گزارش فعالیت سالانه آیتول منتشر شد

ارائه 72 خدمت در هر دقیقه

0

آیتول گزارش فعالیت خود در سال ۱۴۰۰ را منتشر کرد. این برند ارائه‌دهنده خدمات یکپارچه خودرویی، خدمات خود را در ۳ دسته کلی مرکـز بدهـی خـودرو، بیمـه خودرو و خدمات غیــر حضــوری خــودرو ارائــه می‌دهد و در گزارشی که روابط عمومی آیتول از فعالیت این برند در سال ۱۴۰۰ منتشر کرده است به ارائه آمار و ارقام جالبی در زمینه فعالیت خود پرداخته است. این نخستین گزارش برند آیتول از فعالیت سالانه خود است و در آن به شفاف و واقعی بودن اطلاعات و همچنین پرهیز از هرگونه بزرگنمایی اشاره شده است.

آیتول از دریچه آمار

رشد ۱۴.۸ درصدی سهم آیتول از بازار آنلاین بیمه

سهم بازار فروش آنلاین بیمه در ایران ۲ تا ۲.۵ درصد است و ۵۰۴ هزار خودرو در سال ۱۴۰۰ بیمه آنلاین خریداری کردند. سهم آیتول از بازار آنلاین بیمه در شروع سال۱۴۰۰، ۱.۲درصد بود و در پایان سال ۱۴۰۰، سهم آیتول ۱۲.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۶درصد رسید. آیتول با وجود چالش‌های بسیاری که در مسیر رشد پیش رو داشت، در یکسال اخیر رشد مطلوبی را تجربه کرده است و برای کسب سهم ۲۵ درصدی از بازار آنلاین بیمه ایران برنامه‌ریزی کرده است.

رشد ۷۵۵ درصدی خرید آنلاین بیمه شخص ثالث در آیتول

رشد 775% بیمه در آیتول سال 1400

آیتول در سال ۱۴۰۰، رشد ۷۵۵ درصدی خرید آنلاین بیمه شخص ثالث را نسبت به سال ۱۳۹۹ تجربه کرد. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی روابط عمومی آیتول، گران‌ترین بیمه خریداری شده از آیتول در سال ۱۴۰۰، بیمه بدنه به مبلغ ۱۲۴ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۱۳۰ ریال برای تویوتا هایلوکس بود. نکته جالب اینجاست که در سال گذشته، ۷۰۰ دستگاه خودروی بدون سابقه بیمه، از آیتول بیمه بدنه خریداری کرده‌اند و در لیست دارندگان بیمه قرار گرفته‌اند.

پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال عوارض آزادراهی از طریق آیتول

عوارض سالانه خودرو در آیتول

در ادامه گزارش سالانه آیتول آمده است که در سال ۱۴۰۰ در حدود ۱۸هزار میلیارد عوارض سالانه برای خودروها صادر شده است که از مجموع ۱۸میلیارد عوارض سالانه، ۶۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است و ۳۵ درصدعوارض سالانه خودرو به صورت آنلاین پرداخت شده است. در سال قبل ۴۵۰ میلیارد ریال عوارض سالانه، توسط آیتول پرداخت شده است.

پرداخت ۱۱ درصد عوارض آزادراهی کشور از طریق آیتول

سهم آیتول از پرداخت آنلاین عوارض آزادراهی کشور در سال ۱۴۰۰، ۱۱ درصد بود.

گزارش آیتول گویای این موضوع است که ۹۶۷ هزار و ۷۵۳ خودروی یکتا در سال ۱۴۰۰، از طریق آیتول پرداخت داشته‌اند. این افزایش در مقایسه با سال ۱۳۹۹، معادل ۳۸۸هزار و ۲۰۷خودروی یکتا بوده است.
همچنین رکورد پرداخت روزانه در آیتول ۱۶هزار و ۹۹۰ پرداخت در یک روز است. بیش‌ترین پرداخت از طریق آیتول هم در سال ۱۴۰۰ به پرداخت عوارض سالیانه مربوط می‌شود.

رشد ۴۰ درصدی دریافت طرح ترافیک از طریق آیتول

رشد 40درصدی طرح ترافیک در سامانه آیتول

در سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۷۶ هزار و ۳۶ خودروی یکتا، طرح ترافیک را از طریق آیتول دریافت کردند و این یعنی آیتول نسبت به سال ۱۳۹۹ یک رشد ۴۰ درصدی در زمینه ارائه این خدمت را تجربه کرده است.

تعداد خودروی یکتا که در سال 1400 از طریق آیتول ثبت نام کردند

گزارش سالانه آیتول گویای این موضوع است که در سال ۱۴۰۰، بیش از ۹۶۷ هزار و ۷۰۰ خودروی یکتا از طریق آیتول پرداخت داشته‌اند و میزان افزایش استفاده از خدمات پرداخت آیتول در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، بیش از ۳۸۸ هزار و ۲۰۰ خودروی یکتا بوده است.

ارائه ۷۲ خدمت در دقیقه

آیتول رکورد پرداخت روزانه را شکست

در سال ۱۴۰۰، آیتول رکورد پرداخت را با ۱۶ هزار و ۹۹۰ پرداخت در یک روز شکست که بیشترین پرداخت مربوط به عوارض سالیانه بود.

برندهای زیرمجموعه آیتول

برندهای زیرمجموعه آیتول

آیتول تمام خدمات خودرویی را توسط برندهـای زیرمجموعه خود، به کاربران ارائه می‌دهد و آیتول بیزینس، کارپرداز و صنوبر نمونه‌ای از این برندها هستند. صنوبر کارگزاری رسمی مستقیم بیمه برخط بـا نام همپاد کیان است که در راستای خدمات بیمه‌ای در چارچـوب بیمه مرکزی ایجاد شده است.

کارپرداز از زیرمجموعه‌های آیتول در سال 1400 در وقت کاربران صرفه جویی کرده است

آیتول بیزینس هم به ارائه خدمات زیرساختی خودرو به سایر کسب‌وکارها می‌پردازد و کارپرداز بازوی لجستیک گروه آیتول است که سرویس‌های تعویض پلاک، ترخیص خودرو و معاینه فنی را به کاربران ارائه می‌کند. 

تعامل کاربران با اپلیکیشن آیتول

تعامل کاربران با اپلیکیشن آیتول در سال 1400

در سال ۱۴۰۰، بیش از ۸۹۸ هزار و ۵۰۰ کاربر جدید، اپلیکیشن آیتول را نصب کردند و تعداد کاربران اپلیکشن آیتول در پایان اسفند سالی که گذشت به حدود یک میلیون و  ۳۰۰ نفر رسید.

مخاطبان آیتول

آمار مخاطبان آیتول در شهرهای مختلف

۳۵ درصد مخاطبان آیتول خانم و ۶۵ درصد از آنها آقا هستند. تهرانی‌ها، اصفهانی و شیرازی‌ها بیشترین تعامل را با آیتول داشتند که تهران با ۳ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۲۳۳ کاربر یکتا در رتبه اول شهرهای مذکور قرار دارد.

چالش‌های آیتول

چالش های سامانه آیتول

آیتول در این گزارش، قطعی سرویس‌ها از سمت رگولاتور را از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی خود عنوان کرده است. بنا بر اعلام آیتول در سال ۱۴۰۰، سرویس بیمه خودرو ۲۱ روز، سرویس شهرداری تهران ۴۰ روز، سرویس نوبت‌دهی معاینه فنی ۳۵۸ روز، سرویس عوارض آزادراهی ۲۳ روز، سرویس خلافی خودرو ۲۵ روز قطع بود.

تکنولوژی‌، پشتیبانی و سرمایه‌های انسانی آیتول

تیم فنی آیتول برای رفاه کاربرانش ۴۶.۴۶۵ ساعت را به توسعه نرم‌افزار اختصاص داده و ۲هزار و ۶۵۶ بار در سال ۱۴۰۰ روی سرویس‌های آیتول به‌روزرسانی انجام داده است. این یعنی به طور میانگین ۷.۰۲ به‌روزرسانی روزانه روی سرویس‌های آیتول رخ‌داده است.

سرویس پشتیبانی آیتول

همچنین در سال ۱۴۰۰، بیشترین تماس ورودی به پشتیبانی آیتول، مربوط به خرید بیمه‌نامه خودرو بوده است. آیتول ۱۴۸.۴۱۴ دقیقه پشتیبان کاربران بوده است. همچنین در سال ۱۴۰۰، ۳۱۰ روز معادل، ۴۴۵.۲۴۲ دقیقه پشتیبانی کاربران را انجام داده است

آمار جذب سرمایه انسانی در آیتول در سال 1400

گزارش سالانه آیتول می‌افزاید که در سال ۱۴۰۰، آیتول رشد ۶۱۶ درصدی جذب سرمایه انسانی را تجربه کرد. آیتول ۸۶ نیروی انسانی دارد که ۵۴ نفر از آنها مرد و ۳۲ نفر آز آنها خانم هستند.

برای مشاهده نسخه کامل گزارش سالانه آیتول از طریق لینک زیر اقدام کنید.

https://r.itoll.ir/gn5ru

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.