یلدای امید و نوآوری

ششمین دوره یلدای کارآفرینان استارتاپی ایران ۱ تا ۳ دی‌ماه برگزار می‌شود

0

به رسم هر سال اکوسیستم استارتاپی ایران، ششمین دوره یلدای کارآفرینان استارتاپی ایران در سه روز، در تاریخ ۱ تا ۳ دی ماه، با حضور حداکثری فعالان زیست بوم کارآفرینی ایران برگزار می‌شود. این رویداد که قرار است به صورت آنلاین از پلت‌فرم پخش زنده آپارات پوشش داده شود، در محل استودیو وی‌کست واقع در کارخانه نوآوری آزادی، اجرا خواهد شد.

 هر روز از این رویداد، به یک موضوع خاص اختصاص داشته و فعالان اکوسیستم به بررسی زوایای مختلف آن خواهند پرداخت.

روز اول از یلدای امید و نوآوری، «آینده و نوآوری» نام گرفته است. در این روز، مهمانان یلدا به بررسی موقعیت‌های بازار در آینده می‌پردازند. در این بخش، کلانتری نژاد، هم‌بنیانگذار هم‌آوا به ترندهای ۱۵۰ سال آینده فناوری و مسیر پیش روی استارتاپ‌های جهان خواهد پرداخت و دکتر تهرانی بنیانگذار سیناپس به رویکردهای موجود بازار سلامت می‌پردازد.

سعید طاهری مدیرعامل پلتفرم بسینا (دکترنکست) نیز در روز اول با موضوع ارتقا سلامت جامعه با استفاده از اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل کلان داده‌ها در یلدا حضور خواهد داشت. همچنین گلرخ داوران و مسعود تاج بخش هم بنیانگذاران اسنپ دکتر به سراغ آینده سلامت دیجیتال خواهند رفت. از دیگر مهمانان حاضر در روز اول «آینده و نوآوری» می‌توان به مسعود طباطبایی، حمیدرضا پاکروان، محمدعلی محمدی مدیرعامل سرمایه‌گذاری مبین اشاره کرد.

رمزارز، NFT و گیم، از دیگر موضوعاتی هستند که در روز اول یلدا مورد بررسی قرار خواهند گرفت. آرش جهانگیری، سردبیر هفته‌نامه شنبه با موضوع انقلاب مالکیتی با NFT در یلدا سامیت ۲۰۲۱ خواهد. آینده فین‌تک و رمزارز، موضوعی است که رضا قربانی، سردبیر راه پرداخت به بررسی آن می‌پردازد، امیرحسین مردانی مدیرعامل بیت‌پین نیز به بررسی آینده رمزارزها خواهد پرداخت و آینده گیم و نقش گیم در آینده نیز عنوان موضوع حسین مزروعی بنیانگذار آواگیمز خواهد بود. عادل دهدشتی، عضو هیات مدیره مرکز نوآوری صبا نیز از مهمانان روز اول یلدا است که آینده مشاغل سالمندی را بررسی خواهد کرد.

همچنین امیرحسن موسوی مدیر ارتباطات سازمانی دیجیکالا، حمیدرضا نیکدل کارشناس روابط عمومی و نگار عرب مدیر روابط عمومی تپسی در یک پنل، به بررسی موقعیت‌های روابط عمومی در اکوسیستم خواهند پرداخت.

پریسا طالبی مشاور منابع انسانی حوزه برند کارفرمایی و تجربه همکاری، دکتر محمدرضا اجتهادی رئیس انجمن فیزیک ایران، احسان داوودی هم بنیانگذار فلایتیو و مهدی فاطمیان مدیرعامل زیبال از دیگر مهمانان روز اول یلدا هستند.

دومین روز از رویداد سه روزه یلدا سامیت، «تجارت الکترونیک و نوآوری» نام گرفته است. در این روز تلاش خواهد شد تا به صورت خاص مقوله تجارت الکترونیکی در ایران و جهان از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد. در یکی از بخش‌های اصلی این رویداد، حامد وفائی، مدیرعامل راستا با ارائه آماری از وضعیت تجارت الکترونیک در جهان و ایران، پیش‌بینی‌های انجام گرفته در این حوزه را مرور خواهد کرد.

در ادامه، یک پنل با موضوع بازاریابی برگزار خواهد شد که در آن، مدیرانی از شرکت‌های علی بابا، کارنامه، ازکی و… به انتقال تجربه‌های خود، چالش‌های آن و آخرین نوآوری‌های بازاریابی نوآور خواهند پرداخت. در روز دوم نیز مانند دیگر روزهای این رویداد، استارتاپ‌های نوآور و نوپا این فرصت را خواهند داشت که در بخش کافه‌سرمایه، کسب و کار خود را ارائه داده و شرکت‌های سرمایه‌گذاریخطرپذیر را به سوی خود جذب کنند.

محسن حاجی‌زاد، مدیرعامل ویترین‌نت نیز از مهمانان روز دوم است که به بررسی صنعت B2B می‌پردازد. علی رودگر مربی رشد و بنیانگذار هکربیز نیز با موضوع نقش تجربه محوری در نوآوری در یلدا خواهد بود.

محمدرضا فرهی، بنیانگذار بیمه بازار، مهدی عادلی مدیرعامل مارکیتو و پوریا بختیاری کارشناس حوزه کسب و کارهای نوآور از دیگر کارشناسان اکوسیستم استارتاپی هستند که در روز دوم یلدا حضور خواهند داشت. همچنین فرزین فردیس هیات مدیره صبا سل، علیرضا کیانپور مدیرعامل گلرنگ سیستم و عضو هیات مدیره اکالا نیز با معرفی انجمن خرده فروشی‌های آنلاین در یلدا خواهند بود.

پنل آینده مارکت پلیس‌ها، نوآوری خدمات مبتنی بر تکنولوژی با حضور سعید محمدی بنیانگذار دیجیکالا، محمد خلج مدیرعامل اسنپ و محمدرضا آقایا مدیرعامل باسلام از دیگر برنامه‌های روز دوم یلدا خواهد بود.

روز سوم و پایانی یلدا با عنوان «اقتصاد نوآوری و تامین منابع مالی استارتاپ‌ها» برگزار می‌شود. در این روز، آرین افشار مدیر سرمایه‌گذاری جوانه و عطا افتخاری مدیر مالی جوانه به دلایل عدم موفقیت استارتاپ‌ها در مسیر جذب سرمایه می‌پردازند. همچنین در این روز، در تماس آنلاین گزارش اختصاصی زنده‌ فرید مستوفی، خبرنگار اعزامی هفته‌نامه شنبه از نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی ارائه خواهد شد. در ادامه مراسم نیز محمد امین پهلوان‌زاده، مدیرعامل همراه مکانیک از تجربه موفق جذب سرمایه جمعی برای این مجموعه صحبت می‌کند و علیرضا صادقیان نیز از برنامه‌های پخش سرمایه‌گذاری خطرپذیر گروه اسنپ یعنی اسنپ‌ونچرز خواهد گفت.

مجید حسینی‌نژاد و سعید طاهری نیز با موضوع از کارآفرینی تا سرمایه‌گذاری در این روز با یلدا و اهالی اکوسیستم خواهند بود. امیرحسین شیرانی نیز با عنوان انتقال تجربه شکست استارتاپ‌های ایرانی و خارجی حضور خواهند داشت. انتقال تجربه زیسته همکاری‌های مشترک دولت و بخش خصوصی در حوزه نوآوری، عنوان موضوعی است که علی هزاوه، معاون امور فناوری پارک علم و فناوری پردیس به ارائه آن در یلدا خواهد پرداخت.

دکتر پدرام سلطانی مدیر گروه سرمایه‌گذاری پرسال، تیم لطیف رئیس هیات مدیره مکث، میلاد منشی‌پور مدیرعامل تپسی و نیما نامداری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری جوانه از دیگر مهمانان روز پایانی یلدا سامیت هستند و همچنین حامد ساجدی مدیرعامل شناسا و مسعود حیدرزاده مدیر سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه نیز در پنل وی‌سی‌ها به انتقال تجربه می‌پردازند.

ششمین یلدا کارآفرینی ایران از تاریخ یکم تا سوم دی ماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین برگزار می‌شود و علاقه‌مندان و خانواده اکوسیستم می‌توانند از طریق آدرس https://www.aparat.com/event/5500 بلیت تهیه کنند.

 

ارسال دیدگاه
5/5 - (2 امتیاز)

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.