اخبار استارتاپی

20 ابزار مفید برای تحلیل وب‌سایت شما

 وظیفه اصلی مدیران بازاریابی توسعه استراتژی‌های جدید و خلاقانه به منظور رشد شرکت‌هاست. برخی از این کانال‌ها عبارتند از: بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (سئو)، تبلیغات کلیکی(PPC) و تبلیغات بنری. اما قبل از نوشتن استراتژی، باید به آمارهای قبلی ترافیک سایت توجه کرد‌ تا نقاط قوت و ضعف کانال‌های تبلیغاتی مشخص شود. بنابراین بدون داشتن ابزارهای تحلیلی سایت عملاً امکان تهیه استراتژی‌های کاربردی امکان‌پذیر نیست. امروزه ابزارهای مختلفی برای تحلیل سایت وجود دارند که هر یک از آنها با یک رویکرد خاص اقدام به بررسی سایت شما می‌کنند. بعضی از آنها رایگان و برخی دیگر هم شامل هزینه هستند. وبینار «20 ابزار مفید برای تحلیل سایت» قصد دارد ابزارهای مختلف تحلیل سایت را بر اساس 4 معیار اصلی زیر معرفی کند:

  اندازه‌گیری ترافیک سایت: اندازه‌گیری ترافیک سایت معیار بسیار مهمی برای سنجش اثر‌بخشی است. این معیار در انتخاب مخاطب هدف کمک شایانی می‌کند. همچنین در شناسایی کانال‌های اثر‌بخش ابزار بسیار مفیدی است و از طریق این ابزار می‌توان کانال‌های مختلف را برای رسیدن به اهداف استراتژی کسب‌و‌کار خود شناسایی کرد.

بهینه‌سازی سایت: این دسته از ابزارها کمک می‌کنند تا مخاطبان بهتر شناخته شوند، علایق و سلیقه‌های آنها ‌بررسی شود و در نهایت ‌روی سایت تغییراتی اعمال شود تا منجر به جذب بیشتر مشتری بالقوه و تبدیل آنها به مشتری بالفعل گردد.

ابزارهای تحلیل سایت: ابزارهای تحلیل سایت در بررسی مزایا و معایب استراتژی کسب‌و‌کار مفید هستند‌ که با توجه به نتایج به دست آمده از این ابزارها می‌توان در استراتژی‌های خود تغییرات مناسبی اعمال کرد.

  ابزارهای گزارش‌گیری: این ابزارها با توجه به استراتژی کسب‌و‌کار افراد، از کوچک‌ترین اقدامات کاربر (نظیر کلیک کاربر) گزارش‌های کاملی در اختیار آنها قرار می‌دهند که این گزارش در توسعه استراتژی‌های آتی کسب‌و‌کار کمک شایانی خواهد کرد. این وبینار از سوی آکادمی دیجیتال مارکتینگ در روز یکشنبه 14 آذرماه برگزار خواهد شد.

1 دیدگاه

 • علی 25 می 2019

  بنده مدیر سایت علی کالا هستم
  همیشه از مطالب شما انرژی میگیرم

  همه دوست داشتم مطالب خوب هفته نامه شما رو بخونم
  شما به من یک نفر خیلی انرژی دادین
  ممنون از زحمات شما
  و تشکر از آقای هاشمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.