علم داده؛ کسب‌و‌کار و فرصت‌های پیش‌رو

0

آکادمی فن‌آسا به منظور توسعه منابع انسانی متخصص، رونق بخشی به فضای کسب‌و‌کار حوزه وب و افزایش سطح دانش همگانی با همکاری انجمن‌های علمی دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه امیرکبیر اقدام به برگزاری رویداد خیریه با عنوان «علم داده؛ کسب‌و‌کار و فرصت‌های پیش‌رو» کرده است.

دیتاساینس علم توسعه سیستم‌های یکپارچه برای کار با داده‌ها، تحلیل و بصری‌سازی نتایج تحلیل است و به افراد با سطح آموزه‌‌های دانشگاهی این امکان را می‌دهد که با طراحی و توسعه اپلیکیشن با هسته دیتاساینس، اطلاعات و داده‌های متنوع در دسترس را جمع‌آوری، تحلیل و در نهایت برای برون‌رفت از مسائل و مشکلات، راه‌حل ارائه کند

ما اکنون در عصر «اگزابایت» زندگی می‌کنیم؛ جایی‌که در آن هر روز حدود ۲.۵ اگزابایت داده تولید می‌شود. شاید همیشه اندیشیده‌ایم حجم بالاتر داده، با خود قدرت بیشتر تحلیل، پیش‌بینی و حل مسئله می‌آورد؛ با این حال همچنان هر روز به دنبال راه‌حلی برای چالش‌های پایان‌ناپذیر در زندگی اجتماعی، محیط‌زیست طبیعی، اقتصاد، تحصیل و آموزش و مانند آن می‌گردیم. پس زنجیره‌‌ گمشده در اینجا چیست؟

این رویداد قصد دارد به این سوال پاسخ دهد. زمان برگزاری رویداد اول آبان ماه و مکان آن دانشگاه امیرکبیر خواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.