پیوند عجیب بلاک‌چین و واقعیت مجازی

پروژه بلاکتوپیا؛ ساختمانی در بستر متاورس

0

یکی از پرسر و صداترین پروژه‌های متاورس، بلاکتوپیا بوده است که یک ساختمان در دنیای مجازی است. ساختمانی که شما با استفاده از واقعیت افزوده پا به آن می‌گذارید و شاید بهتر از هر چیزی بتواند تصویر ابتدایی از متاورس به شما دهد. بلاکتوپیا یک متاورس غیرمتمرکز بر بستر پلی گان Polygon است و تجربه واقعیت مجازی Virtual Reality را در یک محیط جذاب برای کاربران جامعه‌ی رمزارزها فراهم کرده.

  • بلاکتوپیا (Bloktopia)

متاورس بلاکتوپیا شامل یک برج ۲۱ طبقه است و یک فضای واقعیت مجازی بی‌سابقه ایجاد خواهد کرد که در آن، جامعه‌‌ کریپتو و کاربران آن بتوانند در یک محیط سه‌بعدی جذاب دور هم جمع شوند.

بلاکتوپیا به‌عنوان یک مرکز فعالیت برای کاربران عمل خواهد کرد تا بتوانند در محیطی باز و دوستانه گرد هم آمده و آموزش ببینند.

بلاکتوپیا می‌تواند منبع درآمدی برای کاربران خود باشد. اهالی آن می‌توانند بر اساس IDO به معامله‌‌ املاک مجازی خود بپردازند. از روش‌های دیگر کسب درآمد در Bloktopia می‌توان به درآمدهای انفعالی، سهام‌گذاری در ارز دیجیتال و انجام تبلیغات اشاره کرد.

کاربران می‌توانند در این دنیای واقعیت مجازی و از دید اول شخص، به بازی، سرگرمی و شبکه‌سازی بپردازند. همچنین ابزاری ساده برای ایجاد آثار هنری، نمایشی، چالش‌ها و غیره وجود دارد تا بتوان آنها را در رویدادها و مسابقات مختلف ارائه داد. برای برنامه‌نویسان نیز یک SDK (کیت توسعه‌ نرم‌افزار) درنظر گرفته شده است تا بتوانند بازی‌های جمعی و نرم‌افزارهای مختلفی را به این دنیا اضافه کنند.

  •   کیف‌پول بلاکتوپیا

برای ورود به بلاکتوپیا، کاربران به یک کیف‌پول بلاکتوپیا احتیاج دارند که به‌وسیله‌ ای‌میل یا حساب شبکه‌های اجتماعی، با تأیید اعتبار دومرحله‌ای ایجاد می‌شود. این کیف‌پول به‌منزله‌ پاسپورت بلاکتوپیا عمل می‌کند. همچنین توکن‌های BLOK در آن ذخیره می‌شوند.

کیف‌پول بلاکتوپیا از بلاکچین‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. علاوه‌بر روش ذکر شده، می‌توانید کیف‌پول دیجیتال شخصی خود را از طریق بلاکچین‌های دیگری مانند POLY، BTC، ETH، BSC و غیره نیز وارد کنید. کیف‌پول بلاکتوپیا از معدود کیف‌پول‌هایی است که قابلیت ذخیره و مشاهده‌ ان‌اف‌تی‌های ERC 1155 را دارد.

  •   ساخت آواتارهای شخصی

پس از ثبت‌نام در بلاکتوپیا با استفاده از کیف‌پول/پاسپورت بلاکتوپیا، کاربران باید یک آواتار شخصی طراحی و آن را نامگذاری کنند. این آواتار و نام کاربری در پاسپورت بلاکتوپیا ثبت خواهد شد. کاربران بعدا می‌توانند در آن محیط، با خرید آیتم‌های مختلف و ویژه، آواتارهای خود را بهبود دهند.

  • شروع

آواتار هر کاربر پس از ساخته‌شدن، در خارج از «آسمانخراش بلاکتوپیا» پدیدار می‌شود. همه‌‌ کاربران ازطریق راهرویی به Bloktopia وارد خواهند شد.

  •   طبقه‌‌ اول (Level One)

تمام اهالی Bloktopia وارد طبقه‌‌ اول خواهند شد. به‌همین دلیل شلوغ‌ترین جای آسمانخراش خواهد بود. این طبقه برای همه‌‌ کاربران اهمیت خواهد داشت، زیرا اطلاعات قیمت‌های رمزارزها، مرکز پشتیبانی، برنامه کار و مسیریابی در این طبقه قرار دارند. کاربران می‌توانند در این مکان از رویدادهای جاری باخبر شوند و برای شرکت در آنها اقدام کنند.

  •   پنت‌هاوس و گیمینگ

طبقه‌‌ بیست‌و‌یکم بالاترین نقطه‌‌ آسمانخراش بلاکتوپیا‌ست و در آن پنت‌هاوسی تجملاتی مخصوص بازی قرار گرفته شده است. در این محل، بلاکتوپیایی‌ها برای کسب BLOK با هم رقابت می‌کنند. گزینه‌های متنوعی برای بازی وجود خواهد داشت ازجمله بازی‌های multiplayer مشهور، بازی‌های خانواده‌پسند و بازی‌های +۱۸ مانند پوکر و شرط‌بندی.

  •   سالن اجتماعات

در سالن اجتماعات، ویدئوکنفرانس‌های جذاب و تعاملی از افراد سرشناس دنیای کریپتو پخش خواهد شد. این سخنرانی‌ها، رویدادهای مهمی هستند که در Bloktopia تبلیغ می‌شوند و برای حضور در آنها پاداش در قالب BLOK درنظر گرفته می‌شود. کسب BLOK به‌وسیله‌‌ چنین فعالیت‌هایی، جوی مانند یک بازی ورزشی ایجاد می‌کند که باعث می‌شود سالن اجتماعات، مکان مهمی برای بلاکتوپیایی‌ها باشد.

  •   صنعت پول‌ساز تبلیغات ADBLOK

تبلیغات، عنصری اساسی در دنیای Bloktopia خواهد بود. خدمات انتشار آگهی و تبلیغات بلاکتوپیا ADBLOK نام دارد. آگهی‌ها در تابلوهای بزرگ و کوچک (totems) در سراسر محیط ساختمان به‌نمایش گذاشته می‌شوند. هزینه‌‌ انجام این تبلیغات نسبت به محل نمایش و اندازه‌‌ نمایشگر آن متغیر خواهد بود. به‌طور مثال، تمام کاربران از طبقه‌ اول عبور می‌کنند، به‌همین‌دلیل تبلیغات در آن منطقه بیشترین میزان بازدید را خواهد داشت.

معرفی BLOK

توکن‌های BLOK در ابتدا به‌وسیله‌‌ سرمایه‌گذاری خصوصی و عمومی در دسترس قرارخواهند گرفت. سپس، سرمایه‌گذاران یک کیف‌پول بلاکتوپیا می‌سازند که توکن‌ها در آن توزیع شود. پس از راه‌اندازی فروشگاه بلاکتوپیا با هدف توزیع BLOK، مالکان توکن‌های BLOK می‌توانند با یک سازوکار ان‌اف‌تی به خرید و فروش املاک مجازی بپردازند. این معاملات املاک مجازی در بلاکتوپیا REBLOK نام دارند.

منبع:

www.bloktopia.com

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.