مردم به محتوای دیجیتال عادت کرده‌اند

نظر امیرحسین لطیفی، جانشین مدیرعامل طاقچه درباره گزارش سال 99 کافه بازار

0
  • تمرکز اکوسیستم ایران در تهران به نظر شما خوب است یا بد؟ اگر خوب نیست، چطور باید آن را تغییر داد؟

  • در واقع نزدیک به نود درصد درآمد به استان تهران اختصاص دارد.

این آمار در گزارش سال کافه بازار می‌تواند نشان‌دهنده این موضوع باشد که تهران نیازهای این اکوسیستم را به عنوان یک موقعیت مکانی بهتر و بیشتر پاسخ می‌دهد. اینکه این موضوع خوبی است یا خیر، این مسئله تجمع منابع بیشتر در خصوصا پایتخت فقط مسئله اکوسیستم استارتاپی نیست. ولی در این سال‌ها هم اقداماتی برای آن انجام شده، پارک‌ها و تسهیلاتی جهت تمرکززدایی داده می‌شود‌ ولی فعلا پاسخگو نبوده و منجر به این تمرکز شده است.

  • خریداران محتوای دیجیتال در کشور پخش هستند. چطور می‌خواهید به آن‌ها نفوذ کنید و از آن‌ها درآمد کسب کنید؟

توزیع خریداران محتوای دیجیتال در کشور. ما در طاقچه در حال حاضر با حدود یک میلیون کاربری که داریم، توزیع متناسبی را در کشور داریم و از لحاظ گستره جغرافیایی در ۲سال گذشته هم که بررسی کردیم، توزیع متناسبی در کشور از کاربران داریم. چون فارسی‌زبانان مخاطب طاقچه هستند، گستردگی مخاطبان ما حتی محدود به ایران هم نیست و کاربران فارسی‌زبان بسیار خوبی از سراسر دنیا داریم و خوشحال هستیم که در کنار آنهاییم.

  • صنعت برنامه موبایلی از نظر درآمد بیش از ۷۲‌درصد رشد داشته است، این رشد را بر چه اساسی می‌دانید؟

من دو نکته را در آن پررنگ می‌بینم. اولی توسعه زیرساخت است، اینکه باعث شده افراد به موبایل و اینترنت در این سال‌ها دسترسی بیشتر و آسان‌تری داشته باشند. دومی هم افزایش سرمایه‌گذاری‌هایی است که در بخش خصوصی از طرف بخش خصوصی در این سال‌ها در این صنعت رشد داشته است و الان شاهد نمود این سرمایه‌ها در اینجا هستیم. 

  • خریداران محتوای دیجیتال حدودا بیش از ۶‌بار محتوا می‌خرند. این را چطور ارزیابی می‌کنید؟ و تکرار خرید نشانه چیست؟

تکرار خرید‌ به نوعی میزان استفاده را نشان می‌دهد و می‌شود با سال‌های گذشته مقایسه کرد. ولی این شاخص می‌تواند نشان‌دهنده بخشی از رضایت مشتری از سرویسی که به او ارائه شده، باشد و اینکه این سرویس نیازی از مشتری را رفع کرده که به روش بهتری نمی‌توانسته آن را رفع کند. و برای رفع مجدد نیاز خود، مراجعه مجدد داشته است. یک مسئله‌ای هم در دل این سوال است که طول عمر کاربر است که از منظر کسب‌و‌کار یکی از شاخص‌های مهم است.

طبعا در سال‌های گذشته هم کیفیت و هم گستردگی تلاشی که در این موضوع از طرف کسب‌و‌کارها شده است، قطعا موثر بوده ‌و منجر به ایجاد یک عادت در مردم برای استفاده از محتوای دیجیتال شده است.‌ در طاقچه هم، طول عمر کاربر یک مسئله اساسی برای ما‌ست. چون که مطالعه از نظر ما یک فعالیت عمیق و بلند است. و معمولا افراد برای آن برنامه بلند‌مدت دارند و خدا را شکر ما هم توانستیم در سال گذشته شاهد رشد خوبی از نقش user base خودمان در این شاخص باشیم.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.