چگونه یک زیست‌بوم پویا داشته باشیم؟

0

 از حیث فناوری و صنایع پیشرفته کشور ایران با توجه به جمعیت جوان و مستعد خود از یک‌سو و از سوی دیگر جهت‌گیری‌ها و حمایت‌های دولت به اقتصاد دانش‌بنیان و نیز توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات باعث شده در صنایع پیشرفته نظیر نانو فناوری زیست‌فناوری و سلول‌های بنیادی به ترتیب رتبه هفتم سیزدهم دنیا و اول منطقه باشد.

حال سؤال اساسی اینجاست که چگونه می‌توان به رشد اقتصادی پایدار رسید؟ از چه راهی مشکل بیکاری جوانان قابل‌حل است؟ چگونه جوانان تحصیل‌کرده ایرانی می‌توانند ثروتمند شوند؟ و اساسا‌ آیا ثروتمند بودن خوب است یا خیر؟

برای رسیدن به رشد اقتصادی پایدار رفع مشکل بیکاری جوانان ثروت‌آفرینی و ارزش‌آفرینی بایستی به نگاه سامانه‌ای و پیاده‌سازی یک ‌زیست‌بوم پویا کارآمد و پایدار کارآفرینی پرداخت؛ زیست بومی که یکایک جوانان این کشور در قالب تیم یا گروه به‌عنوان مؤلفه‌های اصلی‌اش می‌توانند با بهره‌گیری از توانمندی‌های خویش به اهدافشان دست یابند و کشور را از وضع موجود به وضع مطلوب هدایت کنند.

مؤلفه‌های یک ‌زیست‌بوم کارآفرینی ناب و پایدار شامل کارآفرین نوپا منتورها استارتاپ و غیره می‌شوند. 

در همین راستا کافه کسب‌و‌کار فاتحان ثریا  در راستای اشاعه فرهنگ کارآفرینی و آشنایی جوانان و علاقه‌مندان به کارآفرینی در سطح شمال کشور قصد دارد همایشی با عنوان «دور دنیای کارآفرینی فاتحان ثریا» را برگزار کند.

 هدف اصلی این همایش تشویق آموزش فرهنگ‌سازی و ایجاد ارتباط بین کارآفرینان و تاثیرگذاران زیست‌بوم کارآفرینی کشور است.

این همایش روز دوشنبه ۹ اسفندماه در ۵ بخش سخنرانی راهکارهای تجاری‌سازی محصولات و خدمات اقتصاد دانش‌بنیان شبکه‌سازی زیست بوم کارآفرینی و کارگاه‌های تخصصی از ساعت ۸  صبح تا ساعت ۱۹ در دانشگاه شمال آمل برگزار می‌شود.

گفتنی است کارآفرینان علاقه‌مندان به کارآفرینی دانشجویان مدیران کارمندان سازمان‌ها و موسسات دولتی مربیان کسب‌و‌کار سرمایه‌گذاران مدیران و کارکنان شرکت‌های خصوصی مدیران و کارکنان مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری مراکز تحقیقاتی و موسسات مالی و بورس از مخاطبان این همایش یک روزه هستند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.