روزنامه؛ ابزار بدون تاریخ انقضای تبلیغات

0

وفور گسترده خبرگزاری‌ها، سایت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … در کنار تلفن‌های همراه هوشمند و برنامه‌های به‌روز آنها، در ظاهر چندان مجالی برای اسلاف این ابزارهای ارتباطی نمی‌گذارد و اینطور به نظر می‌رسد که فضای دیجیتال، همچون فرزند ناخلفی، اجداد سنتی‌تر خود را به گوشه‌های تنهایی و انزوا کشانده است اما با کمی تأمل روشن می‌شود که هنوز نیز هستند افرادی که خواندن اخبار مختلف را در بین ورقه‌های روزنامه‌ها ترجیح می‌دهند و با ورق‌زدن صفحات بزرگ روزنامه‌ها در روبه‌روی خود و نوشیدن فنجانی چای و یا قهوه، خستگی روزانه خود را در منزل‌شان به در می‌کنند. بنابراین تبلیغات چاپی و خصوصا تبلیغ در روزنامه‌ها، کماکان می‌تواند به عنوان یک ابزار مهم بازاریابی در خدمت برندها و شرکت‌های تولیدی مختلف جهان قرار گیرد.

در واقع حضور گسترده دنیای دیجیتال، اگرچه روش‌های نوین و شگردهای جدید و منحصر‌به‌فردی را در اختیار شرکت‌های بازاریابی قرار داده‌، اما روزنامه‌ها و به طور کلی صنایع چاپی نیز کماکان در کنار این روش‌های جدید به حیات خود ادامه می‌دهند و بنابراین می‌توانند یکی از محمل‌های مهم و تأثیرگذار برای فعالیت‌های تبلیغاتی شمرده شوند. بر همین اساس نیز در این گزارش تلاش می‌کنیم تا چند نکته مهم و روش خلاقانه و تأثیرگذار را در زمینه تبلیغات روزنامه‌ای بیان کنیم که رعایت آنها، این ابزارهای بازاریابی سنتی‌ را قوی‌تر و کارآمدتر جلوه خواهد داد.

  •  در قطع بزرگ دیده می‌شوید

تبلیغات در قطع بزرگ اگرچه یکی از روش‌های معمول روزنامه‌ای است که گران‌قیمت‌تر از شیوه‌های دیگر آن است، اما در عین حال، یکی از مهم‌ترین راهکارهای تبلیغاتی است که در نهایت منجر به بازگشت سرمایه نیز خواهد شد. بنابراین اگر می‌خواهید در روزنامه مورد نظرتان دیده شوید، محصولات خود را در قطع بزرگ معرفی کنید و از هزینه نسبتا بالای آن نپرهیزید، چراکه این شیوه تبلیغاتی، مخاطبان بیشتری را با محصولات شما آشنا خواهد کرد. هستند افرادی که در کنار دکه‌های روزنامه می‌ایستند، بدون اینکه روزنامه‌ای بخرند و تنها با خواندن تیترهای روزنامه‌ها، در جریان اخبار آنها قرار می‌گیرند. این شیوه تبلیغاتی خصوصا برای دیده شدن توسط این افراد نیز بسیار مهم است؛ به بیان دیگر، انتخاب قطع بزرگ یک روزنامه برای تبلیغات، خصوصا اگر صفحه اول آن روزنامه باشد، امکان مشاهده تبلیغ مذکور را بسیار بالاتر برده و تعداد افراد بیشتری با نام تجاری مورد نظر آن آشنا خواهند شد. در ضمن به خاطر داشته باشید که تبلیغات قطع بزرگ در همه روزنامه‌ها به یک میزان هزینه‌بر نبوده و روزنامه‌های کوچک‌تر و یا روزنامه‌های محلی، هزینه کمتری را در پی دارند، بنابراین می‌توانید برای شروع از این روزنامه‌ها استفاده کنید که هم تبلیغ شما را در قطع بزرگ ارائه می‌دهند و هم هزینه‌ کمتری در پی خواهند داشت.

  •  با تبلیغات قطع کوچک شروع کنید

هزینه بالای تبلیغ در قطع بزرگ، می‌تواند مانعی مهم بر سر راه بسیاری از برندهای نوپا باشد، اما به خاطر داشته باشید که همانگونه که تبلیغ در قطع بزرگ می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد، برای بسیاری از کسب‌وکارهای تازه و نوپا نیز تبلیغات روزنامه‌ای در قطع کوچک، می‌تواند به همان اندازه تأثیرگذار باشد. ارائه یک ستون کوچک آگهی برای یک کسب‌وکار نوپا باید در جهت معرفی و شیوه‌های فروش آن محصول باشد، به گونه‌ای که در نهایت بتواند نظر خوانندگان را به خود جلب کرده و نام برند خود را اذهان آنها انعکاس دهد. باید به این نکته توجه داشت که تبلیغات در قطع کوچک، در حقیقت یکی از راه‌های شروع بازاریابی روزنامه‌ای به شمار می‌روند که عموما کسب‌وکارهای جوان و کوچک باید در عرصه آن شروع به فعالیت کنند تا در نهایت آمادگی تبلیغ در قطعات بزرگ را به دست آورند.

  •  همه می‌توانند در روزنامه تبلیغ کنند

به طور معمول اکثر روزنامه‌های معروف جهان صفحاتی را به تبلیغات طبقه‌بندی شده‌ای ارائه می‌دهند که بیشتر در حیطه معرفی برندها، اطلاعیه‌های کوتاه و نیازمندی‌های گوناگون است. این قسمت بیشتر برای کسب‌وکارهای کوچکی است که به دنبال آگهی‌های ارزان‌قیمت روزنامه‌‌ای هستند، عبارت کوتاه اینگونه‌ آگهی‌ها در ستون‌های کوچکی درج شده و بیشتر حاوی مطالبی مانند فروش املاک، اغذیه‌فروشی‌های ارزان‌قیمت‌تر، نیازمندی‌های شرکت‌های کوچک و … است؛ از آنجایی که اینگونه آگهی‌ها در فرمت‌های بسیار کوچک نوشته می‌شوند و عموما بدون صفحه‌بندی‌ و افکت‌های خاص گرافیکی ارائه می‌شوند، بسیار کم‌هزینه بوده و به همین دلیل نیز سیل عظیمی از مراجعان را دارند که به دنبال ارائه یک آگهی کوچک و البته کم‌هزینه در روزنامه مورد نظر خود هستند. 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.