پیوند عجیب بلاک‌چین و واقعیت مجازی

پروژه بلاکتوپیا؛ ساختمانی در بستر متاورس

0

يكي از پرسر و صداترين پروژه‌هاي متاورس، بلاكتوپيا بوده است که يك ساختمان در دنياي مجازي است. ساختماني كه شما با استفاده از واقعيت افزوده پا به آن مي‌گذاريد و شايد بهتر از هر چيزي بتواند تصوير ابتدايي از متاورس به شما دهد. بلاكتوپيا يك متاورس غيرمتمركز بر بستر پلي گان Polygon است و تجربه واقعيت مجازي Virtual Reality را در يك محيط جذاب براي كاربران جامعه‌ي رمزارزها فراهم كرده.

  • بلاكتوپيا (Bloktopia)

متاورس بلاكتوپيا شامل يك برج 21 طبقه است و يك فضاي واقعيت مجازي بي‌سابقه ايجاد خواهد كرد كه در آن، جامعه‌‌ كريپتو و كاربران آن بتوانند در يك محيط سه‌بعدي جذاب دور هم جمع شوند.

بلاكتوپيا به‌عنوان يك مركز فعاليت براي كاربران عمل خواهد كرد تا بتوانند در محيطي باز و دوستانه گرد هم آمده و آموزش ببينند.

بلاكتوپيا مي‌تواند منبع درآمدي براي كاربران خود باشد. اهالي آن مي‌توانند بر اساس IDO به معامله‌‌ املاك مجازي خود بپردازند. از روش‌هاي ديگر كسب درآمد در Bloktopia مي‌توان به درآمدهاي انفعالي، سهام‌گذاري در ارز ديجيتال و انجام تبليغات اشاره كرد.

كاربران مي‌توانند در اين دنياي واقعيت مجازي و از ديد اول شخص، به بازي، سرگرمي و شبكه‌سازي بپردازند. همچنين ابزاري ساده براي ايجاد آثار هنري، نمايشي، چالش‌ها و غيره وجود دارد تا بتوان آنها را در رويدادها و مسابقات مختلف ارائه داد. براي برنامه‌نويسان نيز يك SDK (كيت توسعه‌ نرم‌افزار) درنظر گرفته شده است تا بتوانند بازي‌هاي جمعي و نرم‌افزارهاي مختلفي را به اين دنيا اضافه كنند.

  •   كيف‌پول بلاكتوپيا

براي ورود به بلاكتوپيا، كاربران به يك كيف‌پول بلاكتوپيا احتياج دارند كه به‌وسيله‌ اي‌ميل يا حساب شبكه‌هاي اجتماعي، با تأييد اعتبار دومرحله‌اي ايجاد مي‌شود. اين كيف‌پول به‌منزله‌ پاسپورت بلاكتوپيا عمل مي‌كند. همچنين توكن‌هاي BLOK در آن ذخيره مي‌شوند.

كيف‌پول بلاكتوپيا از بلاكچين‌هاي مختلفي پشتيباني مي‌كند. علاوه‌بر روش ذكر شده، مي‌توانيد كيف‌پول ديجيتال شخصي خود را از طريق بلاكچين‌هاي ديگري مانند POLY، BTC، ETH، BSC و غيره نيز وارد كنيد. كيف‌پول بلاكتوپيا از معدود كيف‌پول‌هايي است كه قابليت ذخيره و مشاهده‌ ان‌اف‌تي‌هاي ERC 1155 را دارد.

  •   ساخت آواتارهاي شخصي

پس از ثبت‌نام در بلاكتوپيا با استفاده از كيف‌پول/پاسپورت بلاكتوپيا، كاربران بايد يك آواتار شخصي طراحي و آن را نامگذاري كنند. اين آواتار و نام كاربري در پاسپورت بلاكتوپيا ثبت خواهد شد. كاربران بعدا مي‌توانند در آن محيط، با خريد آيتم‌هاي مختلف و ويژه، آواتارهاي خود را بهبود دهند.

  • شروع

آواتار هر كاربر پس از ساخته‌شدن، در خارج از «آسمانخراش بلاكتوپيا» پديدار مي‌شود. همه‌‌ كاربران ازطريق راهرويي به Bloktopia وارد خواهند شد.

  •   طبقه‌‌ اول (Level One)

تمام اهالي Bloktopia وارد طبقه‌‌ اول خواهند شد. به‌همين دليل شلوغ‌ترين جاي آسمانخراش خواهد بود. اين طبقه براي همه‌‌ كاربران اهميت خواهد داشت، زيرا اطلاعات قيمت‌هاي رمزارزها، مركز پشتيباني، برنامه كار و مسيريابي در اين طبقه قرار دارند. كاربران مي‌توانند در اين مكان از رويدادهاي جاري باخبر شوند و براي شركت در آنها اقدام كنند.

  •   پنت‌هاوس و گيمينگ

طبقه‌‌ بيست‌و‌يكم بالاترين نقطه‌‌ آسمانخراش بلاكتوپيا‌ست و در آن پنت‌هاوسي تجملاتي مخصوص بازي قرار گرفته شده است. در اين محل، بلاكتوپيايي‌ها براي كسب BLOK با هم رقابت مي‌كنند. گزينه‌هاي متنوعي براي بازي وجود خواهد داشت ازجمله بازي‌هاي multiplayer مشهور، بازي‌هاي خانواده‌پسند و بازي‌هاي +18 مانند پوكر و شرط‌بندي.

  •   سالن اجتماعات

در سالن اجتماعات، ويدئوكنفرانس‌هاي جذاب و تعاملي از افراد سرشناس دنياي كريپتو پخش خواهد شد. اين سخنراني‌ها، رويدادهاي مهمي هستند كه در Bloktopia تبليغ مي‌شوند و براي حضور در آنها پاداش در قالب BLOK درنظر گرفته مي‌شود. كسب BLOK به‌وسيله‌‌ چنين فعاليت‌هايي، جوي مانند يك بازي ورزشي ايجاد مي‌كند كه باعث مي‌شود سالن اجتماعات، مكان مهمي براي بلاكتوپيايي‌ها باشد.

  •   صنعت پول‌ساز تبليغات ADBLOK

تبليغات، عنصري اساسي در دنياي Bloktopia خواهد بود. خدمات انتشار آگهي و تبليغات بلاكتوپيا ADBLOK نام دارد. آگهي‌ها در تابلوهاي بزرگ و كوچك (totems) در سراسر محيط ساختمان به‌نمايش گذاشته مي‌شوند. هزينه‌‌ انجام اين تبليغات نسبت به محل نمايش و اندازه‌‌ نمايشگر آن متغير خواهد بود. به‌طور مثال، تمام كاربران از طبقه‌ اول عبور مي‌كنند، به‌همين‌دليل تبليغات در آن منطقه بيشترين ميزان بازديد را خواهد داشت.

معرفی BLOK

توكن‌هاي BLOK در ابتدا به‌وسيله‌‌ سرمايه‌گذاري خصوصي و عمومي در دسترس قرارخواهند گرفت. سپس، سرمايه‌گذاران يك كيف‌پول بلاكتوپيا مي‌سازند كه توكن‌ها در آن توزيع شود. پس از راه‌اندازي فروشگاه بلاكتوپيا با هدف توزيع BLOK، مالكان توكن‌هاي BLOK مي‌توانند با يك سازوكار ان‌اف‌تي به خريد و فروش املاك مجازي بپردازند. اين معاملات املاك مجازي در بلاكتوپيا REBLOK نام دارند.

منبع:

www.bloktopia.com

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.