۵ فرصت استثنایی برای راه اندازی کسب و کاربا هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دنیای تجارت را تغییر می‌دهد

0

امروز جهان تکنولوژی در حوزه‌های مختلفی تحول ایجاد کرده است. از مدیریت موجودی برای بهبود تجارب خرید شخصی تا کمک به داده‌‌کاوی می‌توان از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا استفاده کرد. فناوری اینترنت اشیا و هوش مصنوعی همچنین تجارت را دگرگون کرده‌اند.

اگرچه مردم در سراسر دنیا استفاده‌های مشابهی از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا می‌کنند، اما به گفته ‌Gaurav Belani، مسئول سئو و تحلیلگر بازاریابی محتوا در سایت the20media.com چگونگی استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در تجارت اهمیت زیادی دارد و می‌توان کاربردهای آن را تغییر داد.

به عبارت ساده‌تر، هوش مصنوعی می‌تواند به عنوان یک تکنولوژی درک شود که ماشین‌ها را قادر می‌سازد تا رفتار انسانی را به شیوه‌ای هوشمندانه تقلید کنند. این امر موجب هوشمندتر‌شدن در اجرای وظایف ماشین‌ها می‌شود. اینترنت شبکه‌ای از دستگاه‌ها و سنسورهای متصل به اینترنت است.

شما می‌توانید هر شیئی را به اینترنت وصل کنید؛ فرقی نمی‌کند که دستگاه قهوه‌ساز باشد یا هواپیما. در این گزارش ۵ راهی که اینترنت اشیا دنیای کسب‌وکار را در سال ۲۰۱۹ تغییر داده است، بیان می‌کنیم:

ردیابی فهرستی و مدیریت کسب‌وکار‌

تجارت‌های مبتنی بر انبارداری از زمان اینترنت اشیا سود بسیاری می‌برند. اینترنت اشیا در تجارت امکان ردیابی موثر محصولات و مدیریت موجودی را فراهم کرده و به شما گزینه‌های کنترل‌شده‌ای می‌دهد. باید نرم‌افزار اینترنت اشیا و دستگاه‌های آن را در واحدهای ذخیره و انبارهایتان نصب کنید، سپس اینترنت اشیا به شما در مدیریت تغییرات موجودی کمک خواهد کرد.

ردیابی‌ فهرستی و مدیریت کسب‌وکار با استفاده از اینترنت اشیا مسئله مهمی است. در خرده‌فروشی‌ها، تجارت‌های مربوط به هوش مصنوعی با فناوری سامانه بازشناسی با امواج رادیویی و فناوری کلود با یکدیگر لینک می‌شوند تا فهرست موجودی را ردیابی کنند .

به اشتراک‌گذاری داده‌ها‌

اگر شما مالک یک کسب‌وکار باشید، خواهید دانست که جمع‌آوری و تبادل اطلاعات برای عملکرد و رشد کسب‌وکار شما حیاتی است. اینترنت اشیا به طور کامل روش کنترل داده‌ها را تغییر داده‌است. نه‌تنها دسترسی بیشتر به داده‌های مصرفی را ارائه می‌دهد، بلکه ابزارهای بسته‌بندی می‌توانند الگوهایی را ردیابی و ثبت کنند که در آن یک کاربر با ابزارها تعامل دارد. زمانی‌که کاربران داده‌هایشان را به‌راحتی به اشتراک می‌گذارند، تجربه بهتری دارند زیرا کسب‌وکارها به‌راحتی می‌توانند رشد کنند .

بهبود تجربه مشتری

شیوه‌های بسیاری برای بهبود تجربه مشتری وجود دارد که شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند و چت باتز هوش مصنوعی یکی از آنهاست. شما می‌توانید چت باتز را طوری برنامه‌ریزی کنید که به مسائل مربوط به مشتریان رسیدگی کند.

برخلاف انسان‌ها، چت باتز قابلیت تعامل نامحدود با مشتریان را دارد. محققان براساس آمارهای به دست آمده پیش‌بینی می‌کنند که ۸۵درصد کل تعاملات مشتریان تا سال ۲۰۲۰ توسط ماشین‌های هوشمند انجام می‌پذیرد.

فرآیند استخدام کارآمد

نمی‌توان انکار کرد که استخدام یکی از سخت‌ترین مراحل در هر کسب‌وکاری است. کارمندان تعیین‌کننده موفقیت یا شکست شرکت شما هستند. یکی از ابزارهای مفید برای پیشرفت فرایند استخدام، x.ai است. x.ai دستیار شخصی‌ای برای برگزاری جلسات شما‌ست که با استفاده از آن می‌توان جلسات استخدامی را برنامه‌ریزی کرد. علاوه‌بر x.ai ، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا راه‌حل‌های دیگری برای استخدام مناسب‌ترین فرد ارائه می‌کنند.

داده‌کاوی

اپلیکیشن‌های کاربردی قادر به کشف سریع قضاوت‌ها در طول پردازش بیگ‌دیتا هستند و به عنوان یک کسب‌وکار، شما می‌توانید بینش‌هایی را که قبلا کشف نشده بودند، در بازار به دست آورید. با داده‌کاوی، شما می‌توانید پیش از اینکه رقیب‌تان کاری را انجام دهد، قدم‌های آینده‌اش را پیش‌بینی و با ایجاد یک ورودی کارآمدتر و سریع‌تر داده، تغییرات بازار را حدس بزنید.

علاوه بر این، داده‌کاوی به تحلیل عمیق‌تر از بازار هدف کمک بسزایی می‌کند. در حقیقت، داده‌کاوی روند عملیات به دست‌آوری داده‌ها را سریع‌تر کرده و شما می‌توانید به داده‌های بیشتری دسترسی پیدا کنید. داده‌‌کاوی به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا تصمیمات صحیحی درباره کسب‌وکارشان بگیرند و از اشتباهات پرهزینه اجتناب کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.