اخبار استارتاپی

6 کشور پیشرو استارتاپی جهان

بیزینس اینسایدر با همکاری دانشگاه وارتون و موسسه تحقیقات بازار Y&R برای یافتن بهترین کشورها برای کارآفرینی در زمینه استارتاپ‌ها به بررسی ۸۰ کشور دنیا که ۹۵درصد تولید ناخالص جهان به دست آنهاست، پرداخته‌اند. آنها در این بررسی 6 کشور با بیشترین امتیاز را به عنوان بهترین کشورها برای استارتاپ‌ها معرفی کرده‌اند.

آلمان

آلمان با دارا بودن زیرساخت‌های بسیار پیشرفته در کنار نیروی ماهر و دسترسی بی‌نظیر به بازار سرمایه برای کارآفرینان در تمامی بخش‌ها بیشترین امتیاز را دریافت کرده و می‌تواند به معنی واقعی بهشتی برای استارتاپ‌ها باشد.

ژاپن

ژاپن به عنوان مهد تکنولوژی در این لیست جایگاهی دارد. مردم ژاپن یکی از تحصیل‌کرده‌ترین افراد و از نظر تکنولوژی پیشرفته‌ترین کشور جهان است. این موارد از اهمیت زیادی برای کارآفرینان مخصوصا کارآفرینان حوزه فناوری برخوردار است. ژاپن هم مانند آلمان امتیاز کامل را برای بخش زیرساخت‌ها دریافت کرده است.

آمریکا

آمریکا محل تولد دنیای استارتاپ‌ها و دات‌کام است و در حال حاضر سیلیکون‌ولی در کالیفرنیا یک قطب عظیم در فناوری و کارآفرینی است. گوگل، اپل، فیس‌بوک‌، توییتر و صدها شرکت فناوری دیگر در این منطقه متولد شده‌اند و تجربه چنین شرکت‌هایی مطمئنا اثر زیادی بر قوانین تجاری آمریکا داشته است. آمریکا در قسمت دسترسی به سرمایه برای کارآفرینان امتیاز ۱۰ از ۱۰ را گرفته است.

 بریتانیا

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی جهانی OECD در گزارش خود رشد ۳۱ درصدی فعالیت‌های کارآفرینی و استارتاپی را در بریتانیا در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ ثبت کرده است. نکته جالب سیر کاهشی این روند در جهان در همین بازه زمانی است. بریتانیا در این تحقیق توانسته در بخش‌های زیرساخت و قوانین تجاری امتیاز خوبی کسب کند.

 سوئیس

یکی از بهترین کشورها از نظر درآمد سرانه است و این به معنی ثروتمند‌بودن آن است. همچنین سوئیس در کنار مستقر‌بودن بزرگ‌ترین شتاب‌دهنده‌های اروپا برای استارتاپ‌ها از نیروی کار ماهر و تحصیل‌کرده برخوردار است. نرخ پایین مالیات، دسترسی به سرمایه برای فعالیت و سهولت در قوانین تجاری دیگر مزایای سوئیس برای کارآفرینان است.

 سوئد

همیشه در شفافیت قضایی و تجاری زبانزد بوده است. این ویژگی برای کارآفرینان بسیار با‌اهمیت است. سوئد در کنار شفافیت بالا یکی از بهترین کشور‌ها از نظر افراد تحصیل‌کرده در منطقه اسکاندیناوی است و استکهلم، مرکزی برای استارتاپ‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.