پدیده یائسگی؛ فرصتی ۶۰۰ میلیارد دلاری در سراسر جهان

0

پاسخ به نیازهای و سوالات زنانی که به سن یائسگی می‌رسند، می‌تواند فرصتی ۶۰۰ میلیارد دلاری برای شرکت‌ها باشد. این نتیجه تحقیقی است که صندوق سرمایه‌گذاری Female Founders Fund انجام داده است.

از ۲۵۴‌میلیون دلاری که ‌طی ۱۰سال گذشته ‌روی تکنولوژی‌های مرتبط با سلامت زنان سرمایه‌گذاری شده، تنها ۵‌درصد آن به درمان‌های مربوط به یائسگی اختصاص یافته است.

به نظر می‌رسد که در این مورد زنان کاملا نادیده گرفته شده‌اند. اگرچه در‌خصوص مسائلی نظیر دوره بارداری سرمایه‌گذاری بسیار زیادی انجام شده اما باید به این نکته هم توجه داشت که دوره بارداری نهایتا ۹ ماه است در حالی‌که یائسگی ممکن است بیش ۱۰ تا ۳۰ سال طول بکشد.

تخمین‌ها نشان می‌دهد که تا سال‌۲۰۲۵ حدود یک میلیارد زن در سراسر جهان به سن یائسگی می‌رسند. بنابراین، این زنان نیاز به پزشک دارند.

پزشک برایشان نسخه خواهد نوشت، احتمالا نیاز به درمان‌هایی خاص دارند و ممکن است علائم و نشانه‌هایی نظیر سردرد، عرق‌کردن، خستگی و ضعف در تمرکز را در خود ببینند.

یائسگی در واقع همان پایان دوره قاعدگی در زنان است که با افزایش سن پدیدار می‌شود و زمانی تشخیص داده می‌شود که زنی برای مدت زمان ۱۲ ماه پیاپی دوره قاعدگی نداشته باشد.

صندوق سرمایه‌گذاری Female Founders Fund که از مدت‌ها قبل ‌روی استارتاپ‌های مربوط به سلامت زنان و باروری سرمایه‌گذاری می‌کرده، اخیرا مطالعاتی را در این خصوص آغاز کرده است و به دنبال استارتاپی برای سرمایه‌گذاری می‌گردد.

این صندوق هنوز ‌روی شرکتی که ‌روی سلامت زنانی مسن کار می‌کند، سرمایه‌گذاری نکرده است. این صندوق از ۲۵۰ زن که یائسه شده بود، پرسید در چه موردی می‌خواهند از محصولات و خدمات پزشکی استفاده کنند.

به نظر می‌رسد مهم‌ترین چیزی که زنان به آن اشاره کردند کرم‌های مخصوص، مکمل‌های غذایی در خصوص افزایش سن و پیری، پزشکی از راه دور، شبکه‌های اجتماعی مخصوص زنان که در این سن باشند، بوده است.

اگرچه طی سال گذشته استارتاپ‌هایی بوده‌اند که در برخی از موارد بالا فعالیت کرده‌اند اما محققان Female Founders Fund نتوانستند استارتاپی را بیابند که به طور کامل همه این زمینه‌ها را پوشش داده و کار سازمان‌یافته‌ای انجام دهد.

۷۸‌درصد زنانی که در پژوهش Female Founders Fund شرکت کرده‌اند، گفته‌اند یائسگی به شدت ‌روی روند و کیفیت زندگی‌شان اثر گذاشته و تنها ۳۶‌درصد گفته‌اند که از پیش خود را برای یائسگی آماده کرده بودند.

به نظر می‌رسد که این خود نشانه‌ای از وجود فرصتی بکر باشد چراکه ۷۱‌درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند از قرار‌گرفتن در محیط‌هایی که زنان یائسه در آن باشند، بسیار نفع می‌برند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.