رشد کسب‌وکار

میوس جایی که فیس بوک اگهی جذب نیرو می دهد

بیش از 500 شرکت در تمام صنایع فهرست مشاغل و پروفایل شرکتی در این استارتاپ دارند، اعم از فیسبوک، ولز فارگو، ماریوت، اچ‌بی‌او، ای‌تی اند تی و آفلاک.

پس از دریافت بازخورد از خوانندگان مشخص شد که جستجو شغل برای خوانندگان کار طاقت‌فرسایی است و هر جوینده کارمجبور بود چندین بار در مصاحبه شرکت کند اما پس از مدتی متوجه می‌شدند که آن شرکت مناسب آنها نیست. بر همین اساس، این سه بنیانگذار تصمیم گرفتند یک نوع متفاوتی از سایت شغلی را ایجاد کنند. ملیسا مک‌کرری شخصاً CSS، HTML، Python و جاوا اسکریپت را آموخت و با کمک تعدادی از برنامه‌نویسان جستجوی شغل را به یک سمت جدید سوق داد. این سایت با نام کامپانی میوس در فوریه 2012 راه‌اندازی شد و امروزه آن را با نام میوس می‌شناسند.

در ابتدا میوس (Muse) در بروکلین در تاریخ 6 سپتامبر 2011 با هشت ویراستار و یازده مقاله‌نویس راه‌اندازی شد. تعداد کاربران اولین نسخه از این سایت در عرض سه ماه از 20.000 کاربر به 70.000 کاربر رسید.

در سال 2012، مینشیو، کاوولاکوس و مک‌کرری به پیشنهاد مشاور خود، راشل اسکلار، برای همکاری با وای کامبینیتور تقاضا دادند. آنها برای مصاحبه به سن‌فرانسیسکو رفتند و پذیرفته شدند. بنیانگذاران در آن زمان به مدت 8 ماه به سیلیکون ولی سفر کردند. سپس تصمیم گرفتند دفاتر مرکزی خود را در نیویورک افتتاح کنند.

در ژانویه 2013 میوس از شرکت‌هایی مانند وای کامبینیتور، 500 استارتاپس و غیره 12 میلیون دلار سرمایه جذب کرد تا کسب و کار خود را توسعه دهد.

پس از برندسازی مجدد و تبدیل آن به میوس در سال 2013، این شرکت در رقابت استارتاپ سال وال استریت ژورنال به مرحله نهایی رسید. تایرا بانک و سایرین 1 میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کردند. در مه 2015، این شرکت اعلام کرد که 10 میلیون دلار دیگر سرمایه جذب کرد. یک سال بعد، این شرکت 16 میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند آیکون ونچرز، اسپکت ونچرز، و غیره دریافت کرد.

در نوامبر 2016، میوس رتبه 16ام را در بین شرکت‌هایی در آمریکای شمالی که به سرعت در حال رشد هستند، کسب کرد و در فهرست 500 شرکت فناوری برتر قرار گرفت.

اسمارت سی‌ای‌او شرکت میوس را یکی از 50 شرکت متوسط که سریع‌ترین رشد را داشته است، خواند.

کاترین مینشیو، الکس کاوولوکاس و ملیسا مک‌کرری در سیلیکون ولی 100 سال 2012 رتبه 59 را کسب کرد. در سال 2015، الکس و کاترین مجدداً در این فهرست در مقام 85 قرار گرفتند. در ژوئن 2016، این استارتاپ بیش از 50 میلیون بازدیدکننده در سال داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.