محتوای برند

گزارش سال 99 یکتانت با هدف شفاف سازی در فضای تبلیغات آنلاین منتشر شد

گزارش سالانه تبلیغات آنلاین یکتانت

یکتانت اخیرا گزارش سال 99 خود را منتشر کرده است. این گزارش که با هدف شفاف‌سازی در فضای تبلیغات آنلاین تدوین و منتشر شده است. از زوایای مختلف به بررسی تبلیغات آنلاین و رفتار تبلیغ‌کنندگان، کاربران و نمایش‌دهندگان می‌پردازد. در ادامه به بررسی و تحلیل بخش‌هایی از این گزارش می‌پردازیم.

یکتانت در سال 99

براساس این گزارش ظرفیت نمایش ماهانه تبلیغات یکتانت در سال 99 نسبت به سال قبل از آن بیش از دوبرابر شده است و به 27 میلیارد در ماه رسیده است. در ادامه این گزارش تعداد وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده یکتانت 1100 وب‌سایت اعلام شده است. در پایان سال 99 تعداد کسب‌وکارهایی که از سرویس یکتانت برای تبلیغات خود استفاده کرده‌اند به بیش از 33 هزار رسیده است.

یکتانت میانگین دستگاه‌هایی که در ماه از صفحات نمایش‌دهنده آن بازدید می‌کنند را 110 میلیون دستگاه اعلام کرده است.

گزارش سال 99 یکتانت منتشر شد

بر اساس این گزارش، نسبت کاربران موبایل و دسکتاپ در سال 99، 83 درصد به 17 درصد بوده است. این نسبت در مقایسه با سال 98 تغییر چشم‌گیری داشته است و نسبت کاربران موبایل در سال 99 بیشتر شده است.

این روند نشان‌دهندۀ استفاده بیشتر کاربران از دستگاه‌های موبایل است.

 مقایسه نسبت استفاده کاربران از موبایل و دسکتاپ در سال های 98 و 99

بررسی رفتار کاربران وب

در این بخش ابتدا به توزیع ترافیک کاربران در طی شبانه روز در موبایل و دسکتاپ پرداخته شده است. ساعت اوج حضور کاربران در وب با دسکتاپ بین ساعات 8 صبح تا 2 ظهر است و هم‌زمان با ساعت کار ادارات است. و در موبایل ساعت اوج حضور کاربران در وب ساعت 24 است. به طور کل کاربران در ساعات پایانی روز بیشتر از موبایل برای وبگردی استفاده می‌کنند.

توزیع ترافیک کاربران وب سایت ها در دسکتاپ

توزیع ترافیک کاربران وب سایت ها در موبایل

در بخشی از این گزارش نسبت جنسیت کاربران موبایل در وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده یکتانت بیان شده است که آقایان 52 درصد و خانم‌ها 48 درصد را به خود اختصاص داده‌اند. ساعت 24 ساعت اوج حضور خانم‌ها و ساعت 19 و 20 ساعات اوج حضور آقایان در وب‌سایت‌ها است.

صفحات با موضوعات کودک و نوزاد، سرگرمی و موسیقی و کنسرت بیشترین نسبت خوانندگان خانم صفحات با موضوعات ورزشی، اخبار سیاسی و خودرو بیشترین نسبت خوانندگان آقا را دارند.

تبلیغ‌کنندگان

در سال 99، 57 هزار کمپین تبلیغاتی در یکتانت اجرا شده است، بر اساس گزارش یکتانت تعداد کمپین‌های ساخته شده در نیم سال دوم 50 درصد از کمپین‌های نیم ‌سال اول 99 بیشتر بوده است.

تعداد کمپین های ساخته شده در ماه های سال 99

نکته جالب در گزارش یکتانت، استقبال بیشتر مارکترها از تبلیغات هدفمند نسبت به سال پیش است. در سال 98 تنها 13 درصد از کمپین‌های ساخته شده در یکتانت هدفمند بودند اما در سال 99 و با اضافه شدن سه سرویس جدید از تبلیغات هدفمند این عدد به 43 درصد از کل کمپین‌های ساخته شده رسیده است. سرویس‌های هدفمندی که یکتانت در سال 99 ارائه داده است شامل: تبلیغات موضوعی، کلیدواژه‌ای و رفتارمحور است.

مقایسه توزیع نوع کمپین های ساخته شده در سال 98 و 99

در ادامه روند اهمیت دادن کسب‌وکارها به هدفمندی تبلیغات خود می‌بینیم که تعداد وب‌سایت‌هایی که در پایان سال 99 اسکریپت ریتارگتینگ یکتانت را داشته‌اند 175 درصد رشد داشته است.

در بخش دیگری از گزارش به جزئیات ctr و میانگین قیمت کلیک سرویس‌های مختلف یکتانت و مقایسه آن‌ها پرداخته شده است و در ادامه جذاب‌ترین تبلیغات ساخته شده در سال 99 ذکر شده است که می‌تواند به مارکترها برای ساخت تبلیغات جذاب‌تر کمک کند.

به طور کلی این گزارش می‌تواند به صاحبان کسب‌‍وکارها و مارکترها برای طراحی و تدوین استراتژی‌های مارکتینگ و کمپین‌های تبلیغاتی وب کمک کند.

فایل کامل گزارش را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.