استارتاپ‌های ایرانی انتخاب سردبیر

لندین فرهنگ کاملا ریموت!

ابزاری برای بخش مارکتینگ کسب‌وکارها

استارتاپ لندین (Landin)
ما در لندینگ‌پیج‌ساز لندین به‌دنبال این هستیم تیم مارکتینگ و بیزینس کسب‌و‌کارها بتوانند در سریع‌ترین زمان یک لندینگ‌پیج استاندارد و باکیفیت بدون وابستگی به تیم فنی داشته باشند تا در زمان و هزینه خودشان صرفه‌جویی كرده و نرخ تبدیل مناسبی را تجربه کنند.

داستان لندین (landin.ir) از آنجایی شروع می‌شود که برای رسیدن به برخی از اهداف کسب‌و‌کار خود می‌خواهید کمپین دیجیتال راه‌اندازی کنید تا با ابزارها و کانال‌های تبلیغاتی که در اختیار دارید، بتوانید با کمترین هزینه، بیشترین نرخ تبدیل را داشته باشید. مهم‌ترین نقطه کلیدی در کمپین شما لندینگ‌پیج است.  این ایده اولیه مهدی ظهیری برای راه‌اندازی وب‌سایتی بود که خدمات لندینگ‌پیج به بیزینس‌ها ارائه می‌دهد.

ظهیری درباره شروع این بیزینس می‌گوید: «سال‌۱۳۹۶ بود به‌صورت فریلنسری در کمپین‌های دیجیتال‌مارکتینگ بعضی‌از استارتاپ‌ها و برندها مشارکت داشتم. یکی از چالش‌های همیشگی‌ام ساخت لندینگ‌پیج جذاب و استاندارد برای کمپین‌ها بود. به‌دلیل اینکه قبلا در حوزه طراحی رابط کاربری نیز فعالیت می‌کردم، تصمیم گرفتم برای کمپین‌های بعدی بیشتر ‌روی این نقطه متمرکز بشوم.

جام جهانی ۲۰۱۸ بود که دیگر تعداد لندینگ‌پیج کمپین‌هایی که کار می‌کردم، بیشتر شد. تصمیم گرفتم آن را از حالت فریلنسری به یک کسب‌و‌کار تبدیل کنم.» به این ترتیب در اردیبهشت‌۱۳۹۸ لندین شروع به فعالیت کرد. از آن روز لندین به‌صورت کاملا اختصاصی متناسب با نیازهای کمپین‌های دیجیتال‌مارکتینگ برندها توسط متخصصان این حوزه لندینگ‌پیج اختصاصی می‌سازد؛ برندهایی همچون بانک ملی، علی‌بابا، اوکالا، پلاک، فینوتک و…

مهدی ظهیری ترم ۶ دانشگاه بود که تصمیم گرفت دانشگاه را رها کند و وارد کسب‌وکار شود. او دراین‌باره می‌گوید: «قبلا 2تا استارتاپ داشتم به‌نام شهردون و تیمی که هر دو fail شدند. چیزی که متوجه شدم این بود که باید یادگیری اصولی داشته باشم، به همین دلیل در رهنما وارد دوره کارآموزی شدم.

بعد از آن تصمیم گرفتم برای کسب تجربه در کسب‌وکارهای بزرگ‌تر مثل فینووا، لندو (ایران رنتر) و… کارمندی را چند‌سالی تجربه کنم تا بیشتر یادگیری داشته‌باشم. سعی کردم در این مدت در هر سازمانی که فعالیت می‌کردم، از بقیه کم‌تجربه‌تر باشم.»

تیم ریموت

لندین پلتفرم ساخت و مدیریت لندینگ
لندین پلتفرم ساخت و مدیریت صفحه فرود (Landing Page)

یکی از چالش‌های همیشگی کسب‌و‌کارها برای راه‌اندازی یک کمپین دیجیتال، داشتن یک لندینگ‌پیج استاندارد است که بتوانند با کمترین هزینه و زمان بدون دانش فنی، لندینگ‌پیج مورد نظر خودشان را داشته باشند. تیم مارکتینگ در کسب‌و‌کارها باید چابک باشند تا بتوانند آزادانه فعالیت کنند و به اهداف خودشان برسند.

وقتی کمپین دیجیتالی در یک کسب‌و‌کار شکل می‌گیرد، درخواست خودشان را به تیم فنی ارائه می‌دهند اما به‌دلیل حجم کاری که تیم محصول دارند، ممکن است باعث ایجاد اختلال در کار تیم شود یا به‌دلیل فشردگی تایم‌لاین توسعه محصول، توسعه لندینگ‌پیج در اولویت‌های پایین‌تری قرار بگیرد.

 

استارتاپ لندین برای مخاطبان شنبه یک هدیه در نظر گرفته‌است.

۵۰ هزارتومان اعتبار هدیه با کد تخفیف لندین :
shanbemag
کافی است به لندین سر بزنید و یک هفته رایگان از خدمات استفاده کنید.

ظهیری درباره شکل‌گیری تیم لندین می‌گوید: «ما در لندینگ‌پیج‌ساز لندین به‌دنبال این هستیم تیم مارکتینگ و بیزینس کسب‌و‌کارها بتوانند در سریع‌ترین زمان یک لندینگ‌پیج استاندارد و باکیفیت بدون وابستگی به تیم فنی داشته باشند تا در زمان و هزینه خودشان صرفه‌جویی كرده و نرخ تبدیل مناسبی را تجربه کنند.

با تحقیقات بازار و جلساتی که با مشتریان داشتیم، توانستیم ۹ ماه شبانه‌روز فعالیت کنیم تا پلتفرم لندینگ‌پیج‌ساز خودمان را بسازیم. در ابتدای مسیر تنهایی شروع به فعالیت کردم اما کم‌کم تیم ما بزرگ‌تر شد. از ابتدا هم فرهنگ کاری ما ریموت بود. هم‌اکنون ۷نفر هستیم که هر کدام از بچه‌ها در یک نقطه از ایران در لندین فعالیت می‌کنند.»

مشتریان لندین

ساخت لندینگ پیج حرفه ای با لندین
ساخت لندینگ پیج حرفه ای با لندین

کارشناسان دیجیتال‌مارکتینگ و افرادی که در بخش توسعه کسب‌و‌کار فعالیت می‌کنند، مهم‌ترین مشتریان لندین هستند. سرویس‌هایی همچون unbounce ، instapage و… نمونه‌های خارجی لندین هستند. یکی از دلایلی که لندین از لندینگ‌پیج اختصاصی به سمت پلتفرم رفت، این بود که این سرویس‌ها مشکلاتی همچون پرداخت ارزی، زبان فارسی اتصال به سایر سرویس‌های ایرانی و… دارند.

ظهیری در این‌باره می‌گوید: «لندینگ‌پیج از دیدگاه ما تلفیق بین دیزاین و دیجیتال‌مارکتینگ است. وقتی کاربری وارد لندینگ‌پیج شما می‌شود، باید بتوانید او را به سمت هدف مورد نظر خود هدایت کنید تا عمل مورد انتظار شما را انجام دهد. کاربر باید بتواند پیام شما را درک کرده و به درستی با لندینگ‌پیج شما ارتباط برقرار کند تا به‌سوی هدف شما قدم بردارد.»

ظهیری در پاسخ به این سوال که در بازار ایران چقدر مشتریان تفاوت بین هوم‌پیج کسب‌وکار و لندینگ‌پیج کمپین مارکتینگ را می‌دانند، می‌گوید: «هنگامی که کسب‌و‌کارهای آنلاین شکل می‌گیرند و متوجه می‌شوند که باید بازاریابی دیجیتال انجام بدهند، بودجه محدودی دارند پس باید این بودجه را در جایی صرف کنند که با کمترین هزینه، بیشترین بهره‌وری را برای آنها داشته باشد.

مخاطبان خود را دسته‌بندی می‌کنند و برای هر کدام پیشنهادی ارائه می‌دهند. اگر همه مخاطبان را به صفحه اصلی خود هدایت کنند، ممکن است عملی که دنبال آن هستند تا کاربران انجام بدهند، محقق نشود، چون در صفحات اصلی تمرکز کاربران پراکنده است اما لندینگ‌پیج دنبال یک هدف است.

به‌عنوان مثال جمع‌آوری لید یا سرنخ برای تبدیل آن به مشتری. هر چقدر دانش مارکتینگ کسب‌و‌کارها افزایش پیدا کند و به‌دنبال بازاریابی نتیجه‌گرا باشند، یک لندینگ‌پیج استاندارد می‌تواند نقش کلیدی در کمپین‌های دیجیتال آنها را داشته باشد.»

کسب‌و‌کارهای زیادی به‌دنبال این هستند تا در کوتاه‌ترین زمان لندینگ‌پیج خودشان را بدون وابستگی به تیم فنی راه‌اندازی کنند. کسب‌و‌کارهایی که در تیم بازاریابی خود بخش فنی مجزایی دارند، خودشان این کار را انجام می‌دهند اما زمان و هزینه زیادی باید صرف کنند که برايشان بهینه نیست، مگر کسب‌و‌کارهای بزرگی که در ماه لندینگ‌پیج‌های جدید زیادی داشته باشند.در حال حاضر لندین دو نوع سرویس برای کسب‌و‌کارها ارائه می‌دهد

  • لندینگ‌پیج‌ساز لندین : این سرویس برای کسب‌و‌کارهایی است که در کوتاه‌ترین زمان می‌خواهند خودشان لندینگ‌پیج بسازند، از تصویرسازی‌های آماده استفاده کرده و برای لندینگ‌پیج خودشان فرم بسازند و…
  • لندینگ پیج اختصاصی(VIP) : کسب‌و‌کارهای بزرگ که به‌دنبال ساخت لندینگ‌پیج اختصاصی هستند و نمی‌خواهند از سکشن یا همان بخش‌های آماده لندینگ‌پیج‌ساز استفاده کنند، می‌توانند درخواست خودشان را بفرستند تا کارشناسان لندین با آنها در ارتباط باشند.

قابلیت‌های مهم لندین

یکی از قابلیت‌های مهم لندین، چارچوب استاندارد برای ساخت یک لندینگ‌پیج است. با هر دانشی کاربران باید بتوانند لندینگ‌پیج خود را بسازند. ظهیری در این باره می‌گوید: «ما در لندین چارچوب شخصی‌سازی را محدود کردیم تا کاربر درگیر پیچیدگی‌های ساخت یک لندینگ‌پیج نشود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن لندینگ‌پیج بسازد.» در لندین ویژگی‌های شاخص کلیدی دیگری هم وجود دارد مانند:

  • پکیج تصویرسازی موضوعی آماده
  • بخش‌های متناسب با لندینگ‌پیج شما
  • قابلیت جمع‌آوری لید (فرم‌ساز)
  • قابلیت اتصال به سایر سرویس‌ها و…

مهدی ظهيری درباره اهداف و چشم‌انداز کوتاه‌مدت و بلندمدت لندین می‌گوید: «ما دنبال این هستیم که کسب‌و‌کارها هنگامی که می‌خواهند بازار خود را گسترش دهند و مشتریان بیشتری جذب کنند، هنگام راه‌اندازی کمپین دیجیتال خود مخاطبانی که به لندینگ‌پیج خود هدایت می‌کنند، نرخ تبدیل مناسبی داشته باشد. هدف ما این است که کلیک‌های بیشتری به مشتری تبدیل شوند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.