اولین همایش لست سکند و شرکای تجاری

0

لست سکند از آن دسته شرکت‌های باسابقه و معتبر در حوزه گردشگری است که از گذشته سعی کرده با ایجاد فنّاوری‌های جدید، کار فروش تور و بلیط و ارتباط آژانس‌های مسافرتی با مسافران را تسهیل کند. در دوران کرونا که سفر و تور تقریبا به حالت تعطیلی درآمد، وضعیت کسب و کار اهالی گردشگری به حالت نیمه تعطیل درآمد و بیشتر شرکت‌ها دچار ضررهای جبران ناپذیر شدند.

با توجه به تزریق واکسن در سراسر جهان و کاهش وخامت بیماری کرونا، مرزها به مرور به روی مسافران باز شدند و سفرها در حال گرفتن جان تازه‌ای هستند. با توجه به این مسئله لست سکند تصمیم گرفته با کمک شرکای تجاری خود شروع تازه‌ای را تجربه کند.

هدف برگزاری همایش لست سکند و شرکای تجاری

همانطور که پیشتر گفتیم، لست سکند از آن دسته کسب و کارها در صنعت گردشگری است که سعی دارد با به‌روز رسانی همیشگی ابزارها و توسعه آنها، کار آژانس‌های مسافرتی و مسافران را روز به روز ساده کند. همچنین خود را موظف می‌داند که با دغدغه‌ها و مسائل هر دو طرف آشنا باشد و برایشان راه‌حل بیندیشد.

لذا در این همایش، هم از قابلیت جدید لست سکند برای فروش تورها به صورت آنلاین ( که قرار است از ابتدای اسفند اجرایی شود) و هم از سرویس‌های جدیدی که لست سکند برای توسعه کسب و کارهای این حوزه طراحی کرده، رونمایی و توضیحات تکمیلی‌اش ارائه شد.

امّا همایش فقط مختص معرفی سرویسها و توضیحات کارهای فنّی نبود و قرار بود دغدغه‌ها و مسائل شرکای تجاری هم شنیده شود. شنیدن این دغدغه‌ها برای پیدا کردن راه‌حل‌های مناسب، لازم است. از طرفی لست سکند به عنوان قدیمی ترین پلتفرم گردشگری از سال ۸۹ ، دغدغه های مردم در این حوزه را هم میداند و با کمک گرفتن از آژانس های مسافرتی، میتواند بهترین راه حل ها را برای این دغدغه ها پیدا کند. بنابراین هدف لست سکند از برگزاری همایش، در جریان مصائب و مشکلات شرکا قرار گرفتن هم بود. ضمن اینکه این گفتگوها روحیه همکاری را میان کسب و کارها تقویت می‌کند، روحیه‌ای که بعد از ضربه کرونا به این صنعت، بسیار ضروری است تا کسب و کارها جانی تازه بگیرند و به روال گذشته‌شان برگردند.

در همایش لست سکند و شرکای تجاری چه گذشت؟

اگر بخواهیم از ابتدا برنامه‌هایی که در این همایش برگزار شد را تعریف کنیم، اول از همه مدیر عامل لست سکند، آقای کامران عسگری ضمن خیر مقدم به مهمانان، توضیحاتی درباره تورهای آنلاین لست سکند دادند که از اول اسفند قرار است در کنار تماس تلفنی برای خرید تور، روی همه تورهای فعال در لست سکند، این امکان فعال شود. البته پیش از این هم تعدادی از تورها امکان خرید آنلاین داشتند امّا از این به بعد این قابلیت روی همه تورهای لست سکند فعال خواهد شد.

اولین همایش لست سکند و شرکای تجاری

پس از آن، آقای حامد رضابیک، مدیر دپارتمان پشتیبانی آژانس‌ها در لست سکند، بحث استفاده آژانس‌ها از تورهای آنلاین و مسئولیت‌های بخش آی تی آژانس‌های مسافرتی برای استفاده از تورهای آنلاین را مطرح کردند و توضیحات لازم را ارائه دادند.

بخش بعدی، پنل پرسش و پاسخ بود و شرکای تجاری لست سکند از دغدغه‌ها و مسائلشان گفتند و ایده های بسیار خوبی در این بخش توسط آژانس های مسافرتی مطرح شد که بلافاصله در دستور کار تیم لست سکند قرار گرفت. در این بخش گفتگویی ایجاد شد تا برای مسائل مختلف راه‌حل‌هایی اندیشیده شود.

در انتهای همایش هم، لست سکند از سایر سرویس‌های جدیدش رونمایی کرد و شرکای تجاری خود را در جریان آنها قرار داد. سرویس‌هایی که برای انجام راحت‌تر و کم‌خطاتر کار طراحی شده‌اند و در نهایت هم فروش تورها را ساده‌تر از گذشته می‌کند. بخش آخر همایش هم،پذیرایی و صرف شام بود.

همایش لست سکند و شرکای تجاری چه زمانی برگزار شد؟

همایش لست سکند و شرکای تجاری در تاریخ 12 بهمن ماه 1400 در هتل پارسیان اوین برگزار شد. این همایش ساعت 19 آغاز و ساعت 22 پایان یافت و طی این 3 ساعت مواردی که در بالا مطرح شد، برگزار شد.

در این همایش تقریبا 120 نفر از مدیران 70 آژانس مسافرتی معتبر و حرفه‌ای در ایران مهمان لست سکند بودند و سعی شد همایش نتیجه‌بخش و مفیدی در این ساعات برگزار شود.

سخن آخر

در این متن از آنچه در همایش لست سکند و شرکای تجاری اتفاق افتاد، گفتیم. لست سکند به عنوان شرکتی حرفه‌ای و قدیمی در عرصه گردشگری و تکنولوژی همواره سعی دارد روش‌های نوین و اثربخشی را برای پاسخگویی به نیاز مسافران و شرکای تجاری خود بیابد که روند سفر بیش از قبل تسهیل شود و مسافران هم با خیال آسوده‌تری سفر کنند.

بدون شک همکاری و همیاری اثربخش میان عناصر مختلف، نتیجه رضایت بخشی هم خواهد داشت. این نتیجه می‌تواند خاطره‌ای ماندگار و لذت بخش برای مسافران فراهم کند و از جانب دیگر هم، آژانس‌ها از ایجاد چنین تجربه‌ای حس خوشایندی را تجربه خواهند کرد.

منبع : سایت لست سکند

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.