define گزارش سالانه پادرو؛استارتاپی فعال در حوزه لجستیک |هفته‌نامه شنبه
انتخاب سردبیر

پادرو میزان سفارش فروشندگان اینستاگرامی را 7برابر کرده است

گزارش رشد پادروشاپ

گزارش سالانه پادرو منتشر شد

پادروشاپ، توانسته میزان سفارش‌ فروشگاه‌های اینستاگرامی را تا ۷ برابر افزایش دهد. طبق گزارش سالانه پادرو، اولین ارائه‌دهنده فروشگاه‌ساز برای فروشندگان شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، نــرخ تــبدیل مشــتریان بــالــقوه بــه بــالــفعل فروشگاه‌های اینستاگرام قـــبل از اســـتفاده از پـــادروشـــاپ حدود یک درصــد بوده و بــعد از اســتفاده از فروشگاه‌ساز اینستاگرامی پادروشاپ تا ۷ درصد رشد کرده است.

پادرو که فعالیت خود را از سال 99 آغاز کرد، سال گذشته با جذب سرمایه 300 میلیارد تومان، توانسته است دو محصول استراتژیک را برای توسعه کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به بازار ارائه کند.

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل پادرو در مراسم دورهمی سالانه این شرکت که ۱۰ خرداد با هدف ارائه گزارش سالانه پادرو برگزار شد، حجم بازار تجارت اجتماعی ایران را در سال گذشته یک میلیارد دلار اعلام کرد و با استناد به گزارش‌ها تاکید کرد که تجارت اجتماعی در دنیا تا سال ۲۰۲۵ بیش از نیمی از سهم فروش آنلاین را به خود اختصاص می‌دهد.

او در ادامه اضافه کرد: از بین ۷۵۰ هزار فروشگاه اینستاگرامی در ایران ۳۵۰ هزار فروشگاه فعال وجود دارد و پادرو در یک سال گذشته توانسته بیش از ۲۴ هزار فروشگاه اینستاگرامی را جذب کند. پادرو برای ارائه خدمات لجستیک به فروشندگان آنلاین و اینستاگرامی در حال حاضر با ۹ شرکت پستی همکاری دارد.

وی درباره بازار هدف پادرو گفت: هدف ما تمرکز بر کسب‌وکارهای کوچک و متوسط است. کسب‌وکارهای خانگی، فروشگاه‌های اینستاگرامی که حتی چند سفارش در هفته دارند و همچنین فـروشـگاه‌هـای آنـلاین بـا چـندصـد یا چندهزار سفارش روزانه همگی میتوانند به فراخور نیاز خود از دو محصول پادروپین و پادروشاپ استفاده کنند.

فروش بیش از یک میلیارد تومانی یک فروشگاه پادروشاپ در ۱۴ روز

پورپزشک با اشاره به آماری از رشد دو محصول پادرو یعنی پادرو شاپ و پادرو پین ادامه داد: بیش از ۱۵۰۰۰ فــــروشــــنده اینستاگــــرامی اکانــت اینستاگــرام خــود را بــه پــادروشــاپ وصل کرده‌اند، تـــعداد کالا در هـــر ســـبد خـــرید قـــبل از اســتفاده از پــادروشــاپ ۱.۲ بــوده و بــعد از استفاده از پادروشاپ ۲.۵ شده است. ارزش هـــــر ســـــبـد قـــــبـل از اســـــتـفـاده از پـادروشـاپ ۱۵۰ هـزار تـومـان بـوده و بـعد از اسـتفاده از پـادروشـاپ بـه ۳۵۰ هـزار تـومـان افزایش پیدا کرده است. یک فروشنده پادروشاپ در ۱۴ روز بیش از ۱.۱ میلیارد تومان از طریق پادروشاپ فروش داشته است.

او تاکید کرد: تا کنون بیـش از ۹۵۰۰ فـــــروشـــــنـده ایـنـسـتـاگـــــرام ویـتـریـن فـــــعـال و کـالای دارای قیـمـت در پادروشاپ ساخته‌اند.

تعداد سفارش‌های پادروپین فصل به فصل ۴۰ درصد رشد داشته است

مدیرعامل و بنیانگذار پادرو درباره رشد پادروپین هم گفت: تعداد سفارش‌های پادروپین فصل به فصل ۴۰ درصد رشد داشته است. تـــعداد کل ســـفارش‌هـــای پـــردازش شـــده تـوسـط پـادروپین ۳ بـرابـر سـفارش‌هـای سـال اول بوده است. یکی دیگر از مواردی که در این گزارش ذکر شده، راه‌اندازی نــاوگــان پیکاپ پــادروپین بــرای پوشش نیاز بازار تجارت اجتماعی در تهران است. در ضمن پادرو توانسته است در یک سـال گـذشـته بـه بیش از ۹۷۰ شهـر بسته‌های مشتریان مختلف فروشندگان آنلاین را ارسال کند.

پورپزشک درباره برنامهٔ آتی پادرو در انتها تاکید کرد: در سال سوم، پادرو قصد دارد یک محصول جدید ارائه کند که مکمل پادروشاپ و پادروپین است و همچنین نسخه بازنویسی شده پادروپین با، تکنولوژی جدید در حال توسعه است. بخش‌های جدید شامل ارتباط با مشتری،analytics مدیریت، کمپین و یک بخش ویژه هم به پادروشاپ اضافه می‌شود. همچنین در سال سوم با فروشگاه‌سازها و بازارهای جانبی تجارت اجتماعی همکاری خواهیم کرد. و خدمات جمع آوری در تهران و ۷ کلانشهر بهبود خواهد یافت.

ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۰ هزار نفر

محمود کریمی رئیس هیئت مدیره پادرو نیز در این نشست درباره‌ی اهداف فناپ، سرمایه‌گذار پادرو گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۴ به طور مستقیم  ۱۰ هزار نفر و به‌طور غیرمستقیم ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم و همچنین طراحی و عرضه محصولات و خدمات ما در سطح جهانی باشد و به برترین بازیگر زیست‌بوم دیجیتال کشور در حوزه فناوری مالی تبدیل شویم.

وی تاکید کرد: با تجربه سرمایه‌گذاری در پادرو، یکی دیگر از اهداف پلتفرم “سکوی خلق آینده” شناسایی فرصت‌ها و سرمایه‌گذای جسورانه و کمک به رشد کسب‌وکارها و شرکت‌های سرمایه‌پذیر فعال در زنجیره ارزش گروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.