اینستاگرام پلاس ایرانی در مقابل اینستاگرام امریکایی

0

روز گذشته یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۹ در برنامه تلویزیونی جهان آرا، سید عباس مرادی از طراحان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» از برنامه ای به نام اینستاگرام پلاس ایرانی نام برد که قرار است جایگزین اینستاگرام بشود.

در حالیکه تا پیش از این، اعلام شده بود. هیچ برنامه مشابهی برای نمونه های خارجی در نظر گرفته نشده، طبق گفته مرادی، قرار است اینستاگرام پلاس جایگزین اینستاگرام بشود. که مزیت های خاصی برای آن در نظر گرفته خواهد شد؛ او در ادامه گفت: تخفیف‌های مالیاتی برای انجام تبلیغات در اینستاگرام ایرانی در نظر گرفته خواهد شد، ولی این تخفیف برای اینستاگرام آمریکایی نخواهد بود.

 

عباس مرادی، از طراحان صیانت:
اینستاگرام پلاس ایرانی، جایگزین اینستاگرام می‌شود

?سید عباس مرادی از طراحان طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» در برنامه جهان آرا گفت: بهترین نقطه برای حکمرانی در فضای مجازی، همین جایی است که طرح صیانت قرار است وارد شود، یعنی خدمات پایه کاربردی باید فضای رقابتی ایجاد کنیم، با مزیت رقابتی که برای کاربر قابل لمس باشد.

?او افزود: فعلا هیچ مشابه داخلی اینستاگرام نداریم. هدف طرح صیانت این است که پلتفرمی امن ایجاد شود تا زمینه مهاجرت کاربر ایرانی به نمونه داخلی فراهم شود.مثلا در اینستاگرام پلاس، بانکداری الکترونیکی خواهیم داشت.

?مرادی همچنین بیان کرد: رویکرد طرح صیانت، بومی‌سازی و داخلی‌سازی نیست، چرا که اگر نمونه‌های خارجی هم قوانین ما را بپذیرند، همان تسهیلات نمونه‌های داخلی را دریافت می‌کنند. فیلترینگی در کار نیست ولی قطعا محدودیت هست مثلا محدودیت پهنای باند برای اینستاگرام.

?مرادی در ادامه گفت: تخفیف‌های مالیاتی برای انجام تبلیغات در اینستاگرام ایرانی در نظر گرفته خواهد شد، ولی این تخفیف برای اینستاگرام آمریکایی نخواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.