استادبانک بی‌هیاهو در بازار معلم خصوصی ایران می‌تازد

گزارش عملکرد استادبانک در سال 1400

0

استادبانک، بزرگترین سامانه انتخاب معلم خصوصی در ایران، اولین گزارش عملکرد خود را به تازگی منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، استادبانک توانسته با پذیرش حدود ۵۰ هزار دانش‌آموز در سال ۱۴۰۰ اولین انتخاب دانش ‌آموزان برای گرفتن معلم خصوصی در سراسر ایران باشد و بیشترین حجم از بازار رقابتی تدریس خصوصی را به خود اختصاص دهد.
می‌توان گفت که تدریس خصوصی به بهبود و ارتقای درسی هریک از محصلین، کمک شایانی می‌کند. استادبانک با انتخاب بهترین معلمان ماهر و باسابقه در همه مقاطع تحصیلی نیازهای یادگیری هر دانش‌آموز را به دقت ارزیابی کرده و سرعت لازم را برای دستیابی به نتایج موردنظر افزایش می‌دهد.

ایده اولیه استادبانک از کجا شکل گرفت؟

استادبانک فعالیت خود را از سال ۹۵ با تلاش جمعی از فارغ‌التحصیلان مشتاق آموزش در دانشگاه شریف آغاز کرد. به همین دلیل یکی از اهداف و نتایج فعالیت سامانه تدریس خصوصی استادبانک گسترش عدالت آموزشی برای محصلان سراسر ایران است. داشتن برترین اساتید از پایه اول ابتدایی تا دانشگاه فراهم کردن شرایط برگزاری کلاس خصوصی آنلاین برای دانش‌آموزان در هر نقطه از ایران ایجاد مجلات اختصاصی برای دانش آموزان والدین آن‌ها و اساتید راه اندازی اپلیکیشن استادبانک همراه با امکانات مختلف و تولید بسته‌های معلم خصوصی با هدف کاهش هزینه‌ کلاس خصوصی کمک کرده است تا پلتفرم استادبانک بتواند خود را به عنوان برترین سامانه انتخاب معلم خصوصی در ایران معرفی کند.

نگاه کلی به رشد چشمگیر استقبال از خدمات آموزشی استادبانک در سال ۱۴۰۰

با توجه به پاندمی کرونا در سال ۱۴۰۰ استادبانک موفق شد از طریق برگزاری کلاس‌های خصوصی به صورت آنلاین به یک رکورد بی‌سابقه در برگزاری ساعات کلاس خصوصی برسد. دانش‌آموزان از سراسر کشور در این سال به مدت ۲۶۷۹۴۳ ساعت در جلسات تدریس خصوصی اساتید استادبانک شرکت کرده‌اند.

خدمات کلاس خصوصی در منزل استادبانک نیز در این سال رشد داشته و امکان برگزاری تدریس خصوصی به صورت حضوری در ۸ شهر بزرگ ایران فراهم شده است.

در این مطلب در پنج بخش مختلف با گزیده‌ای از آمار و گزارش استادبانک در سال ۱۴۰۰ آشنا می‌شوید تا دید بهتری از مسیر طی شده و آینده‌ تیم استادبانک به دست آورید.

برای مطالعه متن کامل این گزارش می‌توانید گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰ استادبانک را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

بخش اول: پرسونای شاگردان استادبانک

بیش از ۷۳ هزار درخواست توسط بیش از  ۴۸۰۰۰ دانش آموز و دانشجو ثبت شده است که تعداد شاگردان خانم و آقا بسیار بهم نزدیک بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که هر دو گروه به اهمیت استفاده از کلاس خصوصی و کمک گرفتن از اساتید باتجربه آگاهند و به آن بها می‌دهند.

اشتیاق دانش‌آموزان دختر و پسر برای شرکت در کلاس خصوصی استادبانک

پرسونای شاگردان در گزارش استادبانک

۱.آموزش آنلاین پیشتاز کلاس‌های تدریس خصوصی در سال ۱۴۰۰

سهم درخواست شاگردان و استفاده از روش‌های تدریس استاد بانک نشان می‌دهد که استقبال از تدریس آنلاین رشد خوبی داشته و به ۶۲% رسیده است. براساس این آمار می‌توان نتیجه گرفت که کلاس‌های آنلاین بهترین و ساده‌ترین شیوه‌ دسترسی دانش‌ آموزان سراسر ایران به معلم باکیفیت است.

 • ۲.دروس متوسطه دوم و دانشگاهی پرمخاطب‌ترین دروس برای درخواست کلاس خصوصی

  طبق گزارش آماری استادبانک در سال ۱۴۰۰ بیشترین نیاز دانش‌آموزان به معلم خصوصی در مقطع تحصیلی متوسطه دوم بوده است که بیش از ۲۰% درخواست‌ها را به خود اختصاص داده است. آمار جزئی‌تر این بخش را در متن اصلی گزارش مطالعه کنید.

 • ۳. در مسیر جهانی شدن! کلاس‌های آنلاین استادبانک در سراسر دنیا

  یکی از تجربیات جذاب تیم استادبانک در سال گذشته داشتن شاگردانی از نقاط مختلف دنیا بود. بیش‌ از ۷۰۰ دانش ‌آموز از کشورهای مختلف جهان کلاس‌های آنلاین خود را با استادبانک پشت ‌سر گذاشته‌اند.

 • ۴.رکورد شگفت‌انگیز استادبانک در تعداد ساعت برگزاری کلاس خصوصی

  از بزرگ‌ترین دستاوردهای استادبانک در سال ۱۴۰۰ برگزاری ۲۶۷۹۴۳ ساعت کلاس خصوصی برای دانش ‌آموزان سراسر کشور بوده است.

 • ۵.میزان رضایت شاگردان از کیفیت کلاس نحوه تدریس و پیشتیبانی استادبانک

  طبق نظرسنجی تیم استادبانک از شاگردان مهم‌ترین دلیل انتخاب این پلتفرم اساتید حرفه‌ای و قیمت مناسب گزارش شده است. بیش از ۸۶% از شاگردان هم از کیفیت برگزاری کلاس‌ها رضایت ۱۰۰ درصدی داشته‌اند.

 • بخش دوم: پرسونای اساتید استادبانک

  در سال ۱۴۰۰ تعداد کل اساتید استادبانک به ۳۲۸۹ نفر رسید که ۴۸ درصد آن‌ها را اساتید خانم و ۵۲ درصد آن‌ها را اساتید آقا تشکیل داده‌اند.

۱.سهم ثبت درخواست‌های‌ همکاری اساتید برای تدریس آنلاین و حضوری در استادبانک

سهم درخواست همکاری اساتید با استادبانک از سراسر کشور توازن جالبی را نشان می‌دهد و تهران فاصله‌ زیادی با استان‌های کل کشور ندارد. جذب معلمان کاربلد از استان‌ها و مناطق مختلف ایران یکی از اهداف اصلی پلتفرم استادبانک است.

 • در آمد بالا و باورنکردنی اساتید استادبانک

۲.سهم درخواست‌های همکاری اساتید براساس گروه درسی

مقطع متوسطه دوم بیشترین سهم درخواست همکاری را میان اساتید ورودی جدید داشته است و حدود ۳۰% درصد معلمان ثبت نام شده در سال ۱۴۰۰ دروس این پایه را تدریس می‌کنند. در بخش شاگردان نیز مقطع متوسطه دوم بیشترین درخواست را در سال گذشته داشته که استادبانک توانست با این میزان جذب معلم خصوصی متوسطه دوم به خوبی به نیاز آموزشی شاگردان پاسخ دهد.

۳. اساتید ثبت‌نام‌شده فعال شده و قطع همکاری‌شده در سال ۱۴۰۰

تیم استادبانک برای همکاری با اساتید معیارهای مختلفی دارد و براساس آن‌ها همیشه به دنبال معلمین جوان و باانگیزه است. در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۸ هزار معلم در استادبانک ثبت نام کرده‌اند و به طور کلی پروفایل ۳۰۸۰ استاد برای فعالیت در این مجموعه فعال شد.

بررسی عملکرد اساتید در استادبانک دائما در حال انجام است و در سال گذشته با ۸۲۹ معلم قطع همکاری شد. برای آشنایی با سیستم ارزیابی اساتید استادبانک و آگاهی از دلایل عدم همکاری با برخی از مدرسین متن کامل‌تر این گزارش را مطالعه کنید.

۴.سطح درآمد تدریس خصوصی اساتید در سال ۱۴۰۰ در استادبانک

سطح درآمد اساتید استادبانک در سال ۱۴۰۰ جهش خوبی داشته و درآمد تنها یکی از اساتید به بیش از ۲۳۰ میلیون تومان نیز رسیده است. این نشان می‌دهد که یکی از مزیت‌های استادبانک برای اساتید باکیفیتی که در انجام کار خود استمرار دارند داشتن درآمدهای بالاست.

۵.میزان رضایت اساتید از همکاری با سامانه استادبانک

خدمات استادبانک فقط محدود به دانش‌آموزان و ارتقاء سطح علمی آن‌ها نمی‌شود. تیم استادبانک سعی می‌کند با ایجاد شرایطی مناسب به پیشرفت کاری و درآمدی اساتید کمک کند. طبق نتایج اعلام شده حدود ۸۲% اساتید سایت استادبانک را به همکاران خود معرفی می‌کنند.

بخش سوم: عملکرد تیم پشتیبانی استادبانک پشتیبانی کامل از زمان ثبت درخواست تا اتمام کلاس خصوصی

پشتیبانی استادبانک در سال ۱۴۰۰ یکی از شلوغ‌ترین و پرکارترین واحدهای این مجموعه بوده است و کارشناسان استادبانک به ۴۰۹۸۵ تماس از سمت کاربران پاسخ دادند. میانگین مدت زمان بررسی درخواست‌ها نیز ۱۸ دقیقه بوده است.

بخش چهارم: توسعه محصول؛ روشی ترکیبی استادبانک کلاب و مجله اساتید!

در طول سال ۱۴۰۰ استادبانک برای پیشرفت و ارتقاء کیفیت خدمات خود تلاش بسیاری کرده است. در اواخر سال گذشته ایده‌ی روش ترکیبی استادبانک با تولید بسته‌های معلم خصوصی اجرا شد که در سال ۱۴۰۱ هم ادامه پیدا خواهد کرد.

بخش پنجم: چشم‌انداز استادبانک برای آینده

مجموعه استادبانک در همه‌ سال‌های فعالیت خود برای بهبود فضای آموزشی از طریق نوآوری‌های فراوان تلاش بسیار زیادی کرده است. اهداف و چشم‌انداز استادبانک به بخش‌های مختلفی مانند: توسعه‌ روش ترکیبی در راستای بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه کلاس خصوصی آکادمی اختصاصی اساتید و مجله دانش آموز و والدین تقسیم‌بندی می‌شوند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.