رشد کسب‌وکار استارتاپ های خارجی

آی‌زتل؛ خدمات مالی برای استارتاپ‌ها

آی‌زتل، یک شرکت فناوری مالی برای کسب‌و‌کارهای کوچک است. جیکوب گیر و ماگنوس نیلسون، این شرکت را در آوریل 2010 بنیانگذاری کرده و اولین اپلیکیشن و خدمات آن را در سال 2011 به منظور تسهیل در پرداخت‌ها راه‌اندازی کردند. آی‌زتل، مجموعه‌ای از خدمات مالی را برای کسب‌و‌کارهای کوچک ارائه می‌دهد؛ اعم از پرداخت، نقطه فروش، تامین بودجه و اپلیکیشن‌های شراکت.

در حال حاضر این خدمات در سوئد، فنلاند، دانمارک، نروژ، انگلستان، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، هلند، مکزیک و برزیل در دسترس است.

آی‌زتل (iZettle) اولین شرکتی بود که یک تراشه-کارتخوان و اپلیکیشن برای تجارت همراه مبتنی بر تلفن هوشمند ایجاد کرد که با الزامات امنیت بین‌المللی همخوانی داشت. آی‌زتل، به‌عنوان یکی از شرکت‌های سوئدی که به‌سرعت درحال رشد است، شناخته می‌شود.

آی‌زتل، خدمات مالی و سایر خدمات را ارائه می‌دهد تا نیازهای کسب‌و‌‌کارهای کوچک را در چهار حوزه اصلی زیر تامین کند:

پرداخت

آی‌زتل، خدمات پذیرش کارت را ارائه می‌دهد که به کسب‌و‌کارهای کوچک امکان می‌دهد تا پرداخت‌های اعتباری و دبیت‌کارت انجام دهند. در سال 2013، این شرکت سیستم خود را ارتقا داد تا یک دستگاه تراشه و پین را در مدل قبلی خود بگنجاند و امکان پذیرش تمام کارت‌های اعتباری اصلی، اعم از مسترکارت، آمریکن اکسپرس و ویزا را فراهم کند. در سال 2015، آی‌زتل یک کارتخوان جدید را به نام لایت‌ریدر معرفی کرد که به‌طور رایگان در اختیار تاجران قرار گرفت. در ژوئن 2016، آی‌زتل یک پایانه کارت جدید راه‌اندازی کرد. این کارت جدید، جایگزین تمام کارت‌های قبل از خود در اروپا شد و این شرکت، اولین شرکت پرداخت همراه بود که از پرداخت بدون مخاطب در انگلستان استفاده کرد. این کار‌تخوان نیز تمام کارت‌های اصلی را پشتیبانی می‌کرد.

 نقطه فروش

آی‌زتل، راهکاری نرم‌افزاری برای ثبت، مدیریت و تحلیل فروش ارائه می‌دهد. اولین نسخه از این اپلیکیشن آن، در سال 2011 راه‌اندازی شد اما سپس فقط نسخه آی‌او‌اس آن به بازار آمد. از سال 2012، اپلیکیشن آی‌زتل برای اندروید نیز عرضه شد. با این اپلیکیشن، تاجران می‌توانند تراکنش‌های کارت اعتباری خود را تحلیل کرده و اطلاعات دقیقی را وارد کنند، برای مثال محصولات پرفروش و میانگین حجم پرداخت. در سپتامبر 2016، آی‌زتل برای توسعه پرداخت‌های همراه خود و پیشبرد مجموعه، محصولاتش را در راهکارهای تجاری و به ویژه در حوزه میزبانی، اینتلیجنت‌پوز، خریداری کرد. این شرکت یک راهکار نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری ارائه می‌دهد که به جریان موجودی، برنامه‌های وفاداری و مشتری کمک می‌کند.

 وام‌های کسب‌و‌کار کوچک

در سال 2015، آی‌زتل یک خدمات امور مالی کسب‌و‌کار کوچک به نام آی‌زتل ادونس را براساس داده‌های تراکنشی جمع‌آوری شده در نقطه فروش، راه‌اندازی کرد. این خدمات بر اساس سابقه فروش کاربر با آی‌زتل است. این خدمات در اروپا عرضه شده است.

 اپلیکیشن‌های شراکت

همچنین آی‌زتل دسترسی به اپلیکیشن‌های شخص ثالث از قبیل نرم‌افزارهای حسابداری را میسر می‌کند. آی‌زتل، اولین مجموعه توسعه نرم‌افزاری خود را در ژانویه 2014 راه‌اندازی کرد. این مجموعه امکان افزودن خدمات پرداخت به اپلیکیشن‌های همراه آی‌زتل را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. می‌توان از آن در هر کشوری که آی‌زتل در حال حاضر وجود دارد، استفاده کرد و به کاربران امکان داد تا از طریق اپلیکیشن از پین‌خوان یا تراشه‌خوان آی‌زتل، پرداخت‌ها را انجام دهند‌ و اطلاعات مربوطه را به نرم‌افزار بازگردانند تا رسید تهیه شود.

خدمات این استارتاپ، ابتدا در سال 2011 در سوئد و سپس در دانمارک، فنلاند و نروژ ارائه شد. در سال 2012، این شرکت خدمات خود را در انگلستان، آلمان و اسپانیا توسعه داد. سپس یک سال بعد به مکزیک و برزیل راه پیدا کرد و اولین شرکتی شد که در خارج از اروپا فعالیت می‌کند. سپس دفاتر خود را در هلند، فرانسه و ایتالیا راه‌اندازی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.