هوش­ مصنوعی، خانه دلخواه شما را پیدا می‌­کند

0

هوش­ مصنوعی یا همان یادگیری ماشینی، مدتی است که وارد کسب­‌و­کارهای مختلف شده و خدمات بسیاری را برای ما به همراه آورده است. بازار املاک کشور هم که از گذشته به عنوان یکی از پررونق‎­ترین مشاغل شناخته شده است، با این تکنولوژی همسو شده و توانسته دستاوردهای خوبی برای فعالان این بخش به ارمغان بی­آورد. از طرفی شیوع همه‌­گیری بیماری کرونا، استقبال مردم از سامانه‌­های مشاور املاک را افزایش داده است؛ از این رو، در این مطلب تمام جزئیات و به طور کلی ماموریت هوش­ مصنوعی در بازار املاک را بررسی کرده­‌ایم که نتیجه آن را مطالعه می­‌کنید:

ابتدا یک یادآوری مختصر در خصوص نحوه فعالیت و نیازهای هوش ­مصنوعی برای ارائه خدمات داشته باشیم: هوش مصنوعی وظیفه جمع‌­آوری، طبقه‌­بندی و در نهایت به شکل یک ابزار کاربردی درآوردن اطلاعات و دیتاهای موجود در بخش‌های مختلف را دارد. به عنوان مثال، در حوزه تاکسی‌­های اینترنتی، هنگامی که مسافری یک مسیر را طی می­‌کند، هوش­ مصنوعی مدت زمان سفر، بهترین مسیر، ترافیک، و تمام جزئیات را به عنوان دیتا جمع‌­آوری کرده و هنگامی که مسافر دیگری در همان ساعت، قصد سفر به آن مسیر را داشته باشد، نرخ و مشخصات سفر را تعیین می‌­کند.

مدنظر داشته باشید، این تکنولوژی را یادگیری ماشینی نیز می­‌نامند. بدین معنی که باید ابتدا به سیستم، روند یک پروسه را تعریف کنیم تا بتواند طبق آن، فعالیت کند. یا به قولی باید ابزارها را خودمان بسازیم تا هوش ­مصنوعی بتواند آنها را در جهت رفع نیاز خودمان به کار گیرد.

جمع‌­آوری و طبقه‌­بندی دیتا در بازار املاک

همانطور که متوجه شدید، دیتاهایی نیاز است تا هوش­ مصنوعی آنها را استخراج و به شکل محصول ارائه دهد. در بازار املاک کشور نیز مدتی است وزارت راه­ و شهرسازی به عنوان متولی توسعه بازار مسکن، اطلاعات معاملات املاک را با استفاده از کدرهگیری، از مشاورین املاک دریافت کرده و در سامانه سابا که ورود به آن برای تمام مردم آزاد است، قرار می‌دهد. هوش مصنوعی نیز این اطلاعات را از این سامانه استخراج و طبقه­‌بندی می‌­کند.

این بخش نخست ماموریت هوش ­مصنوعی در بازار املاک، یعنی جمع‌­آوری و طبقه­‌بندی دیتا است. حال زمان پردازش و بهره­‌گیری از این تکنولوژی، برای استفاده از این اطلاعات می­‌رسد. در این مرحله، برای نخستین بار مجموعه‌­ای دانش‌­بنیان به نام اینپین، ماموریت هوش­ مصنوعی در بازار املاک را تعریف کرد. به این صورت، در ابتدا دیتاهای موجود در بازارمسکن را جمع­آوری و با اطلاعاتی که خود مشاورین املاک در سامانه اینپین وارد می­کردند تلفیق کرد.

مدنظر داشته باشید، مشاورین املاک یا کاربرانی که ملکی برای فروش یا اجاره دارند، فایل‌­های آماده عرضه خود را در سامانه اینپین وارد می­کنند و در سمت مقابل مردم برای خرید یا اجاره به سراغ این فایل‌­ها می­روند. به این صورت، هم دیتاها که خوراک هوش­ مصنوعی است تامین می‌­شود، هم متقاضیان از این محصول برای رفع نیاز ملکی خود بهره­برداری می‌کنند. لازم به ذکر است هدف نخست اینپین، کمک به مشاورین املاک برای افزایش فعالیت و یاری رساندن به متقاضیان ملکی، برای پیداکردن خانه رویایی­­شان است.

محصولات هوش¬مصنوعی در بازار املاک

محصولات هوش ­مصنوعی در بازار املاک

استفاده از این تکنولوژی، توانسته در دنیا جای خود را نهادینه کند. خوش­بختانه در کشور ما نیز هوش ­مصنوعی در بسیاری از مشاغل به خصوص در بین استارتاپ­‌ها مورد استقبال قرار گرفته و مردم نیز با اعتماد از خدمات آنها استفاده می‌­کنند. حال ابزارهایی که اینپین با بهره‌­گیری از هوش مصنوعی، در جهت توسعه بازار املاک ایران ایجاد کرده را مرور می­‌کنیم.

نخستین ابزار کاربردی اینپین که با رسالت این مجموعه دانش‌­بنیان همسو است، در راستای کمک به مردم برای پیدا کردن خانه رویای‌شان به کار برده می­‌شود. اما وجه تمایزی مطرح است که نشان­‌دهنده به خدمت گرفتن تمام پتانسیل­‌های هوش مصنوعی در این مجموعه است. به این صورت، دیگر لازم نیست کاربران برای پیدا کردن خانه مورد نظر خود، تمام فایل­‌های بارگذاری شده در فضای اینترنت را جستجو، و با مالکان آنها مذاکره کنند تا در نهایت با گذاشتن زمان و انرژی بسیار، به خرید یا اجاره‌خانه بپردازند. تمام این پروسه را اینپین با بهره­‌گیری از هوش­ مصنوعی انجام می­‌دهد.

به این صورت که کاربر، مشخصات خانه مورد نیاز خود را که شامل تمام مولفه‌­ها و سلایق متقاضی برای محل سکونت خود می­‌شود، وارد سامانه اینپین کرده و هوش­ مصنوعی را برای پیدا کردن واحد دلخواهش به کار می­‌گیرد. گفتنی است در این سامانه به تمام جزئیات دقت شده و حتی کاربر می‌­تواند مکان‌­های مهم و پرتردد خود و خانواده را مشخص ­کرده تا فایل­‌هایی که نزدیک آنها است، نشان داده شود.

به عنوان مثال، کاربر می‌­تواند با مشخص­ کردن آدرس محل کار یا تدریس خود و خانواده، خانه‌­هایی که به آنها نزدیک است را مشاهده کند. گفتنی است این پروسه را می­‌توان جزئی‌­تر پیش برد و تمام مشخصه‌­های خانه را نیز تعیین کرد. به این صورت که علاوه بر تعداد اتاق­ها، سال ساخت، هزینه و سایر مشخصات کاربردی، می‌توان تا نوع نمای ساختمان، تعداد سرویس‌­ها و حتی شرط داشتن چای­‌ساز را نیز مشخص کرد.

گفتنی است اینپین علاوه بر خانه متناسب با درخواست شما، فایل­‌هایی که با نیازهای شما مشابهت زیادی دارد را نیز معرفی می­‌کند. از سوی دیگر این درخواست تا ۳۰ روز در سامانه اینپین باقی می‌­ماند تا شما را به خانه رویایی­تان برساند. همچنین علاوه بر ارائه مشخصات فایل‌­ها، زمانی که باید تا بازدید از خانه مورد نظر طی کنید را هم به شما نشان می‌­دهد.

سیستم "AR" در جستجوی ملک

سیستم “AR” جستجوی ملکی را جذاب می­‌کند!

به احتمال زیاد برای شما اتفاق افتاده است که در حال گذشتن از کنار خانه‌­ای، کنجکاو می‌­شوید که آیا مالک این خانه قصد فروش یا اجاره ملک خود را دارد یا نه! اینپین با سیستم واقعیت افزوده خود، این مهم را فراهم کرده. به این صورت می­‌توانید با گرفتن دوربین گوشی همراه خود به سمت خانه­‌ها، واحدهایی که در اینپین برای فروش یا اجاره بارگذاری شده‌­اند را مشاهده کنید.

گفتنی است این امر بنا به درخواست و صدور مجوز از سوی مالک در سامانه اینپین قرار می­گیرد و مشخصات مالک به صورت عمومی در دسترس همگان قرار نخواهد گرفت و صرفا شماره تماس مشاور املاکی که فایل مورد نظر برای ارائه به آن واگذار شده است را متقاضی می‌­تواند مشاهده کند.

هوش­ مصنوعی به کمک مشاورین املاک می­‌آید

تا به اینجا ابزارهای ایجادشده با هوش­ مصنوعی که می‌­تواند متقاضیان را به خانه رویایی خود برساند مرور کردیم. یک سمت پروسه معاملات مسکن مشاورین املاک هستند. گفتنی است یکی دیگر از اهداف اینپین رونق دادن به کسب­‌و­کار مشاورین است. چرا که تا مشاورین املاک حضور نداشته باشند، نمی‌­توان معامله مسکنی موفقی را پشت سر گذاشت.

از سوی دیگر هدفمند شدن فعالیت مشاورین املاک دستاوردی است که اینپین برای این بازار به همراه آورده است. به این صورت مشاورینی که در یک حوزه فعالیت بیشتری دارند، فایل­‌های مرتبط با تخصص خود را دریافت می­‌کنند. به عنوان مثال، مشاوری که سابقه بیشتری در فروش واحدهای ۱۰۰ متری در منطقه ۳ را دارد، درخواست متقاضیان این موارد برایش ارسال می‌­شود.

اینپین| اپلیکیشن جستجوی ملک در ایران

نقش هوش­ مصنوعی در متعادل‌­سازی قیمت‌­ها

سوداگری در بازارمسکن یکی از دغدغه‌­های مهم بوده که سال‌های زیادی باعث افزایش قیمت­‌ها آن هم بیش از ارزش واقعی املاک می­‌شد. در نتیجه نیاز بود این امر اصلاح شود و مانع افزایش بیش از حد قیمت‌ها شود. از این رو استارتاپ­‌ها به این مهم پرداخته و با ایجاد شفافیت در معاملات، تا حد بسیاری جلوی این سوداگری را گرفتند. به این صورت که خریدار یا متقاضی اجاره، مالک و مشاوراملاک معتمد در بستری شفاف با همدیگر ارتباط برقرار می­‌کنند و معاملات ملکی خود را انجام می‌­دهند.

از سوی دیگر فعالیت در بسترهای هوشمند املاک می‌­تواند فضا را رقابتی کند که این امر به کاهش تدریجی قیمت­‌ها منجر می­‌شود. در نتیجه می­‌توان اینپین را سکوی پیشرفتی در معاملات املاک عنوان کرد که مزایای بیشمار به همراه دارد.

خدمات اینپین یک قدم جلوتر از نیازهای کاربران

این سامانه هوشمند تمام جوانب را برای رفع نیاز متقاضیان و کاربران خود در نظر گرفته است. به طوری که با کمترین انرژی و زمان می­‌توانید به هدف خود دربازار مسکن برسید. اینپین با ایجاد بخش­‌هایی برای کاربران مختلف، راه رسیدن به خانه رویایی را آسان­تر کرده است. به این صورت در خدمات آتی اینپین می‌­توانید فایل‌هایی که مناسب مجردها، دانشجویان یا زوج‌­های جوان است را در کنار آپارتمان‌­های زیر قیمت محله، خانه‌­های اقامتی و تفریحی و واحدهای لوکس، در بخش­‌های جداگانه مشاهده کنید.

گفتنی است مشاورین و کاربران می­‌توانند از ابزارهای محاسباتی نیز برای محاسبه کمیسیون قرارداد یا تبدیل رهن به اجاره اینپین استفاده کنند. علاوه بر آن می‌توانید در مجله اینپین مطالب حقوقی، سبک زندگی، دکوراسیون و مطالب مورد نیاز جستجوکنندگان ملک و مشاورین املاک را مطالعه کنید.

در نتیجه سامانه اینپین بستری کاملا هوشمند است که می‌­تواند پاسخگوی تمام نیازهای ملکی شما باشد. پس برای استفاده از ابزارهای اینپین و شرکت در قرعه‌­کشی این مجموعه که هر ماه برگزار می­شود و هزینه یک ماه اجاره‌­بهای برنده را پرداخت می‌­کند، واژه اینپین”inpin” را در مرورگر خود وارد و یا از طریق بسترهای ارائه اپلیکیشن، اینپین را دانلود کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.