define چرا شرکت‌های سیلیکون ولی مشتری اسکات دیزاین شده‌اند؟ |هفته‌نامه شنبه
بازاریابی

چرا شرکت‌های سیلیکون ولی مشتری اسکات دیزاین شده‌اند؟

شرکت طراحی اسکات (Scott Design) از جمله شرکت‌های موفق تبلیغاتی جهان به شمار می‌رود که با طراحی و ارائه برنامه‌های دقیق بازاریابی برای شرکت‌های برجسته سیلیکون ولی، جایگاه قابل توجهی را در بین آژانس‌های تبلیغاتی جهان پیدا کرده است. طراحی وب‌‌سایت، تبلیغات آنلاین، بازاریابی از طریق سیستم‌عامل‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف، از جمله مهم‌ترین روش‌های کاری این شرکت محسوب می‌شوند.

این شرکت که در سال 1993 با مشتریان انگشت‌شماری از شرکت‌های واقع در سیلیکون ولی کار خود را آغاز کرده بود، هم‌اکنون با گذشت چیزی بیش از 20سال، برجسته‌ترین شرکت‌های واقع در این دره تجاری را مشتری خود ساخته و با ارائه دانش فنی و تخصصی خود در زمینه بازاریابی، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های تجاری جهان را با خود همراه کرده است. اگرچه در حال حاضر آژانس اسکات یک شرکت طراحی و تبلیغاتی بین‌المللی محسوب می‌شود که مشتریان زیادی از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک جهان را به خود اختصاص داده است، اما با توجه به اینکه شرکت اسکات، کار خود را با مشتریانی از سیلیکون ولی آغاز کرده است، هم‌اکنون نیز مطرح‌ترین مخاطبان این آژانس، شرکت‌های سیلیکون ولی هستند که جایگاه قابل توجهی را نیز به این شرکت تبلیغاتی در سطح جهان بخشیده‌اند. لذا با توجه به جایگاه مهم و تأمل‌برانگیزی که شرکت طراحی اسکات در بین مشتریان خود در سیلیکون ولی یافته است، در ادامه به برخی از مهم‌ترین راهکارها و دستاوردهای این شرکت در زمینه طراحی و ارائه تبلیغات موفق اشاره می‌کنیم:

داشتن مشتریان خاص

دایره مشتریان شرکت اسکات، بزرگ‌ترین رهبران تکنولوژی جهان، کسب‌وکارهای متوسط و حتی استارتاپ‌های کوچک واقع در سیلیکون ولی را شامل می‌شود و بنابراین نوع خاص مشتریان این آژانس در پیشرفت و بهبود روش‌های خلاقانه آن بی‌تأثیر نخواهند بود. حضور در یکی از بزرگ‌ترین اماکن تجاری جهان و سر و کار داشتن با مشتریانی که بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری جهان محسوب می‌شوند، طبعا در شکل‌گیری روند نوآوری و خلاقیت این آژانس تأثیرگذار بوده و به نوعی می‌توان گفت، نوع مشتریان خاص این شرکت، تحولات نوآورانه زیادی را در ارائه راهکارها و شیوه‌های بازاریابی آن باعث شده است.

تیم حرفه‌ای و به‌روز

داشتن یک تیم خلاق و حرفه‌ای نیز از دیگر نقاط منحصربه‌فردی است که جایگاه شرکت اسکات را به عنوان یک شرکت خلاق و نوآور در زمینه طراحی و تبلیغات در سیلیکون ولی حفظ کرده است. این شرکت به خوبی دریافته است که برای نگه‌داشتن مشتریانی که در سیلیکون ولی فعالیت دارند، باید تیمی مجرب، متخصص و آگاه به فناوری‌های روز دنیا را داشته باشد و در عین حال، به روز بودن را نیز سرلوحه این تیم کاری قرار دهد، به طوری که مطابق با پیشرفت‌های روزافزون فناوری در سیلیکون ولی، روش‌ها و راهکارهای این شرکت نیز به‌روز شده و حرفه‌ای‌تر و کارآمدتر ارائه شوند.

هدف مشتری، هدف آنهاست!

ترسیم اهدافی که به عنوان مهم‌ترین هدف‌های یک شرکت باید به آنها پایبند بود، در شکل‌گیری روند موفقیت‌آمیز آن شرکت بسیار مهم است، در همین راستا نیز یکی از اهداف مهم و قابل توجهی که شرکت اسکات برای خود ترسیم کرده و تمام کارکنان خود را ملزم به رعایت آن می‌داند، موفقیت مشتری است؛ به این معنا که در نهایت، با موفقیت مشتری است که این شرکت نیز موفق خواهد شد. در نظر گرفتن چنین هدفی، راهکارهای این شرکت را نیز تحت‌الشعاع قرار خواهد داد، به نحوی که در انجام فرایند طراحی و ارائه راهکارهای بازاریابی خود، تنها به اهداف مشتریان فکر کرده و مخاطبان آنها را مشتری خود می‌داند؛ به بیان بهتر، شرکت اسکات در تیم مشتری خود قرار گرفته و برنده شدن مشتری را مساوی با برنده شدن خود می‌داند. جالب است بدانید که داشتن چنین فلسفه‌ای از جمله دلایل اصلی موفقیت این آژانس در بین مخاطبان سیلیکون ولی محسوب می‌شود، به طوری که برخی از مشتریان شرکت اسکات، بیش از 15سال است که با این شرکت همکاری خود را ادامه داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.