سامانه آنلاین پزشک‌بوک

تسهیل در روند نوبت‌دهی و جست‌وجوی پیشرفته پزشک متخصص

3

سامانه آنلاین پزشک بوک (pezeshkbook.com) با برطرف کردن مسائلی چون صرفه‌جویی در زمان یافتن پزشک مورد نظر، امکان جست‌وجو براساس نوع بیماری یا تخصص پزشک، جست‌وجو براساس مکان جغرافیایی، ایجاد پرونده‌های الکترونیک، تسهیل در روند نوبت‌دهی نسبت به شیوه‌های سنتی دریافت زمان مشاوره و نوبت پزشک، می‌تواند جایگزین مناسبی نسبت به شیوه‌های سنتی باشد.

با پیشرفت تکنولوژی، وابستگی حوزه‌های مختلف به تلفن‌های همراه و روابط از راه دور از طریق فضای مجازی ایجاد شد. حوزه پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت انتقال داده‌ها و سرویس‌ها در حوزه پزشکی تله مدیسن (پزشکی از راه دور) نامیده می‌شود. این تکنولوژی با رویکرد تسهیل ارتباط بین بیماران و پزشکان ایجاد شده است.

از ابتدای سال ۹۹ نیز با گسترش بیشتر شیوع کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین ترس افراد از حضور در مراکز بهداشتی و درمانی مزید بر علت شد تا مبحث سامانه های آنلاین رزرو نوبت دکتر قوت بیشتری گرفته و وب سایت ها و اپلیکیشن های زیادی در این حوزه وارد شوند که شاید نام تعداد زیادی از آنها را شنیده باشید.

یکی از اپلیکیشن های موفق و کارا در این حوزه که از سال ۹۷ فعالیت خود را با قدرت آغاز کرد سامانه ی آنلاین پزشک بوک است.

ورود این سامانه و سامانه های مشابه، روند دریافت نوبت و خدمات پزشکی را دچار تغییر و تحول کرد. اما افراد زیادی هستند که با وجود مشکلات فراوان روش های سنتی به دلیل عدم شناخت صحیح و نحوه ی کار با این سامانه ها همچنان از روش های سنتی استفاده میکنند. در این بخش میخواهیم شما را با نحوه ی کار سامانه رزرو آنلاین نوبت پزشک، پزشک بوک آشنا کنیم.

چرا برای رزرو نوبت دکتر از سامانه های آنلاین استفاده کنیم؟

سامانه آنلاین پزشک بوک با برطرف کردن مسائلی چون صرفه جویی در زمان یافتن پزشک مورد نظر، امکان جست‌وجو براساس نوع بیماری یا تخصص پزشک، جست‌وجو براساس مکان جغرافیایی، ایجاد پرونده‌های الکترونیک، تسهیل در روند نوبت‌دهی نسبت به شیوه‌های سنتی دریافت زمان مشاوره و نوبت پزشک، می‌تواند جایگزین مناسبی نسبت به شیوه‌های سنتی باشد.

چگونه از خدمات پزشک بوک استفاده کنیم؟

سامانه ی آنلاین پزشک بوک مختص تهران نیست و در تمامی استان ها و شهر های کشور قابلیت استفاده دارد.

برای استفاده از خدمات پزشکان عضو پزشک‌بوک، کافی است آدرس اینترنتی pezeshkbook.com را در صفحه مرورگر خود تایپ کنید و پس از انتخاب شهر مورد نظر و تخصصی که به دنبال آن هستید به لیست بلند بالایی از متخصصان مربوطه دسترسی پیدا کنید. در این مرحله شما می‌توانید پزشک معالج خود را در کسری از ثانیه انتخاب کنید و به سراغ مراحل بعدی درمان خود بروید.

پرونده الکترونیک پزشک بوک

خدمات سامانه آنلاین پزشک بوک

 1. دریافت مشاوره آنلاین ویدئویی و متنی
 2.  نوبت دهی آنلاین
 3. اطلاع از خدمات پزشک مورد نظر
 4. جست و جو بر اساس شهر محل سکونت
 5. یافتن آدرس پزشک از روی نقشه
 6. نحوه ی دسترسی به مطب پزشک با وسیله نقلیه شخصی و عمومی
 7. ایجاد پرونده الکترونیک و دسترسی به آن در هر زمان و هر مکانی

پرونده ی الکترونیک چیست؟

معمولا افراد پس از مراجعه به مطب پزشک زمان زیادی را صرف پر کردن فرم یا تشریح سابقه ی بیماری خود به پزشک میکنند. این کار زمان بر است و ممکن است بیمار به دلیل فراموش کردن سوابق بیماری خود دچار مشکلات جدی تر شود.

همچنین خطر مفقود شدن پرونده های پزشکی، امنیت پایین این پرونده ها، منسجم و یکپارچه نبودن اطلاعات مربوط به یک بیمار، عدم دسترسی به سوابق در بازه های زمانی مختلف ، حجم بالای کاغذ های مصرفی و کمبود فضا برای بایگانی کردن آنها و در نهایت آسیب به محیط زیست به علت استفاده از کاغذ زیاد، ستاد دولت الکترونیک سازمان بیمه سلامت ایران را بر آن داشت که پرونده های پزشکی را به صورت الکترونیک کند.این پرونده شامل تمامی اطلاعات بهداشتی، تشخیصی و درمانی ، سابقه ی مراجعه به مراکز درمانی و دریافت خدمات بهداشتی، مراقبت های پزشکی و … است.

پرونده الکترونیک پزشک بوک

یکی از امکانات ویژه ای که سامانه ی آنلاین پزشک بوک برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته است سامانه ی پرونده ی الکترونیک است. در واقع این سامانه با امکان ایجاد پرونده ی الکترونیکی برای بیماران، فضایی را برای پزشکان ایجاد کرده است تا بتوانند با دسترسی سریع به پرونده ی بیمار خود سریع ترین و دقیق ترین تشخیص و راه درمان را بدهند. از طرف دیگر تمامی بیمارانی که از خدمات این سامانه استفاده میکنند نیز ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه این اطمینان را دارند که می‌توانند در دوران فاصله گذاری اجتماعی و همچنین پس از آن به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن پزشک معالج خود را بیابند.

3 دیدگاه
 1. ساناز پور صالح می‌گوید

  من هفته ی گذشته از یکی از متخصصین زنان این سایت مشاوره گرفتم. عالی بود. هم سر وقت کارم انجام شد هم مجبور نشدم واسه یه سوال تا اونجا برم.عالی
  موفق باشین

 2. عاطفه میلانی می‌گوید

  برای هفته ی دیگه از دکتر پوستم وقت گرفتم خیلی خوب بود. کاش همه دکترا بیان عضو شن تو همچین نرم افزارایی

 3. مریم همتی می‌گوید

  عالیه
  با وجود کرونا که نمیشه دکتر رفت و خطر مبتلا شدن بیشتره امنیت خیلی زیاده که از همچین نرم افزارایی استفاده کنیم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.