رادیو شنبه پادکست های استارتاپی مقالات رمز ارز

پادکست افسانه مخترع بیت‌کوین

معمای بیت‌کوین

پادکست مخترع بیت کوین

دیگر کسی نیست که اسم ارز دیجیتال به گوشش نخورده باشد. بیشتر ما حالا حداقل شناختی کلی از بیت‌کوین به عنوان با ارزش‌ترین و معروف ترین رمزارز دنیا داریم. اما این شناخت چقدر قدمت دارد و آن را مدیون چه کسانی هستیم؟ اواخر سال‌2008 ایده بیت‌کوین متولد شد. اما از خالقی که هیچ کس از هویت واقعی آن با خبر نیست. خالق و مخترع بیت کوین فرد یا گروهی بود که ساتوشی ناکاماتو نام دارد. البته کد این ارز دیجیتال در سال‌2007  نوشته شده بود. اما ساتوشی در نوامبر‌2008 مقاله سفید معروف مربوط به بیت‌کوین را منتشر کرد است.

او این مقاله را برای متخصصان ارز الکترونیکی ارسال کرد و بیت‌کوین به صورت رسمی پا به دنیای ما گذاشت و اقتصاد را به طور کامل متحول کرد.

آغاز به کار بیت‌کوین

در اوایل سال‌2009  شبکه بیت‌کوین کار خود را آغاز کرد. البته رد  پای ساتوشی تا یک سال بعد هم در اینترنت پیدا بود و تا سال‌2010  ساتوشی در کنار ایده‌اش حضور داشت و نواقص آن را برطرف می‌کرد.  اما در سال‌2010  این هویت مجهول و ناشناخته به طور کامل ناپدید شد تا رازآلودگی آن چند برابر شود. با وجود اینکه او با توسعه‌دهندگان دیگر در راستای بهبود بیت‌کوین کار می‌کرد، کسی از هویت ساتوشی اطلاعی نداشت. این هویت تا به همین امروز هم یک معمای حل‌نشده باقی مانده است. و البته حجم زیادی از بیت کوین که در اختیار ساتوشی قرار دارد.

شرح داستان ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت کوین

این اپیزود رادیو‌شنبه به بیت‌کوین و افسانه‌هایی که با محوریت این مفهوم ایجاد شده می‌پردازد. از سال‌2008 تا‌به‌حال گروه‌ها و افراد مختلفی در جهت پیدا‌کردن هویت مخترع بیت کوین  فعالیت کردند. هر کدام از این گروه‌ها در رابطه با هویت، ملیت و دیگر ویژگی‌های ساتوشی گمانه‌زنی‌هایی کردند. عده‌ای حتی نام ساتوشی را مخفف نام یک شرکت  یا یک سازمان می‌دانند که رمزارز‌ها را کنترل می‌کند. در این اپیزود از رادیو شنبه می‌توانید همه این حدسیات و گمانه‌زنی‌ها را راجع به هویت رازآلود مخترع بیت کوین و معماهای دیگری که با محوریت بیت‌کوین شکل گرفته، بشنوید.

مطلب پیشنهادی: نحوه محاسبه بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.