چگونه هوش‌مصنوعی فرآیندهای تجاری را دوباره تعریف می‌کند؟

0

هوش‌مصنوعی رویایی به حقیقت پیوسته است؛ درست مانند آرزوهای به حقیقت پیوسته‌ای چون ساخت هواپیما یا حتی اینترنت. انسان از دیرباز به دنبال کشف دنیاهای تازه بود و توانست این رویاها را با روش‌های نوین به حقیقت تبدیل کند. هوش‌مصنوعی یکی از همین مقاصد است که بسیاری از افراد جرقه‌های ابتدایی آن را مدیون فیلم هوش‌مصنوعی استیون اسپیلبرگ می‌دانند. اسپیلبرگ در سال‌۲۰۰۱ هوش مصنوعی را ساخت در حالی‌که پیش از ساخت این فیلم اقدامات زیادی در زمینه فناوری هوش‌مصنوعی انجام می‌شد. اکنون بسیاری از مردم دنیا درباره هوش‌مصنوعی می‌دانند یا حداقل نامش را شنیده‌اند. اما هوش مصنوعی دقیقا چیست و چه کاربردهایی در فرآیندهای تجاری دارد؟

هوش مصنوعی‌(AI) از هوش انسانی تقلید می‌کند و از این طریق توسعه می‌یابد. این فناوری با استخراج بینش‌ها و الگوهای معنادار، تصمیمات معقولی را برای آینده پیش‌بینی می‌کند. هوش‌مصنوعی از ۳ بخش مهم به وجود آمده است؛ یادگیری ماشین(ML)‌، پردازش زبان طبیعی(NLP) و یادگیری عمیق که به شبکه‌های عصبی مربوط می‌شود از بخش‌های حیاتی هوش‌مصنوعی هستند. یادگیری ماشین اساسی‌ترین قسمت هوش‌مصنوعی است. هوش مصنوعی محصور‌سازی همه چیز از یادگیری ماشین مبتنی بر قاعده تا طبقه‌بندی تصویر را دربرمی‌گیرد که کاربردهای آن از جلوگیری از تهدیدهای سطح بالای امنیت سایبری تا تشخیص اشیا‌ست. هوش مصنوعی فرآیندهای تجاری را در مکان‌های جغرافیایی دوباره تعریف می‌کند.

برنامه‌ریزی منابع انسانی و استخدام هوشمند

مدیریت منابع انسانی با کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تحولات گسترده‌ای در گردش کار داشته است. انباشت دائمی رزومه‌های بی‌ربط و صرف ساعت‌های طولانی برای ارزشیابی با هوش‌مصنوعی حذف شده است.اگرچه استخدام‌های بهتر فقط شروع کار هوش‌مصنوعی در برنامه‌ریزی منابع‌انسانی به شمار می‌رود، این ابزارها می‌توانند کارهایی چون حفظ و راهنمایی کارمندان برای گذر از سطحی به سطح دیگر را به همراه داشته باشند. ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند با ایجاد برنامه‌های متنوعی از نیاز کارکنان به آموزش مطلع‌شده و همچنین با ایجاد انگیزه و پاداش برای افراد، به ارزیابی کارکنان کمک کنند.

قابلیت‌های تصمیم‌گیری

پیشرفت هوش مصنوعی به مرور زمان انجام می‌شود و الگوریتم‌های پیچیده یادگیری ماشین مانند شبکه‌های عصبی و درختان تصمیم‌گیری عمل می‌کنند. این الگوریتم‌ها به مدیران و صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا مشکلاتی را که ممکن است برای توصیف مجموعه‌ داده‌های خاصی با آن روبه‌رو شوند ، برطرف کنند. مدل‌های نظری تصمیم‌گیری مبتنی بر هوش مصنوعی مناسب مدیران است. مدیران با بهره‌گیری از این فناوری می‌توانند در فرآیندهای تجاری تصمیم بگیرند و توضیح دهند که آیا باید پیشنهاد استفاده از محصول برای مشتری ارسال شود یا نه.

مدیریت ارتباط با مشتری

یادگیری‌ ماشین و هوش مصنوعی از هر پلتفرمی به صورت آنلاین یا آفلاین به کاربران رسیده است. هوش مصنوعی تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) را برای تفسیر کلمات، داده‌ها و استفاده از الگوریتم‌های متنی و استدلالی برای تولید بینش مفید و ارائه اطلاعات مربوط به تحلیلگران با هدف تمرکز بر نیازهای رو به رشد داده‌ها به کار می‌گیرد.هوش مصنوعی تصمیم‌گیرندگان را از فرایند معمول و خسته‌کننده قاعد‌ه‌مند در رسیدگی به پرس‌و‌جوهای مشتری و سوالات متداول آزاد می‌کند. این فرآیند CRM روش‌های سودمندی را ارائه می‌کند.

بهبود تجربه مشتری

با ظهور هوش مصنوعی، تمرکز به سمت بهبود تجربه مشتری از CRM رفت. مدیریت فرآیند کسب‌و‌کار مبتنی بر هوش مصنوعی به دریافت بینش دقیق رفتار مشتری کمک کرده و براساس این ورودی‌ها می‌توان هزینه‌های اضافی را کاهش داد. اجرای چت‌بات‌هایی که اهداف کاربر را درک می‌کنند، متداول‌ترین نمونه خدمات پشتیبانی مشتری با هوش مصنوعی است. این چت‌بات‌ها بستر شفافی را برای برقراری ارتباط ایجاد می‌کنند.

تشخیص تقلب

کلاهبرداری همواره یکی از معضلات تمام سازمان‌ها بوده است و شرکت‌ها نیازمند استفاده درست از هوش‌مصنوعی هستند. کلاهبرداری‌های شغلی منجر به از دست‌دادن ۵درصد از درآمد کل سازمان‌ها شده و این ضرر احتمالی ۳.۵ تریلیون دلار عنوان شده است. با این همه، هوش‌مصنوعی با بررسی هرروزه میزان فروش و درآمد از کلاهبرداری جلوگیری می‌کند. این فرایندها بر پایه الگوریتم‌های هوش‌مصنوعی در مشاغل مختلفی انجام می‌گیرد. مثلا در ترخیص کالا در گمرک، بیمه، امنیت سایبری و فرار مالیاتی بهره‌گیری از الگوریتم‌های هوش‌مصنوعی امکان‌پذیر است. هوش مصنوعی به بسیاری از مشاغل در سراسر دنیا کمک کرده تا صرفه‌جویی کنند و عملکرد بهتری داشته باشند. بهترین قسمت فناوری هوش‌مصنوعی این است که با گذر زمان و داده‌های بیشتر پیشرفت خواهد کرد. به همین خاطر اگر بگوییم هوش مصنوعی در خدمت همه فرآیندهای کاری است و در تمامی مشاغل کاربرد دارد، اغراق نخواهد بود.

تجزیه و تحلیل تماس‌های فروش

وقتی نوبت به شبیه‌سازی فرایندها و عملیات تجاری می‌رسد، تماس‌های فروش مهم می‌شوند. نمایندگان سطح بالای فروش با استفاده از ابزارهای هوش‌مصنوعی اطمینان خواهند داد که سازمان توسعه می‌یابد یا فروش محصول نیازمند تغییراتی در قسمت بازاریابی یا ماهیت خود کالا‌ست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.