محتوای برند

توصیه ای از سئو روز برای موفقیت در یه طرح جامع سئو

توصیه ای از سئو روز برای موفقیت در یه طرح جامع سئو

در یه برنامه ی سئو همه چی به هم مرتبطه و هیچ جدایی بین اعضا وجود نداره، همه ی جنبه های کلیدی اون از طراحی گرفته تا محتوا، از یه برنامه ی پایدار و کل نگر تبعیت میکنن.

توصیه ای از سئو روز اینه که صاحبان مشاغل باید ازش پیروی کنن تا در بهینه سازی موتور جستجو پیروز باشن، از بسته نگه داشتنش خودداری کنن . اغلب افراد تصور میکنن که رتبه بندی در جستجوها فقط شامل تحقیق در مورد کلمات کلیدی و ایجاد لینک سازی میسر میشه. بله، البته اونا هم مهمن، اما فقط بخشی از یه معامله ی بزرگتر هستن و مطمئنا نباید تنها تمرکزتون باشن. رتبه ی بالاتر در گوگل و جذب ترافیک واجد شرایط و ماندگار نیاز به تغییر ذهنیت داره. اینجاست که سئوی جامع وارد میشه.

سئو جامع: هر جنبه از وب سایتتونو بهبود بدین.

ما سعی میکنیم با این تصور که سئو سایت فقط یه ترفنده مبارزه کنیم. در حالی که ترفندها ممکنه شما رو به سرعت رتبه بندی کنن، اما معمولا در دراز مدت جواب نمیدن و حتی ممکنه نتایج معکوسی داشته باشن. رتبه ی خوب دائمی در گوگل مستلزم یه استراتژی سئوی گسترده هست که بر هر جنبه ای از وب سایتتون متمرکزه. مسائل فنی، تجربه ی کاربری، محتوای وب سایتتون و امنیت وب سایتتون همگی باید مرتب باشن. بنابراین برای حفظ رتبه ی خوب در گوگل، باید یه رویکرد سئوی جامع رو ایجاد کنین. بذارین در اینجا توضیح بدیم که اون چیه.

چرا یه رویکرد جامع سئو؟

ماموریت گوگل ساخت موتور جستجوی کاملیه که به افراد کمک میکنه اونچه رو که به دنبالش هستن رو پیدا کنن. در حالی که گوگل بارها الگوریتم خودشو تغییر داده، بیشتر توصیه های ما از زمانی که شروع به کار کردیم، ثابت مونده.

این توصیه ی آسونیه اما به این معنا نیست که آسان هم انجام میشه. شما باید مطمئن شین که سایتتون فوق العاده خوبه. داشتن یه وب سایت با محتوای با کیفیت، ارائه ی تجربه ی با کیفیت عالی و امنیت به روز، سریع رتبه ی شما رو بهبود نمیده اما در دراز مدت، قطعا تاثیر مثبتی روی سئوتون میذاره.

وب سایتهای بزرگ تمایل به دریافت لینکهای بیشتری از وب سایتهای دیگه دارن و همچنین توجه شبکه های اجتماعی بیشتری رو به خودشون جلب میکنن. علاوه بر این، افراد در وب سایتی که دوست دارن، در مقایسه با وب سایتی که درک نمیکنن، متفاوت رفتار میکنن. گوگل از این مدل استفاده میکنه، به کاربر سیگنال میده تا بفهمه مردم چطور سایتتونو تجربه میکنن. وب سایتهای فوق العاده باعث تبدیل بالاتری هم میشن. اگه مخاطبانتون وب سایتتونو دوست داشته باشن و درک کنن، مطمئنا شانس خرید محصولاتتون یا بازگشت به وب سایتتون بسیار بیشتره.

روش جامع سئو رو بیاموزین

گفتنش آسونه، اما اینکه از کجا شروع کنیم مهمه. ما میدونیم که ممکنه از این توصیه شگفت زده شین. خوشبختانه راه های زیادی برای افزایش دانشتون در مورد موضوعات ذکر شده در بالا وجود داره. برای شروع، سئو روز یه دوره ی رایگان سئو برای مبتدیان ارائه میده، اگه واقعا میخواین این دانشو عملی کنین، یه نقطه ی شروع عالی برای یادگیری نحوه ی عملکرد، آموزش سئوی همه جانبه ایه که نکات عملی زیادی برای شروع بهبود بسیاری از جنبه های سایتتون، بهتون ارائه میده. اگه میخوای بدونی، این راهنمای مبتدیان رو بررسی کنین تا بهتون در شروع کار کمک کنه.

سئوی جامع چیه؟

این اصطلاح به طور کلی، به بهبود هر جنبه از یه وب سایت به جای تمرکز بر یک یا فقط چند مورد خاص اشاره داره. دریافت صحیح تمام عناصر کلیدی سئو نه تنها باعث افزایش دید جستجوی ارگانیک برندتون میشه، بلکه بازدیدکنندگان رو هم راضی نگه میداره اونا رو به انجام تجارت با شما وادار میکنه. برای درک سئوی جامع، صاحب کسب وکار باید رویکرد گوگل رو در جستجوها به خاطر بسپاره، یعنی کمک به مردم برای دسترسی به بهترین اطلاعات و ارائه ی اون به مفیدترین روش. بنابراین، یه طرح جامع شامل سه وظیفه یه: طراحی محتوا، تجربه ی کاربر و ساختار معنایی

1-طراحی محتوا

بر کسی پوشیده نیست که محتوای بصری ارزش یه وب سایت رو برای کاربران افزایش میده، اما زمانی که بهینه نشه، میتونه عملکرد اونوکاهش بده. در اینجا چند فاکتور برای در نظر گرفتن وجود داره:

سازگاری با موبایل: اگه هنوز این کارو انجام ندادین، حتما این نکته رو بررسی کنین که آیا سایتتون میتونه به راحتی در تلفنهای هوشمند و تبلتها مشاهده و استفاده بشن، چون، حالا بیش از نیمی از جستجوهای انجام شده ی گوگل از طریق دستگاههای تلفن همراه انجام میشه. یکی از راههایی که میتونین سایتتونو با موبایل سازگار کنین، استفاده از ناوبری تمیزه. سرعت، یکی دیگه از جنبه های مهم برای بهبوده، به خصوص با توجه بهCore web Vitals .

تصاویر: در حالی که تصاویر بزرگ و واضح، عالی به نظر میرسن، هر مرورگری به زمان بیشتری برای بارگیری اونا نیاز داره، به همین دلیله که در صورت امکان باید اونا رو کاهش بدیم. استفاده از نشانه گذاری طرحواره برای محصولات یا تصاویر وب سایت (صفحات  SERP هم به بهبود حضور نتایج موتور جستجو) کمک میکنه.

کد: وب سایتهایی که با استفاده از جاوا اسکریپت ساخته شده اند، تعامل بیشتری رو ارائه میدن. با این حال، مشکلاتی رو با خزیدن، رندر و نمایه سازی محتوا ایجاد میکنن. هر کسی که از چارچوبهای جاوا اسکریپت استفاده میکنه، نباید وحشت کنه، بلکه باید شروع به تشخیص مشکلات احتمالی در کنسول جستجوی گوگل کنه. سئوی جاوا اسکریپت یه تاکتیک بسیار قدرتمند برای این منظوره.

2-تجربه ی کاربری

این تصویر UX معمولا به عنوان بازدیدکنندگان از یه سایت، شناخته میشه. اگه اونا بتونن اون چه رو که به دنبالش هستن رو پیدا کنن و به اهدافی مانند خرید کردن برسن، منجر به رتبه بندی بهتر میشه. خوشبختانه، معیارهایی وجود داره که میتونه برای تعیین کیفیت این تجربیات ردیابی کنین. اونا عبارتند از:

نرخ پرش: این نشان دهنده ی درصد افرادیه که یه صفحه رو بدون هیچ اقدامی ترک میکنن. نرخ پرش بالا میتونه به معنای چیزهای زیادی باشه، از جمله اینکه احتمالاسایت به کندی بارگیری میشه یا اینکه یه صفحه ی وب فاقد تماس برای اقدام( CTA) یه.

زمان سکوت: این مقداریه که کاربران قبل از بازگشت به SERP در یه صفحه صرف میکنن. یکی از کلیدهای افزایش اون اینه که مطمئن شین که صفحتون دارای محتوای مفید و ارزشمنده. گوگل مجموعه ای از معیارهای حیاتی وب اصلی رو برای تجربه ی کاربر معرفی کرده که به طور کلی این سیگنال رتبه بندی جدید رو تعریف میکنه، که شامل بزرگترین رنگ محتوایی (سرعت بارگذاری)، تاخیر ورودی اولیه (پاسخ گویی تعاملی) و تغییر چیدمان تجمعی (پایداری بصری) میشه.

3- ساختار معنایی

وقتی نوبت به ایجاد محتوا برای مخاطب میرسه، به راحتی میشه معنای پشت پرسشها رو از دست داد. برای مثال، شما ممکنه فقط برای کلمات کلیدی بدون در نظر گرفتن مسیر جستجوی کاربر و یا هدفش، بهینه سازی رو انجام بدین. درک این موضوع که چرا و چطور مردم برای اونچه که انجام میدن جستجو میکنن و چطور میشه برای اونا بهینه سازی رو انجام داد، ساختار معنایی سایت تونو قادر میکنه که محتوای بشتری رو ایجاد کنن.

چند نکته برای طرح سئو:

– یه موضوع رو به طور عمیق پوشش بدین. به جای ایجاد مقالات کوتاه تر در مورد موضوعات فردی، راهنماهای جامعی رو بر اساس موضوعات گسترده بنویسین. این مورد باعث میشه که خوانندگان راحت تر همه ی اطلاعات مورد نیازشونو در یه زمان دریافت کنن.

– با زبان طبیعی بنویسین. به این معنی که به روشی محاوره ای بنویسین، شبیه به روشی که می خواین صحبت کنین. همچنین، جملات کوتاه تری رو در نظر بگیرین که به سرعت به نتیجه ی دلخواه برسه. اگه محتواتون برای خوانندگان عالی نباشه، این برای موتورهای جستجو عالی نیست.

– از نمودار دانش در سیستم گوگل استقبال کنین. Graph، دانشو توسعه داده تا به جستجوگران کمک کنه که با نشون دادن اونا در پنل در قسمت سمت راست نتایج جستجو (رومیزی) به سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنن، بنابراین مطمئن شین که ساختار طرحواره ی وب سایتتون درسته و محتواتون هم دقیقه و بخشی از برنامه ی سئوتون باید شامل افزایش قدرت در جایگاهتون هم باشه، به طوری که گوگل محتواتونو به طور قابل اعتمادی درک کنه.

دوران پر کردن کلمات کلیدی و بهینه سازی بیش از حد، گذشته. طراحی محتوا، تجربه ی کاربر و ساختار معنایی رو در نظر بگیرین تا یه استراتژی سئوی جامع و قابل مشاهده در موتور جستجو ایجاد کنین که ماندگار باشه. نکات ذکر شده در بالا رو در چک لیست سئوی جامعتون بگنجانین و از همه مهمتر تحقیق کنین. سئو کار زیادی رو می طلبه، اما به سودآوری بیشتر و تبدیل وب به مکان بهتری هم ختم میشه.

5 راه برای کسب درآمد با سئو در سال 2022

اگه به دنبال یادگیری یه مهارت جدید برای کسب درآمد در یه شغل فرعی یا تمام وقت در سال آینده هستین، سئو احتمالا یکی از بهترین گزینه هاتونه. بخش مهمی از سئو، بهینه سازی موتورهای جستجو، بازاریابی دیجیتال مدرنه که یه مهارت عالی برای یادگیریه. البته در صورتی که بخواین به صورت آنلاین درآمد داشته باشین.

آیا سئو میتونه شما رو میلیونر کنه؟ این کاملا به مهارت و توانایی تون در مقیاس بستگی داره. پاسخ ساده این که سئو میتونه راهی عالی برای کسب درآمد مناسب باشه، به شرطی که مهارتهای لازم برای مقیاس بندی یه عمل سئو رو داشته باشین، که این موضوع مهمه.

امروزه راه های زیادی برای کسب درآمد آنلاین وجود داره: از ساخت یه وب سایت تجارت الکترونیک گرفته تا ایجاد یه وبلاگ برای تبلیغ محصولات و خدمات. اما هیچ کدوم از اینا واقعا کار نمیکنن، مگر اینکه بتونین ترافیک رو به سایتتون هدایت کنین. اینجاست که سئو به طور خاص مفید واقع میشه.

در این مقاله پنج راه برای کسب درآمد با سئو در سال 2022 آورده شده. با این حال، قبل از شروع  بیاین به موارد مهم زیر بپردازیم:

سئو چقدر میتونه درآمد داشته باشه؟

اما چقدر میتونین از انجام سئو درآمد کسب کنین؟ از 2021، اکثر کارشناسان سئو میتونن بین 5 تا 20 میلیون درآمد داشته باشن. حقوق به عوامل زیادی از جمله تحصیلات، گواهینامه ها، تجربه ی کاری و مهارت های اضافی بستگی داره. در حالی که چهره ی زیبایی رو که در بالا مشاهده کردین مطمئنا ارزش تلاش رو داره، برای رسیدن به اون سطح نیاز به تجربه ی کافی داره.

1-در یه آژانس سئو کار کنین.

نه تنها مهارتهای فنی مثل سئو رو با کار در یه آژانس تجزیه و تحلیل وب سایت، یاد مگیرین، بلکه با ایجاد راهها و ارائه به مشتریان جدید، در معرض جنبه های مدیریتی کارها قرار میگیرین. علاوه بر این، فرصتی برای رشد در یه شرکت، فرصتی برای یادگیری مهارتهای جدید از همتایان، ثبات شغلی و منبع درآمد ثابت، فرصت کار با مشتریان متفاوت و سایر فرصتهای رشد در سازمان به دست میارین.اما برخی معایب هم وجود داره، از جله ناتوانی در انتخاب مشتری و برند برای کار و نیاز به کار از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر بدون انعطاف زیاد.

2-ایجاد یه وب سایت تجارت الکترونیک و فروش محصولات

اگه دانش عمیقی از سئوی تجارت الکترونیک دارین، میتونین از بهینه سازی موتورهای جستجو برای فروش محصولات فیزیکی از طریق یه وب سایت تجارت الکترونیک استفاده کنین. با انتخاب جایگاهتون و نهایی کردن محصولی که میفروشین شروع کنین. شما میتونین این کارو با انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی و مخاطب انجام بدین. تا بفهمین مشتریان بالقوه تون از کدوم کلمات کلیدی برای یافتن این محصول خاص استفاده میکنن. به عنوان مثال اگه کلمه ی کلیدی مانند( پاست ساز استنلس استیل) رو پیدا کردین که کشش زیادی پیدا میکنه اما شرکتهای کافی برای فروش این محصول وجود نداره، میتونین تقاضا برای یه محصول خاص رو بفهمین وبعد برای فروش این محصولات برنامه ریزی کنین. در وب سایت تجارت الکترونیک تون قبل از تصمیم گیری، مطمئن شین که تجزیه و تحلیلو انجام دادین. این تنها راه سئوی عمیق رقباست که میتونین بفهمین چقدر برای رتبه بندی کلمات کلیدی هدفتون در اولین موقعیتها لازمه. سایتهای تجارت الکترونیک امکان کنترل کامل بر برندسازی و پیام رسانی رو فراهم میکنن. علاوه بر این، بازار تجارت الکترونیک در حال رونقه و سرمایه گذاری در اون یه انتخاب سودآوره. البته منبع درآمد خوبی هم داره. اما یه عنصر غیر قابل پیش بینی هم وجود داره،زیرا ممکنه در یافتن مشتریان برای محصولتون مشکل داشته باشین و مقیاس بندی ممکنه یه چالش باشه.

3- ارسال محصولات دیگه در وب سایتتون

فرض کنین یه وب سایت تجارت الکترونیک راه اندازی کردین و این کار به خوبی انجام میشه، اما حالا مشتریانتون به دنبال محصولات جدیدن یا شاید برای مدیریت موجودی مشکل دارین. پاسخ Dropshipping است. میتونین یه محصولو از طریق dropshipping با وب سایتتون بدون نگرانی در مورد حمل و نقل و تکمیل بفروشین. این یه راه عالیه برای فروش محصولات بدون نگرانی در مورد تولید، موجودی یا حتی ریسک خرید محصولاتیه که ممکنه به فروش نرسن. این مدل به این دلیل کار میکنه که به هر کسی اجازه میده تا یه تجارت الکترونیک راه اندازی کنه و به جای نگرانی در مورد پیش سفارش محصولات و ارسال، بر بازاریابی و مقیاس بندی تمرکز کنه. نحوه ی کار به این صورته: یه نفر از وب سایتتون سفارش میده. بعد اطلاعات سفارشو با ارسال کننده دراپتون به اشتراک میذارین. بعد از دریافت اطلاعات سفارش، ارسال کننده ی دراپ، فاکتوری برای محصول فروخته شده براتون ارسال میکنه. ارسال کننده ی دراپ بسته رو برای مشتری پست میکنه و شما مجبور نیستین با مشکل نگه داری موجودی یا نگرانی در مورد حمل و نقل دست و پنجه نرم کنین. استفاده از محتوای مناسبی که سئو پسند هم باشه، بسته به محصولاتی که قصد دارین از طریق وب سایتتون بفروشین، مهمه. به عنوان مثال، اگه جایگاهتون (مبلمان قدیمیه)، مطمئن شین که همه ی کلمات کلیدی مناسب (سه تا چهار عبارت جستجو) رو درج کردین تا مخاطبان هدفتون بتونن وب سایتتونو به راحتی پیدا کنن.

توضیحات محصول اصلی و منحصر به فردو ایجاد کنین.( به جای کپی کردن متن مشابه از وب سایت سازنده) تا محتوا، برجسته بشن و مطمئن شین که کلمات کلیدی مناسب و لحن و صدای شخصی سازی شده ای دارین که مشتریاتون با اون آشناین. با دراپ شیپینگ، میتونین بدون نگرانی در مورد حمل و نقلو جا به جایی، فروش محصولات منحصر به فردو شروع کنین، در انتخاب محصولاتی که با ارزشها و ایده آلهاتون همسو هستن، آزادی انتخاب داشته باشین. به عنوان مثال، اگه گیاهخوارین، میتونین با فروش زیباییهای گیاهی و وگان، یه جایگاه ویژه ایجاد کنین. محصولات مراقبت از پوست. برندتونو با ارائه ی چیزهای جدید و منحصر به فرد در هر ماه یکبار برای مشتریاتون متنوع کنین.

اما مواردی هم وجود داره که باید مراقبشون باشین: عدم کنترل کافی چون حمل و نقل و تولید توسط فروشنده ی شخص ثالث انجام میشه، در رقابت زیاد، کنترل زیادی روی زنجیره ی تامین وجود نداره و ممکنه مجبور باشین با مسائل مربوط به مسئولیت قانونی دست و پنجه نرم کنین.

4-خدمات مشاوره ی سئو رو ارائه کنین.

با خدمات مشاوره ی سئو، میتونین با افزایش ترافیک وب سایت و افزایش فروش، به مشتریاتون کمک کنین که به اهداف تجاریشون برسن. یه مشاور سئو بینش جستجوی ارزشمندی رو به مشتریاش ارائه میده تا به بهبود رتبه ی سئو و افزایش ترافیک ارگانیکشون کمک کنه. اونا در تحقیقات کلمات کلیدی، ممیزی وب سایت، سئوی فنی و توسعه ی استراتژی های سئوی موثر که میتونن روی پلتفرمهای مختلف، از جمله موارد دیگه، اجرا شن، به مشتریا کمک کنن. مشاوران سئو همچنین تجزیه و تحلیل سئوی رقبا رو انجام میدن و برنامه های دقیقی رو در مورد نحوه ی استفاده از این داده ها، هم در مورد استراتژی محتوا، و هم در استراتژی بک لینک یا کلمات کلیدی خاصی که استفاده میکنن، به اشتراک بذارن. یه مشاور سئو همچنین با در نظر گرفتن روندهای جدید سئو و به روز رسانی الگوریتم گوگل در تغییرات برنامه ها خوبه. البته این هم ترسناکه، هم میتونه یه شغل بسیار سودآور و لذت بخش باشه، به خصوص برای شخصی که تجربه ی کافی در یه آژانس سئو رو داره.

مزایای مشاوره ی سئو شامل فرصتی برای کار با مشتریای جدید، انعطاف پذیری برای کار با مشتریا و برندهای انتخابی تون و فرصتی برای گسترش و رشد کسب وکار مشاوره یه. معایب مشاوره ی سئو شامل استرس مدیریت مشتریان، مشکل در بدست آوردن سرنخها و مشتریای جدیده و به تجربه ی زیادی نیاز داره.

5-یه وبلاگ راه اندازی کنین و از طریق تبلیغات و شرکتهای وابسته درآمد کسب کنین.

چقدر طول میکشه که به درآمدی از سئو دست پیدا کنین؟ اگه وبلاگی با سابقه و با ترافیک خوب دارین، میتونین با ایجاد محتوای حمایت شده و ارسال بنرهای تبلیغاتی توی وبلاگتون، خیلی زود با سئو درآمد کسب کنین. تبلیغات پولی بهتون این امکان رو میده که از طریق تعداد کلیک ها و ترافیک وبلاگتون پول در بیارین. در حالی که محتوای حمایت شده به این معنیه که در مورد یه برند یا خدمات خاص توی وبلاگتون صحبت کنین.راه اندازی یه وبلاگ بهتون این امکانو میده که جایگاهتونو انتخاب کنین، فناوری، زیبایی، مد یا سفر وغیره. میتونین در حین ایجاد یه جامعه ی آنلاین از افراد همفکر، محتوا رو با نام تجاری تون القا کنین. به علاوه انعطاف پذیری رو ایجاد میکنه، چون میتونین ساعت کاری تونو انتخاب کنین و آزادی خلاقانه و فضای زیادی برای آزمایش اشکال جدید محتوا بهتون میده.

اما راه اندازی یه وبلاگ هم به زمان زیادی برای نوشتن محتوای خوب نیاز داره و ممکنه ایجاد محتوای جالب، موضوعی و همیشه سبز به طور منظم دشوار باشه و ممکنه مجبور شین با مسائل فنی دست وپنجه نرم کنین و برای حلش به کمک نیاز داشته باشین. سئو یه مهارت ارزشمند برای یادگیری و تسلطه. گزینه های استفاده ی خوب و سودآور بی پایانند.

درباره ی نویسنده: حامد مهدی زاده متخصص شبکه ی کارآفرین، یه مشاور ارشد سئو با بیش از 11 سال تجربه در بازاریابی وبه. او در سئوی فنی و سازمانی و همچنین استراتژی محتوا متخصصه. در حال حاضر هم مدیر عامل سئوروز، جایی که به مشتریان کمک میکنه که به اهداف درآمد ارگانیک و ترافیک ارگانیک خودشون برسن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.