با بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ ایران و دنیا آشنا شوید!

0

شاید شما هم با خود فکر کرده باشید که در دنیایی که هر روز به تعداد شرکت‎های ارائه دهنده خدمات بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ اضافه می‌شود، کدام شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در صف بهترین‌ها قرار دارند و چطور می‌توان با بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ ایران و دنیا را شناسایی کرد.

بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ چیست آیا این یک افسانه است؟امروزه بازاریابی دیجیتال در حال پیشی گرفتن از بازاریابی سنتی است و با فراهم شدن بسترهای مناسب در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها اکثر کسب و کارها برای داشتن تبلیغاتی هدفمند و موثر از دیجتال مارکتینگ استفاده می‌کنند و با مخاطبیت خاص و عام خود ارتباط برقرار می‌کنند.

اما شاید شما هم با خود فکر کرده باشید که در دنیایی که هر روز به تعداد شرکت‎های ارائه دهنده خدمات بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ اضافه می‌شود، کدام شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در صف بهترین‌ها قرار دارند و چطور می‌توان با بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ ایران و دنیا را شناسایی کرد.

بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هم با بهترین شرکت‌هایی که در زمینه بازاریابی مدرن فعالیت دارند آشنا شویم و اطلاعات مفیدی در مورد این شرکت‌ها به دست آوریم.

مهم‌ترین فاکتورها برای شناخت بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ

امروزه در سراسر دنیا شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ زیادی در حال فعالیت هستند با شرایطی که روز به روز در حال دیجیتالی شدن و اینترنتی شدن است، هر فرد که کسب و کاری راه اندازی می‌کند و یا استارتاپی دارد، کمک گرفتن از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ یک ضرورت محسوب می‌شود.

در واقع شرکت‌ها و کسب و کارها برای اینکه راهکار مناسبی برای شناساندن خود به دیگران و معرفی خود به مشتریان داشته باشند، باید با بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا باشند و بتوانند روش موثری را برای بازاریابی خود انتخاب کنند.

مهم‌ترین فاکتورهایی که برای شناخت بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ و مناسب کار شما باید بدانید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • تجارب صنعتی شرکت
 • شفافیت دیجیتال
 • کیفیت خدمات
 • گزارش خوب فعالیت‌های دیجیتال

و در کنار همه اینها بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ به شرکتی خطاب می‌شود که همه این خدمات را با قیمتی مناسب به مشتریان ارائه دهد و تجربه خوبی در کار خود داشته باشد.

چطور بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را شناسایی کنیم!

بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ معمولا برخی ویژگی‌های منحصر به فرد را در کنار هم دارند که باید حتما به آنها توجه کنید و در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

مشاوره: بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ باید قبل از شروع کار به مشتریان خود مشاوره بدهد و اصول کار و روش‌ها و خدمات خود را به طور کامل برای شرکت‌ها و مشتریان خود توضیح دهد.

کیفیت: برای اینکه مطمئن شوید بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را برای کار خودتان انتخاب کرده‌اید باید قبل از شروع کار نمونه‌ کارهای انجام شده در شرکت را بررسی کنید و میزان کیفیت و تسلط شرکت بر انجام امور را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید.

صداقت: اگر شرکتی در کار خود صادق نباشد، بنابراین اعتماد کردن به آن نیز کار درستی نیست، زیرا ممکن است در هر قسمت از کار خدمات را آنطور که باید ارائه ندهد.

برای مثال شما باید توجه کنید که نمونه کارهای ارائه شده در شرکت توسط خود انها انجام شده باشد زیرا این امکان نیز وجود دارد که برخی شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ سودجو با ارائه کار دیگر همکاران خود به دروغ آن را جای نمونه کار خودشان معرفی کنند و در زمان کار متوجه شوید که اصلا خدمات مطلوبی به شما ارائه نمی‌دهند. این شرکت‌ها هیچ گاه نیز نمی‌توانند در لیست بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ قرار بگیرند.

هزینه‌ها: برای شروع هر پروژه کاری باید قبل از هر چیز همه هزینه‌های احتمالی را بررسی کرد و تخمین زد که هر قسمت از کار چقدر هزینه ‌بر است. از طرفی نیز نباید به خاطر ارزانی با شرکت‌هایی که در انجام کار خود غیر حرفه‌ای و ناشی هستند وارد کار شوید. تنظیم یک قرارداد با هزینه معقول و مناسب و خدماتی بی نظیر بهترین گزینه برای انتخاب شما و شروع همکاری شما با بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ است.

شرکت‌های بازاریابی دیجیتال چه خدماتی ارائه می‌دهند!

از آنجایی که امروزه کار با اینترنت برای اکثریت مردم دنیا میسر شده و بیشتر افراد در هر کجای دنیا به عنوان کاربران اینترنتی بسیاری از کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی مدرن نیز جایگزینی برای بازاریابی سنتی گشته و به عنوان بهترین روش بازاریابی و تبلیغات در دنیا شناخته می‌شود.

برای اینکه بتوانید بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ را به خوبی شناسایی کنید، باید بدانید که اصل یک شرکت خوب در این زمینه باید چه خدماتی به شما ارائه دهد.

مهم‌ترین خدماتی که شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌دهند شامل موارد زیر است:

 1. بهینه سازی موتور جستجو
 2. بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی
 3. تبلیغات کلیکی
 4. مدیریت قسمت آنلاین شرکت به بهترین نحو
 5. طراحی و توسعه وب سایت
 6. بازاریابی ویدیویی
 7. خدمات سئو تجارت الکترونیکی
 8. بازاریابی از طریق تلفن همراه

به علاوه فراموش نکنید که در این راستا هر یک از بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ ممکن است استراتژی‌های بازاریابی متفاوتی را به کار بگیرند، برای همین شما نیز باید بسنجید که کدام شرکت برای کسب و کار شما استراتژی مناسب‌تری دارد و بهتر می‌تواند برای شما تبلیغ کند.

از طرف دیگر باید بدانید که شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ هم به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که دسته اول معمولا تمام خدمات دیجیتالی را به طور یک جا به مشتریان ارائه می‌دهد و تهیه وب سایت، تولید محتوت، سئو و… جز تخصص این دسته قرار می‌گیرد. دسته دوم نیز به تنها یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ را ارائه می‌دهد و برای یکی از موارد ذکر شده می‌توان از آنها استفاده کرد.

بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ دنیا!

هر ساله در دنیا لیستی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دیجیتالی معرفی می‌شود و برای انتخاب شرکت‌هایی که در این لیست قرار می‌گیرند معمولا عوامل متعددی مثل موفقیت در پروژه‌های انجام شده و شرکت‌های بزرگی که با این آژانس‌های دیجیتالی همکاری کرده‌اند، مد نظر قرار می‌گیرد. در ادامه می‌توانید با بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ دنیا آشنا شوید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ WebFX

در ابتدای لیست با بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ به نام WebFX آشنا می‌شوید که یک شرکت بازاریابی اینترنتی با خدمات کامل است که راه حل‌های نوین و خلاقانه‌ای برای پیشبرد کار خود در نظر گرفته است و تا به حال با شرکت‌های بزرگ و متوسط زیادی در سراسر دنیا همکاری کرده است. این شرکت در سال ۱۹۹۶ شروع به فعالیت کرده و تا به حال بیش از ۳ میلیون پروژه موفق داشته است.

شرکت دیجیتال مارکتینگ Hanapin

برای بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ کار ساده‌ای است که درآمد خود را با ارائه خدمات بیشتر دو برابر کند اما هدف این شرکت این است که مشتری از آنها خدمات بیشتر از آنچه که انتظار دارد دریافت کند، پیشروی با پیشرفت صنعت و به روز بودن در کنار هدفمند بودن، شرکت دیجیتال مارکتینگ Hanapin یکی از رموز موفقیت آن قرار گرفتن در لیست بهترین‌های دنیا می‌باشد.

از دیگر شرکت‌‌هایی که در لیست بهترین‌های دنیا جای گرفتن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Performics
 • Vizion Interactive
 • OneIMS
 • Link2CITY
 • Digital Shift
 • LAD Solutions
 • Absolute Mobile Solutions
 • BayCreative
 • Bright Vessel
 • Directive Consulting
 • Adeo Group
 • Boostability
 • Bluetrain Inc

بهترین شرکت‌های بازاریابی دیجیتال در ایران!

در ایران نیز همانند دنیا شرکا‌های تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال زیادی وجود دارد و برای اینکه بدانید کدام شرکت‌ها عملکرد بهتری دارند، باید نگاهی به پیشینه و تجربیات و نمونه کارهای شرکت‌ها بیندازید. در ادامه این قسمت نیز می‌توانید با لیستی از بهترین شرکت‌های بازرایابی در داخل ایران آشنا شوید.

 • آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران‌وب‌لایف
 • کانون ایران نوین
 • آژانس دیجیتال مارکتینگ گرندیما
 • مجموعه تبلیغاتی بادکوبه
 • آژانس تبلیغاتی مات
 • آژانس تبلیغاتی فلش
 • آژانس دیجیتال مارکتینگ راتین
 • آژانس دیجیتال مارکتینگ مدیران سایت
 • آژانس دیجیتال مارکتینگ جورچین
 • شرکت دیجیتال مارکتینگ ایران رسان

چند نمونه از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در ایران هستند که تا به حال نیز رزومه و نمونه کارهای خوبی از خود ارائه داده‌اند.

مهم‌ترین سوالاتی که باید از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ بپرسید!

اینترنت فرصت‌های مارکتینگ و تبلیغات کم هزینه زیادی را برای شما فراهم کرده و آشنایی با این فرصت‌ها و به کار گیری روش‌ها درست با کمک شرکت‌های بازاریابی اهمیت زیادی دارد تا بتواند شما را به مخاطبین هدفتان نزدیک‌تر کند و در نتیجه سود بیشتری از کسب و کار خود به دست آورید. در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین سوالاتی که باید از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بازاریابی بپرسید آشنا شوید.

 • شما دقیقا چه خدماتی ارائه می‌دهید و از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟
 • هزینه خدمات شما دقیقا چه قدر است و شامل چه چیزهایی می‌شود و در کدام موارد نیاز به پرداخت هزینه اضافی است؟
 • شما و تیمتان در مورد بازاریابی دیجیتال چقدر تجربه دارید و بهترین تجربیات و شرکت‌هایی که با شما همکاری کرده‌اند چه کسانی بودند؟

میزان هزینه خدمات دیجیتال مارکتینگ!

در هر نقطه از دنیا و هر شرکت دیجیتال مارکتینگ هزینه و تعرفه خدمات بسیار متفاوت است اما اگر بخواهیم بطور مثال چند نمونه از خدمات را با هزینه‌شان در بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بررسی کنیم به این صورت است که هزینه شما به نوع سرویس و بسته‌ای که دریافت می‌کنید متفاوت است و مشخص است که هر چه خدمات بیشتری دریافت کنید هزینه‌تان نیز بیشتر خواهد شد.

برای مثال هزینه‌های ارائه شده در زیر برای مدت زمان یک ماه است:

 • هزینه بهینه سازی موتورهای جستجو از حدود ۷۵۰ دلار به بالا
 • هزینه تبلیغات کلیکی از ۲۵۰۰ دلار به بالا
 • هزینه بازاریابی ایمیل از ۰۳/۰ دلار برای هر ایمیل
 • هزینه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از ۸۰۰ دلار به بالا
 • هزینه بازاریابی محتوا از ۱۵۰۰ دلار به بالا

شاید در نگاه اول به نظر برسد که  باید هزینه زیادی برای این بخش از کارتان در نظر بگیرید اما باید بدانید که سرمایه گذاری در بخش دیجیتال مارکتینگ اگر درست اسنجام شود، خیلی زود به خودتان باز می‌گردد و سود و بازدهی کارتان را چندین برابر می‌کند و برای هر کسب و کاری یک ضروت محسوب می‌شود.

به یاد داشته باشید!

دیجیتال مارکتینگ یک سرمایه گذاری است و برای مدت زمانی طولانی به سوددهی شرکت شما ختم خواهد شد و بازدهی کارتان را دو چندان خواهد کرد، پس سعی کنید برای کارتان بهترین‌های حوزه بازاریابی دیجیتال را بشناسید و بدانید ارزش این کار زمانی حاصل می‌شود که روال مارکتینگ به درستی انجام شود و آن وقت شما با سیل عظیمی از مشتریان و مخاطبینی روبرو می‌شوید که به شما، برند و شرکتان وفادار هستند و روز به روز به شما برای دریافت سود بیشتر در کنار خدماتی مطمئن و مورد انتظارتر کمک می‌کنند.

منابع:

https://www.quora.com/Who-is-the-best-digital-marketing-agency-in-the-world

https://www.webdesignrankings.com/best-internet-marketing-companies/

https://www.webdesignrankings.com/best-digital-marketing-agencies/

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.