بهترین شتاب دهنده های فین تک در ایران

 لیست بهترین شتاب دهنده های فین تک در ایران

0

 

تکنولوژی فین‌تک یا “تکنولوژی مالی” به استفاده از فناوری برای ارتقاء و بهبود خدمات مالی اشاره دارد. شتاب دهنده‌های فین‌تک در این زمینه نقش مهمی ایفا می‌کنند. این شرکت‌ها به عنوان موسسات نوآور در حوزه مالی شناخته می‌شوند و اغلب با استفاده از فناوری و نوآوری‌های خود، خدمات مالی را بهبود می‌بخشند و به شرکت‌ها و افراد امکاناتی را ارائه می‌دهند. همچنین لیستی از فین تک های ایرانی وجود دارد که شما را با این گونه فناوری اشنا می کند .

 

در ایران نیز شتاب دهنده‌های فین‌تک فعالیت می‌کنند. برخی از بهترین شتاب دهنده‌های فینتک در ایران عبارتند از:

شریف

 این شتاب دهنده توسط دانشگاه صنعتی شریف احداث شده است و به استارتاپ فین تک در حوزه بانکداری ، بیمه ،پرداخت الکترونیک و ارز های دیجیتال و  همچنین در حال ارائه خدمات به بسیاری از استارت آپ ها است.

 

فارابی

شتابدهنده فارابی در حوزه فناوری های مالی فعالیت می کند. آن ها به استارتاپ های موفق کمک کرده تا سریع تر توانسته کسب و کار خود را راه اندازی کنند. علاوه بر این به تیم ها کمک میکند تا از منابع انسانی کمک بگیرند تیم های خود را در زمینه برنامه نویسی و… توسعه دهند .در مرکز فارابی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری کنند .

Fintech accelerators

 دیموند

شتابدهنده دیموند از سال ۱۳۹۳ شروع به کار کرده است .دیموند در زمینه ارائه خدمات شامل آموزش، فضای کار اشتراکی، منتورشیپ، خدمات زیرساختی و ایجاد فضای رشد تیم های نوپا، در دوره ٩ ماهه شتابدهی و پیش شتابدهی است.

هدف اصلی در دیموند کمک به رشد و پیشرفت کارآفرینان، توسعه‌دهندگان وب و موبایل و طراحان است .کسب‌ و‌ کار ی در سطح جهانی به وجود آورده و دنیای جدید تری بسازند.

 

از مهم ترین اهداف دیموند می توان به مورد های زیر اشاره کرد :

  • ایجاد تحولاتی  در زمینه خدمات منزل
  • رفع دغدغه های مربوط به خدمات منزل برای مشتریان
  •  ایجاد شغل برای بسیاری از کسانی که در زمینه فنی مهارت دارند و سرمایه ای در دسترس ندارند.

 

نوین‌تک

نوین‌تک شتابدهنده تخصصی کسب‌وکارهای نوپا در حوزه‌های فینتک، اینترنت اشیا و تجارت الکترونیکی است  و از سال ۹۶ فعالیت خود را  با پشتیبانی بانک اقتصاد نوین شروع کرده است نوین‌تک طی چند سال ارتباط و خدمت در فضاهای کارآفرینی و استارتاپ‌ های مختلف و نیز فعالیت در این زمینه با دغدغه‌ افزایش سطح آگاهی در زیست‌بوم کارآفرینی سعی کرد مسیر حرکت کارآفرینان را روشن تر کند.  برخی از هدف های نوین تک کمک به پیشرفت و توسعه کسب و کارهای فعال در حوزه‌ مالی و … از طریق سرمایه‌گذاری نقدی، تسهیل ارتباط و بهره‌مندی از امکانات مجموعه شرکت‌های گروه مالی بانک اقتصاد نوین، اموزش دادن و منتقل کردن تجربیات ، ایجاد دسترسی به متخصصین و مشاورین مورد نیاز، کمک به ایجاد پیوند با شرکای بالقوه و نیز  بررسی بر روند پیشرفت تیم کارآفرین.

 

 فینووا

فینووا  فعالیت خود را در سال ۱۳۹۳ با اولین فضای کار اشتراکی شروع کرد. فینووا با حمایت کردن از استارتاپ ها فضایی را ایجاد کرده تا کارافرینان از فرصت یادگیری ، هم افزایی و شبکه سازی برخوردار شوند و شانس بیشتری برای جذب سرمایه ، رشد به وجود اورند.

اگر بخواهیم به برخی از فعالیت های این مرکز اشاره کنیم میتوان به برگزاری بسیاری از رویداد های آموزش محور و  حمایت از رویدادهای کارآفرینی اشاره کرد.

 

آواتک

آواتِک محصولات و خدمات خود را در زمینه اتوماسیون اداری، هوشمند سازی ،شبکه های ارتباطی،مشاوره ،طراحی و اجرای حفاظت الکترونیک ارائه می نمایید

اواتک مشتری مداری وجلب رضایت مشتریان را سر لوحه کار خود قرار داده است.آواتک با بهره گیری از کارشناسان زبده فروش ،کارشناسان طراحی و پیاده سازی سیستم های حفاظتی، هوشمندسازی و ارتباطی سعی در ارائه خدمات با کیفیت را دارد. از جمله کمک های آواتک کمک به استارت اپ ها در مواردی مانند جذب سرمایه و ارتباط با صنعت و بازار است .آواتک هرسال رویداد ها و کارگاه های اموزشی شتاب‌دهی ۶ ماهه را اجرا می‌کند و در هر دوره ۲۰ تیم را شتاب‌دهی می‌کند.

Fintech accelerators

توسن بوم

توسن هدف ایجاد یک بستر مستقل و بومی برای ارائه راهکارهای نوین فناوری اطلاعات در زمینه‌هایی مثل بانکداری و دولت الکترونیک تاسیس شده. وجود چنین بستری به سرعت گرفتن چرخش مالی و رونق اقتصادی کشور کمک میکند که یعنی به سطح رفاه مردم کشورمان بهبود می بخشد.فناوری و زیرساخت های بکار رفته در خدمات و راهکارهای ما این امکان را به مشتریان می‌دهد که ضمن بهره‌مندی از بستری یکپارچه و برخط، با اطمینان از انعطاف‌پذیری آن نسبت به تغییرات و پاسخ سریع به تقاضاهای محیط و نوآوری آسوده خاطر باشند.

تریگ‌ آپ

شتاب دهنده تریگ‌ آپ در سال ۱۳۹۳ با هدف حمایت از استارتاپ‌ها و جوانان با انگیزه اکوسیستم کارآفرینی شروع به کار کرد. این مجموعه با در اختیار قرار دادن شبکه‌ای از متخصصان، سرمایه‌گذاران و افراد موفق داخلی و بین المللی و ارتباط با نهادهای تاثیرگذار این حوزه را در مسیر راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق همراهی می‌کند. تریگ آپ در سال ۱۳۹۶ با ملحق شدن به شناسا، در اکوسیستم که یکی از اولین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر کشور محسوب می‌شود، فرایند جدیدی را شروع کرد. برخی از دانش و تجارب ارزشمند شناسا میتوان به مدیریت منابع، سلامت، سبک زندگی، فناروی اطلاعات و اینترنت اشیا، در کنار توانمندی‌های ما در زمینه پرورش گروهی  موفق اشاره کرد و طی کردن ایم مسیر را برای کسب و کار های جدید اسان کرد

 

کلام اخر :

بدون شک، توسعه و رشد صنعت فینتک در ایران نشان از اهمیت و نیاز به نوآوری و فناوری در حوزه مالی دارد. شتاب دهنده‌های فین‌تک نقش مهمی در ایجاد این نوآوری و تسریع فرآیند توسعه استارتاپ‌های مالی ایفا می‌کنند. این پیشرفت‌ها می‌توانند به بهبود خدمات مالی برای افراد و کسب‌وکارها در کشور کمک کرده و امکاناتی نوآورانه در دسترس قرار دهند و برای کشورها، توسعه فین‌تک می‌تواند فرصت‌های اقتصادی و شغلی جدیدی ایجاد کند و به تعاملات مالی بین‌المللی کمک کند. 

در کل، توسعه فین‌تک و وجود شتاب دهنده‌های فین‌تک در ایران نشان از پتانسیل بالای کشور در این زمینه دارد و امکان ایجاد تغییرات مثبت در صنعت مالی و اقتصاد کشور را دارد.

اگر شماهم در کسب و کار خود احساس نیاز به یک شتابدهنده می‌کنید می‌توانید مقاله لیست شتابدهنده ها مشاهده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.