خانه‌های اجاره‌ای یک استارتاپ ۳۰ میلیارددلاری

0

ایده‌های نوآورانه و خدماتی که این استارتاپ ارائه می‌دهد، موجب شده ‌که ایربی‌ان‌بی یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌ها در دنیا تبدیل شود و اکنون ارزش آن به ۳۰ میلیارد دلار رسیده است.

ایربی‌ان‌بی (Airbnb) یک خدمات بازار آنلاین و مهمانداری است که به افراد امکان می‌دهد اقامتگاه‌های کوتاه‌مدت را رهن یا اجاره کنند از قبیل اجاره آپارتمان، خوابگاه و هتل. این استارتاپ مالک هیچ‌یک از این اقامتگاه‌ها نیست؛ فقط یک واسطه است و در ازای هر رزرو کمیسیون خود را از مهمانان و میزبانان دریافت می‌کند.

این استارتاپ بیش از ۳میلیون محل اقامت در ۶۵هزار شهر و ۱۹۱ کشور دارد‌ و هزینه اقامتگاه توسط میزان تعیین می‌شود. مانند تمام خدمات مهمانداری، ایربی‌ان‌بی نوعی استفاده جمعی و اشتراک‌گذاری است. ثبت‌نام و ایجاد حساب رایگان است. در هر رزرو، این شرکت ۶ تا ۱۲ درصد از مهمان و ۳ درصد از میزبان هزینه خدمات دریافت می‌کند.

کاربران می‌توانند با استفاده از انواع مختلفی از فیلترها اعم از نوع اقامتگاه، تاریخ، موقعیت مکانی‌ و قیمت اقامتگاه دلخواه خود را جست‌وجو کنند. قبل از رزرو، کاربران باید یک نشانی ایمیل، شماره تلفن یا اسکن از کارت شناسایی معتبر ارائه دهند.

علاوه بر وب‌سایت ایربی‌ان‌بی، این شرکت اپلیکیشن‌های همراه برای آی‌او‌اس، اپل واچ‌  و اندروید ارائه می‌دهد. اپلیکیشن همراه این استارتاپ تا‌کنون چندین بار جایزه دریافت کرده است.

این استارتاپ با ایده تسهیل در ارتباط بین مسافرانی که به دنبال یک محل اقامت می‌گردند و صاحبان اقامتگاه‌هایی که می‌خواهند میزبان مسافران باشند، راه‌اندازی شده است. ایربی‌ان‌بی در سال ۲۰۰۸ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ۶۰ میلیون معامله را تسهیل کرده است. ایده‌های نوآورانه و خدماتی که این استارتاپ ارائه می‌دهد، موجب شده ‌که ایربی‌ان‌بی یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌ها در دنیا تبدیل شود و اکنون ارزش آن به ۳۰ میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر کسب درآمد از سرمایه‌گذاران، ایربی‌ان‌بی برای کاربران هم درآمدزاست. اجاره‌دهندگان در شهرهای گران مانند نیویورک، سن‌فرانسیسکو‌ و ونکوور، اغلب با اجاره‌دادن سکونتگاه‌های شخصی خود درآمد کسب می‌کنند. یکی از رمزهای موفقیت این استارتاپ حفظ حریم شخصی کاربران و درک مخاطبان مقصد خود است.

ایربی‌ان‌بی چیزی فراتر از اجاره جاست؛ درباره افراد و تجربیات آنهاست. هدف از راه‌اندازی آن نزدیک کردن افراد به یکدیگر است تا بیشتر با همنوع خود در تعامل باشند.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.