اخبار استارتاپی

‌کارهایی ساده با تاثیری دراماتیک

Netshoes
شرکت نت‌شوز از سه شیوه بازاریابی استفاده کرده است تا در بازه زمانی کوتاه و هزینه کم، فروش خود را افزایش دهد.

نت‌شوز (Netshoes)یک فروشگاه آنلاین وسایل ورزشی در برزیل است؛ فروشگاهی که با رشد بالایی در سال‌های اخیر همراه بوده است. در این مقاله یکی از نویسندگان فوربس به این پرداخته که این رشد چگونه حاصل شده است. وقتی با مردم درباره بازاریابی دیجیتالی صحبت می‌کنیم، می‌توانیم نگرانی را در چهره آنها مشاهده کنیم.

شیوه‌های بازاریابی زیادی وجود دارند – از سئو گرفته تا رسانه‌های اجتماعی و پولی – که خیلی راحت از جلوی چشم مردم گم می‌شوند‌ و وقتی شما نمی‌دانید دقیقا چه کار می‌کنید، هزینه‌ها بیش از حد بالا می‌رود و راهبردها برای اجرا دشوار می‌شوند.

کارهای ساده بسیاری وجود دارد که تاثیر دراماتیکی روی بازاریابی دارند با اینکه مستلزم تلاش یا هزینه زیادی نیستند. شرکت نت‌شوز از سه شیوه بازاریابی استفاده کرده است تا در بازه زمانی کوتاه و هزینه کم، فروش خود را افزایش دهد. اولین شیوه بازهدف‌سازی است.

بازهدف‌سازی که به عنوان بازاریابی مجدد نیز شناخته می‌شود، یک مفهوم ساده است که بازده بزرگی دارد. به طور خاص، بازهدف‌سازی کاربران را پس از ترک سایت شما با یک سری تبلیغات بنری دنبال می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای بازهدف‌سازی توانایی برای تبدیل بازدیدکننده به کاربر است پس از اینکه آنها از سایت شما بیرون می‌آیند.

این امر به طور ایده‌آل به مرور زمان نرخ نوسان شما را کاهش داده و کاربران کلی شما را افزایش می‌دهد. اما آیا بازهدف‌سازی در واقعیت کارآمد است؟ بزرگ‌ترین خرده‌فروش آنلاین تجهیزات ورزشی در دنیا به نام نت‌شوز در سال ۲۰۱۱ از بازهدف‌سازی استفاده کرده‌ و درآمد آن ۳۰ درصد بیشتر شده است. دو شیوه ساده برای بازهدف‌سازی بازدیدکنندگان در سایت شما از طریق تبلیغات گوگل و تبلیغات فیس‌بوک محقق می‌شود. در این میان باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

آگهی‌های مختلف را در زمان‌های مختلف نشان دهید. شما نمی‌خواهید همان افراد همان آگهی را بارها مشاهده کنند. همان فرد نباید آگهی شما را بیش از دوبار در روز مشاهده کند بنابراین باید برای آن به خوبی برنامه‌ریزی و زمانبندی کنید. مطمئن شوید که صفحه اصلی زیبایی برای افراد دارید که می‌توانند در صورت کلیک روی آگهی شما به آنجا بروند.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ

ما روزنامه‌های ایمیلی زیادی دریافت می‌کنیم و به احتمال زیاد شما به اکثر آنها بی‌توجه هستید. با این حال، روزنامه‌هایی که فانتزی افراد را هدف قرار می‌دهند، ارزش واقعی ایجاد می‌کنند. با توجه به این موضوع، باید از همان ابتدا آن ارزش را ایجاد کنید، وقتی دیگران را تشویق می‌کنید تا در روزنامه‌های ایمیلی شما ثبت‌نام کنند.

برای مثال، اگر شما یک محصول یا خدمات را می‌فروشید، تبلیغات بالقوه و فروش ویژه که همراه با محتوا می‌آیند، دلیل فوق‌العاده‌ای برای شما هستند تا کاربران را تشویق کنید برای دریافت آنها ثبت‌نام کنند. به علاوه، محتوای روزنامه‌های شما را نیز تامین می‌کند.

یک نمونه عالی کارخانه جی‌کرو است. به محض راه‌اندازی در وب‌سایت، کاربران با یک صفحه خوشامدگویی مواجه می‌شدند که وعده ۱۵ درصد تخفیف در خرید اول و نیز پیشنهادهای ویژه دیگر در هر هفته را به آنها می‌داد. آنها مزایای روزنامه خود را از جلو به نمایش می‌گذارند. بدون‌شک این کار خریدار را تشویق به ثبت‌نام می‌کند.

ایجاد ترافیک با هزینه کم به ازای هر کلیک

تبلیغات کلیکی

در حالی‌که آگهی‌های گوگل و بازاریابی ایمیلی بخش‌های مهم بازاریابی فروش هستند، چندین روش دیگر برای ایجاد ترافیک با هزینه کم به ازای هر کلیک وجود دارد. در ابتدا، مدت زمانی را صرف ایجاد پروفایل‌های رسانه اجتماعی کرده و آنها را به طور مرتب ارسال کنید.

شما می‌توانید ترافیک را از پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر به مبلغ چند پنی ایجاد کنید، به ویژه در مقایسه با گوگل. به علاوه از پلتفرم‌های دیگر نیز استفاده کنید و فقط به آنهایی که امتحان کرده‌اید، مانند توییتر و فیس‌بوک و اینستاگرام بسنده نکنید.

استامبل‌آپ‌آن می‌تواند هزاران کاربر را به آسانی و فقط با ارائه یک لینک به وب‌سایت شما هدایت کند. ردیت و کورا نیز برای کشف کاربران جدید ابزارهای مناسبی هستند. در وب‌سایت خود، مطمئن شوید که هر صفحه را با یک تماس برای اقدام، برچسب عنوان‌ و غیره بهینه‌سازی کرده‌اید.

یک نمونه قدرتمند دیزاین‌راش است. مقالات آنها شامل چندین تماس برای اقدام است. به علاوه، آنها دکمه‌های اشتراک‌گذاری و قابلیت‌های ورود به سیستم رسانه اجتماعی دارند و به کاربران اطمینان می‌دهند که می‌توانند به سرعت و به آسانی محتوا را استفاده و پخش کنند.

راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار دشوار است. سرمایه‌گذاری در بازاریابی و توسعه برند خود از آن نیز دشوارتر است. با این حال، ابزارها و منابع ساده‌ای وجود دارند که هر فردی می‌تواند از آنها برای تضمین رشد مداوم کسب‌و‌کار خود استفاده کند تا یک تیم بازاریابی بزرگ تشکیل دهد.

شاید دوست داشته باشید مانند واربی پارکر باشید و در داستانسرایی و رسانه‌اجتماعی سرمایه‌گذاری کنید تا آگاهی و اطلاع شما بالا رود. یا می‌توانید با کمک آگهی‌های فیس‌بوک هزینه‌ به ازای هر کلیک را تا ۴۵ درصد کاهش دهید مانند آنچه شرکت خودروی داسیا انجام می‌دهد. هر شیوه‌ای که داشته باشید، باید زمانی را صرف ساخت راهبردها کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.