اخبار استارتاپی

کارآموزی رایگان هوش مصنوعی و مهندسی یادگیری ماشین

در یک دوره 7 هفته‌ای و در رهنما کالج سپری کنید

رهنما کالج
هوش دیگر صفت ممتاز انسان‌ها نیست که حساب ما را از سایر مخلوقات و مصنوعات جدا کند. امروز با کمک هوش مصنوعی و Machine Learning، مهندسان علوم کامپیوتر، تحلیل‌داده، بازاریاب‌ها و… به این توانایی دست یافته‌اند که بتوانند اطلاعات کلان را تفسیر کنند.

شاید این را تجربه کرده باشید که وقتی به گذشته پشت سرتان فکر می‌کنید یا خاطرات‌تان را مرور می‌کنید، از اینکه بعضی تصمیمات را گرفته‌اید، متعجب شوید یا حتی با مرور احساساتی که در گذشته داشته‌اید، خنده‌تان بگیرد.

این اتفاق یک زمان دیگر هم پیش می‌آید؛ وقتی که آلبوم عکس‌های قدیمی را تماشا می‌کنید و به مدل لباس‌ها و آرایش موها می‌خندید؛ تیپ و استایلی که زمانی برای خودش کلی هوادار داشته حالا «اُلدفشن» محسوب می‌شود و اسباب خنده‌تان را فراهم می‌کند. چه موقع دیگری را به یاد می‌آورید که با این احساس آمیخته با شگفتی و طنز مواجه شده باشید؟ (‌یک راهنمایی کوچک؛ فیلم‌های علمی-‌ تخیلی قدیمی را به خاطر بیاورید)

وقتی به سیستم‌های کامپیوتری عظیم‌الجثه قدیمی فکر می‌کنیم، نمونه‌های اولیه ویندوز را به خاطر می‌آوریم یا وقتی که حین خانه‌تکانی چندتا فلاپی یا گوشی موبایل قدیمی پیدا می‌کنیم، احساس می‌کنیم چقدر آن زمان علم و تکنولوژی دست و پا بسته بوده و روند تکامل را کُند پیش می‌گرفته است. اگر امروز یک بار دیگر به تماشای فیلم‌های سینمایی دهه ۹۰ که در ژانر علمی- تخیلی ساخته شده‌بودند، بنشینید، تصویرسازی‌های آن به ‌نظرتان مضحک می‌رسد.

احتمالا به تخیل کارگردان و نویسنده می‌خندید و روبات‌هایی با شمایل جاروبرقی، اصلا به نظرتان شگفت‌انگیز نیستند؛ در حالی که آنها در زمانه خودشان بسیار نوآور و شگفتی‌آفرین محسوب می‌شدند و نویدبخش فرا‌رسیدن عصری بودند که در آن تکنولوژی حکم‌فرماست و روبات‌های هوشمند به جای انسان‌ها به ضبط و ربط امور می‌پردازند.

بعد از سپری‌شدن چند دهه ما از تخیلات علمی تخیلی نویسندگان و کارگردان خلاق فراتر رفته‌ایم و از آستانه پیشرفت‌های علمی مدنظرشان هم قدمی جلوتر برداشته‌ایم. این روزها داده‌های کلان و اطلاعات  فراگیر سازمان‌ها و کسب‌و‌کارها در فضاهای ابری به اشتراک گذاشته می‌شود و نه‌تنها روبات‌های هوشمند در عرصه‌های فراوانی به یاری انسان شتافته‌اند، که بحث از خانه‌های هوشمند و هوش اشیاء فراگیر شده‌است.

«هوش» دیگر صفت ممتاز انسان‌ها نیست که حساب ما را از سایر مخلوقات و مصنوعات جدا کند. امروز با کمک هوش مصنوعی و Machine Learning، مهندسان علوم کامپیوتر، تحلیل‌داده، بازاریاب‌ها و… به این توانایی دست یافته‌اند که بتوانند اطلاعات کلان را تفسیر کنند، مخاطبان و مشتریان خود را با دقتی کم‌نظیر و استوار بر پایه مشاهدات پیدا کنند، رفتار آنها را تحلیل کنند و به این ترتیب درست‌ترین پیام را بدون خطا به کاربران گروه هدف‌شان برسانند.

  • دوره هوش مصنوعی در رهنما کالج

اگر در سال‌های پیش به خلاق‌ترین سناریونویس‌های علمی- تخیلی این نکته را می‌گفتید که در آینده‌ای نه‌چندان دور، با بهره‌گرفتن از هوش ماشین‌ها، بیزینس‌های توانمند به سودهای میلیون دلاری می‌رسند و حتی رئیس جمهورها در انتخابات آرای مردم را با همین روش، به سود خودشان مایل می‌کنند، احتمالا حرف شما را باور نمی‌کردند و به طراحی بشقاب‌پرنده‌های اُلدفشن و آدم‌های مریخی‌ مشغول می‌شدند.

اگر این مقدمه توانسته شما را به فراگیری دانش مهندسی ماشین و کاربرد آن در صنعت علاقه‌مند کند، این خبر را به خاطر بسپارید که دوره جدید کارآموزی رهنما کالج در رشته مهندسی ماشین و هوش مصنوعی، زمستان امسال برگزار می‌شود. برای ثبت‌نام و اطلاعات تکمیلی در این دوره می‌توانید به سایت رهنما کالج مراجعه کنید و با شرکت در یک آزمون آنلاین، خودتان را در آستانه ورود به جهان آینده قرار دهید. دوره Machine Learning   رهنما کالج ۷هفته است و با تجربه به انجام رساندن یک پروژه واقعی، کارآموزان را آماده ورود به صنعت جذاب و شگفت‌انگیز هوش مصنوعی می‌کند.

مهارت‌هایی که در این دوره کسب می‌کنید:

مبانی هوش مصنوعی

مفاهیم یادگیری ماشین

آشنایی با پردازش زبان‌های طبیعی

شبکه‌های عصبی و یادگیری عمیق

جبر خطی و آمار در یادگیری ماشین

کتابخانه‌های پایتون در یادگیری ماشین

دوره‌های کارآموزی رهنما کالج همیشه، رایگان‌اند.

مهلت ثبت‌نام در این دوره:  ۲۹ آذر ۹۷

آزمون ورودی دوره: ۳۰ آذر ۹۷

شروع دوره: ۲۹  دی ۹۷

ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر

Rahnemacollege.com

 

مطالب پیشنهادی : سایت هوش مصنوعی رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.