به دنبال یافتن زبان مشترک بین استارتاپ ها و بازار سرمایه هستیم

گفت‌وگو با محمد علیمحمدی، مدیرعامل کارگزاری مبین سرمایه

0

وقتی در جریان اهداف‌شان چه آنهایی که اجرا شده و چه آنهایی که قرار است اجرا شود قرار می‌گیریم، آینده‌‌ امیدبخشی را می‌توانیم پیش روی کارگزاری مبین سرمایه ببینیم. این مجموعه بیش از ۱۰‌سال است که در بازار سرمایه فعالیت می‌کند و حالا در جایگاه چهارم در میان کارگزاری‌های بورس در کشور قرار دارد. با آقای علیمحمدی، مدیرعامل کارگزاری مبین سرمایه به گفت‌وگو نشسته‌ایم. او متولد سال‌۱۳۶۴ و فارغ‌التحصیل کارشناسی ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد اقتصاد است. به گفته‌‌ خودش از مقطع کارشناسی مباحث اقتصادی و مالی را به طور آکادمیک دنبال می‌کرد و از سال‌۸۸ در سمت‌های مختلف درکارگزاری مبین سرمایه فعالیت داشته و از خرداد امسال به‌عنوان مدیرعامل کارگزاری فعالیت دارد. در این گفت‌وگو سعی کردیم در مورد ابعاد گوناگون فعالیت در این حوزه صحبت کنیم و پلی هم به استارتاپ‌ها بزنیم.

کارگزاری مبین سرمایه از چه سالی فعالیت می‌کند و آغاز کسب‌و‌کار چگونه بوده است؟

این کارگزاری از سال‌۱۳۸۸ با کسب مجوز فعالیت در حوزه‌‌ فلزات کار خود را شروع کرده و به مرور تمام مجوزهای کارگزاری را دریافت کرده است. مبین سرمایه در آغاز و تا سال‌۹۸ عرضه‌کننده‌ محصولات فولاد مبارکه در بورس کالای ایران بود و پس از رتبه‌بندی کارگزاری‌ها در سال‌۱۳۸۹، کارگزاری‌هایی که موفق به کسب رتبه‌‌ الف می‌شدند، می‌توانستند مجوز بورس و فرابورس را کسب کنند. در آن زمان کارگزاری‌ها با مجوز پایه فعالیت‌شان را آغاز می‌کردند، تعدادی در زمینه‌‌ اوراق بهادار و تعدادی در زمینه‌‌ بورس کالا. برای آنکه کارگزاری‌های بورس کالا بتوانند مجوز انجام معاملات اوراق بهادار را بگیرند و بالعکس، رتبه‌بندی می‌شدند.

در اولین سالی که رتبه‌بندی شدیم، با کسب رتبه‌‌ الف در سال‌۱۳۹۱، مجوز فعالیت فرابورس و در سال‌۱۳۹۲ مجوز معاملات بورس اوراق بهادار را گرفتیم. کارگزاری‌هایی بودند که پیش‌تر از ما مجوز فعالیت اوراق بهادار را داشتند اما مبین سرمایه با سیاست‌های مناسبی که در پیش گرفت و زحمات جناب آقای شریفی‌نیا مدیرعامل سابق شرکت، در حوزه‌‌ اوراق بهادار و فرابورس رشد چشمگیری داشت و از سال‌۱۳۹۳ که می‌توان گفت رسما معاملات اوراق بهادار را شروع کرد، در طول ۶‌سال از حدود رتبه‌‌ ۸۰‌ام تا سال‌۱۳۹۹ به رتبه‌‌ سوم کارگزاری‌ها رسید. در حال حاضر جزو ۴کارگزار نخست در کشور هستیم و تمام مجوزهای بازار سرمایه در حوزه‌‌ کارگزاری را کسب کرده‌ایم.

چه خدمات متمایزی از سوی مبین سرمایه به مشتریان ارائه می‌شود؟

در همه‌‌ ۴بورس شامل بورس اوراق بهادار، بورس کالا و فرابورس و بورس انرژی فعالیت می‌کنیم و خدمات معاملات آتی و اختیار معامله نیز در کارگزاری ارائه می‌شود. در حوزه‌‌ بورس اوراق بهادار خدمات متمایزی داریم، حدود ۵ماه است که از سامانه اختصاصی معاملات مبین سرمایه به همراه فیچرهای هوشمندی در این زمینه استفاده می‌کنیم. ری‌برندینگ این نرم‌افزار معاملاتی را در پیش داریم و نام آن سامانه‌‌ اسمارت خواهد بود. سامانه‌هایی که در حال حاضر عمده کارگزاری‌ها استفاده می‌کنند، اکثرا به شکل عمومی است، شاید ۵کارگزاری در کشور باشند که از سامانه‌ اختصاصی خودشان بهره می‌برند و ما یکی از آنها هستیم. خدمات این سامانه از سایر سامانه‌های مشابه متفاوت است و کمتر از ۲کارگزاری در کشور خدمت سود به مانده حساب را ارائه می‌دهند و مبین سرمایه در سیستم اختصاصی خود این خدمت را گنجانده، به این صورت که فردی که در حساب نزد کارگزارش وجه واریز کرده و مدتی معامله نمی‌کند، با حفظ قدرت خرید به‌شکل روزشمار به مانده حسابش سود تعلق می‌گیرد.

در حال حاضر در حال برگزاری جشنواره‌‌ زمستان اسمارت هستیم که از چهارشنبه ۲۲‌دی شروع شده و هر هفته از بین کاربران این سیستم قرعه‌کشی و جوایزی مانند گوشی موبایل و هدست به برندگان اهدا می‌کنیم.

در سایت کارگزاری مبین سرمایه اعلام شده که یک میلیون مشتری دارید. چگونه توانستید اعتماد آنها را جلب کنید و از چه زمانی مشتریان افزایش پیدا کردند؟

استفاده از نرم‌افزارهای باکیفیت علاوه بر اینکه باعث شده در مقیاس بالا بتوانیم مشتری‌ها را جلب کنیم، زیرساخت مناسبی از نظر شعب در حدود ۱۰۰شعبه در سراسر کشور ایجاد کرده است. تقریبا می‌توان گفت تمام دفاتر پیشخوان دولت در کشور با کارگزاری مبین سرمایه همکاری دارند و در اصل یکی از درگاه‌های مهم ورود مشتریان، این دفاتر به حساب می‌آیند. به خاطر اقبال عمومی بیشتر به سمت بورس در سال‌۱۳۹۸ تا ۱۳۹۹، تعداد مشتریان کارگزاری و استفاده‌کنندگان از نرم‌افزاری که در اختیار دفاتر پیشخوان دولت قرار داده‌ایم، در سال گذشته ۱۰برابر شد. باشگاه مشتریان و خدمات دیگری که کارگزاری به مشتریان ارائه می‌کرد، باعث شد افراد زیادی جذب شوند، ضمن اینکه در کل کشورحدود ۱۰۰ شعبه‌‌ کارگزاری در حال فعالیت هستند.

کلا کارگزاری مبین سرمایه به کارآفرینی کمک کرده و چند نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند؟

به طور مستقیم حدود ۲۶۰‌پرسنل و با احتساب شرکت‌هایی که با مبین سرمایه کار می‌کنند، مجموعا حدود ۳۵۰‌نفر در کل کشور مشغول به کار هستند. میانگین سنی کل پرسنل هم حدود ۳۲‌سال است.

کارگزاری مبین سرمایه برای شروع کار از چه الگوهایی در بازار بهره گرفته است؟

نمونه‌های موفق بازار سرمایه‌‌ خودمان را مشاهده می‌کنیم و همینطور الگوهایی که در خارج از کشور مشغول به فعالیت هستند. می‌توان گفت سعی می‌کنیم در مقابل فرصت‌هایی که در بازار سرمایه به وجود می‌آید، راهکار و متدی داشته باشیم تا بر اساس مبانی دیجیتال مارکتینگ بازارمان را بزرگ‌تر کنیم.

کمی در مورد رقیبان‌تان بگویید، چه وضیتی دارند  و شما چه جایگاهی در بین آنها دارید؟

ما در جایگاه چهارم در بین کارگزاری‌های کشور قرار داریم. این صنعت در حال متحول‌شدن است، کارگزاری‌هایی را می‌بینیم که ری‌برند شده‌اند و به‌تازگی مجوز گرفته‌اند و کارگزاری‌های قدیمی‌تر با توسعه‌‌ منابع انسانی و دیدگاه تازه‌تری به بازار سرمایه دارند. اگر صنعت کارگزاری را در چند سال گذشته از نظر مبحث تبلیغات با صنعت‌هایی که به نظر من می‌شود گفت به نسبت در لبه‌‌ تکنولوژی هستند مانند گردشگری و صنایع غذایی مقایسه کنیم، امتیاز ۲ از ۵ شاید بتوانیم به آن بدهیم اما در حال حاضر پارادایم شیفت در تبلیغات و برندینگ کارگزاری‌ها اتفاق افتاده، کارگزاری‌هایی که کمتر نام‌شان را می‌شنیدیم و یا به‌تازگی ری‌برند کرده‌اند، به‌خوبی تبلیغات رامی‌شناسند. علاوه بر این، صنعت کارگزاری در حوزه‌‌ مارکتینگ در حال آپدیت‌شدن است و رقابت دیگر به‌شکل رقابت سنتی درچند سال گذشته نیست، بلکه سخت‌تر و چند‌بعدی‌تر‌ شده است. می‌توان گفت رقیبان سنتی با اینکه همچنان بزرگ و در بازار ماندگار هستند، ولی عقب‌نشینی نمی‌کنند و با اجرای ایده‌های نو می‌توانند در این زمینه مانند گذشته پیشتاز باشند. به نظر می‎رسد تعدادی کارگزاری‌های جوان، تازه‌نفس، خوش‌فکر و پر‌انرژی در حال ورود هستند و سهم خودشان را در بازار پیدا می‌کنند.

چقدر سعی می‌کنید از تکنولوژی روز استفاده کنید و خدماتی که ارائه می‌کنید به تکنولوژی چقدر نزدیک است؟

سال‌ها مدیر عامل محترم قبلی شرکت برای توسعه‌‌ این مجموعه تلاش کرد. یک شرکت نرم‌افزاری بسیار قوی متعلق به مبین سرمایه است و می‌توان گفت در سطح اول بازار سرمایه کار می‌کند و باعث توسعه‌‌ نوآوری‌هایی مانند سامانه‌ اسمارت و شکل‌گیری سیستم پس از معامله شد. باشگاه مشتریان نیز در بستر آی‌تی به کمک این شرکت شروع به کار کرد، ما جزو اولین کارگزاری‌هایی هستیم که باشگاه مشتریان را راه‌اندازی کردیم و همیشه سعی کرده‌ایم از تکنولوژی در حد خدماتی که ارائه می‌دهیم، استفاده کنیم.

به نظر شما استارتاپ‌ها چقدر می‌توانند کمک کنند تا صنعت کارگزاری پیشرفت کند؟

صنعت کارگزاری یک صنعت خدماتی است و به پشتوانه‌‌ فکری در حوزه‌های گوناگون نیاز دارد. مثلا استارتاپ‌ها به توسعه‌‌ حوزه‌های بانکداری و گردشگری و حمل‌و‌نقل کمک زیادی کرده‌اند. صنعت کارگزاری نیز به نظر می‌آید به این سمت می‌رود. ما به‌شدت به دنبال استفاده از ظرفیت اکوسیستم استارتاپ‌ها هستیم بلکه ارائه‌‌‌ خدمات استاندارد، برای کارگزاری‌ها ارزش افزوده به همراه داشته باشد. فکر می‌کنم در صنایع خدماتی استارتاپ‌ها به‌خوبی می‌توانند موثر باشند. شاید تکنولوژی تولید تغییر پارادایم نداشته باشد، اما در بخش خدمات ارزش افزوده بسیار می‌تواند وارد شود و با همان هزینه‌‌ قبلی سطح بالاتری از خدمات را ارائه دهد. مثلا به کمک استارتاپ‌ها با همان هزینه‌ای که برای سفر کنار می‌گذاشتید، حالا بسیار مطلوب‌تر و با سود بیشتر سفر می‌کنید. به نظر می‌آید حاشیه‌ سود در صنعت کارگزاری هم می‌تواند افزایش یابد و ارزش افزوده باعث شود که در همان سطح قبلی مصرف، رفاه بیشتری با خود به همراه بیاورد.

در زمانی که مبین سرمایه کار خود را شروع کرد، چقدر سرمایه داشته است؟

سرمایه کارگزاری در سال‌۸۸ و ابتدای تاسیس ۳‌میلیارد تومان بود و در حال حاضر سرمایه‌‌ شرکت در آخرین افزایش سرمایه که در حال ثبت است، به ۳۷۰‌میلیارد تومان رسیده ‌و می‌توان گفت در طول این سال‌ها ۱۲۳ برابر شده است.

اگر افرادی بخواهند یک کارگزاری را تاسیس کنند، به چه میزان سرمایه نیاز است؟

برای تاسیس کارگزاری که اخیرا توسط سازمان بورس مشخص شده، حداقل ۱۰۰‌میلیارد تومان سرمایه نیاز است اما صرفا سرمایه ملاک نیست، بلکه به مجوزهایی از سوی سازمان بورس و همچنین به سوابق تجربی مدیریتی و تحصیلی مرتبط با حوزه‌های مالی و حسابداری و اقتصادی موسسان کارگزاری نیاز است. علاوه بر آن، موسسان باید طرح تجاری هم ارائه کنند که توسط سازمان بورس بررسی می‌شود.

در طول ۱۲‌سال فعالیت شما چه مشکلاتی بر سر راه‌تان بوده و چه سال‌هایی مشکلات بیشتری داشته‌اید؟

وضعیت کارگزاری مبین سرمایه هر سال مطلوب بوده اما در سال‌هایی با مشکلاتی هم روبه‌رو بوده است مانند سال‌۱۳۹۳ که به دلیل افت شدید حجم معاملات و شاخص بورس به کارگزاری‌ها سخت گذشت. سال‌۱۳۹۴ هم این مشکلات ادامه پیدا کرد، اما یکی از سخت‌ترین سال‌ها همین سال‌۱۴۰۰ است و تقریبا همه‌‌ کارگزاری‌ها بیشتر به خاطر کاهش حجم معاملات با موانع روبه‌رو شدند، این اتفاق معلول اتفاقات سال‌۱۳۹۹ است که ارزش سهام بسیاری از شرکت‌ها به مرور رشد شدیدی پیدا کرد‌ و بعد از آن روند ادامه‌دار افت بورس را از نیمه دوم سال‌۹۹ تا به امروز شاهد هستیم. عدم اطمینان از ادامه‌‌ روند بازار موجب شد کاهش ارزش معاملات اتفاق بیفتد و تمام کسب‌و‌کارهایی که مرتبط با بازار سرمایه هستند، با مشکلاتی روبه‌رو شوند. هفته‌‌ قبل یک روز داشتیم که ارزش معاملات به کمترین حد خود در ۸ ماه اخیر رسید و تداوم این ماجرا می‌تواند برای صنعت کارگزاری و کل بازار سرمایه بسیار نگران‌کننده باشد.

درسال گذشته که بورس در کل با افت روبه‌رو بوده، چه تجربه‌ای کسب کردید و با چه موانعی روبه‌رو بودید؟

سال گذشته سالی استثنایی بود. ابتدای سال رشد شدیدی داشت و بعد بازار شدیدا نزولی شد. رشد شتابان معمولا ادامه‌دار نیست و باعث می‌شود افت شدیدی هم به دنبال داشته باشد که به نظر من برای بازار در بلند‌مدت مخرب خواهد بود. این اتفاق به شکل مقطعی برای سرمایه‌گذاران نفع داشت اما می‌بینیم که در بلندمدت تخریب خود را هم داشته، چرا‌که عملا کاهش قیمت سهام بسیاری از شرکت‌ها و کاهش معاملات بورس مانعی برای ورود افراد جدید و همینطور خروج افرادی که در همین بازار کار می‌کردند و دچار زیان‌های قابل‌توجه شدند، ایجاد کرده است. البته برای بازار سرمایه افق‌های بلند‌تری را باید در نظر بگیریم. اگر بازه‌های بلند‌مدت مانند ۱۰سال اخیر را بررسی کنیم و نگاهی به بازارهای ملک، سکه، ارز و سپرده‌های بانکی بیندازیم، بازار سرمایه در مقایسه با آنها به‌طور متوسط بازدهی بیشتری داشته است.

پس ممکن است در کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاران متضرر شوند اما در بلندمدت چنین نیست مگر آنکه پارادایم جدید ارزهای دیجیتال به عنوان کلاس دارایی جدید وارد معادلات شود و تغییراتی ایجاد کند. به هرحال سرعت تاثیر بازار ارزهای دیجیتال به صورت نمایی بیشتر می‌شود و شاید تاثیر جدی در بازار سهام حداقل در ۲سال آینده از نظر ارزشی نداشته باشد اما از نظر حجم معاملات تاثیر خواهد گذاشت. تجربه‌ای که ما آموختیم این است که به هر حال باید همیشه هم آماده رشد باشیم و هم آماده کاهش و رکود و به دلیل نا‌اطمینانی‌های قابل‌توجهی که وجود دارد، سعی کنیم ساختار مالی، درآمدی و هزینه‌ای شرکت را انعطاف‌پذیر‌تر برنامه‌ریزی کنیم.

به نظر شما وضعیت کارگزاری‌ها در ۲سال آتی بهتر خواهد شد؟

وقتی از زاویه بالاتری نگاه کنیم، همان‌طور که پیش از این گفتم، در بلند‌مدت بازار بورس روند مثبت داشته، هر‌چند ممکن است در آینده اتفاق نیفتد. به‌طور میانگین می‌توان گفت حداقل تا امروز اینطور بوده که بازار سرمایه بازه مثبت‌تری نسبت به سایر بازارها داشته است و حجم معاملات نیز به طور میانگین افزایش خواهد یافت و احتمالا در طول ۲سال آینده اوضاع بهتری را خواهیم داشت اما اینها همه احتمال است و نمی‌توان دقیق در مورد آینده صحبت کنیم.

باشگاه مشتریان کارگزاری مبین سرمایه چه خدماتی ارائه می‌کند و چند عضو دارد؟

باشگاه مشتریان ما حدود ۷۰۰‌هزار عضو دارد. مشتریان ما بر اساس میزان معاملاتشان در باشگاه امتیازاتی می‌گیرند و می‌توانند این امتیازات را برای خرید کالاهای مختلف از موبایل و لپ‌تاپ گرفته تا دیگر کالاها و خدمات ارائه‌شده در باشگاه ارائه‌شده خرج کنند. علاوه بر آن، به مناسبت‌های مختلف روز تولد یا معرفی افراد دیگر و … امتیازاتی به آنها داده می‌شود. اعضا می‌توانند از این امتیازها برای استفاده از خدمات مانند آموزش ‌یا خرید کالا استفاده کنند. مبین سرمایه برای وفادارسازی مشتریان و قدردانی از آنها باشگاه مشتریان را مدام تقویت کرده و همیشه به دنبال ارائه خدمات متنوع‌تر و جذاب‌تر در باشگاه بوده ‌‌و به لطف خدا با استقبال خوبی هم از سوی مشتریان رو‌به‌رو شده است.

به نظر شما چرا اکوسیستم استارتاپی نتوانسته از ظرفیت تامین مالی بازار سرمایه استفاده کند؟

بازار سرمایه تا‌به‌حال در تامین مالی شرکت‌های بزرگ و باسابقه نقش زیادی داشته اما در حوزه‌‌ استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآور تامین مالی چندانی از طریق بازار سرمایه اتفاق نیفتاده است. از نظر دستورالعمل و روی کاغذ امکان تامین مالی استارتاپ‌ها یا عرضه سهام آنها در فرابورس با روش‌های مختلف دیده شده، اما مسئله این است که شناخت کافی از امکان تامین مالی از طریق بازار سرمایه در اکوسیستم وجود ندارد و از طرف دیگر بازار سرمایه هم چندان با ادبیات اکوسیستم آشنا نیست و با توجه به اینکه عمده ارزش استارتاپ‌ها به تکنولوژی یا دارایی نامشهودی است که ایجاد کرده‌اند، ارزشیابی آن چندان مرسوم نیست و بازار سرمایه با ارزیابی دارایی‌های فیزیکی راحت‌تر است.

اگر بخواهم راحتی تامین مالی شرکت‌های بزرگ را با استارتاپ‌ها مقایسه کنم، می‌شود گفت برای شرکت‌های بزرگ تامین مالی در یک اتوبان چهار‌بانده‌ای هست که به‌راحتی انجام می‌شود. هر هفته و هر ماه ما عرضه‌های اولیه شرکت‌های بزرگ را داریم و همین حدود یک ماه قبل پذیره‌نویسی شرکت پروژه‌محور تجلی که در حوزه معادن است نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان در ۶دقیقه از طریق بورس جذب سرمایه کرد و می‌توان گفت به اصطلاح خط تولید تامین مالی شرکت‌های بزرگ روان و مدام مشغول به کار است. اما برای استارتاپ‌ها در حال حاضر راه خاکی پر دست‌اندازی برای تامین مالی از بازار سرمایه وجود دارد و به‌سختی بعضا این اتفاق می‌افتد.

مبین سرمایه آیا برنامه‌ای برای تسهیل تامین مالی استارتاپ‌ها یا خدمات به آنها دارد؟

بله، ‌یکی از هدف‌های ما ایجاد ساختار مناسبی برای آشنایی ادبیات بدنه‌‌ اکوسیستم استارتاپی و بازار سرمایه و پیدا‌کردن زبان مشترک است، چرا‌که تا به زبان مشترک نرسیم، نمی‌توانیم این راه ناهموار را هموار کنیم.

در راستای رسیدن به این هدف کارگزاری مبین سرمایه با همکاری مجموعه‌‌ هماوا در حال راه‌اندازی مرکز تخصصی خدمات بازار سرمایه برای اکوسیستم استارتاپی ان‌شاء‌الله تا پایان بهمن ماه هستیم و قصد داریم این مرکز را در کارخانه‌‌ نوآوری آزادی راه‌اندازی کنیم. بر اساس تفاهمی که با هم‌آوا داشته‌ایم، سعی کردیم آرزو و خواسته را به واقعیت تبدیل کنیم و برای آن یک نقشه راه و بستر عملیاتی تعریف کرده‌ایم. این یک قدم مهمی است برای ایجاد زبان مشترک و امیدواریم به مرور و با شناختی که از شرکت فرابورس دارم، حمایت فرابورس از این مرکز بتواند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند و راه تامین مالی استارتاپ‌ها از بازار سرمایه هموار‌تر شود. از آنجایی که خود کارخانه نوآوری به عنوان یکی از فضاهای پذیرش طرح‌ها فعال است، ابتدا ارزیابی اقتصادی و امکان‌سنجی پروژه‌ها را می‌تواند فیلتر و سپس به سمت ما هدایت کند. همچنین می‌تواند به افزایش درصد موفقیت تامین‌های مالی تاثیر بگذارد. در کارخانه نوآوری با ادبیات مالی روشن‌تری می‌توانند صحبت ‌کنند. می‌توان تخمین زد که برای به نتیجه رسیدن این اقدام حدود ۸ ماه زمان نیاز است، شاید بتوانیم تا شهریور سال ‌۱۴۰۱ ادبیات تامین مالی جمعی را عام‌تر کنیم و به اصطلاح خط تولید تامین مالی جمعی استارتاپ‌ها را هم در این مرکز ایجاد کنیم.

یکی از اهداف دیگر کارگزاری این است که از استارتاپ‌های فعال در حوزه فین‌تک حمایت کنیم و می‌توانیم فضا هم در اختیارشان قرار بدهیم. با همکاری هم‌آوا در حال راه‌اندازی فضای کار اشتراکی برای مبین سرمایه هستیم، قصد داریم استارتاپ‌‎هایی که قصد فعالیت در بازار مالی دارند، امکاناتی جهت اجرای طرح‌های اولیه‌‌شان در اختیارشان قرار بدهیم و در صورت موفقیت همکاری مشترکی داشته باشیم و یا طرح‌شان را به ما ارائه کنند. این شروعی برای مبین سرمایه است تا در بازاری که به شکل فراگیری بحث نوآوری‌های فین‌تک در آن افزایش پیدا می‌کند، سهم خود را داشته باشد.

به چه اهدافی در طول این سال‌ها رسیده‌اید؟

یکی از اهدافی که کارگزاری مبین سرمایه به آن رسیده، ترویج علم و فرهنگ سهامداری در بازار است و در این چند سال از نظر آموزش به بسیاری از مشتریان موفق بوده و در رشد تعداد سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در بازار سرمایه و بیشتر در حوزه‌‌ ارزهای اولیه فعالیت کنند، تاثیر داشته است. حوزه‌‌ عرضه‌های اولیه معمولا در ابتدا با سود همراه است و ضرری ندارد، این اتفاق باعث شد تعداد زیادی از افراد به سمت سرمایه‌گذاری بیایند و با ادبیات مالی تا حدی آشنا شوند. پراکندگی این افراد در کل کشور نیز نکته‌‌ قابل‌توجهی است، از نظر فیزیکی و ایجاد بستر برای سرمایه‌گذاری از زاهدان تا ایلام و بجنورد و شهرهای مرزی و همینطور در محروم‌ترین نقاط کشور شعبه و نمایندگی تاسیس کرده است. علاوه بر اینکه خود شرکت بتواند از نظر درآمد و کل بیزینس رشد کند، باعث شده فرهنگ و سواد مالی را نیز تا حدی که در توانش بوده به مردم منتقل کند. هر هفته کلاس‌های آموزشی مختص سرمایه‌گذاری برگزار می‌کنیم و با شرح وضعیت بازار و دانستنی‌های لازم در این زمینه سعی کردیم دانش مالی را ترویج بدهیم. هدف دیگر کارگزاری این است که در رتبه‌های برتر در میان کارگزاری‌ها قرار بگیریم که در حال حاضر رتبه‌ چهارم در بین ۱۰۹ کارگزاری فعال هستیم.

چقدر از شبکه‌های اجتماعی برای ترویج دانش مالی و اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنید؟

در همه‌‌ شبکه‌های اجتماعی جز توئیتر حضور داریم، در لینکدین و تلگرام و اینستاگرام فعالیت می‌کنیم و پست‌ها و استوری‌های منظمی منتشر می‌کنیم که عمده‌‌ آنها آموزش و ترویج و اطلاع‌رسانی است.

ظاهرا یک مسابقه هم در حال برگزاری دارید. ممکن است به آن اشاره‌ای داشته باشید؟

بله، در حال حاضر با همکاری ستاد فناوری‌های شناختی چالشی به نام طراحی الگوی بهینه‌‌ وفادارسازی مشتریان کارگزاری برگزار کرده‌ایم. استارتاپ‌های علاقه‎مند به حوزه‌‌ مارکتینگ و بازار سرمایه تا پایان دی ماه فرصت دارند با ارائه‌‌ طرح‌های‌شان در این رویداد شرکت کنند. برای ۳تیم برتر که بهترین ایده را بدهند، در مجموع ۱۵۰‌میلیون تومان جایزه اهدا می‌شود و همینطور یک میلیارد تومان اعتبار معاملاتی برای بهترین پروپوزال در نظر گرفته‌ایم. پس از این ‌رویداد هم برندگان فرصت همکاری با کارگزاری مبین سرمایه را خواهند داشت.

نکته‌‌ دیگری دارید که ما به آن اشاره نکرده باشیم؟

همانطور که می‌بینید، هر چقدر که زمان جلوتر می‌رود، فناوری‌های جدید پیشفرض‌های ما را به چالش می‌کشد. مفهوم رمزارز و توکن دیدگاه قبلی ما در مورد نوع شناسایی دارایی‌ها را به سطح دیگری می‌رساند و این مفاهیم جدید در حال ایجاد بازار دارایی‌های جدیدی هستند. همان‌طور که می‌بینیم به مرور میانگین عمر کسب‌و‌کارها در حال کوتاه‌تر‌شدن است و سرعت تغییرات به طور فزاینده روی همه کسب‌و‌کارها اثر می‌گذارد. شاید عامیانه‌اش این باشد که تکنولوژی از روی شرکت‌هایی که عقب می‌مانند به اصطلاح رد می‌شود، اگر ما هم حواسمان نباشد، ممکن است همین اتفاق برای هر شرکتی بیفتد. کسب‌و‌کارهایی که فکرش را هم نمی‌کردیم، در چند سال اخیر راه افتاده‌اند مانند‌ تغییر آژانس و تاکسی تلفنی به تاکسی اینترنتی.

یکسری از مشاغل هم ایجاد شد که ریتم زندگی را تغییر می‌دهد، رمزارزها کم‌کم به یک کلاس دارایی قابل اتکا تبدیل شده و معاملات آنها خود به یک دانش جدید تبدیل می‌شود. کسانی که به سمت تکنولوژی‌های جدید بروند و از روند عقب نمانند، در آینده می‌توانند وجود داشته باشند. در کل اگر به دیدگاه «بقای سازگارترین» داروین دقت کنیم، واقعا باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد و خودمان را با آن سازگار بکنیم، در غیر این‌صورت ممکن است به‌راحتی منقرض شویم.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.