بایدها و نبایدهای سرمایه‌پذیری خطرپذیر

0

این روزها همه‌جا خبر از شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان است و به تبع آن رشد روزافزون سرمایه‌گذاران حوزه جسورانه و دانش‌بنیان را شاهد هستیم. شاید تعداد شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جســورانه ثبت‌شده و در حال ثبت در فرابورس ایران و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه غیر‌بورسی به میزانی رشد داشته ‌که نام اکثر آنها را به یاد نمی‌آوریم. در کنار اینها اغلب شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری نیز شروع به سرمایه‌گذاری‌های به اصطلاح جسورانه شرکتی کرده‌اند.

شاید این روند در اکثر نقاط جهان اقتصادی نیز یک روند طبیعی به‌حساب بیاید. این نکته قابل توجه است که در اغلب کشورهای در حال توسعه سرمایه‌گذاران، دارای سرمایه تحت مدیریت قابل توجهی هستند و متنوع‌سازی سبدهای دارایی خود را به بهترین نحو ممکن می‌توانند انجام دهند.

نکته دیگر در خصوص شناسایی طرح‌های پر‌بازده برای سرمایه‌گذاران است. عدم ارائه مناسب ایده از سوی استارتاپ، عدم شناسایی صحیح اولویت‌های هر استارتاپ از سوی مدیران خود و عدم انتخاب صحیح سرمایه‌گذار باعث شده تا استارتاپ‌ها در جذب سرمایه موفق نباشند. این رویداد در روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه در پارک علم و فناوری یزد برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.