define
Warning: include_once(powerpress.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10

Warning: include_once(): Failed opening 'powerpress.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php81/root/usr/share/pear') in /home/shanbemag/public_html/wp-content/plugins/better-rest-endpoints/includes/get_post_by_id.php on line 10
ای‌پیشه، استارتاپ ایمنی‌کارهاست! |هفته‌نامه شنبه
اخبار استارتاپی گفتگو

ای‌پیشه، استارتاپ ایمنی‌کارهاست!

در جامعه استارتاپی ایران بسیاری از استارتاپ‌ها، کسب‌وکار خود را حول ارائه خدمات آنلاینی که در گذشته به‌صورت سنتی قابل دسترس بود، شکل داده‌اند. این استارتاپ‌ها به نظر می‌رسد نسبت به استارتاپ‌هایی که خدمات جدیدی را ایجاد می‌کنند راه دشوارتری را در پیش دارند، زیرا همواره تغییر فرهنگی که جا‌افتاده سخت‌تر از ایجاد یک فرهنگ جدید است. در این بین استارتاپ ای‌پیشه به نشانی epishe.com‌ یکی از همین استارتاپ‌هاست که علیرضا دادفر به همراه دو هم‌بنیانگذارش محمد خدامی و مجید سهیلی‌فر آن را راه‌اندازی کرده‌اند. علیرضا دادفر متولد سال۴۵ در تهران است و دو لیسانس دارد؛ یکی مهندسی عمران از دانشگاه شریف و دیگری مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد تهران جنوب. او داستان شکل‌گیری استارتاپشان را اینگونه روایت می‌کند: «‌من به همراه دوستانم سال‌هاست در زمینه تامین تجهیزات سیستم‌های ایمنی هشدار‌دهنده برای شرکت‌ها فعال هستیم و شرکتی هم در این زمینه داریم و به صورت آنلاین به فروش این محصولات می‌پردازیم. ایده ای‌پیشه از آنجایی به ذهنمان رسید که شرکت‌های مجری سیستم‌های ایمنی هشدار‌دهنده که با آنها کار می‌کردیم، راهی برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان خود و تبلیغات و بازاریابی نداشتند. چون ما خودمان هم مدتی در زمینه اجرای این پروژه‌ها فعال بودیم با این مشکل از نزدیک آشنا بودیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم استارتاپ ای‌پیشه را راه‌اندازی کنیم تا هم کسانی که نیازمند نصب این دستگاه‌ها در محیط کار یا منزل خود هستند بتوانند با یک جست‌وجوی ساده مجریان این کار را پیدا کنند و هم زمینه‌ای فراهم شود تا شرکت‌هایی که در این زمینه فعال هستند، بتوانند تبلیغات انجام دهند.»

 با توجه به توضیحاتی که دادید خدمات شما در ای‌پیشه شامل چه مواردی می‌شود؟

ای‌پیشه یک پل آنلاین بین مردم و شرکت‌های نصاب سیستم‌های ایمنی هشداردهنده است. بر همین اساس شرکت‌های فعال در این زمینه می‌توانند اطلاعات تماس، نمونه کارها، رضایتنامه‌ها‌ و غیره را داخل وب‌سایت بارگذاری کنند تا مردم بتوانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. البته ای‌پیشه فقط مختص مشاغل سیستم‌های ایمنی نیست و مشاغل مرتبط با این کار نیز می‌توانند از امکانات ای‌پیشه استفاده کنند.

 نصاب‌ها برای اینکه خودشان را در ای‌پیشه معرفی کنند، چه مراحلی را باید طی کنند؟

نصاب‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط می‌توانند به‌سادگی در وب‌سایت ثبت‌نام کنند که این ثبت‌نام فقط شامل ایمیل، یوزرنیم و پسوردی است که خودشان وارد می‌کنند و پس از آن هر نوع اطلاعاتی را که می‌خواهند می‌توانند وارد کنند. در حال حاضر ما هیچ محدودیتی در ارائه اطلاعات قائل نشدیم. 

 مردم چطور می‌توانند از امکانات ای‌پیشه استفاده کنند؟

استفاده از ای‌پیشه ساده است و افراد می‌توانند براساس شهر محل سکونت و نوع خدمتی که نیاز دارند، در سایت جست‌وجو را انجام دهند تا نصاب‌های مرتبط در منطقه را ببینند و با هر کدام از آنها که تمایل داشتند، تماس بگیرند و خدمات دریافت کنند.

 با توجه به اینکه استفاده از خدمات در حال حاضر در ای‌پیشه رایگان است، شیوه درآمدزایی شما چگونه است؟

ما این کار را از فروردین امسال شروع کردیم و برنامه‌ای که برای سال اول داریم، این است شرکت‌های فعال در این زمینه خودشان ارزیابی کنند که این کار چقدر برای آنها کمک‌کننده است. بر همین اساس قصد داریم بعد از یک‌سال پلن‌های درآمدی را اجرا کنیم. به این ترتیب که با توجه به اینکه تعداد آگهی‌ها زیاد است و تا‌کنون ۸۰۰ شرکت آگهی خود را ثبت کرده‌اند، شرکت‌هایی که تمایل داشته باشند در ابتدای لیست خدمات قرار بگیرند، می‌توانند هزینه‌ای را بابت آن پرداخت کنند. علاوه بر این، در آینده‌ شرکت‌ها برای اینکه بتوانند اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان بگذارند، نیازمند پرداخت هزینه خواهند بود.

 با توجه به اینکه در ابتدای صحبت‌هایتان گفتید که خودتان وب‌سایت دیگری دارید که تامین‌کننده قطعات سیستم‌های ایمنی هوشمند است، آیا این وب‌سایت در ‌زنجیره ارزشی که ای‌پیشه ایجاد کرده است، جایگاهی دارد؟

به طور کلی این تامین قطعه با نصاب‌هاست. این امکان برای آنها وجود دارد که قطعات خود را از ما بخرند یا اینکه از جای دیگری تامین کنند، ولی ما برای نصاب‌هایی که قطعات خود را از سایت ما تامین کنند، این امکان را ایجاد کرده‌ایم که برای همیشه بتوانند اطلاعات خود را به صورت رایگان در ای‌پیشه قرار دهند. به عبارت دیگر، کسی که از ما خرید می‌کند، برایش به صورت رایگان تبلیغات انجام می‌دهیم.

 با توجه به اینکه از ای‌پیشه درآمد‌زایی ندارید، تا‌کنون هزینه‌ها را چطور پوشش داده‌اید؟

همان‌طور که گفتم ما بیزینسی در کنار ای‌پیشه برای تامین قطعات داریم و یک وب‌سایت شناخته‌شده در این زمینه هستیم و عمده درآمد ما در حال حاضر از آن طریق است و ای‌پیشه یک ارزش افزوده است که به کارهای قبلی ما اضافه شده است.

 از زمانی که کار را شروع کردید، مهم‌ترین مشکلی که داشتید چه بوده است؟

مهم‌ترین مشکل در ابتدای کار پیدا‌کردن اطلاعات شرکت‌های فعال در این زمینه بود که بتوانیم آنها را با این سیستم آشنا کنیم. چون شرکت‌ها و مغازه در سطح شهرها پراکنده هستند و ۲ نفر از افراد تیم با مشتری‌های قبلی ما تماس می‌گرفتند و خدمات ای‌پیشه را معرفی می‌کردند. علاوه بر این، سعی کردیم در کانال‌های تخصصی مرتبط با کار خودمان در تلگرام تبلیغات داشته باشیم تا نصاب‌ها را پیدا کنیم. البته ای‌پیشه در واقع یک مشکل اساسی را در این صنعت رفع کرده است. این مشکل هم عدم دسترسی به مجریان این کارها بوده است به عنوان مثال، پیمانکارانی که می‌خواهند در شهر دیگری نصاب‌هایی را پیدا کنند تا قبل از این دسترسی به این افراد برایشان بسیار سخت بود و اطلاعات جامعی در زمینه افراد فعال در زمینه سیستم‌های ایمنی هشداردهنده وجود نداشت و باید یک نفر حضوری فرد مورد نظر را پیدا می‌کرد. ای‌پیشه این مشکل را توانسته ‌‌حل کند. کمک دیگر ای‌پیشه به کارفرمایان دولتی است که نیاز دارند در شهر‌های مختلف سیستم نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات خود داشته باشند. 

 با توجه به گستردگی که کار شما دارد، تاکنون چه تعداد از شهر‌های ایران را برای خدمات‌رسانی پوشش داده‌اید؟

تقریبا هیچ شهر بزرگ و متوسطی نیست که در ای‌پیشه نباشد. در شهر‌های کوچک نیز حداقل یک مغازه در ای‌پیشه ثبت‌نام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.