موفقیت در ویدیوبرندینگ در گرو داستان‌سرایی

0

یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای برندسازی ویدیویی، ساخت روایت ویدیویی قوی از کسب‌وکارتان است، البته به طور مداوم و هدفمند

بیان داستان ابزاری بسیار قدرتمند است؛ چرا‌که این مهارت در DNA همه ما نهفته شده است. اگر به هزاران سال پیش برگردیم و به زندگی انسان‌های اولیه نگاهی بیندازیم، می‌بینیم که اجداد ما دانش را از طریق بیان داستان به یکدیگر انتقال می‌دادند و با همین روند دانش از نسلی به نسل دیگر انتقال داده شد.

همان‌طور که تکنیک‌های بیان داستان در ما ارتقا یافت، تصاویر را در قالب هنر حکاکی روی سنگ به آن اضافه کردیم. ‌‌طی زمان بیان داستان را به‌صورت کلمات مکتوب درآوردیم و این سیر تکاملی ادامه داشت تا الان که برای این کار از ویدیو استفاده می‌کنیم.

در خلق پیام برای برند‌ها آنچه بسیار مهم است، مسئله داشتن یک داستان برای برند است. امروزه برای برندها داشتن یک داستان به یک فرهنگ تبدیل شده ‌و برندهایی که داستانگو هستند، به طور معمول شانس ماندگاری و به یادآوری بیشتری دارند، زیرا در ذهن مخاطب به یک تصویر تبدیل می‌شوند.

دلیل موفقیت برندهای داستانگو در این حقیقت نهفته است که زبان ذهن ما، زبان داستان است.

قصه‌ها کوتاه‌ترین راه اتصال ذهن به قلب انسان و موثرترین عاملی هستند که می‌توان توجه افراد را به آن جلب کرد و آنها را به حرکت واداشت. هرگاه اندیشه‌های خود را به صورت داستان تعریف کنید، مخاطب آغوش خود را برای شنیدن آن باز می‌کند. انسان‌ها شنیدن و تعریف‌کردن حکایت و داستان را دوست دارند. داستان‌هایی که ارزش حکایت‌کردن داشته باشند، در مخاطب نوعی باور به موضوع داستان ایجاد می‌کنند.

در دنیای امروز، ما به‌طور گسترده‌ای داستان‌های خود را به‌صورت آنلاین از طریق ویدیوها، پادکست‌ها، کتاب‌های الکترونیکی و عکس‌ها به‌اشتراک می‌گذاریم. از آنجا که بیان داستان در سرشت ما قراردارد، اغلب جذب افراد و کسب‌وکار‌هایی می‌شویم که داستان‌های خود را برایمان به‌اشتراک می‌گذارند.

این جذابیت روایت در ویدیو‌برندینگ نیز با اولویت همراه می‌شود و یکی از مشخصه‌های برندسازی با محتوای ویدیویی، همراه‌شدن آن با داستان‌سرایی برای مخاطب است.

استوری تلینگ خاص

ویدیوهایی که روایتگر داستان شکل‌گیری، توسعه و نگاه به آینده کسب‌وکارهای بزرگ و یا حتی کسب‌وکار‌های نوپایی هستند که بیش از چند سال از شکل‌گیری آنها نمی‌گذرد.

این داستان‌ها فرصت فوق‌العاده‌ای هستند چرا‌که می‌توانند در میان مخاطبان بسیار بیشتر از یک کسب‌وکار کوچک که به‌طور معمولی شروع به‌کار می‌کند، طنین‌انداز شوند. هر فرد با کلیکی ساده یک داستان ویدیویی از یک کسب‌وکار را با فرد دیگری به‌اشتراک می‌گذارد و سپس آن هم دوباره به همین ترتیب این ویدیو را برای دیگری به‌اشتراک می‌گذارد و این روند تا به سرانجام رسیدن یک برندینگ حرفه‌ای در ذهن مشتریان به همین نحو ادامه پیدا می‌کند.

یک ویدیو داستان کسب‌وکار اگر به‌صورت هنرمندانه با احساسات مخاطب گره بخورد، بسیار پر‌طرفدار شده و بسیار بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، دیده‌خواهدشد.

در این حالت شما احتمالاً شگفت‌زده می‌شوید که چطور بیان داستان می‌تواند کاری کند که کسب‌وکارتان درآمدزایی بیشتری برایتان داشته باشد. البته آنچه که در روایت ویدیویی کسب‌وکار شما از هر چیزی مهم‌تر است، ایجاد ثانیه‌هایی به‌یادماندنی از سرگذشت برند خود در ذهن مخاطبان خود و حتی مشتریان وفادار کسب‌وکارتان است.

بیان داستان ویدیویی، رشد کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد و یک ارتباط انسانی قدرتمند بین کسب‌وکار شما و مشتریانتان برقرار می‌کند. نتیجه چه خواهد بود؟ مطمئنم که این جمله را شنیده‌اید: «مردم با کسب‌وکار، کسب‌وکار نمی‌کنند، بلکه با یکدیگر کسب‌وکار می‌کنند.»

وقتی یک مشتری از کسب‌وکاری خرید می‌کند در واقع از فردی که در آن کسب‌وکار قرار دارد خرید می‌کند. این ارتباط شخصی است که اهمیت دارد.

تعامل فرد به فرد در قالب یک کسب‌وکار اتفاق می‌افتد. در واقع به همین دلیل است که کسب‌وکاری که با مشتریان به‌وسیله استفاده از ویدیو ارتباط برقرار می‌کند، سوددهی بیشتری خواهد داشت. ویدیوی داستان‌محور در ویدیوبرندینگ، موانع یا به‌اصطلاح یخ دیجیتالی بین مشتریان شما و کسب‌وکارتان را در هم می‌شکند.

این ویدیو ارتباط ایجاد می‌کند و در ادامه مشتریان وفادار و فروش بیشتر به همراه می‌آورد. به عنوان مثال، داستان ویدیویی از اینکه چرا، چگونه و چه زمانی کسب‌وکار خود را آغاز کردید، یکی از ویدیوهایی است که می‌تواند به برندینگ ویدیویی شما در قالب یک ویدیو داستانی که با احساسات مخاطب گره می‌خورد، کمک کند.

در پایان به‌یاد داشته باشید ویدیوبرندینگ با تولید و انتشار ویدیوهای اصولی و استاندارد به‌منزله یک پل ارتباطی بسیار مؤثر با مخاطبانتان عمل می‌کند و به‌طور موفقیت‌آمیزی، ارتباطی مستحکم بین شما و مشتریانتان ایجاد می‌کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.