات است و شبیه هیچ محصول خارجی نیست.

در مورد کاربرانی که از نرم‌افزار مدیریت جلسات رایگان هماهنگ استفاده می‌کنند گزارش و آماری دارید؟

هماهنگ یک محصول نوپا‌ست که  تازه کارش را شروع کرده و هنوز کاربرانش تعداد قابل توجهی نیست ولی کاربران فعالی داریم. کسی که یک‌بار در هماهنگ جلسه ست می‌کند و این روند را تجربه می‌کند حتما کاربر دائمی ما خواهد بود. چیزی که برای ما مهم است میزان استفاده هر کاربر از هماهنگ است.

پیشرفت استارتاپ هماهنگ در گرو چه مواردی است؟

جذب سرمایه؟ افزایش نیروی انسانی؟ فروش؟

پیشرفت هماهنگ به این بستگی دارد که ما بتوانیم فرهنگ تنظیم‌کردن جلسات در تقویم و نظم شخصی زمانی را جا بیندازیم و اصلا به تزریق سرمایه نیاز ندارد. البته ما برای هماهنگ طرح و نقشه‌های بزرگی داریم. فیچرهای زیاد و کاربردی برای هماهنگ در رودمپ برنامه‌ریزی شده و قطعا تغییرات زیادی خواهید دید.

برنامه تشویقی ویژه‌ای برای کاربران هماهنگ دارید؟

استفاده از هماهنگ هزینه‌ای ندارد و کسانی که امروز و الان کاربر ما بشوند، استفاده از آن همیشه برای این افراد رایگان خواهد ماند. ممکن است قابلیت‌های ویژه‌ای را بخواهیم اضافه کنیم و برای آن‌ها هزینه در نظر بگیریم. ولی هماهنگ برای کاربرانی که الان عضو می‌شوند و تا اطلاع ثانوی که فیچرها آماده نشود، کاملا رایگان خواهد بود.

دوست دارید استارتاپ هماهنگ چه آینده‌ای داشته باشد؟

ما برای هماهنگ در واقع آرزوهای زیادی داریم. امیدواریم بتواند از درد جلسه‌گذاشتن‌ها کم کند، هماهنگی‌ها را آسان کند، دغدغه آدم‌ها را کمتر کند و نظم را به کسب‌و‌کارها برگرداند. در کشور ما جلسه‌گذاشتن بدون نظم و برنامه است. طبیعتا آرزوهای درآمدی هم داریم که اولویت دوم است.

نرم‌افزار مدیریت جلسات هماهنگ چه مزیتی نسبت به برنامه‌های مشابه خارجی دارد؟

هماهنگ ترکیبی از بهترین قابلیت‌های سرویس‌های خارجی است و من فکر می‌کنم هماهنگ از سایر برنامه‌های مشابه و خارجی از نظر تجربه کاربری و روان‌بودن و قابلیت‌ها بهتر باشد.

البته ما درحال حاضر بسیاری از قابلیت‌های هماهنگ را محدود کردیم چون محصول پیچیده‌ای می‌شد. برای سادگی  و استفاده راحت کاربران قابلیت‌های پیچیده را فعلا حذف کردیم تا کاربران با نسخه ساده آشنا شوند. خیلی از قابلیت‌ها را از قبل داریم و هنوز لانچ نکرده‌ایم ولی  پیشرفته‌تر از خیلی سرویس‌ها هستند‌. شاید یک یا دو سرویس بهتر از هماهنگ بتوانید پیداکنید، بقیه از ما بهتر نیستند و برنامه‌ای که برای آینده‌اش داریم خیلی بیشتر از سرویس‌های خارجی است.

یک مزیت بزرگ و از همه مهم‌تر فکرمی‌کنم قابلیت پشتیبانی از تقویم شمسی است و یادآوری از طریق اس‌ام‌اس برای کاربر انجام می‌شود. پشتیبانی کامل زبان فارسی را انجام می‌دهد. اکثر سرویس‌ها  قابلیت کلندر اینوایت را به طرف مقابل شما نمی‌دهند که در این سرویس خودکار انجام می‌شود.

در واقع هماهنگ از دل یک نیاز در شرکت خود ما به وجود آمد و خیلی ارگانیک ساخته شد و فکر می‌کنم بتواند خیلی تاثیر زیادی در کسب‌و‌کارها داشته باشد. مخصوصا برای مواردی مثل مصاحبه استخدام‌ها یا جلسات روتین ماهیانه که شما دارید. مثلا جلسات وان‌اف‌وان که با اعضای تیم می‌خواهید بگذارید چون تعدادش زیاد است بار خیلی زیادی را از دوش دستیار و منشی برمی‌دارد و نظم و ترتیب خوبی به جلسات شما می‌دهد و امکان انتخاب راحت‌تر زمان مناسب را برای هر دو طرف مهیا می‌کند.

برای هماهنگ برنامه‌های بزرگی داریم و مطمئنیم کمک بزرگی به جامعه کسب‌و‌کاری ایران خواهیم کرد. به‌زودی در جریانش قرار خواهید گرفت.

 

  • نام استارتاپ: هماهنگ
  • حوزه فعالیت: مدیریت کسب و کار
  • شروع فعالیت: تابستان 1398

برنامه تنظیم قرار و جلسات کاری هماهنگ _ هفته نامه شنبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.