تأثیر تکنولوژی تبلیغات(ad tech) بر آینده دیجیتال مارکتینگ

Ad tech یا فناوری تبلیغات دیجیتال مارکتینگ چیست؟

0

Ad tech یا فناوری تبلیغات دیجیتال مارکتینگ به عنوان طیف وسیعی از نرم‌افزارها و ابزارهایی تعریف شده است که برندها و آژانس‌های تبلیغاتی برای تنظیم استراتژی و مدیریت تبلیغات دیجیتالی از آن‌ها بهره می‌برند.

Ad tech یا فناوری تبلیغات دیجیتال مارکتینگ به عنوان طیف وسیعی از نرم‌افزارها و ابزارهایی تعریف شده است که برندها و آژانس‌های تبلیغاتی برای تنظیم استراتژی و مدیریت تبلیغات دیجیتالی از آن‌ها بهره می‌برند. بازاریابی همیشه مهم‌ترین بخش برای یک کسب و کار بوده است. با توجه به توسعه تکنولوژی‌های جدید، روش‌های مختلف بازاریابی نیز بهینه‌تر شدند و بازدهی بیشتری را به همراه دارند.

دیجیتال مارکتینگ یکی از روش‌های مهم در توسعه کسب و کار و رونق آن است که می‌توان به کمک آن بازدهی بسیار بیشتری از بازاریابی دریافت کرد. فناوری‌هایی که در این زمینه به بشر کمک می‌کنند امروزه وارد بازار کسب و کارها شده‌اند و روند تبلیغات دیجیتال مارکتینگ را بهتر پیش می‌برند.

تکنولوژی جدید تبلیغات و بازاریابی

تکنولوژی در تبلیغات یک جایگاه اختصاصی برای تبلیغات است. اکوسیستم تکنولوژی جدید تبلیغات دو نهاد اصلی دارد که شامل طرف تقاضا و طرف عرضه است.

تبلیغ‌کنندگان قصد دارند با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی مؤثر، برای رسیدن به مخاطب هدف خود، بهینه‌سازی این کمپین‌ها، اندازه گیری و ردیابی اثر تبلیغات، جمع‌آوری بینش مشتری و غیره از بودجه سرمایه‌گذاری شده در زمینه بازاریابی و تبلیغات بیشتری بهره را ببرند.

البته فضای نامحدود اینترنت این امکان را برای آن‌ها فراهم کرده است. سیستم عامل های مختلفی در این زمینه وجود دارند که بر اساس موقعیت جغرافیایی و نوع کسب و کارتان می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

تبلیغات‌دیجیتال مارکتینگ بر اساس یک سری برنامه نویسی های کامپیوتری انجام می‌گیرد و می‌تواند قابلیت‌های مختلفی را به کاربران این فضا ارائه کند.

با توجه به این که تکنولوژی جدید تبلیغات به صورت مجازی کار خود را انجام می‌دهد، نیازی به ابزارهای فیزیکی ندارند و به صورت مجازی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. به همین علت به آن‌ها فضای مجازی گفته می‌شود و در دستگاه‌های هوشمندی مانند گوشی تلفن همراه، رایانه و … قابل دسترسی هستند.

شبکه‌های اجتماعی و تکنولوژی جدید تبلیغات دیجیتال مارکتینگ

در گذشته برای تعامل با مشتریان و مخاطبان خود باید از طریق نامه و در سطح مدرن‌تر با ایمیل در ارتباط بودیم اما امروزه ارتباط با افرادی که فرسنگ‌ها با ما فاصله دارند بسیار راحت است و می‌توان با شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، لینکدین و غیره با آن‌ها در ارتباط بود. همین امر سبب می‌شود تا زمینه برای بازاریابی موفق باز شود و بتوان از این فضا نهایت بهره را برد.

گروه‌ها و کانال‌های مختلفی را با این پلتفرم‌ها می‌توان ساخت و اطلاعات و آگهی‌های مربوط به خدمات و محصولات خود را در آن‌ها قرار داد و بدین صورت در زمینه تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ فعالیت کرد. تبلیغات دیجیتال‌مارکتینگ به علت این که دسترسی به مخاطبان زیادی را به شما می‌دهد، بازدهی زیادی دارد.

تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ
تاثیر تبلیغات در دیجتال مارکتینگ

ابزارهای بازاریابی محتوا و تبلیغات دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای بازاریابی محتوایی مختلفی وجود دارد که برای استفاده بهینه و درست از آن‌ها باید افرادی با آن‌ها کار کنند که حرفه‌ای و متخصص باشند و قوانین مربوط به هریک از این ابزارها را به خوبی بشناسند. برخی از این ابزارها شامل موارد زیر است:

بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوگر یا SEO:

در این ابزار با بهینه‌سازی سایت، صفحه کسب و کار به ابتدای اولویت‌های موتورهای جستجوگر می‌رود و از این طریق می‌توانید خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

سیستم مدیریت محتوا یا CMS:

این سیستم برای موفقیت اکثر وب سایت‌ها حیاتی است. این سیستم جهت مدیریت ساده محتوای وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه کاربردی مدیریت محتوا و تحویل محتوا، عناصر تشکیل دهنده این سیستم هستند.

مدیریت دارایی‌های دیجیتال

این تکنولوژی نیز برای تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. DAM یا مدیریت دارایی دیجیتال در رابطه با انعطاف پذیری، کنترل، دسترسی و گزارش‌نویسی دارایی‌های دیجیتال بین سازمان‌ها، مشتریان و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تکنولوژی در اصل تحویل محتوای صحیح به افراد مناسب را انجام می‌دهد.

فراخوان‌های جذب مشتری و …

این ابزارها با توجه به شرایط کسب و کار و نیاز آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر چه نحوه کار با آن‌ها را بهتر بدانید، بازدهی بیشتری خواهند داشت.

ابزارهای فعال سازی فروش و تکنولوژی در تبلیغات دیجیتال مارکتینگ

این روزها فروش به روش سنتی کمی دچار مشکل شده است و اگر صاحبان مشاغل قصد دارند رشد بیشتری داشته باشند باید به فروش‌های اینترنتی روی آورند. ابزارهای فعال سازی فروش یکی از بهترین گزینه‌هایی است که قرار دادن آن در سایت‌های مربوط به شرکت می‌تواند بسیار مناسب باشد.

این نرم‌افزارها باعث می‌شوند بدون این که ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار وجود داشته باشد، پروسه خرید به اتمام برسد. پرداخت وجه نیز به صورت اینترنتی، کارت به کارت یا پس از تحویل کالا خواهد بود. به همین خاطر ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز خرید انجام گیرد و نیازی به زمان بندی خاصی ندارد.

تبلیغات دیجیتال مارکتینگ و مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM

یکی از نمونه‌های بارز تکنولوژی جدید تبلیغات، ارتباط با مشتری است که باعث شده رونق بیشتری در کسب و کارها ایجاد شود. حفظ مشتری و ارائه نظر و انتقاد از این طریق می‌تواند به افزایش کیفیت و عملکرد کسب و کار بینجامد و از این طریق می‌توان نقص‌های موجود در خدمات یا محصول را برطرف کرد.

با این نرم‌افزار علاوه بر خودکار سازی فرآیند فروش، کانال‌های ارتباطی مانند نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مخاطبان و مشتریان نیز به صورت یکپارچه قابل دسترسی است.

پیگیری عملکرد مشتریان و ارسال پیام به آن‌ها به کمک این نرم‌افزار و به صورت خودکار قابل انجام است و باعث می‌شود تا حجم کارهای دست انسان به مراتب کمتر و سرعت ارائه خدمات و تعهدات بیشتر شود و به دنبال آن رضایت مشتریان نیز تأمین شود.

نرم‌افزار اتوماسیون بازاریابی و تکنولوژی در تبلیغات دیجیتال مارکتینگ

این نرم‌افزار به شرکت‌های تولیدی و بازاریابی این امکان را می‌دهد که پیام‌های بازاریابی خود را از طریق پلتفرم‌های مختلف مانند وب سایت‌ها، ایمیل، پیامک و رسانه‌های اجتماعی به طور مؤثر برای مشتریان احتمالی ارسال کند هم‌چنین این نرم‌افزار به عنوان تبلیغات دیجیتال مارکتینگ موجود در بخش ارتباط با مشتریان نیز محسوب می‌شود و کار بازاریابی را برای این کسب و کار‌ها راحت‌تر و بهینه‌تر انجام می‌دهد.

با توجه به این که امکان دسته‌بندی مشتریان و مخاطبان بر اساس واکنش‌های آن‌ها در این نرم‌افزار‌ها وجود دارد، ارسال پیام و بازاریابی بهتر انجام می‌گیرد و گروهی انتخاب می‌شوند که بیشترین احتمال خرید را دارند و با یک بخش پشتیبانی می‌توان به راحتی گروه عظیمی از مشتریان را ساماندهی کرد و به نظرات و پیشنهادات آن‌ها نیز رسیدگی کرد.

تکنولوژی در تبلیغات چه تأثیری بر دیجیتال مارکتینگ دارد؟

دیجیتال مارکتینگ روز به روز توسعه بیشتری می‌یابد و با توسعه‌ی خود به صاحبان کسب و کارها کمک می‌کند تا بتوانند هر چه سریع‌تر و بهتر به اهداف خود دست یابند. بدون شک تکنولوژی در تبلیغات می‌تواند کارایی بسیار بالایی در افزایش سوددهی یک کسب و کار داشته باشد.

مزایای زیادی که تبلیغات دیجیتال مارکتینگ به همراه دارد باعث می‌شود که بتوان بین رقیبان خود نبض بازار را در دست گرفت و خدمات و محصولات خود را در سطح گسترده‌تری ارائه داد.

تکنولوژی در تبلیغات

تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ و دلیل گرایش به آن

ارتباطات در دوران مختلف به صورت‌های متفاوتی انجام می‌گیرد. در گذشته ارتباطات تلویزیونی و رادیویی با عموم مردم جامعه زیاد بود و به همین علت تبلیغات رسانه‌ای هر چند هزینه بالایی داشت ولی می‌توانست کارایی زیادی هم داشته باشد؛ اما این روزها تقریباً تمام افراد یک گوشی یا سیستم هوشمند دارند که به کمک آن به دنیای اینترنت متصل می‌شوند.

این امر سبب می‌شود تا بتوانند استفاده فراوانی از تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ ببرند. با توجه به این که هزینه ارتباط با افراد در شهرها و کشورهای مختلف به کمک اینترنت کمتر شده است می‌توان از این توسعه ارتباطی در سطح جهانی در زمینه بازاریابی استفاده فراوان برد.

همچنین افراد در هر جایی که حضور داشته باشند می‌توانند با ورود به گوشی موبایل خود از پلتفرم‌های مختلف مبتنی بر اینترنت بهره ببرند. این روزها کسب و کارهایی که بساط خود را در فضای اینترنت می‌گسترانند به مراتب رشد سریع‌تری از انواع کسب و کارهایی دارند که از روش سنتی استفاده می‌کنند.

آینده دیجیتال مارکتینگ با تکنولوژی در تبلیغات

رشد سریع تکنولوژی باعث شده است تا رشد کسب و کارها هم سریع‌تر اتفاق بیفتد. هر چند دیجیتال مارکتینگ به خودی خود رشد بهتری از بازار سنتی دارد اما مسئله مهمی که در آن وجود دارد استفاده از تبلیغات دیجیتال مارکتینگ است.

روش‌های مختلفی که برای افزایش بازدهی تبلیغات در این مطلب بررسی شدند می‌توانند به صورت جداگانه یا در کنار هم برای یک کسب و کار مورد استفاده قرار گیرند. این تکنولوژی‌ها نه تنها باعث می‌شوند تا بازاریابی سریع‌تر انجام گیرد بلکه نیازی به نیروی انسانی زیاد و هزینه بر نیز برای این کار نیست.

از این رو یک کسب و کار که در گذشته با صدها نفر شروع به کار و بازاریابی می‌کرد، با این تکنولوژی‌های جدید شروع یک کسب و کار با ۱۰ نفر نیز قابل انجام است. آشنایی با خدمات دیجیتال مارکتینگ

بدون شک این تغییرات باعث می‌شود تا هزینه‌های جانبی کسب و کار کاهش یابد و بدین صورت علاوه بر سود بیشتر بتوان با هزینه‌های کمتری نیز یک کسب و کار راه انداخت. نقش تکنولوژی تبلیغات بر آینده دیجیتال مارکتینگ حتی در صورتی که پیشرفت بیشتری هم نداشته باشد، بسیار مؤثر خواهد بود و به رشد و توسعه کسب و کارها کمک شایانی می‌کند.

به گونه‌ای که می‌توان مشتریان و فروشنده‌ها در کشورهای مختلف با یک کلیک با هم در ارتباط باشند تا از این طریق بتوانند درآمدزایی بالایی داشته باشند. علاوه بر این تکنولوژی‌های جدید سبب شده است تا برخورد بین افراد کمتر شود. همین کاهش احتمال درگیری، تنش را در مباحث اقتصادی کمتر می‌کند.

برای آشنای بیشتر با استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.