کسب درآمد از طریق بازی

گفت‌وگو با سید‌عرفان حیدری، مدیرعامل استارتاپ فانی‌کیو

0
در این شماره، میزبان دو استارتاپ از یکی از دورترین نقاط ایران بودیم. جوان‌هایی اهل سیستان و بلوچستان که در پارک علم و فناوری زاهدان مشغول به کار هستند و تلاش می‌کنند با پشتکار و خلاقیت خود، چراغ اکوسیستم استارتاپی ایران را در این منطقه روشن نگاه دارند. از میان چندین و چند استارتاپی که در زاهدان مشغول به کار هستند، به سراغ یکی از خلاقانه‌ترین آنها رفتیم. فانی‌کیو یک بازی اطلاعات عمومی با جایزه است. اما این تمام ماجرا نیست. تفاوت این گیم با دیگر بازی‌ها آن است که کاربر هم بازی می‌کند و هم درآمد خواهد داشت. در گفتگویی کوتاه با این استارتاپ و محصول بیشتر آشنا شدیم.

کمی درباره محصولتان توضیح دهید.

فانی‌کیو یک بازی فان در سبک اطلاعات عمومی است که به شما قابلیت کسب درآمد ۲۴‌ساعته را می‌دهد. فقط کافی است به ۱۰ سوال پاسخ دهید و تنها محصول دیجیتالی است که در سیستان‌و‌بلوچستان خلق شده است. همچنین این محصول اولین بازی سه‌بعدی در سبک اطلاعات عمومی نیز به حساب می‌آید و به‌زودی در اروپا منتشر خواهد شد.

فانی‌بیت یک بازی در سبک ‌موزیکال است که جدیدا دانش‌بنیان شده است. این محصول به این صورت است که شما باید براساس موزیکی که در حال پلی‌شدن است، مکعب‌های بازی را هم بزنید. اگر ۳ مکعب از خط عبور کند، می‌بازید. این بازی رکوردی است و این محصول در حال توسعه است و به زودی در اروپا منتشر خواهد شد.

مخاطب بازی اطلاعات عمومی با جایزه فانی‌کیو چه افرادی هستند؟

مخاطب فانی‌کیو افراد علاقه‌مند به افزایش اطلاعات عمومی و کسانی است که می‌خواهند از دانش خود بهترین بهره را ببرند و آن‌را تبدیل به درآمدزایی برای خود بکنند. در هر رشته‌ای مخاطب فانی‌بیت کسانی هستند که به بازی‌های هایپر‌کژوال و امتیازی علاقه‌مندند و می‌خواهند در لحظه حس خوب را با موزیک‌های ایرانی و خارجی به خود منتقل کنند و معمولا رنج سنی ۱۵ تا ۳۰‌سال به این نوع بازی‌ها علاقه‌مند هستند.

این ایده از کجا به ذهنتان رسید؟

همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا نمی‌شود از بازی‌ها درآمد کسب کرد. خب، جوابی برایش پیدا نکردم تا اینکه سیستمی طراحی کردم که این ناممکن، ممکن شد.

آیا نمونه خارجی یا داخلی برای این ساز‌و‌کار وجود دارد؟ مزیت رقابتی شما نسبت به دیگران چیست؟

نمونه خارجی زیادی از محصولات ما وجود دارد ولی تنها مزیت ما نسبت به رقبا داشتن یک سبک خاص و سلیقه منحصر‌‌به‌فرد در طراحی محصولات است که باعث تفاوت می‌شود و البته مکانیک‌های به کار رفته در محصولات که با خیلی از محصولات اصلا قابل مقایسه نیستند و البته قابلیت فوق‌العاده کسب درآمد محصولات ما.

چه تصوری از آینده بازی اطلاعات عمومی با جایزه فانی‌کیو دارید؟

شرکت فانی به‌زودی محصولات خود را در خارج کشور منتشر خواهد کرد. محصولاتی با زبان‌های زنده دنیا تا بتواند کاربرهای چند‌ده میلیونی را به سمت محصولات خود بکشاند و قابلیت کسب درآمد برای همه فراهم شود.

اکنون در چه مرحله‌ای از توسعه هستید؟

درحال حاضر در حال توسعه ‌روی ۲ محصول فانی‌کیو و فانی‌بیت هستیم و به‌زودی یک بازی کاملا متفاوت در سبکی متفاوت خواهیم ساخت.

شرایط کار در زاهدان چگونه است؟ چه مشکلاتی دارید و به چه حمایت‌هایی نیاز دارید؟ اصلا علاقه‌ای دارید که بیرون از زاهدان ادامه دهید؟

در زاهدان با محدودیت‌هایی مواجه هستیم به دلیل آنکه صنعت بازی فقط در تهران متمرکز شده است و همچنین برنامه‌هایی هم داریم تا یک شرکت هم در تهران داشته باشیم تا بتوانیم محصولات بهتری را با افراد متخصص بیشتری تولید کنیم.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.