define
Warning: include_once(powerpress.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10

Warning: include_once(): Failed opening 'powerpress.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php81/root/usr/share/pear') in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10
گفتگو با مدیر شرکت MOZ فعال در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) |هفته‌نامه شنبه
انتخاب سردبیر چهره‌های خارجی مقالات سئو

گفتگو با مدیر شرکت MOZ فعال در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

گفتگو با مدیر شرکت MOZ فعال در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

اخیرا برخی چیزها برای موفقیت کسب‌و‌کار حیاتی هستند و یکی از آنها این است که وب‌سایت کسب‌و‌کار شما به‌گونه‌ای باشد که به‌راحتی بتوان آن را در اینترنت پیدا کرد. اگر بتوانید خود در دسترس کاربران قرار دهید، معنایش این است که می‌دانید مردم درباره چه چیزهایی جستجو می‌کنند و موتورهای جستجو به چه شکلی وب‌سایت‌ها را رتبه‌بندی می‌کنند. وب‌سایت فوربس در این خصوص مصاحبه‌ای با سارا برد، مدیر‌عامل شرکت Moz انجام داده است. این شرکت یکی از شرکت‌های بسیار مشهور در زمینه ارائه مشاوره درباره افزایش ترافیک وب‌سایت است.

  •   اسم شرکت شما چیست و در کجا فعال هستید؟

Moz سال 2004 تاسیس شد. دفتر مرکزی ما در سیاتل واقع شده اما نیروی کار ما در سراسر جهان پراکنده‌اند و یک دفتر اقماری نیز در ونکوو کانادا داریم. ما کارمان را با مشاوره شروع کردیم. تمرکزمان هم بر این بود که به صاحبان کسب‌و‌کار تفهیم کنیم که بازدید از وب‌سایت و افزایش ترافیک آن تا چه اندازه می‌تواند در کسب‌و‌کارشان اثر مثبت بگذارد.

شرکت MOZ از کجا شروع کرد؟

من در Moz  همه کار کرده‌ام. در ابتدا به عنوان یک مشاور به Moz پیوستم. در آن زمان شرکت شامل گروه کوچکی شامل 8نفر بود اما در سال‌2008 به عنوان مدیر ارشد عملیات کارم را ادامه دادم. 6سال در این مسئولیت کار‌کردن و بعد همزمان با عنوان قبلی در سال‌2013 به ریاست شرکت رسیدیم و در سال‌2014 نیز به عنوان مدیر عامل شرکت کارم را آغاز کردم.

شما در Moz چه جور مشکلاتی را حل و فصل می‌کنید؟

ما شرکتی هستیم که در زمینه افزایش بازدید وب‌سایت‌ها فعالیت می‌کنیم. این مسئله می‌تواند مشکلات بسیاری از کسب‌و‌کارها را در رابطه با مشتریانشان حل کند. در Moz ما اعتقاد داریم که مشتری را باید به‌دست آورد نه این اینکه سعی کنید آن را بخرید. برای اینکه ‌کار با موفقیت انجام شود ما به برند‌ها کمک می‌کنید در نتیجه جستجوهای اینترنتی در رده‌های بالاتری قرار بگیرند و بتوانند ترافیک جذب کنند. برای این کار ما از دقیق‌ترین اطلاعات بهینه‌سازی اطلاعات موتورهای جستجو استفاده می‌کنیم. ما همچنین باور داریم که بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) برای وب‌سایت‌ها یکی از تاکتیک‌ها و استراتژی‌هایی است که تا به امروز کمتر مورد توجه صاحبان کسب‌و‌کار قرار گرفته است، بنابراین ما همه تلاش خود را برای تامین منابع مورد نیاز برای گستره وسیعی از موضوعات و کسب‌و‌کارها فراهم می‌کنیم.

مشتریان شرکت MOZ چه کسانی هستند و شما چطور آنها را پیدا می‌کنید؟

معمولا دیگران ما را پیدا می‌کنند چون ما در وب‌سایتمان درباره هر سوالی، پاسخی فراهم کرده‌ایم و تقریبا موضوعی درباره افزایش وب‌سایت نیست که ما به آن جواب نداده باشیم. برخی از استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها را می‌شود بدون پرداخت حق عضویت انجام داد و اما برای کمک به بازاریابان برای اینکه بتوانند درک درستی از تاکتیک‌های بازاریابی داشته باشند همیشه آماده ارائه کمک هستیم. برای کسب‌و‌کارهایی که نیاز به اطلاعات و داده‌های تحلیلی بیشتری دارند، سرویس‌های اختصاصی مدل فروش ارائه می‌کنیم که کسب‌و‌کارها می‌توانند براساس آن مدل‌ها تیم کاری خود را تنظیم کنند. مشتریان ما تعدادی از معتبرترین برندها هستند. علاوه بر این مدیران برخی شرکت‌های بزرگ نیز برای مشتری‌های خود از ما خدمات دریافت می‌کنند.

 آیا تا‌به‌حال شرکت MOZ جذب سرمایه داشته‌است؟

آخرین و سومین جذب سرمایه ما در سال‌2016 بود. در سری سوم 10 میلیون دلار جذب سرمایه داشتیم و به طور کلی 30 میلیون دلار.

توصیه‌ای برای بنیانگذاران تازه‌کار دارید؟

به نظرم مدیریت یک کسب‌و‌کار مثل بالا‌رفتن از کوه است. اگر دیگر بنیانگذاران تازه‌کار مثل من فکر می‌کنند، احتمالا فکر می‌کنند که بعضی آدم‌ها انگار برای این کار ساخته شده‌اند. هیچ کسی نمی‌تواند بدون این تیم پشتیبان‌ یا آمادگی لازم را داشته باشد برای اولین‌بار از کوه بالا برود. قبلش باید کوه‌های کوتاه‌تر را امتحان کرده و تمرین کرد. ما آدم‌های خاص ‌یا از نژاد خاصی نیستیم. ما فقط سخت کار کرده‌ایم و با کمک تیم متخصص به جایی رسیده‌ایم که الان هستیم. مهم است که بدانیم مدیران عامل همیشه بالای قله زندگی نمی‌کنند. برای رسیدن به قله توانایی مدیریت و تمرین داشتن بسیار ضروری است. این شرایطی نیست که دیگران بخواهند در آن خوش بگذرانند. البته مطمئنا مواقعی هم هست که شما بر مشکلات پیروز می‌شوید و در نهایت از تابش نور خورشید بر بالای قله لذت خواهید برد اما برای اینکه به قله برسید، باید خیلی قوی باشید و انرژی و استقامت زیادی داشته باشید. این را هم در نظر داشته باشید خیلی از تلاش‌ها برای رسیدن به قله با شکست مواجه می‌شوند اما نباید ناامید شد.  برای اینکه به اهدافتان برسید باید همیشه یک قدم از دیگران جلو باشید. در مدیریت هم داستان همین است. به قله رسیدن همیشه اتفاق نمی‌افتد، حتی اگر به اندازه کافی تمرین کرده باشید. بعضی چیزها خارج از کنترل و اراده شما‌ست.

در کوهنوردی هم هر چقدر که آماده باشید، ممکن است با آب‌و‌هوای بد مواجه شوید. کاری که از دست ما برمی‌آید، این است که هر روز صبح به قله نگاه کنیم و به سمتش گام برداریم. مهم‌ترین چیز این است که چطور بر چالش‌های مسیر فائق می‌شوید و چطور به‌رغم همه شکست‌ها، باز هم به مسیرتان به سمت قله ادامه می‌دهید. حتما دلیلی دارد که همه نمی‌توانند قله یک کوه را فتح کنند و دقیقا به همین دلیل است که همه نمی‌توانند مدیر‌عامل شوند. هر وقت به مسائل مختلف فکر می‌کنم با خودم می‌گویم که شاید اصلا قرار نبود من مدیر‌عامل شود‌ یا اینکه این مدیر‌عاملی یک جای کارش می‌لنگد. من تقریبا هر روز به این مسائل فکر می‌کنم تا به خودم یادآوری کنم که امروز نتوانستم به قله برسم و البته اشکالی ندارد. فردایی هم هست. امروز روز تمرین بود برای اینکه فردا عملکرد بهتری داشته باشم.

  چشم‌انداز درازمدت شرکت Moz چیست؟

وقتی که به چشم‌انداز درازمدت فکر می‌کنیم، درباره اهمیت حضورمان فکر می‌کنم نه موفقیتمان. در دنیای تکنولوژی موفقیت از تیترهای بزرگ مطبوعات و جذب سرمایه‌های بزرگ حاصل می‌شود. یک جستجوی سریع و ساده نشان می‌دهد این چیزها دیگر خیلی عادی شده است. من می‌خواهم Moz میراثی از خودش به جا بگذارد که معنادار باشد. بیشتر شرکت‌ها ارزش‌های اصولی یا دستورالعمل‌های تصمیم‌گیری دارند.

فرهنگ Moz هم فرقی با بقیه ندارد. کارکنان Moz شفافیت و مسئولیت‌پذیری، سخاوتمندی، خوش‌رفتاری و همدلی را در رأس کارشان قرار داده‌اند. اما آنچه استثنا‌ست این است که Moz به دنبال ساختن صنعت بازاریابی دیجیتال است نه صرفا ساختن تیم و شرکت.

منبع : وب‌سایت فوربس 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

Warning: Attempt to read property "roles" on bool in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf-functions.php on line 4663

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.