چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟

0
در گذشته افرادی که با حسابداری شرکت‌ها یا فروشگاه‌ها سروکار داشتند باید زمان زیادی را صرف انجام امور مالی و البته یادگیری استاندارهای حسابداری و قوانین نهادهای نظارتی و مالی مانند سازمان امور مالیاتی می‌کردند. خوشبختانه، امروزه این فرایند سخت، پیچیده، زمان‌بر و پرهزینه با کمک نرم‌افزارهای حسابداری بسیار ساده‌تر شده است. حالا دیگر همه افراد بعد از پشت سر گذاشتن آموزش‌های مقدماتی ساده و در کمترین زمان ممکن، می‌توانند با کمک این نرم‌افزارها تمام امور حسابداری و مالی خود را مدیریت کنند. اما این نرم‌افزارها چه ویژگی‌هایی دارند؟ مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری چیست؟ برای پاسخ به این سؤالات تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری چیست؟

قبل از پرداختن به لزوم استفاده از نرم افزارهای حسابداری، ابتدا باید با ماهیت این نرم‌افزارها آشنا شوید. به طور کلی نرم‌افزارهایی که در یک بستر امن امکان انجام امور جاری و تخصصی حسابداری را به شکلی ساده و سریع فراهم می‌کنند، در دسته نرم‌افزارهای حسابداری قرار می‌گیرند. با استفاده از نرم افزار حسابداری دیگر نیاز نیست بسیاری از امور مالی را به شکل دستی محاسبه و ثبت کنید. تنها با چند کلیک می‌توانید تمام امور مربوط به حسابداری فروشگاهی یا شرکتی را انجام دهید.

یک نرم افزار حسابداری خوب مانند یک دستیار مسلط به حسابداری است که تلاش می‌کند دغدغه‌های مدیران مالی و حسابداران حرفه‌ای را نیز پوشش دهد. تمامی استانداردهای نظارتی و مالی مانند سازمان امور مالیاتی در نرم افزار حسابداری تعبیه‌شده تا شما به راحتی بتوانید گزارش‌ها، صورت‌ها و اسناد مالی خود را تهیه کنید. اگر بخواهیم در یک جمله هدف ایجاد نرم افزار حسابداری را بیان کنیم، باید بگوییم این نرم‌افزارها برای سازمان‌دهی، منظم کردن و بالا بردن دقت حسابداری شرکتی و فروشگاهی به وجود آمده‌اند.

مزایای نرم‌افزارهای حسابداری چیست؛ چرا همه کسب و کارها به نرم‌افزار حسابداری نیاز دارند؟

مزایای نرم‌افزارهای حسابداری؛ چرا همه به نرم‌افزار حسابداری نیاز دارند؟

اگر صاحب کسب‌وکار یا مدیر مالی یک شرکت باشید می‌دانید که انجام امور مالی بسیار پرهزینه و زمان‌بر است. خصوصاً اگر بخواهیم با روش‌های سنتی آن‌ها را انجام دهیم. از طرفی نرم‌افزارهای کمکی مانند اکسل نمی‌توانند ویژگی‌های خاص و عملکردهای ویژه‌ای را در اختیار ما قرار دهند. اینجاست که نرم افزار حسابداری با ارائه یک بستر گسترده از خدمات مالی با سرعت بالا و امکان نظارت دقیق به کمک ما می‌آید. اهمیت این نرم‌افزارها به حدی است که امروزه تقریباً هیچ فروشگاه بزرگ، شرکت یا حسابداری را پیدا نمی‌کنید که از بهترین برنامه حسابداری مناسب با نیازهای خود استفاده نکند.

به طور کلی همه شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و شرکت‌های حسابداری به دلایل زیر باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنند:

سرعت بالا در انجام امور حسابداری

از مهم‌ترین مزایای نرم‌افزار حسابداری، سرعت بالای آن در انجام امور حسابداری است. کارهایی که در گذشته گاهی ساعت‌ها و حتی روزها وقت حسابداران را می‌گرفت، با کمک نرم‌افزارهای حسابداری با یک کلیک انجام می‌شود. سرعت و دقت بالای محاسبات در کامپیوترها منجر به صرفه جویی زیادی در زمان می‌شود.

افزایش دقت در محاسبات حسابداری

انسان‌ها هرچقدر هم دقیق باشند، قطعاً بدون خطا و اشتباه نیستند. هیچ حسابداری نمی‌تواند ادعا کند که هرگز در انجام محاسبات خود دچار خطا نشده است. اما محاسباتی که توسط کامپیوتر انجام می‌گیرد دقت نزدیک به ۱۰۰ در ۱۰۰ دارد. در نتیجه اسنادی که توسط نرم‌افزارهای حسابداری تهیه می‌شوند قابل‌اعتمادتر هستند و احتمال خطا در آن‌ها به حداقل می‌رسد. این ویژگی پاسخ دیگری به سؤال چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم، می‌باشد.

آسان شدن نگهداری، نظارت و دسترسی به اسناد مالی

حتی در یک فروشگاه کوچک هم گاهی پیدا کردن یک سند مالی و بررسی مجدد آن ممکن است به یک چالش جدی تبدیل شود. حالا یک شرکت بزرگ را تصور کنید که صدها کمد پر از زونکن در آن وجود دارد. نظارت و دسترسی در چنین شرایطی به یک کابوس تمام‌نشدنی تبدیل می‌شود. اما با کمک نرم‌افزارهای حسابداری همه چیز با یک کلیک ساده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. از طرفی نگهداری از اسناد مالی نیز بسیار ساده‌تر می‌شود و لازم نیست چندین کمد را به نگهداری از اسناد مالی اختصاص دهید. وجود بک آپ و فایل‌های پشتیبانی نیز باعث می‌شود نگران از دست رفتن اسناد مالی خود نباشید.

کاهش هزینه‌ها و نیاز به نیروی انسانی

شرکت‌های بزرگ در گذشته برای انجام سریع امور مالی، افزایش دقت و نگهداری و دسترسی به اسناد، به چندین نیروی انسانی مختلف و صرف هزینه‌های زیاد نیاز داشتند. حالا استفاده از یک نرم افزار حسابداری از تمامی این هزینه‌ها جلوگیری می‌کند و نیاز به نیروی انسانی را به حداقل می‌رساند؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نرم افزار حسابداری مناسب خود را تهیه کنید.

آشنایی با انواع نرم‌افزارهای حسابداری، نرم افزار حسابداری چه کاربردی دارد؟

بعد از اینکه با مزایای نرم‌افزار حسابداری آشنا شدیم نوبت به آن می‌رسد که کاربردها و انواع آن را بررسی کنیم. حسابداری یک رشته بسیار گسترده است و در بخش‌های مختلفی از امور مالی شرکت‌ها نقش دارد. از طرفی تقریباً همه کسب‌وکارها به نوعی نیاز به حسابداری و نظم دادن به امور مالی خود دارند؛ بنابراین نرم‌افزارهای حسابداری متنوعی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف در شرکت‌ها و کسب‌وکارها به وجود آمده است. به طور کلی نرم‌افزارهای حسابداری را به دو دسته زیر تقسیم می‌کنند:

  • نرم افزار حسابداری شرکتی: انجام امور حسابداری پخش و سفارش گیری، حسابداری بازرگانی، حسابداری تولیدی، حسابداری خدماتی و حسابداری پیمانکاری
  • نرم افزار حسابداری فروشگاهی: پوشش‌دهنده نیازهای فروشگاه‌های مختلف در اصناف گوناگون و ارائه‌دهنده راهکارهای مناسب برای مدیریت حساب‌ها

شما می‌توانید بر حسب نیاز خود از انواع مختلف نرم افزار حسابداری شرکتی و نرم افزار فروشگاهی استفاده کنید و از امکانات فراوان آن‌ها برای انجام امور مالی با سرعت و دقت بالا بهره‌مند شوید.

سپیدار سیستم، بهترین نرم افزار حسابداری و مالی

در این مقاله سعی کردیم به سؤال چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم پاسخ دهیم و با مزایای نرم‌افزارهای حسابداری آشنا شویم. امروزه همه شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و کسب‌وکارها برای انجام امور مالی خود به نرم‌افزارهای حسابداری نیاز دارند. اگر تا به حال این نرم‌افزارهای کاربردی را تهیه نکرده‌اید، فرصت را از دست ندهید و همین حالا با خرید بهترین نرم‌افزار حسابداری و مالی از سپیدار سیستم خیال خود را راحت کنید. نرم‌افزارهای سپیدار و دشت همکاران سیستم، تمام نیازهای حسابداری شرکتی و فروشگاهی را به بهترین شکل پاسخ می‌دهد. وجود نمایندگی‌های فروش سپیدار سیستم در سراسر کشور، اصلی‌ترین مزیت این شرکت است که آن را در بین نرم‌افزارهای حسابداری و مالی به بهترین گزینه تبدیل می‌کند. برای تهیه این نرم‌افزارها می‌توانید همین حالا به سایت Sepidarsystem مراجعه کنید.

 

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.