define ربات ترید ایرانی والکس چیست و چگونه کار می‌کند |هفته‌نامه شنبه
محتوای برند انتخاب سردبیر

نقد و بررسی سرویس ربات معامله‌گر صرافی ارز دیجیتال والکس

صرافی ارز دیجیتال والکس به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین صرافی‌های ایران، اولین ارائه‌کننده‌ی سرویس ربات معامله‌گر در این حوزه است. ربات معامله‌گر در بازار فارکس ابزاری آشنا به‌شمار می‌رود اما در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال کاربران ایرانی تجربه‌ی زیادی در استفاده از این سرویس ندارند.

ربات ترید چیست؟

ربات‌های تریدر ارز دیجیتال مانند ربات‌های تریدر والکس، برای خودکار سازی معاملات استفاده می‌شوند. این ربات‌ها برنامه‌هایی هستند که برای به دست آوردن نتایج خاصی در معاملات اجرا می‌شوند. این نتایج با استفاده از استراتژی‌هایی که کاربر تعیین می‌کند و آن‌ها را از طریق پارامترهای مشخص به ربات فرمان می‌دهد به دست می‌آیند.

نقش مهمی که ربات‌های معاملاتی کریپتو مانند ربات‌های تریدر والکس ایفا می‌کنند، حذف احساسات انسانی در تصمیم‌گیری‌های تجاری است. مهم نیست چقدر باتجربه باشید؛ ممکن است احساسات شما در خرید و فروش ارز دیجیتال تأثیر بگذارد و اشتباهاتی مرتکب شوید. این اشتباهات ممکن است باعث ورود و خروج بی‌موقع یا بد موقع شما شوند یا شما را از انجام تصمیم‌های حساس باز دارند.

ربات‌ها دستورالعمل‌ها را اجرا می‌کنند. آنها همچنین به هیچ مهارت فنی سطح بالایی برای کار کردن نیاز ندارند و این روزها یکی از ابزارهای معاملاتی فوق‌العاده به حساب می‌آیند.

ربات ترید چگونه کار می‌کند؟

داده‌ها حرف اول را می‌زنند؛ به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل داده‌ها برای موفقیت یک ربات معاملاتی رمزنگاری مانند ربات های تریدر والکس بسیار مهم است. برخلاف انسان‌ها، نرم‌افزار مجهز به یادگیری می‌تواند حجم وسیع داده را سریع‌تر، هوشمندتر و بهتر شناسایی، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کند.

تولید سیگنال

هنگامی که تجزیه و تحلیل داده‌ها کامل شد، تولید سیگنال توسط یک ربات مانند ربات های تریدر والکس اساساً کار معامله‌گر را انجام می‌دهد. ربات معامله‌گر قیمت را پیش بینی می‌کند و معاملات احتمالی را بر اساس داده‌های بازار و شاخص‌های تحلیل تکنیکال شناسایی می‌کند.

تخصیص ریسک

تخصیص ریسک جایی است که ربات ریسک را بر اساس مجموعه خاصی از پارامترها و قوانین تعیین شده توسط معامله گر توزیع می‌کند که معمولاً شامل نحوه و میزان تخصیص سرمایه در هنگام معامله است.

اجرا

اجرا مرحله‌ای است که در آن رمز ارزها بر اساس سیگنال‌های تولید شده توسط سیستم معاملاتی از پیش تنظیم شده خرید و فروش می‌شوند. در این مرحله، سیگنال‌ها، سفارش‌های خرید یا فروش را تولید می‌کنند که از طریق API به صرافی ارسال می‌شوند.

اکنون که با تعریف ربات ترید و نحوه عملکرد آن آشنا شدیم، ربات‌های ترید صرافی دیجیتال والکس را بررسی می‌کنیم.

ربات گرید نقطه‌ای (Spot Grid)

یک استراتژی معاملاتی و یکی از  ربات های تریدر والکس است که به دنبال کسب سود از نوسانات بازار از طریق موقعیت یابی سفارشات خرید و فروش است.

مزیت اصلی ربات گرید نقطه‌ای این است که تحت تأثیر احساسات انسانی نیست. این ربات با درک پویایی بازار، معاملات را بر اساس نوسانات بازار مدیریت می‌کند و بهترین روش برای کسب سود از شکاف قیمتی در بازار است.

 در صورت افزایش قیمت، ربات معامله گر والکس سفارش‌ها را در قیمت تعیین شده به فروش می‌رساند و زمانی که قیمت کاهش پیدا کند، ربات سفارش‌های خرید را در قیمت تعیین شده انجام می‌دهد.

در صورتی که تازه وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم از بخش معاملات خودکار استفاده کنید. در این بخش ربات معاملاتی والکس به صورت خودکار داده‌های تاریخی ارز مورد نظر را بررسی و بر اساس آن نقاط خرید و فروش را برای شما مشخص می‌کند. در صورتی که تجربه کافی در بازار کریپتوکارنسی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از بخش «سفارشی سازی» استفاده کنید. در این بخش این شما هستید که استراتژی و نقاط خرید و فروش را برای ربات مشخص می‌کنید.

ربات گرید بی نهایت (Infinity Grid)

در این ربات معامله گر والکس شما تنها نیازمند تعیین قیمت توقف در بازار هستید.

ربات گرید بی‌نهایت والکس مناسب بازارهای پر نوسان با رشد قیمتی مناسب است. ربات گرید بی نهایت تضمین می‌کند دارایی اولیه شما همواره ثابت خواهد بود و تنها زمانی که قیمت برای فروش و کسب سود مناسب باشد، اقدام به فروش خواهد کرد.

برای استفاده از این ربات معامله گر والکس شما تنها نیازمند تعیین قیمت توقف در بازار هستید. پس از آن ربات به صورت خودکار در قیمت کم خرید می‌کند و در قیمت بالا، ارز شما را می‌فروشد در حالی که ارزش دارایی اولیه شما دست نخورده باقی خواهد ماند.

منظور از قیمت توقف در ربات گرید بی نهایت چیست؟

همان‌طور که از اسم این ربات نیز مشخص است، معاملات این ربات معامله گر والکس تا زمانی که شما آن را متوقف کنید یا به قیمت توقف آن برسد، ادامه پیدا می‌کند. وظیفه اصلی این ربات ترید والکس فروش ارز شما در زمان پامپ قیمت است. ممکن است این پامپ تا چندین ماه ادامه داشته باشد؛ بنابراین ربات نیز در طول این مدت مشغول ثبت سفارش‌های فروش بر اساس نرخ سود تعیین شده است. توقف قیمت نقطه‌ای است که ربات دیگر ارز برای شما نمی‌خرد.

ربات اسمارت ری‌بالانس (Smart Rebalance)

این ربات وظیفه‌ی تنظیم منظم پورتفولیوی کاربران را برعهده دارد. شما می‌توانید با فعال کردن این ربات در بازه‌های زمانی مشخص یا در زمانی که بالانس پورتفولیوی شما به اندازه‌ای مشخص تغییر کرد، سود و زیان خود را تنظیم کنید.

 فرض کنید شما سبدی از ارزهای دیجیتال در اختیار دارید که ۵۰ درصد آن را بیت کوین، ۴۰ درصد آن را اتریوم و ۱۰ درصد آن را تتر تشکیل داده است. با افزایش و کاهش‌های طبیعی قیمت این ارزها، بخشی از سبد شما سودده و بخشی از سبد شما زیان‌ده خواهد بود. با استفاده از ربات اسمارت ری‌بالانس شما می‌توانید درصد سهم بیت کوین، اتریوم و تتر را همواره ۵۰، ۴۰ و ۱۰ درصد نگه دارید. این بالانس درصدی باعث می‌شود شما از سود افزایش قیمت یک ارز برای جبران ضرر کاهش قیمت ارز دیگر استفاده کنید.

این ربات از دو استراتژی برای بالانس پورتفولیوی شما استفاده می‌کند:

استراتژی بالانس زمانی

در این استراتژی شما به ربات دستور می‌دهید در بازه‌های زمانی مشخص سبد شما را بررسی و آن را تراز کند.

استراتژی بالانس درصدی

در این استراتژی شما به ربات دستور می‌دهید بعد از تغییر سهم هر ارز به میزان مشخص، سبد شما را بدون در نظر گرفتن زمانی که از آخرین بالانس گذشته، دوباره بالانس کند.

ربات ارز دیجیتال والکس برای چه کاربرانی مفید است؟

همان‌طور که گفته شد استفاده ربات ارز دیجیتال این سرویس به دانش فنی بالایی نیاز ندارد اما در عین حال آشنایی با استراتژی‌ها و توانایی تعیین استراتژی‌هایی با ریسک کم یک نیاز اصلی برای استفاده از ربات معامله‌گر والکس است.

کاربرانی که در کنترل احساسات خود برای انجام معامله با چالش روبرو می‌شوند، می‌توانند با استفاده از این سرویس، ریسک ضررده شدن فعالیت‌های خود را تا سطح بسیار مناسبی کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.