اپلیکیشنی برای دروپنجره‌فروش‌ها

0

اپلیکیشن‌های بسیاری وجود دارد که از آنها می‌توان برای انجام سریع‌تر کارها استفاده کرد، در بین این اپلیکیشن‌ها برخی برای کسب‌و‌کارهای مختلف تقریبا کارایی یکسانی دارند مانند اپلیکیشن‌های حسابداری، مدیریتی و غیره. اما برخی دیگر تخصصی‌تر عمل می‌کنند مانند اپلیکیشن فارسی مستر‌وین.

این اپلیکیشن ابزار کاربردی و مناسبی برای طراحان و فروشندگان در و پنجره ساختمان است و امکانات مفیدی را در اختیار آنها قرار می‌دهد. نحوه کار با این ابزار به شرح زیر است:

اولین بخشی که در منوی کناری اپلیکیشن به چشم می‌خورد، «مدیریت پروژه» است. شما باید برای هر کدام از مشتریان خود یک پروژه جدید تعریف کنید.

با لمس دکمه «پروژه جدید»، می‌توانید اطلاعات مشتری یا پروژه را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، کد پروژه، شماره تماس، آدرس و توضیحات است. حتی می‌توانید هزینه نصب و مواد مصرفی را نیز برای مشتری خود ثبت کنید.

بخشی به نام «گروه مشتری» نیز در این صفحه قرار دارد که با انتخاب آن، فاکتور با توجه به درصد تخفیف‌های تعریف‌شده در بخش تنظیمات اپلیکیشن، محاسبه خواهد شد.

با زدن دکمه «ذخیره اطلاعات» این پروژه به لیست پروژه‌های شما افزوده می‌شود و می‌توانید طراحی را شروع کنید. لازم به ذکر است که امکان ویرایش و حذف پروژه نیز وجود دارد. لیست تمامی پروژه‌های ایجاد شده نیز از قسمت مدیریت پروژه در دسترس است.

قدم بعدی پس از ایجاد پروژه، انجام عملیات طراحی و تعریف یونیت‌های مختلف است.

از لیست پروژه‌های نمایش داده شده، پروژه موردنظر خود را انتخاب کرده و گزینه «طراحی» را لمس کنید. اگر تعداد پروژه‌های تعریف‌شده زیاد باشد، می‌توانید از قابلیت جست‌وجوی تعبیه‌شده در برنامه بهره گرفته و در سریع‌ترین زمان عملیات طراحی را آغاز کنید.

با لمس دکمه «یونیت جدید»، صفحه‌ای به شما نمایش داده می‌شود که شامل جزئیات یونیت مانند نام، محل نصب، تعداد، نوع الگو، ابعاد و‌… است. اگر الگوی مستطیلی را انتخاب کرده باشید، مستقیما می‌توانید با وارد‌کردن ابعاد و لمس دکمه «طراحی یونیت»، عملیات طراحی را ادامه دهید.

درصورت انتخاب الگوی غیرمستطیلی، ابتدا لازم است نوع الگوی دلخواه‌تان را انتخاب کنید. الگوی متوازی‌الاضلاع، ذوزنقه، مثلث، گوشه مورب، منتظم، گوشه خم، کلبه، دایره و مسجدی از جمله الگوهای در دسترس هستند.

جذاب‌ترین مرحله در کار با این اپلیکیشن، بخش طراحی آن است. به‌راحتی و با استفاده از ابزارهای مستروین می‌توانید هر نوع در و پنجره‌ای را طراحی کرده و در و پنجره‌ها را به قسمت‌های مختلف با اندازه‌های قابل ویرایش تقسیم کنید. در بخش ابزارهای ویژه نیز امکاناتی از قبیل افزودن روکوب، پاخور، ارتفاع‌دهنده و … در دسترس قرار گرفته‌اند.

پس از اتمام طراحی و با لمس آیکون ذخیره در گوشه سمت راست، یونیت شما به لیست یونیت‌های پروژه اضافه می‌شود.

زمانی که طراحی یونیت برای بخش‌های مختلف ساختمان تمام شد، می‌توانید با مراجعه به بخش «فاکتور» در منوی اصلی سمت راست برنامه، برای پروژه پیش‌فاکتور صادر کنید. امکان انتخاب همزمان تمام یونیت‌ها و یا یونیت‌های خاص هم وجود دارد.

با لمس آیکون چرخ‌دنده در گوشه سمت چپ، به بخش تنظیمات فاکتور دسترسی پیدا می‌کنید و قادر به ویرایش برخی قسمت‌ها می‌شوید. به طور مثال، می‌توانید روش قیمت‌دهی، درصدهای تخفیف، هزینه‌های جانبی و‌… را ویرایش کرده و در فاکتورهای صادر شده اعمال کنید.

بخش دیگری به عنوان «تنظیمات نسخه رایگان» در منوی کناری اپلیکیشن وجود دارد که به کمک آن می‌توانید قیمت هریک از اقلام مانند پروفیل‌های اصلی آلومینیومی یا upvc ، یراق‌آلات، شیشه، عنوان شرکت و … را تغییر دهید. این قیمت‌ها در صدور فاکتور مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اپلیکیشن مستر‌وین علاوه بر نسخه اندروید، یک نسخه دسکتاپ نیز دارد و برای ارسال پروژه به نسخه دسکتاپ، باید اپلیکیشن را فعال‌سازی کنید، چرا‌که این قابلیت برای نسخه رایگان در دسترس نیست.

قابلیت دیگری که با فعال‌سازی برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد، استفاده از مشخصات اجزا شامل کلیه پروفیل‌ها، یراق‌آلات، شیشه‌ها به همراه کلیه قیمت‌ها و تنظیمات صورت گرفته در نسخه دسکتاپ ‌روی نسخه موبایل است. برای این کار کافی است از منوی اصلی وارد قسمت مشخصات اجزا شده و دکمه «به‌روز‌رسانی مشخصات اجزا» را لمس کنید.

تیم تولید‌کننده این نرم‌افزار بخشی تحت عنوان «فیلم‌های آموزشی» را نیز در اپلیکیشن قرار داده تا کاربران و طراحان مستر وین به‌راحتی و در اسرع وقت بتوانند نحوه کار با اپلیکیشن را یاد بگیرند و با جزئیات آن آشنا شوند.

نقاط قوت اصلی این اپلیکیشن عبارتند از:

  طراحی کاربرپسند

  استفاده از فونت‌های خوانا

  قابلیت‌های پیشرفته برای طراحی در و پنجره

  امکان ارسال پروژه به نسخه دسکتاپ

  پیش‌نمایش طرح‌ها

  قابلیت صدور پیش‌فاکتور به همراه تنظیمات مربوطه

  قابلیت دریافت و استفاده از کلیه اجزا و اطلاعات تعریف‌شده ‌روی نسخه دسکتاپ.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.