پیشنهادها؛ بستری برای دریافت تخفیف‌های اینترنتی

0

هدف اصلی استارتاپ پیشنهادها ارائه مشاوره خرید برای مصرف‌کننده است؛ اینکه چه چیزی را از کجا و با کمترین هزینه پرداخت کنند، کاری است که پیشنهادها برای مشتریان انجام می‌دهد

استارتاپ پیشنهادها به نشانی pishnehadha.com‌ توسط فواد و پدرام عبداللهی راه‌اندازی شده است. هر دو متولد تهران هستند. فواد ۳۱ ساله فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی آی‌تی از دانشگاه شیراز‌ و پدرام نیز  ۲۶ ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی آی‌تی در دانشگاه شیراز است.

آنها قبل از راه‌اندازی این استارتاپ  تجربه راه‌اندازی چندین استارتاپ را داشتند. استارتاپ‌های بانک بازار، قطعه‌یاب و پورتال اول که در حوزه تبلیغات و محتوا و اطلاعات فروش و مقایسه محصولات فعالیت می‌کرد. هر کدام از این استارتاپ‌ها تجربه‌های متفاوتی را برایشان به همراه داشت.

از آنجایی که آنها قبل از استارت پیشنهاد‌ها یک استارتاپ تبلیغاتی و شبکه تبلیغات کلیکی داشتند، همیشه با بزرگ‌ترین مشکل فروشگاه‌داران اینترنتی سروکار داشتند و آن چیزی نبود ‌جز نداشتن بودجه برای تبلیغ و ارائه محصولشان به مشتری، که این موضوع منجر به افزایش قیمت‌های فروش محصولات و خدمات به واسطه اضافه‌شدن هزینه تبلیغات می‌شد.

اینکه چه چیزی را از کجا و با کمترین هزینه پرداخت کنند، کاری است که پیشنهادها برای مشتریان انجام می‌دهد

برای همین موضوع تصمیم می‌گیرند بستری را فراهم کنند تا فروشگاه‌داران و سایر ارائه‌دهنده‌های خدمات بتوانند به جای هزینه‌کردن برای جذب کاربر به‌وسیله این بستر پیشنهادهای ویژه و کد‌های تخفیف‌شان را مستقیم به مصرف‌کننده ارائه بدهند و هزینه تبلیغات را به مشتری نهایی بپردازند.

بعد از راه‌اندازی سایت پیشنهادها و به‌تدریج در طی یک سال فعالیت نیاز‌های جدیدی از بازخورد‌های مشتریان و بازدیدکنندگان سایت دریافت می‌کنند. این نیاز باعث می‌شود موتور جست‌وجوی قیمت و جدول مقایسه قیمت برای فروشگاه‌ها را نیز به خدمات سایت اضافه کنند تا نیاز مشتریان برای جست‌وجو در محلی متمرکز را نیز مرتفع کنند.

مشاوره خرید برای مصرف‌کننده

هدف اصلی استارتاپ پیشنهادها ارائه مشاوره خرید برای مصرف‌کننده است؛ اینکه چه چیزی را از کجا و با کمترین هزینه پرداخت کنند، کاری است که پیشنهادها برای مشتریان انجام می‌دهد.

پیشنهادها همچنین برای هر مناسبت صفحه مخصوصی ایجاد کرده ‌که کاربران می‌توانند برای خرید در مناسبت‌های مختلف از آن استفاده کنند.به عنوان مثال، برای روز مادر می‌توانند در کمترین زمان بهترین هدیه را برای مادر خود پیدا و اقدام به خرید کنند.

به طور کلی در پیشنهادها سه بخش اصلی وجود دارد؛ بخش کد‌های تخفیف، بخش موتور جست‌وجوی قیمت و بخش پیشنهادهای مناسبتی. کاربران می‌توانند با جست‌وجوی کالای مورد نظر ، فروشگاه‌هایی که آن کالا را با تخفیف ارائه می‌دهند، به‌راحتی بیابند و با مقایسه قیمت آن در فروشگاه‌های مختلف‌، بهترین انتخاب را داشته باشند.

استارتاپ پیشنهادها از اردیبهشت ۹۶ کار خود را با سرمایه اولیه حدود ۱۰ میلیون تومان شروع کرده ‌و در حال حاضر روزانه حدود ۵۰۰۰ کاربر از سایت بازدید می‌کنند و در سال گذشته حدود ۲ میلیون بازدید از سایت صورت گرفته است.‌

در حال حاضر ۱۵۰ فروشگاه مختلف با پیشنهادها همکاری می‌کنند‌ و تا‌کنون حدود ۲۰۰ مورد فروش موفق در سایت‌هایی که همکاری می‌کنند، از طریق این سایت ثبت شده است.

شیوه درآمدزایی در پیشنهادها براساس تعاملی است که با فروشگاه‌های مختلف دارد و به طور کلی بخشی از سود هر فروش به پیشنهادها تعلق می‌گیرد.

درآمدزایی

تبلیغات در سایت‌های پربازدید و استفاده از پلن تبلیغاتی گوگل ادودرز و شبکه‌های اجتماعی از مهم‌ترین پلن‌های آنها برای بازاریابی تا‌کنون بوده‌ و مقایسه‌شدن با سایرین مهم‌ترین چالشی بوده است که با آن روبه‌رو بوده‌اند. به عبارت بهتر، در اکثر مواقع کسانی که سایت پیشنهادها به آنها معرفی می‌شود، اولین جمله‌ای که می‌گویند این است که پیشنهادها شبیه فلان سایت است که این برای بنیانگذاران آن خوشایند نیست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.