اپلیکیشنی برای سلامت روان و ذهن

0

اهمیت حفظ سلامت ذهن و روان و مراجعه به مراکز مشاوره و روانشناسی در صورتی که از ناآرامی، استرس‌ یا موارد مشابه رنج می‌بریم، بر هیچ‌یک از ما پوشیده نیست. اما موضوعی که اهمیت دارد این است که بسیاری از ما در لحظاتی خاص در شرایط روحی هستیم که نیاز داریم بتوانیم با مشاور ‌یا تراپیست خود صحبت کنیم. خصوصا اگر از اضطراب و استرس رنج می‌بریم و قسمت بد داستان آنجایی است که تنش‌های این شرایط را نمی‌توان تا زمانی که وقت مشاوره بعدی برسد، نادیده گرفت ‌یا به عقب انداخت.

معرفی اپلیکیشن Youper

Youper اپلیکیشنی است که با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند توصیه‌های لازم را برای این زمان‌ها در اختیار افراد قرار دهد. و به آن‌ها کمک کند تا مدیتیشن کنند. هنگامی که وارد این اپلیکیشن می‌شوید، می‌توانید مشخص کنید که در چه زمینه‌ای نیاز به کمک دارید. طبقه‌بندی اولیه‌ای که این اپ به شما نشان می‌دهد شامل ۶‌ مورد است: کاهش اضطراب، شادی بیشتر، غلبه بر افسردگی، کاهش استرس، بهره‌وری بیشتر و ایجاد عزت نفس.

نقش هوش مصنوعی در حوزه سلامت روان

پس از اینکه یکی از موارد بالا را انتخاب کردید، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در واقع چت با هوش مصنوعی این اپلیکیشن است. لازم به ذکر است که هوش مصنوعی این اپلیکیشن بسیار قوی است و به عنوان یکی از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی برتر در سال‌ ۲۰۱۹ شناخته شده است.

هرچند که این اپلیکیشن می‌تواند به شما کمک کند تا علاوه بر مکالمه با هوش مصنوعی این اپ و گرفتن توصیه‌های لازم توسط متخصص‌های مرتبط ویزیت شوید. اما علاوه بر آن بسیاری از کاربران یوپر تجربه مکالمه و مشاوره با هوش مصنوعی این اپلیکیشن را به قدر کافی رضایت‌بخش و راهگشا دانسته‌اند. کاربران در توصیف این تجربه آن را به مکالمه‌ای مفید با یک دوست‌ یا حتی گاهی نامه‌نگاری با یک متخصص دلسوز تشبیه کرده‌اند.

علاوه بر اپلیکیشن، نسخه وب‌سایت یوپر نیز در دسترس قرار دارد تا اگر مایل به استفاده از اپلیکیشن نیستید، بتوانید تمامی ویژگی‌ها و خدمات یوپر را در نسخه وب هم دریافت کنید.

انگیزه تیم سازنده از ساخت اپلیکیشن مشاوره آنلاین

تیم یوپر در رابطه با انگیزه‌های خود برای راه‌اندازی یوپر می‌گویند همه ما در زندگی با چالش‌هایی مواجه می‌شویم که گذر از آن‌ها آسان نیست و می‌تواند گاهی به استرس، اضطراب ‌یا افسردگی منجر شود. متاسفانه سیستم بهداشت و درمان به‌خوبی نمی‌تواند سلامت روان را برای افراد به ارمغان بیاورد و حتی در کشوری مانند آمریکا بر اساسا مطالعات چیزی حدود ۱۰ سال طول می‌کشد تا افراد بتوانند به مراقبت‌های مربوط به سلامت روان دست پیدا کنند. در حال حاضر نیمی از افراد که به این مراقبت‌ها نیاز دارند، آن را دریافت نمی‌کنند.

سازندگان این اپلیکیشن ماموریت خود را این موضوع می‌دانند که بتوانند مراقبت‌های مربوط به سلامت روان را به صورت آسان، در دسترس و مقرون‌به‌صرفه در اختیار افراد قرار دهند. از اصلی‌ترین باورهایی که یوپر بر اساس آن شکل گرفته این است که تکنولوژی و هوش مصنوعی می‌تواند برای توسعه دسترسی به خدمات بهداشت و درمان مورد استفاده قرار بگیرد.

مشخصات Youper

  • اندازه: ۹۰M
  • سیستم عامل: اندروید و IOS
  • اندروید مورد نیاز: ۷.۰ و بالاتر
  • ارائه‌کننده: Google Commerce Ltd
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.