خلاصه کتاب Entrepreneurial You

0

Entrepreneurial You درباره­ این است که چگونه می‌توان چندین جریان درآمد ایجاد کرد. نویسنده­ کتاب، دوری کلارک متخصص برندینگ و مشاور استراتژی بازاریابی است. دوری با وجود دوستان ثروتمندی که محصولات چندمیلیون دلاری داشتند این سوال برایش به وجود آمد که این افراد چه کار متفاوتی انجام می‌دهند؟ از آن جایی که قبلا روزنامه‌­نگار بود تصمیم گرفت با دوستانش مصاحبه کند و رمز موفقیتشان را بپرسد.

بیش از ۵۰ مصاحبه در این کتاب آورده شده و او متوجه شد که رمز موفقیت آنها، فقط یک راهکار خاص نیست. ممکن است شما یه مشاور یا مربی باشید، کتاب بنویسید، دوره‌­های آنلاین برگزار کنید، جامعه ایجاد کنید، با محصولات فوق‌­العاده‌تان درآمد خوبی داشته باشید یا کنفرانس برگزار کنید اما نباید به دنبال همه­ اینها باشید.

یک سینیِ مزه در نظر بگیرید. شما خوراکی­‌هایی را برمی‌دارید که بیشتر مطابق ذائقه شماست.

این روزها همه باید سعی کنند که حداقل دو تا جریان درآمد داشته باشند. این کار به شما کمک می‌کند انتخاب‌های بیشتری داشته باشید و همچنین فرصت‌­های بهتر و بزرگتری داشته باشید و جالب‌تر اینکه این جریان‌های درآمد می‌توانند بر رشد هم تاثیر بگذارند و در واقع اثر مثبت داشته باشند.

بنابراین یک جریان درآمد، سود جریان دیگر را تقویت می‌کند و الی آخر.

بزرگترین مانع برای اکثر افراد این است که فکر می‌کنند در هیچ کاری متخصص نیستند. اما واقعیت این است که اصلا نیازی نیست که متخصص ترین فرد دنیا باشید. فقط باید علاقه­ زیاد و تجربه خوبی در آن زمینه داشته باشید. ممکن است بخواهید تمام تلاشتان را بر بازاریابی کالاها یا عکاسی متمرکز کنید. پس می‌توانید یک پادکست عکاسی ضبط و منتشر کنید، کم کم مخاطب خودتان را به دست بیاورید که به یک جامعه آنلاین تبدیل بشوند و در نهایت یه دوره بر اساس نیاز و علاقه­ مخاطبتان برگزار کنید. این روزها حتی دوره­‌های با مخاطب خاص هم می‌توانند چند صد دلار بازدهی داشته باشند.

خیلی خوب است که رویای بزرگی داشته باشید. اما چطور می‌توان این رویا را به واقعیت تبدیل کرد؟

قدم­‌های کوچکی که نتایج دست یافتنی داشته باشند بردارید. مثلا، به جای مشاوره و دادن حق امتیاز با یه قرداد ۶ رقمی، خودتان را به این چالش بکشید در طول مدت سی روز، در یک جلسه­ کوچینگ ۲۰ دلاری یک مشتری­ بدست بیاورید. این بنظر خیلی عملی میاد و در واقع کلید شروع کردنه. فکر کردن به سرمایه­‌گذار شدن یا داشتن سرمایه جانبی خیلی آسان است. می‌توانید میلیو‌ ها کتاب بخوانید و ماه‌ها وقت صرف تحلیل ایده‌­هاتان کنید. اما چیزی که شما را تبدیل به یک سرمایه‌­گذار می‌کند انجام دادن آن است. آسان‌ترین کاری که در همین لحظه می‌توانید انجام دهید چیست؟ راحت‌­ترین و سریع‌­ترین راه بدست آوردن اولین دلار چیست؟!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.